Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

car310

New member
Było to podłączone kablem HDMI sygnał z n-ki program Discovery HD jak i ze zwykłej anteny zbiorczej. Oglądałem te plazmy przy sztucznym oświetleniu
 

snowman82

New member
szybkie pytanie i szybka odpowiedz z waszej strony mile widziana.

jestem na etapie kupna wlasnie plamy panasonica 37 cali seria x10E lub Y sam jeszcze nie wiem- od tv do kanapy mam jakies 2,5 metra. glownie do ogladania to analog z upc stad wybor padl na plazme. czy 37 cali to nie za duzo jak na taka odleglosc ? moze wybrac ten sam model w 32 calach ? ktora seria jest najbardziej wporzo. C,X,Y,G ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja mam 42" odległość tak około 2.70 m i obraz SD Bdb, szczególnie na kanałach DVB-T i tu ważna sprawa , jeśli już kupować taki telewizor to z końcówka Y, polecam serie X10.
 

snowman82

New member
czylio te 37 bedzie chyba akurat tym bardziej ze ma wisiec na scianie :) mam nadzieje ze nie bede zalowal wyboru plazmy a nie lcd bo moja luba jest za samsungiem lcd b650 a ja po opiniach na tym forum przekonalem sie do plazmy panasonica. oby moj wybor nie okazal sie porazka bo juz to widze jak moja bedzie mi jeczec za uszami:"a widzisz, moglismy kupic samsunga" :)
 

snowman82

New member
hmm dzisiaj widzialem tego panasonica TX-p37X10Y w akcji na analogu i obrazie hd w saturnie,neonecie,avansie i stwierdzam jedno-obraz jest jakis taki ciemniejszy niz na lcd. jedyne co mi pasuje to to iz obraz sam w sobie ostrzejszy niz w lcd. bawilem sie ustawieniami w saturnie ale nie wniosly one zbyt wiele do poprawy jakosci w porownaniu z lcd. czy to moze byc wina wypalenia sie w jakims stopniu tej matrycy czy poprostu ten typ tak ma ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Nie wzoruj się obrazem ze sklepu ,plazma w domu calkowicie inaczej swieci , wiem to z własnego doświadczenia, też zaryzykowałem i się oplacało. Obraz w SD jest bardzo dobry.Również miałem zamiar kupić 37''ale zdecydowalem sie w ostatecznosci na 42" (100 zl różnicy) z poczatku nie powiem byl duzy, ale po paru godzinach zmalał , po tygodniu powiesiłem go na ścianie i wielkie rozczarowanie telewizor zmalał do rozmiaru 32 cale, wiec nie wyobrażam sobie jak by to wygladalo na 37" a wiem co pisze, tez sceptycznie podchodziłem do tego.
 

twinskillers

New member
snowman82 napisał:
hmm dzisiaj widzialem tego panasonica TX-p37X10Y w akcji na analogu i obrazie hd w saturnie,neonecie,avansie i stwierdzam jedno-obraz jest jakis taki ciemniejszy niz na lcd. jedyne co mi pasuje to to iz obraz sam w sobie ostrzejszy niz w lcd. bawilem sie ustawieniami w saturnie ale nie wniosly one zbyt wiele do poprawy jakosci w porownaniu z lcd. czy to moze byc wina wypalenia sie w jakims stopniu tej matrycy czy poprostu ten typ tak ma ?

Ja się bawiłem ustawieniami 37'' w MM . Wystraszyłem się że taki brzydki obraz. Dzięki chłopakom na forum i testowi Kikiego radykalnie zmieniłem zdanie na temat X10 - i nie żałuję - kupiłem 42" - odległość 2,8 m.
Sygnał SD mam z cyfrowego Polsatu i też nie narzekam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie będziemy Cię wcale przekonywać. Sam się wkurzysz jak kupisz mniejszy - już po miesiącu :(
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
Jak to jest z tą czernią?

Witam,

Jak to jest z tą czernią?

czarny pixel nie świeci - ale ta matryca jak nie świeci jest niebieskawa

jest czarny kolor czy go nie ma ?

pozdrawiam Marcin/Lublin
 

apan

New member
Ja widziałem na żywo w sklepie obraz z P42X10Y podłączony kablem HDMI a później sprzedawca podłączał przez analog.
Na HDMI leciał jakiś 5-7 min filmik i powiem, że obraz był REWELACYJNY!
Nie wiem o co chodzi z ciemnym przekazem tego Panasa, słabymi kolorami i narzekaniami - obraz nawet z 0.4-0.5m był niesamowicie czysty, nasycony i jasny.Na analogu oczywiście gorzej , ale z pewnością lepiej niż prawie wszystkie LCD z tego sklepu.Plazma Panasa była ustawiona blisko wyjściowych drzwi i był dosyc oświetlony a żadnych odblasków czy wyblakłych kolorów nie było.I jeszcze jedno : modele z serii X10 na broszurach i zdjęciach w necie wyglądaja strasznie brzydko, ale na żywo prezentują się wspaniale - wcale nie brałem tego modelu pod uwage ze względu właśnie na wygląd, ale jak go zobaczyłem to chyba właśnie taki model zakupie.
 

bzzyczek

New member
Hej ja właśnie dzisiaj kupiłem TX-42X10Y za 2300 zł, jak narazie jestem zadowolony, zastanawiałem sie też nad LG42PQ3000 chciałem porównać jak grają obok siebie ale nie mieli na stanie, i od razu wziąłem panasa. Nie wiem o co chodzi z tą czernią ale u mnie jest wszystko ok, czerń jest czarna a nie niebieskawa, najważniejsze to dobrze ustawić wszystkie parametry obrazu, w sklepach niestety ustawione są byle jak i obraz może wydawać się gorszy niz na innych tv.
Narazie oglądałem troche ze zwykłej anteny siatkowej, niestety mam kiepski sygnał ale i tak można spokojnie oglądać, puściłem też dvix-a na kinie domowym tylko po euro i musze powiedzieć że "Epoka lodowcowa" wyglądała zaje****.
 

snowman82

New member
kurde ja mam do wziecia 42 za 2250 w sieci neonet ale caly czas sie obawiam tej wielkosci. ile pobiera 37 pradu a ile 42. chodzi mi o rzeczywista wartosc a nie katalogowa :)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Zainteresował mnie ten model, mój LCD sharpa niedługo znów odwiedzi serwis wiec trzeba coś dodatkowego zakupić.Jak przedstawia się sprawa czerni na tym TV, mógłby ktoś zapdac fotki jak wygląda czerń w nocy bez oświetlenia.Druga sprawa green ghosting czy występuje w tym modelu?.Trzecia rzecz jakie rozdziałki wyświetli po hdmi.Ile ma trwać docieranie plazmy?.Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdro.
 

snowman82

New member
bogaty napisał:
Zainteresował mnie ten model, mój LCD sharpa niedługo znów odwiedzi serwis wiec trzeba coś dodatkowego zakupić.Jak przedstawia się sprawa czerni na tym TV, mógłby ktoś zapdac fotki jak wygląda czerń w nocy bez oświetlenia.Druga sprawa green ghosting czy występuje w tym modelu?.Trzecia rzecz jakie rozdziałki wyświetli po hdmi.Ile ma trwać docieranie plazmy?.Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdro.

na twoje pytania akurat sa odpowiedzi w tym watku :) troche duzo stron do przegladniecia ale warto :)

ja natomiast nadal mam dylemat-42 czy 37 :) czesto mam tak ze siedzac przy kompie mam wlaczonego tv-ka i wtedy siedze od niego ok metra i boje sie ze 42 cale mnie dobije z tak bliska :)
 

marcin711

New member
snowman82 napisał:
ja natomiast nadal mam dylemat-42 czy 37 :) czesto mam tak ze siedzac przy kompie mam wlaczonego tv-ka i wtedy siedze od niego ok metra i boje sie ze 42 cale mnie dobije z tak bliska :)
Ja mam pokój 20m i 2,5-3m do TV i chyba kupię 37, tylko jeszcze sprawdzę jak z tą czernią , bo wczoraj w sklepie oglądałem na nim materiał samsunga i na koniec zostało logo sama na tak jakby wyłączonym panasie czyli zamiast czarnego był (poprostu wyłączony panel TX x10y) czyli niebieskawy.
było to na zakończenie materiału, napisy na koniec filmu były jednak na czarnym tle , więc chyba się czepiam?
 
Do góry