Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
Ja przy zakupie poproszę o nowy egzemplarz, raz już popełniłem błąd kupując LCD samsunga który był wystawiony razem z innymi TV.Okazało się już w domu, że obudowa ma dużo rys i pełno odcisków na matrycy.Niech ktoś napisze jak jest z Green G wtym modelu w czasie grania na konsoli X360/PS3.W przyszłym tygodniu planuje kupić ten model lub S10 jeszcze zobaczę.
 

kowal801

New member
Bez reklam
bogaty napisał:
Niech ktoś napisze jak jest z Green G wtym modelu w czasie grania na konsoli X360/PS3.W przyszłym tygodniu planuje kupić ten model lub S10 jeszcze zobaczę.
Niestety ,ale w tym modelu również doskwiera Green ghosting, szczegolnie to widać w ciemnych scenach ,nie wiem jak kto będzie wyglądało na konsoli ,ale ogólnie tragedii nie ma.
 

zeglarz

New member
Napiszcie proszę czy mam jakieś szanse na zwrot telewizora. Naliczniku ma 250 godzin prosiłem w sklepie żeby mógł odbierac cyfrę HD naziemnną a oni wcisneli mi TX-P42X10E, słaby jestem w tych sprawach i nie wiedziałem, że nie będzie odbierał. S.O.S.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Sprawdzę w sklepie niech podłączą X360 po hdmi i potestuję wezmę do sklepu call of duty 4.Jak Green G będzie aż nadto widoczny wezmę pod uwagę Samsunga B450.Żeglarz masz chyba 7 dni na oddanie bez podania przyczyny?
 

INTseed

New member
bogaty napisał:
Sprawdzę w sklepie niech podłączą X360 po hdmi i potestuję wezmę do sklepu call of duty 4.Jak Green G będzie aż nadto widoczny wezmę pod uwagę Samsunga B450.Żeglarz masz chyba 7 dni na oddanie bez podania przyczyny?
Jak potestujesz, napisz swoje odczucia na temat GG. Mam nadzieję że nie będzie przeszkadzał w graniu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Green G - jest i tyle. Jednym przeszkadza innym nie.

Niestety nie możesz zwrócić telewizora w sklepie.
Tylko za zgodą sklepu.
Tyle że jeśli masz świadka że źle Ci wydali - niż zamawiałeś to wymienią Ci bez problemu.
 

kowal801

New member
Bez reklam
@żeglarz spróbuj się ze sprzedawca po dobremu dogadać na wymianę sprzętu, na zwrot pieniędzy nie masz co liczyć,możliwość odstąpienia od umowy jest jedynie dobrą wolą przedsiębiorcy.
prosiłem w sklepie żeby mógł odbierac cyfrę HD naziemnną a oni wcisneli mi TX-P42X10E
Chyba sprzedawca źle cie zrozumiał, cyfra teraz udostępnia dekodery tzw.,combo a wiec maja obsługę DVB-S i DVB-T, wiec mpeg4 w telewizorze byl by ci zbędny.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
W sumie, to kolesie pozbyli sie z magazynu telewizora, ktory stał jakiś czas i oprócz tych godzin pracy, nie ma MPEG 4, o co zapewne pytaja sie ludzie i zorientowani (np. z neta) wiedza, ze dany model go nie ma.

Wykorzystali niewiedze Zeglarza i wcisneli mu. W sumie to watpie zeby chcieli wymienic, zwlaszcza, ze maja TV z glowy, a tak to znowu trzeba komus go wcisnac, bo sadze, ze malo jest ludzi swiadomie kupujac TV bez MPEG 4.

Zeglarz mozesz najpierw sprobowac po dobroci, chyba, ze masz swiadka jak mowili Ci koledzy, ale w sumie to nie masz nic do stracenia i pojedz na nich 'z geba", postrasz szefem, lub nawet pogadaj z nim jak sprawa wyglada. I tak oni nie uznaja gwarancji tylko producent, wiec nic Ci nie zaszkodza.

Koledzy nie ma czegos takiego jak rekojmia przez miesiac itp ?? zeby kolega Zeglarz mogl w oparciu o nia, zglosci, ze wg. umowy telewizor mial byc nowy, a ten jest uzywany ??
 

zeglarz

New member
Dzięki wszystkim za dobre rady spróbowac mogę nic to nie kosztuje. Nie wiedziałem, że jest takie forum, naczytałem się teraz jestem już dużo do przodu.Wiekie dzięki jeszcze raz.:(
 

Pomruk

New member
42 cale to minimum...

cukiernik napisał:
Zdecydowanie 42. Wiem co pisze. Taki posiadam. Sam bym już wymienił na 50.
Ja także po kupieniu i wypróbowaniu 42" w warunkach domowych widzę, że piksele widać jak wsadzam noc w ekran. Przy dwóch metrach już jest OK.
Poza tym w przypadku dobrego sygnału analogowego (np. TVP1 - sic!), ale czasami, nie zawsze, to jest dosłownie bajka. Nie wiedziałem, że TV z kabla (UPC) można już tak całkiem nieźle odebrać. Chyba dałby radę 50", gdzie TV oglądam z ok. 2,5 - 3 m. Szkoda ... :???:
 

bubon

New member
P37X10Y - trzy tygodnie po zakupie

Dzięki opiniom z tego forum 3 tygodnie temu zdecydowałem się kupić Panasonica P37X10Y. I nie żałuję.

Źródłem sygnału jest zwykła antena zewnętrzna (siatkowa - chyba, kupiona w Saturnie za 60pln). Dzięki tunerowi mpg4 oglądam telewizję w standardzie DVB-T (Warszawa - Żoliborz). Jakość jest bardzo dobra a w niektórych przypadkach nawet super (zwłaszcza programy na TVN). Fantastyczne kolory, ostrość, głębia. Nie da się tego porównać do zwykłego sygnału z anteny. Kablówki nie mam żadnej więc nie mogę do niej porównać.

Do TV podłączam też czasami laptopa przez HDMI i oglądam filmy w SD i HD.
Jakość - wiadomo - filmy w HD wyglądają fantastycznie (detale!), w SD są OK - tutaj dużo także zależy od rozdzielczości, kodeka itp.

Nie zaobserwowałem żadnych wad omawianych w tym wątku. TV świeci bardzo ładnie i na prawdę nie ma się do czego przyczepić - a obraz obserwowałem naprawdę dokładnie.


I nie żałuję, że nie wziąłem większego - 37 cali w zupełności wystarczy.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Sprzedałem LCD Sharpa wiec w przyszłym tygodniu kupuję 42X10Y.Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w wątku.Panasonic będzie podłączony tylko i wyłącznie do X360 gry,filmy divx,dvd,filmy hd, czy grając mogę używać trybu gra w czasie docierania plazmy oczywiście wszystko bedzie na 50 ?oglądając filmy zmienie tryb na kinowy.
 

zeglarz

New member
Dokonałem już wyboru coraz lepiej podoba mi się obraz i już nic nie robię w sprawie mojego panasa 42 x 10 E. Te 250 godzin które pograł sobie w sklepie to plus a że brak mu mp 4 i tak muszę zdecydować się na jakąś platforme narazie mam n na karte i jestem zadowolony.
 

zeglarz

New member
problem

Witam wszystkich! Mam problem z połączeniem X 10 E z magnetowidem próbowałem wszystkimi kablami i z cyfry niechce nic nagrać, na starym "sony" wszystko gra. Analog nagrywa a z enki nic, co mogę jeszcze wykombinować z tymi połączeniami."żeglrz".
 

digitalus

Banned
witam
nacisnij przycisk res na przednim panelu tunera, ustaw na sd1 lub sd2.wtedy bedzie aktywne wyjscie euro. mozna nagrywac na magnetowidzie.
myslalem ze masz tuner n-box. w tunerze technisat sa dwa wyjscia euro nie powinno byc problemu z nagrywaniem
 
Ostatnia edycja:

zeglarz

New member
zeglarz napisał:
Dzięki "dygitalus" ale ja mam odbiornik TechniSat na kartę a w nim brakuje takich opcji jak sd1 czy sd2. Pozdrawiam "żeglarz"
Tak jest mam dwa wejścia ale nie mogę nic zrobic.Kupiłem dwa przewody euro pełne i też nic. Poradzcie co z tym fantem zrobic.Przekaz analgowy odbiera i nagrywa a cyfrowy za cholerę, wiem że to proste połącaenia i nie miałem nigdy problemów. Robię wszystko jak w instrukcji, mam zresztą na rysunkach i nic.
 
Do góry