Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

frantotti

New member
..............ja miełem ten sam dylemat ........i kupiłem 42 cale(odległość 2.8m).
i niestety...................teraz żałuje jak cholera......bo dzisiaj brałbym minimum >>>> 46-50 cale.:???:
 

bogaty

New member
Bez reklam
46-50 ty chyba przegięcie, ale 42 idealnie się wszędzie sprawdza.Muszę zabrać x360 do sklepu i klika płyt testowych min burosh i płytę monstera i zobaczyć co ten model potrafi.
 

twinskillers

New member
marcin711 napisał:
Ja mam pokój 20m i 2,5-3m do TV i chyba kupię 37, tylko jeszcze sprawdzę jak z tą czernią , bo wczoraj w sklepie oglądałem na nim materiał samsunga i na koniec zostało logo sama na tak jakby wyłączonym panasie czyli zamiast czarnego był (poprostu wyłączony panel TX x10y) czyli niebieskawy.
było to na zakończenie materiału, napisy na koniec filmu były jednak na czarnym tle , więc chyba się czepiam?

Kup min 42" . Żonka mówiła że TYLKO 37" mam kupić bo 42" będzie za duży.
A teraz zmieniła zdanie i powiedziała mi "Dobrze że mnie nie posłuchałeś" :D
 

snowman82

New member
kupilem jednak 37 i jest akurat jak na moje warunki mieszkaniowe. nie zaluje ze nei wzialem 42 jak narazie :) jak to mowia-co za duzo to nie zdrowo :) musze jeszcze pomeczyc upc o wzmocnienie sygnalu :)
 

chemik333

New member
frantotti napisał:
..............ja miełem ten sam dylemat ........i kupiłem 42 cale(odległość 2.8m).
i niestety...................teraz żałuje jak cholera......bo dzisiaj brałbym minimum >>>> 46-50 cale.:???:

Hehe tez tak mam (2,8m) i tez tak myslalem po 2 tygodniach uzywania jak sie oswoilem z jego wielkoscia. Ale nieco pozniej przeczytalem bardzo trafne zdanie i w sumie zaczalem patrzyc na moj 42" pod innym wzgledem i od tej chwili jednak bardzo sie ciesze ze nie kupilem wiekszego (ani mniejszego). Zdanie brzmialo mniej wiecej tak:
"42", na taka odleglosc, jest zbyt duzy do codziennej telewizji, a minimalnie zbyt maly do dobrego filmu"
Teoretycznie zatem nie jest dobry do niczego, ale w praktyce jest jak najbardziej w porzadku, a jak cos, to zawsze mozna usiasc ciut blizej :)
 

PawelKRZ

New member
Witam. Mam ten sam problem - 37" czy 42". Oglądać bedę z kablówki analogowej (na razie, w przyszłosci planuję n-tv), czasem DVD, DivX. pokój mam mały 5x3.4m. TV na ścianie. Na środku kanapa i jak jest złożona to mam tak około 3m jak rozłożona to 2.6-2.7m. Czasem oglądam dziennik itp z foteli po bokach 1.5-2.5m. Ja bym chciał 42" ale moja żona mówi, że będzie za duży i zgadza się 37". I tak się sam zacząłem zastanawiać - może ma racje?
Poradźcie, w takich warunkach jakie mam to lepiej 37 czy 42?
 

Attachments

  • duzy_napi.JPG
    duzy_napi.JPG
    48,1 KB · Wyś: 70

chemik333

New member
PawleKRZ: czy kazdemu trzeba zapodawać indywidualną odpowiedź? Zrób jak uważasz... albo jak żona nie pozwala nic kupić innego to też masz wybór z głowy... ludzie... na ostatniej stronie byla chyba polowa postow z takimi poradami. Czytajcie :)
 

PawelKRZ

New member
Ok, czytam i czytam i trochę rozumie a trochę nie, bo się nie znam na tym :) Wiem że jak mam 3m to w zasadzie ok i radzicie nawet większe TV ale jak jest np 2m to co? 37? Bo na 42 to będzie pikseloza?
 

chemik333

New member
PawelKRZ napisał:
Ok, czytam i czytam i trochę rozumie a trochę nie, bo się nie znam na tym :) Wiem że jak mam 3m to w zasadzie ok i radzicie nawet większe TV ale jak jest np 2m to co? 37?

Po prostu zdecyduj sie gdzie bedziesz ogladal. To tak jak chciec kupowac sportowy samochod (np. jakas astre coupe) ale chciec nim wozic rodzine i ostatecznie wybrac... astre classic combi. Wiesz... mozna miec samochod i sportowy i rodzinny (audi RS6), ale kto bedzie mial na to kase? (tutaj czytaj to jako ze powinienes dla takiej roznicy odleglosci - miedzy 3 a 2 metry, miec wiecej kasy i kupic dwa osobne telewizory. 37 cali z 2 metrow bedzie tez raczej za duze). Nie jest chyba az tak trudno podjac decyzje... telewizor sie kupuje albo do filmow, albo do wiadomosci... a jak filmy to raczej z boku z fotela beda mniej atrakcyjnie wygladaly niz z kanapy... ciezka filozofia?
 

yacek _b

New member
PawelKRZ jak 3m do tv i ogladanie głównie kablówki , która posiada tylko parę kanałów HD a reszta to szajs do tylko 37 lub 42 cale .
 

zeglarz

New member
licznik godzin

:hmm: Cześć Cukiernik, powiedz gdzie mam na odbiorniku szukać tego Vol trzymać go przyciskając 3x 0. Ja nigdzie nie mogę go zobaczyć. Prszę odpowiedz mi, dzięki.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Poczytałem trochę o tym TV, sam nie wiem czy g brać czy nie.Który z tej trójki czyli Panasonic TX-42X10 LG42PQ300 czy Samsung PS42B450 będzie najlepszy?
Główne zastosowanie TV to xbox 360 fimy divx i filmy HD.
pokój mam 4x5m.Telewizor będzie stał tyłem do okna, okno z prawej strony TV.Który z tych trzech modeli będzie najlepszy dla tych warunków?.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Z boku po prawej stronie telewizora masz przyciski, F ,-V, +V ,TV ,AV
Sprzedawca zrobił cię w bambuko, wepchną Ci pewnie i to nie za małe pieniądze wersje z Mpeg2.
 

yacek _b

New member
zeglarz no niestety , tacy są niektórzy sprzedawcy co do dekodera to jeżeli masz kablówkę i dekoder czy jakąś platformę cyfrową to za bardzo bym się nie przejmował , ale to że tv chodził już 250 godz. w sklepie to bym się starał o rabat ew. wymianę , chociaż patrząc z innej strony masz już wygrzany tv . ;)
 
Do góry