Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

neutron1

New member
Witam.
No i kupiłem 50x10y w neo24 z odbiorem osobistym w Poznaniu, odebrałem tydzień temu w czwartek, super sklep, polecam.
Długo nie mogłem się zdecydować jaki tv wybrać, Panasonica 50x10y czy Samsunga 50B450, po porównaniach w różnych sklepach stwierdziłem że oba telewizory świecą prawie tak samo, wybrałem Panasonica ponieważ ma lepsze głośniki i jest mniej podatny na powidoki no i jak by nie patrzeć Panasonic jest lepszą firmą od Samsunga.
Po tygodniu użytkowania mogę stwierdzić że dokonałem dobrego wyboru.
Teraz trochę o jakości obrazu, po przesiadce z dobrego crt ( Philips Black Line S) mogę stwierdzić że nie jest tak źle.
Oczywiście w pierwszych godzinach użytkowania obraz nie zachwycał ale teraz po 80 godzinach jest dużo lepiej, mam nadzieję że po całkowitym dotarciu (200h) będzie jeszcze lepiej.
Do telewizora mam podłączony tuner Sagem Dbox2 z cyfrą+ na pokładzie i komputer po hdmi, zapuściłem kilka filmów w HD z kompa i jest rewelacja.
Oglądam z odległości 3-4 metrów i mogę stwierdzić że SD da się oglądać z takiej odległości a HD to nawet z 1.5 m da się oglądać.
Telewizor mam powieszony na ścianie i w nocy trochę słychać piszczenie z tyłu tv które odbija się od ściany, myślę że jak by stał normalnie na stoliku to nie było by słychać nic, zresztą wszystkie urządzenia elektryczne w trakcie działania wytwarzają jakieś dźwięki i jest to normalne.

Muszę poruszyć tutaj jeszcze jedną kwestie, wszystkie plazmy w swoich pierwszych godzinach użytkowania są bardzo podatne na powidoki, nawet Panasonic, przekonałem się o tym na własnej skórze, zaraz po pierwszym uruchomieniu zacząłem grzebać w menu aby wszystko poustawiać jak należy, trochę to trwało, może z 15 minut, później już normalnie oglądałem przez 3-4 godziny telewizję aż do zmroku, jakież było moje zdziwienie jak na czarnym ekranie zobaczyłem zarys menu na ekranie, aby to usunąć zapuściłem śnieg, biały ekran, ale to nic nie dało, na całe szczęście na drugi dzień wieczorem już tego nie było, a więc przestrzegam wszystkich przed zbyt długim grzebaniu w menu w początkowych godzinach użytkowania.

Pozdrawiam i jak najbardziej polecam tą plazmę każdemu
 

cukiernik

New member
kowal801 napisał:
Jeśli obraz stoi w miejscu nie ma żadnych odcieni zielonych, chyba coś masz nie tak z telewizorem,ale warto zaznaczyć jak na taka firmę jak Panasonic jest to po prostu żenujące,

Panowie nie wiem o co Wam chodzi. Mam ten TV od 3 miesięcy i nic takiego mi się nie pojawia.
 

twinskillers

New member
Strona pl panasa jest tak zakręcona , że naprawdę trudno coś na niej znaleźć a forum przeglądałem tylko musiałem nie zauważyć.
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie kupiłem 42" w aletanio24 pojutrze ma dojechać.

Pozdrowienia
 

robert514

New member
geralt18 napisał:
Witam.
Wczoraj również dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tych plazm (P37X10Y). I mam pytanie jako konfigurujecie połączenie TV z PC??
Bo jak ustawie rozdzielczość 1024x768 to wszystkie filmy są rozciągnięte. A filmy w formacie 16:9 i tak mają pasy (to jest oczywiście zrozumiałe z powodu wybranej rozdzielczości).

Czy ktoś wpadł na pomysł, jak to poustawiać to wszystko, aby proporcje obrazu w filmach były zachowane?? Bo to jednak nie fajnie wygląda.

z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
Witam, a w komputerze jaką masz ustawioną? Ustaw 1024x768 GPU i masz pełny ekran w TV.
 

MarekOTT

New member
Dzis zakupilem P42X10Y no i musze przyznac ze lekko mowiac ulżyło mi po podłaczeniu do mojej kabluwki analogowej. Duzo sie naczytalem o tych wszystkich telewizorach ale tak z wsyztskich postow wybor padl na wlasnie ten telewizor. Sprzedawce namawiał mnie jeszcze na Samsunga 42PS430 argumentujac ze najlepiej rozchodzi sie w moim miescie i do tego bardzo dobrze radzi sobie z nasza kablowka (mamy kablowke na cale miasto jedna), ale ja uparcie zamowilem sobie wlasnei Panasonica i na zamowienie mi sciagneli.

Napisalem ze z ulga podlaczylem, bo naprawde jestem zadowolony z obrazu mimo ze nie ustawialem nic konkretnego, poustawialem tylko małe korekty w kontrastach, jaskrawosciach itp, ale raczej bardzo male korekty wzgledem ustawien fabrycznych. Wczesniej mialem telewizor kineskopowy ale plaski Sony Trinitron 31 calowy ktory naprawde byl swietnym sprzetem i bylem z niego bardzo zadowolony do puki nie padł kineskop ktory na raz stracił ostrosc, no wiec kupilem Panasonika i moge wsyztskim napsiac ze bardzo dobrze sobie radzi z sygnalem kablowki analogowej.

Telewizor mam od niespelna kilkunastu godzin, nurtuje mnie tylko jeden taki w sumie maly szczegół, czy da sie za pomoca pilota, a jesli tak to jakim klawiszem, skakac pomiedzy kanalem A i B, B i A. Nie wiem jak sie nazywa ta opcja ale np. jestem na jednym kanale np 22 i chce skoczyc na ktory ogladalem poprzednio np 63 jednym klawiszem. Na poczatku myslalem ze guzik return jest za to odpowiedzialny, ale niestety nie i teraz snuje obawy ze jednak ten telewizor jest pozbawiony tej ze funkcji. >??
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak piszesz, ten telewizor jest pozbawiony tej funkcji ,a szkoda bo brakuje mi tej funkcji w pilocie, widocznie inżynierowe z Panasonica mieli inna wizje.
 

Touranos

New member
tx-p50x10y jest super

Przed zakupem telewizora bardzo długo analizowałem jaki model wybrać. Korzystałem m.in. z porad na tym forum. Dlatego czuję się zobowiązany do wyrażenia mojej opinii.
Zakupiłem Tv Pansonic tx-p50x10y. Jest znakomity. Zapewniam was, że nie ma sensu kupowanie tv z full hd, ponieważ nie widać żadnej różnicy, a wzrok mam dobry. Przed zakupem, w Saturnie stały obok siebie dwa modele podłączone do tego samego odtwarzacza blue ray - jeden full hd, a drugi hd ready. Nie było żadnej różnicy, i przynają to sami sprzedawcy. Kupiłem ww. model mimo, że posiadam już full hd kamerę Panasonic. Model S daje możliwość odtawarzania filmu AVCHD bezpośrednio z karty, ale uznałem, że różnica w cenie ponad 1000 zł nie jest tego warta zwłaszcza, że film na karcie nie jest przecież jeszcze "obrobiony".
Sygnał tv mam z "n"tv i obraz, zwłaszcza na kanałach hd jest po prostu obłędny. Na prawdę nie przepłacajcie za full hd. Poza tm obraz na lcd nie umywa się do plazmy.
P.S. Telewizora oczywiście nie kupiłem w Saturnie, tylko 1500 zł taniej w sklepie internetowym.
Pozdrawiam.;)
 
Ostatnia edycja:

efekt

New member
panasonic TX-P42X10

mam pytanko czy przy połączeniu kablem HDMI-HDMI telewizorku z kinem domowym jest możliwość odsłuchu w kinie domowym odbieranych programów telewizyjnych bo przy odtwarzaniu filmu z płyty jest ok ale jak przełączam na jakiś program to mam tylko głos w telewizorze pozdrawiam i może ktoś pomoże:) ::eek:k:
 

pajrat

New member
Kiepska jakosć meczu

Witam
Oglądałem sobotni mecz Polska - Irlandia, na P37X10Y i z szokowała mnie okropna jego jakość (oglądane z cyfrowej naziemnej DVB-T) . Kiedy były pokazywane zbliżenia na piłkarzy było ładnie, ale widok całego boiska to porażka, znacznie gorzej niż na CRTku któy miałem do tej pory. Czy u was mecze wyglądają lepiej? (może trzeba coś poprzestawiać żeby było lepiej?), czy muszę się przyzwyczaić że na meczach będe tesknił za moją starą VEGA?
 

cukiernik

New member
pajrat napisał:
Witam
Oglądałem sobotni mecz Polska - Irlandia, na P37X10Y i z szokowała mnie okropna jego jakość (oglądane z cyfrowej naziemnej DVB-T) . Kiedy były pokazywane zbliżenia na piłkarzy było ładnie, ale widok całego boiska to porażka, znacznie gorzej niż na CRTku któy miałem do tej pory. Czy u was mecze wyglądają lepiej? (może trzeba coś poprzestawiać żeby było lepiej?), czy muszę się przyzwyczaić że na meczach będe tesknił za moją starą VEGA?


Toż to wina była sygnału na TVPSport....
 

kowal801

New member
Bez reklam
Nie oszukujmy się jakość TVP pozostawia wiele do życzenia, wystarczy porównać jakość na innych stacjach, przykladowo pilka nożna na Polsacie wygląda o niebo lepiej, niż w TVP.Oglądałem ostatnio jakis mecz na ZDF , obraz jest po-prostu rewelacja (prawie jak w HD).
 

mikulas

New member
Przez kabel hdmi raczej nie da się puścić dźwięku z tv na kino domowe, po pierwsze, większość kin domowych ma tylko wyjścia hdmi, a w tv jest tylko wejście. Musisz podłączyć sobie dodatkowy kabelek, wyjście stereo - kanał lewy, prawy, czincza (biały i czerwony) pod wejście dźwięku w kinie
 

car310

New member
Czesc
mam pytanie czy jest mozliwe ze te same modele plazm beda odbierac inaczej? pytam poniewaz dzisiaj oglądalem serje S42. X42. i C42. wszystkie 42 cale stały obok siebie.
odniosłem wrazenie jakby C42 odbierał najlepiej
wszystkie ustawione były tak samo. Najwieksza ruznica byla w odcieniu bieli C42 mial najbardziej jasna tą biel a X42 najbardziej szarą
Mam zamiar kupic X50 ale to co zobzczylem nie napawa optymizmem.
Chyba ze facet w sklepie cos pokielbasił. Czerń byla szara ( ciemno szara ) obok stał samsung LCD 6 serii tam biel byla najbardziej biała ale czern jasno szara w dodatku bylo widac tak jakby pixele.
wracając do plazmy panasa czy ktos je porównywal bezposrednio obok siebie?
czy jest to mozliwe zeby ten sam model odbieral inaczej? (kazda sztuka inaczej)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że możliwe.
A jak były podłączone te modele, czym ?
Eco było załączone czy nie ?
Plazma a lcd - oglądałeś przy świetle czy bez światła sklepowego ?
 

twinskillers

New member
Doszedł już do mnie p42x10y. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Oglądam z odległości około 2,8 m. Dobrze , że nie kupiłem "37 :D
Na razie mam go w moim przyszłym mieszkaniu :D i bawię się nim z doskoku :-D
Pozdr
 
Do góry