Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

cukiernik

New member
geralt18 napisał:
W takim razie ostatnie pytanie. Ma ktoś może tą plazmę i konsolę (ja mam akurat X360). I jak to wszystko ze sobą gra? ładnie? Wszystko jest w porządku? Jesteście zadowoleni z takie połączenia??

Ja miałem PS3. I to był "szok" jak to chodziło. Dźwięk puściłem przez zestaw KD. Po prostu rewelacja. Niemniej jednak to tylko moja opinia.
 

geralt18

New member
cukiernik napisał:
Ja miałem PS3. I to był "szok" jak to chodziło. Dźwięk puściłem przez zestaw KD. Po prostu rewelacja. Niemniej jednak to tylko moja opinia.

Czyli pomimo tej dziwnej rozdzielczości 1024x720 wszystko wyglądało pięknie?
Gry nie były jakieś dziwnie rozciągnięte czy coś?
Pisząc 'szok' miałeś na myśli oczywiście tylko szok pozytywny?
 

cukiernik

New member
geralt18 napisał:
Czyli pomimo tej dziwnej rozdzielczości 1024x720 wszystko wyglądało pięknie?
Gry nie były jakieś dziwnie rozciągnięte czy coś?
Pisząc 'szok' miałeś na myśli oczywiście tylko szok pozytywny?

Oczywiście. Był to "szok" pozytywny. Wszystko w jak najlepszym porządku.
 

jamtojest

New member
no dobra zamówiłem!!!

No Misiaczki,zamówiłem 50 x10Y!!!
Pod nieobecność mojej połówki zamówiłem 50 x10y w neo 24.Cena rewelka 3400 z odbiorem osobistym w Szczecinie.Płatność gotówką przy odbiorze oczywiście.Wczoraj jeszcze ostatnia wizyta w m.m.Stoi dostojnie za 5 kafli:D
Pan 'w czym mogę pomóc?' o dziwo nie próbował wciskać lcd, lecz rzeczowo mówił o modelach panasonica.Doszliśmy razem do wniosku,że alternatywa to s10 46 FHD,no ale 1000 więcej.Jak mnie połówka nie zamorduje po powrocie z wypoczynku z dziećmi,to napisze co i jak z odbiorem,pierwsze wrażenia na sygnale z N itp.Na razie zakupiłem w m.m. kabel hdmi z pozłacanymi końcówkami,od czegoś trzeba zacząć...:D
 

M4D M0053

New member
Witam!

Kupiłem w tym tygodniu TX-P42X10Y. Jak na razie same pozytywne wrażenia.

geralt18: grałem już na xboksie w Prince of Persia i w Assassin's Creed i działały naprawdę ślicznie.

MOJE PYTANIA:

1) Nie zawsze mam możliwość zmiany formatu obrazu (np. w niektórych grach na xboksie, czy w niektórych filmach na DVD). Czy to normalne? Czy coś mam spieprzone?

2) Jak już uda mi się zmienić format, to np. w 4:3 pasy po bokach są szare. Można gdzieś ustawić tak, żeby były czarne?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
MM
 
Ostatnia edycja:

Rafal.

New member
Witam:) Wczesniej już przegladalem ten watek i po długich przemyśleniach i wizytach w sklepach wybór padł na Panasonicka TX-P42X10B. Od wczaraj jestem jego właścicielem i moje uczucia są mieszane. Telewizor jest podłaczony pod telewizje kablowa DVB oraz Cyfre+. Od razu po włączeniu wszystkie programy zostały ustawione i telewizor się włączył. Slyszalem trochę o docieraniu plazmy wiec wszystkie ustawiania w zakładce picture" ustawiłem w połowie i zacząłem oglądać telewizje.

Jak wcześniej wspomniałem mam mieszane uczucia co do telewizora. Obraz wydaje mi się blady i kolory nieżywe. Mój poprzedni Panasonic CRT 28" miał lepsze kolory. Może to wina ustawień telewizora lub podłączenia. Do testów podłączyłem Xboxa 360 przez kabel component ten co był w zestawie (przełączyłem na HDTV) i też rozczarowanie...



 

Rafal.

New member
Dzieki achim69 za odpowiedz.

Taki model Panasonica istnieje i jest to model najprawdopodobniej przeznaczony na Anglię. Nie wiem czym różni sie od normalnego TX-P42X10.

Problem z konsola rozwiązany. Pogrzebałem w ustawieniach i znalazłem opcje zmiany rozdziałki. Gry wyglądają znacznie lepiej.

Mój pierwszy post może był zbyt pochopny, pisałem go po 2 godzinach zabawy z telewizorem. Wiadomo inaczej ogląda się na CRT a inaczej na plazmie czy LCD. Zobaczymy co będzie za kilka dni;)

Jakie macie ustawienia obrazu swoich telewizorów? Czy na początku użytkowaliście telewizor na zmniejszanych parametrach obrazu? Dziękuje za pomoc.
 

Dig Dug

New member
Stosuje któryś/aś z Was rolety te tkaninowe, ale podgumowane w nasłonecznionym pokoju mając Plazme Panasonica ?? Kiedyś ktoś pisał, że są takie i znalezłem je na necie, ale nie wiem jaka maja skuteczność w porównaniu do zwykłych, które mam. Czy zaciemnienie jest dużo lepsze od materiałówek i nie odbijają się w CRT/Plazmie okna znajdujące się naprzeciwko telewizora, czy dalej Plazma robi za lusterko ??

Obecnie w CRT 21 cali okno odbija się w całości i nie widać w ciągu dnia 30% ekranu, bo jest w nim okno :/
Juz mam nawet upatrzonego LCD z matową matrycą, ale do moich zastosowań Plazma jest najlepsza za wyjatkiem efektu lusterka.

Najgorsze, że Plazmy w 37 cali robi jeszcze tylko Panasonic i nie ma w czym wybierać :/
 

M4D M0053

New member
Hej!

Kupiłem w tym tygodniu TX-P42X10Y. Mam z nim pewien problem. Nie zawsze mam możliwość zmiany formatu obrazu (np. w niektórych grach na xboksie, czy w niektórych filmach na DVD). Co może być tego powodem?

Z góry dziękuję!
MM
 

11i11

New member
Dig Dug napisał:
Stosuje któryś/aś z Was rolety te tkaninowe, ale podgumowane w nasłonecznionym pokoju mając Plazme Panasonica ?? Kiedyś ktoś pisał, że są takie i znalezłem je na necie, ale nie wiem jaka maja skuteczność w porównaniu do zwykłych, które mam. Czy zaciemnienie jest dużo lepsze od materiałówek i nie odbijają się w CRT/Plazmie okna znajdujące się naprzeciwko telewizora, czy dalej Plazma robi za lusterko ??

Obecnie w CRT 21 cali okno odbija się w całości i nie widać w ciągu dnia 30% ekranu, bo jest w nim okno :/
Juz mam nawet upatrzonego LCD z matową matrycą, ale do moich zastosowań Plazma jest najlepsza za wyjatkiem efektu lusterka.

Najgorsze, że Plazmy w 37 cali robi jeszcze tylko Panasonic i nie ma w czym wybierać :/

takie podgumowane rolety mam od miesiąca - rewelacja, zero przepuszczania słlońca, a mam je centralnie od 14 aż do zachodu. Polecam
 

krilas

New member
witam wszystkich
wczoraj zakupiłem PLAZME PANASONIC VIERA TX-P37X10Y
wybór padł na 37' gdyż 40 była zbyt duża rozmiarowo do salonu
spędziłem parę godzin wczoraj przez TV i jest zadowolony, wręcz genialnym obrazem i dźwiękiem

planuję połączyć ją z laptopem przez KABEL D-SUB QXGA - VGA - Wtyk 15PIN męski / 15PIN męski mam nadzieję że będzie śmigać
 

usertx

New member
Witam serdecznie,
Zakupiłem w sklepie internetowym wskazany w temacie telewizor TX-P37X10Y. Zauważyłem, że przy obrazie 16:9, czy 14:9 i sygnale czy to z anteny, dekodera telewizji cyforwej, dvd, wzdłuż górnej i dolnej krawędzi obrazu biegnie jaśniejsza linia. Linia ta ujawnia się, gdy obraz na ekranie jest jaśniejszy/jasny. Załączam fotkę, która obrazuje o czym mówię.
Proszę o opinię czy jest to wada tego egzemplarza, czy "uroda" tego modelu.

Bardzo dziękuję za ew. odzew, jednocześnie mam nadzieję, że moje pytanie nie jest bardzo lamerskie.
 

Attachments

  • CIMG0914.JPG
    CIMG0914.JPG
    74,7 KB · Wyś: 528

yacek _b

New member
usertx u nie tez tak jest i do dzisiaj nawet na to nie zwracałem uwagi , z odległości z jakiej ogądam ( 2.5-3m ) nie widze tego lub kompletnie to nie przeszkadza .
 

pajrat

New member
problem z dvb-t

Witam mam problem z odbiorem kanałów cyfrowych w tv. Zakupiłem model TX-P37X10Y . Podłączyłem zewnętrzną antene (mieszkam w ścisłym centrum Warszawy) Ustawiłem język na Polski kraj na Czechy. Telewizor skanuję kanały DVB-T, znajduje je (zaznaczone są jako DVB-T) jednak nie wyświtla ich poprawnie . Dzwięk słychać prawidłowo ale na TV wyświetla się napis "Brak video"... Z góry dziękuje za pomoc.
 

pajrat

New member
Kowal8001 : Na Szwecję jest tak samo.
Ale z pomocą forum o DVB-T (i użytkowników Jerry i Jaro) poradziłem sobie wreszcie (polecam bo jakość sygnału DVB-T jest naprawdę dobra mozna śmiało zrezygnować z kablówki), Już pisze jak to trzeba zrobić: Można ustawić chyba dowolny kraj (ja dalej na razie mam te Czechy ale powinno działać normalnie z Polską) i według zaleceń ze strony Panasonic :
"Ten odbiornik jest wyposażony w tuner telewizji cyfrowej DVB-T MPEG4 i obsługuje odbiór sygnałów nadawanych aktualnie w Polsce. Wszystkie emisje DVB-T w Polsce na dzień dzisiejszy mają charakter testowy i w związku z tym telewizor przy pierwszym uruchomieniu nie poszukuje sygnału cyfrowego. Po poprawnej konfiguracji odbiornika do odbioru telewizji analogowej zgodnie z instrukcją obsługi należy wybrać w menu pozycję tzn. menu=>ustawienia=>menu strojenia DVB-T=>dodaj kanały HD i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie TV"
 
Do góry