Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

martins

New member
Moj tv nie pamieta ustawien i sie wypala !

Witam
Mam ta plazme od tygodnia slyszalem ze przez jaksi czas trzeba kontarst na 50 % ustawiac jednak moja plazma nie pamieta ustawien i ciagle zmienia 70 %. Zauwazylem to wczoraj wiec smigalo chyba 3 dni na 70 % kontarstu i wydaje mi sie ze przez to mam wiekszy green ghosting? Jak to z tym efektem jest czy on moze sie powiekszyc wlasnie prz duzy kontarast w pierwsyzch dniach swiecenia ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Witam
Szczerze to nawet nie sprawdzałem na innym regionie, mam na Szwecję i działa , czyli najwidoczniej działa na każdym regionie MPEG4.Potwierdzam wypowiedz przedmówcy jakość dvb-t jest po-prostu rewelacyjna, tvn (16:9) wygląda prawie jak w HD . Napiszcie skąd odbieracie,jaka macie moc, ja sygnal mam z Warszawy i narazie to nie za ciekawie wygląda, pewnie przyczyna tego jest testowa emisja w SFN DVB-T, ponoć do 30 września ma to się zmienić zobaczymy. ;)
 

phoba

New member
Scrollowanie w poziomie

Cześć,

A ja mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy serii X10Y (najlepiej 42"). Na ile płynne jest poziome scrollowanie tekstu? Chodzi mi o pasek z newsami, jakie widzi sie na dole ekranu TVN24, TVP Info, czy BBC News.

Widziałem jeden z tych kanałów jakiś czas temu w sklepie i scrollowanie było dalekie od mojego wyobrażenia "płynności". Niestety nie pamiętam na jakim modelu to widziałem, nie mówiąc o ustawieniach. Stąd pytanie do posiadaczy X10Y - czy płynność scrollowania na paskach newsów jest porównywalne z super płynnością CRT, czy jednak widać tam wyraźne haczenie i szarpnięcia?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Napisze tak, płynność jest rewelacyjna, ja bynajmniej nie widzę szarpania, troszkę gorzej jest po załączeniu trybu eko, ale tragedii nie ma ;)
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Dzięki za odpowiedź. Ale tryb Eco, z tego co wiem, dostosowuje jedynie jasność ekranu do poziomu oświetlenia panującego w pomieszczeniu. Eco nie zmienia innych parametrów obrazu (chyba? jeśli zmienia to jakie?) więc nie powinien mieć wpływu na płynność scrollowania.
 

Saffii

New member
Witam.:)Dzięki opiniom na tym forum i ocenom na ceneo jestem również posiadaczką tv X10Y 42".
Połączenie z tunerem polsatowskim Echostar -przy pomocy tego co było, czyli eurozłącza - powiem tak - źle nie jest, ale szału nie ma. Planuję zmianę tunera na nowy Echostar HD i połączenie componentem.
Proszę o radę - czy będzie widoczna zmiana sygnału czy nie, na kanałach nie nadawanych w HD? :rolleyes:
Mieszkam w Toruniu i nie mam jeszcze żadnych kanałów z sygnału DVB-T (chyba, bo szczerze mówiąc nie sprawdzałam i nie mam zabardzo nawet takiej możliwości), a zależy mi na dobrym odbiorze - w końcu taki tv zasługuje na dobry sygnał;), dlatego myślę o połączeniu componentem, tylko nie wiem czy ma to większy sens???
I jeszcze jedno pytanie: Czy nagrywarka LG analogowa dvd podłączona po euro do tunera HD będzie współgrać w takim zestawie? Bo niechcę nagrywarki HD wyłącznie z dyskiem twardym, zależy mi na nagrywaniu również na płyty dvd.
Proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem.
 

zwirek71

New member
SAFFII będzie różnica w obrazie , ponieważ Echostar HD jest nowszym modelem i posiada lepszą tzw.głowice.Co do podłączenia tego tunera to proponuje kabel HDMI do TV , a do nagrywarki DVD kabel COMPONENT lub EURUSCART(rgb).
 

Saffii

New member
Dzięki zwirek71:). W takim razie biorę go, tylko czemu niektórzy doradzają łączyć komponentem tuner z TV, że niby pod plazmę lepiej nim niż HDMI?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Saffii napisał:
Planuję zmianę tunera na nowy Echostar HD i połączenie componentem.

Pisałem o tym kilka razy na tym forum- nie bierz tego dekodera. Jego potężną wadą jest brak możliwości definiowania programów ulubionych. Będziesz więc zmuszona używać list zdefiniowanych, a to jest bardzo męczące. Nie ma to jak ułożyć programy według swoich preferencji. Dlatego lepszym wyjściem jest dekoder Samsunga 370g - prosty w obsłudze, stabilny w działaniu, praktycznie bez poważniejszych wad.

Pozostałe tak jak napisal zwirek71.
 

Saffii

New member
Oczywiście zależy mi na tym definiowaniu wg własnych upodobań, myślałam, że nowe dekodery już wszystkie to mają, nawet mój stary tuner ma taką funkcję.
Dzięki, dzięki raz jeszcze za rady:).
 

geralt18

New member
Witam.
Wczoraj również dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tych plazm (P37X10Y). I mam pytanie jako konfigurujecie połączenie TV z PC??
Bo jak ustawie rozdzielczość 1024x768 to wszystkie filmy są rozciągnięte. A filmy w formacie 16:9 i tak mają pasy (to jest oczywiście zrozumiałe z powodu wybranej rozdzielczości).

Czy ktoś wpadł na pomysł, jak to poustawiać to wszystko, aby proporcje obrazu w filmach były zachowane?? Bo to jednak nie fajnie wygląda.

z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
 

rilicek

New member
geralt18 napisał:
Witam.
Wczoraj również dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tych plazm (P37X10Y). I mam pytanie jako konfigurujecie połączenie TV z PC??
Bo jak ustawie rozdzielczość 1024x768 to wszystkie filmy są rozciągnięte. A filmy w formacie 16:9 i tak mają pasy (to jest oczywiście zrozumiałe z powodu wybranej rozdzielczości).

Czy ktoś wpadł na pomysł, jak to poustawiać to wszystko, aby proporcje obrazu w filmach były zachowane?? Bo to jednak nie fajnie wygląda.

z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
Ustaw rozdzielczość 1280x720. Nie jest to natywna rozdzielczość telewizora, ale tym się nie przejmuj. Ja tak robię u siebie i jest dobrze.
 

geralt18

New member
rilicek napisał:
Ustaw rozdzielczość 1280x720. Nie jest to natywna rozdzielczość telewizora, ale tym się nie przejmuj. Ja tak robię u siebie i jest dobrze.

Próbowałe wszystkie kombinacje z 1280 i nic.
TV wyświetla mi tylko rozdzielczości 800x600, 1024x768, 1280x1024.
Jak ustawiam jakąś rozdzielczość panormaiczną to ekran telewizora robi się czarny i tyle. Nic się nie wyświetla :/

Czy ma ktoś może jakiś pomysł??
pozdrawiam
 

martins

New member
Ten TV to lipa ! z obrazu nie znika wszechobecna zielen !

Czy nie widzicie tej zieleni ? ktora jest czesto wyswietlana zamiast zoltego, nawet w nieruchomych obrazach ? nie wspominajac o green ghostingu ?
nie zwracacie na to uwagi wogole ? bo mi green ghosting nie przeszkadza gdy obiekt przesuwa sie z lewa w prawa (na kraweziach) ale u mnie zielenia swiecia nawet gdy obraz przesuwa sie z gory na dol lub jest nieruchomy ?
zwracac ten tv ? czy to normalka ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja szczególnie to widzę przy szybkich ruchach kamery , twarze postaci wchodzą w taka zielonko watą tęcze, ale to jest chwilowe. Można to wyeliminować przestawiając parę rzeczy w menu , przykładowo ustawiona jaskrawość +7, kontrast 25 , kolor bieli > zimny
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
No a sceny statyczne ?

Nie zauwazasz tego zielonego koloru nawet gdu obraz stoi w miejscu ?
np obrys zielony lub taka poswiata na twarzy ktora powinna byc zolta a jest zielona, tak jak by tv zamienial zolty kolor na zielony ja mam ten tv od tygodnia i dopiero od dwoch dni zaczelo sie to robic tak jak by si wypalila , przyznaje ze duzo gralem na konsoli czy to mozliwe ze od tego tak sie porobilo ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jeśli obraz stoi w miejscu nie ma żadnych odcieni zielonych, chyba coś masz nie tak z telewizorem,ale warto zaznaczyć jak na taka firmę jak Panasonic jest to po prostu żenujące,
 
Ostatnia edycja:

rilicek

New member
geralt18 napisał:
Próbowałe wszystkie kombinacje z 1280 i nic.
TV wyświetla mi tylko rozdzielczości 800x600, 1024x768, 1280x1024.
Jak ustawiam jakąś rozdzielczość panormaiczną to ekran telewizora robi się czarny i tyle. Nic się nie wyświetla :/

Czy ma ktoś może jakiś pomysł??
pozdrawiam

Według instrukcji po złączu D-sub powinno pójść:
- 852x480 60Hz
- 1280x768 60Hz
- 1366x768 60Hz
Spróbuj ustawić tą ostatnią rozdzielczość. Ja mam podłączony laptop po HDMI więc mogę mieć ustawione 1280x720.
 

geralt18

New member
rilicek napisał:
Według instrukcji po złączu D-sub powinno pójść:
- 852x480 60Hz
- 1280x768 60Hz
- 1366x768 60Hz
Spróbuj ustawić tą ostatnią rozdzielczość. Ja mam podłączony laptop po HDMI więc mogę mieć ustawione 1280x720.

Niestety mój laptop nie potrafi ustawić 1 i ostatniej rozdziałki.
(zintegrowana grafika intela GMA950). ale jak podpinałem go kiedyś do TV LCD to wszystko działało dobrze, więc nie wiem czy to jest problem z laptopem czy z TV.

Nie mam niestety możliwości podpięcia innego komputera, aby sprawdzić czy to wina TV.

W menu TV odnośnie połączenia z PC, można również zmienić rozdzielczość. Zmieniałem, nic to niestety nie pomogło.
Może trzeba pomieszać w innych ustawieniach? Cośz zegarem ?
 
Do góry