Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

twinskillers

New member
Witam
Odległość około 3,5 m. Chcę TX-P42X10Y. Mocny złoty = ceny w dół :D .
Na razie będzie cyfrowy polsat a później chyba enka.
Myślę , że wybór 42" będzie ok. Jak sądzicie? I jaką platformę cyfrową proponujecie?
 

deko

New member
mtbiker bierz 42,po czasie twoja kobieta się przyzwyczai,ja miałem podobny problem tyle że moją połowicę postawiłem przed faktem dokonanym,gdy zobaczyła tv po raz pierwszy to też się dziwiła czemu taki wielki,a teraz już przywykła.Mam px42-10e a sygnał z UPC sd,tak jak już tu pisano jakość kanałów jest różna.:eek:k:
 

zboreslav

New member
...rozmazane postacie/ obiekty przy intensywnych kolorach

...mam problem w swojej plazmie 37x10;
nie chodzi tu raczej o ghosting; bo on jednak rzadko występuje; albo mi mało przeszkadza;

mam problem z obiektami, które mają intensywne kolory; najczęściej jest to związane z kolorem czerwonym, ale również pomarańczowym, ciemno-niebieskim, niebieskim, żółtym itd; oglądając np mecz i zawodnicy mają w/w kolory koszulek; i nie chodzi tu nawet o sytuację kiedy jest bardzo szybka dynamika obrazu; wręcz przeciwnie, występuje to zarówno przy wolnym jak i szybkim przesuwaniu się tych obiektów, kolory na tych obiektach "wylewają się" poza te obiekty, robiąc 2x większy obiekt i migoczą jak jakieś insekty do momentu kiedy obraz jest w miarę nieruchomy; i jest to nagminne w przypadku oglądania meczu; ale to może być dowolny obiekt; jak np żużlowcy mają jakieś zatyczki do uszu koloru czerwonego, albo jakieś napisy na koszulkach zawodników; wszystko dotyczące w/w kolorów "wylewa" się z tego obiektu, traci oryginalny kolor i migocze;
dodam może jeszcze, że występuje to w przypadku pewnej intensywności tych kolorów; bo nie zdarza się to w 100% przypadków dla w/w kolorów

czy to jest kwestia technologii plazmowej, tego modelu panasonica, czy mojego egzemplarza??

PS.
sygnał C+FILM/SPORT HD, Eurosport HD, Polsat Sport
i każdy inny kanał emitujący intensywne barwy; dekoder HD Aster
 
Ostatnia edycja:

martinc

New member
zboreslav napisał:
...mam problem w swojej plazmie 37x10;
nie chodzi tu raczej o ghosting; bo on jednak rzadko występuje; albo mi mało przeszkadza;

mam problem z obiektami, które mają intensywne kolory; najczęściej jest to związane z kolorem czerwonym, ale również pomarańczowym, ciemno-niebieskim, niebieskim, żółtym itd; oglądając np mecz i zawodnicy mają w/w kolory koszulek; i nie chodzi tu nawet o sytuację kiedy jest bardzo szybka dynamika obrazu; wręcz przeciwnie, występuje to zarówno przy wolnym jak i szybkim przesuwaniu się tych obiektów, kolory na tych obiektach "wylewają się" poza te obiekty, robiąc 2x większy obiekt i migoczą jak jakieś insekty do momentu kiedy obraz jest w miarę nieruchomy; i jest to nagminne w przypadku oglądania meczu; ale to może być dowolny obiekt; jak np żużlowcy mają jakieś zatyczki do uszu koloru czerwonego, albo jakieś napisy na koszulkach zawodników; wszystko dotyczące w/w kolorów "wylewa" się z tego obiektu, traci oryginalny kolor i migocze;
dodam może jeszcze, że występuje to w przypadku pewnej intensywności tych kolorów; bo nie zdarza się to w 100% przypadków dla w/w kolorów

czy to jest kwestia technologii plazmowej, tego modelu panasonica, czy mojego egzemplarza??

PS.
sygnał C+FILM/SPORT HD, Eurosport HD, Polsat Sport
i każdy inny kanał emitujący intensywne barwy; dekoder HD Aster

Witam na forum.

Posiadam ten sam TV i tą samą kablówkę:) . Nie jest to wina telewizora, ale twojego dekodera/sygnału. Zmień rozdzielczość z 720p na 1080i i powinno być wszystko OK.

Jak porównywałem plazmę z LCD w markecie, to również wydawało mi się, że plazma gra dużo gorzej od LCD. Na szczęście kupiłem plazmę Panasonica i porównując ją w domu do LCD, stwierdziłem, że jest dokładnie odwrotnie. Dodam, że Aster ma b. dobry sygnał (porównywałem z Cyfrą u kuzyna), szczególnie TVP w SD.

Pozdro

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mswiniuch

New member
Witam na Forum

Mam takie pytanie: mam TX-P42X10Y, w sklepie mówili i było napisane że telewizor ma DVB-C, tak samo stoi w instrukcji. W menu TV jednak jokoś nie mogę tego znaleźć. Na ustawieniach dla Polski standardowo skanuje kanały analogowe a później na życzenie DVB-T ale DVB-C się nijak nie pokazuje. Pisałem do Panasonica ale oczywiście bez odzewu. To w końcu ten TV DVB-C ma czy nie. Jak jest jak to uaktywnić?

Pozdrowienia
 

Dig Dug

New member
Mam pytanie do uzytkownikow X10, jak wyglada skalowanie obrazu SD i HD. U kolegi na PV80 widzialem, ze jak przelacza sie kanaly "n" to na niektórych HD wskoczy obraz w oryginale z czarnymi pasami, a po 2-3 sec. telewizor rozciagnie go na caly ekran. Natomiast w SD czarne pasy po bokach, a potem rozciaga na cele. Czy w X10 jest takie samo zawachanie i czy wg. was skalowanie jest OK ??
 

rilicek

New member
Dig Dug napisał:
Mam pytanie do uzytkownikow X10, jak wyglada skalowanie obrazu SD i HD. U kolegi na PV80 widzialem, ze jak przelacza sie kanaly "n" to na niektórych HD wskoczy obraz w oryginale z czarnymi pasami, a po 2-3 sec. telewizor rozciagnie go na caly ekran. Natomiast w SD czarne pasy po bokach, a potem rozciaga na cele. Czy w X10 jest takie samo zawachanie i czy wg. was skalowanie jest OK ??

Jeżeli chodzi o programy HD i SD w proporcjach 16:9 to obraz od razu jest na cały ekran – pod warunkiem, że jest ustawiony tryb auto lub 16:9. Jeżeli chodzi o obraz SD w innych proporcjach niż 16:9 to potrzeba chwilki czasu na sformatowanie – oczywiście mówię o trybie auto. Niestety nie zawsze jest to to, czego oczekuję i potrzebna jest ręczna konfiguracja. Nie spotkałem jeszcze telewizora panoramicznego, który dobrze by sobie radził z automatycznym formatowaniem obrazu 4:3, nie mówiąc o innych dziwnych formatach typu logo stacji poza obrazem.
PS.
Nie znoszę obrazu 4:3 rozciągniętego na cały ekran, jeżeli ktoś nie zwraca uwagi na proporcje obrazu można uznać, że Panasonic robi to dobrze :D
 

maniac23

New member
DVB-C można uaktywnić wybierając kraj instalacji Szwecja. Chociaż u mnie skanują się wszystkie kanały, ale później są widoczne/zapamiętane tylko kilkanaście. Nie wiem od czego to zależy, czy od kablówki , a może jakiś błąd w firmware TV. Też macie taki problem ?
 

mirkor

New member
Witam
Bardzo proszę o wymiary pudła w jaki jest zapakowany TX-P42X10.
Wiem, że gdzieś to było, niestety, nie mam czasu szukać a jutro rano wybieram sie osobiście po odbiór i nie wiem czy wejdzie do mojej gabloty (focus 5d hatchback )
 

dlugi94

New member
mirkor napisał:
Witam
Bardzo proszę o wymiary pudła w jaki jest zapakowany TX-P42X10.

Wiem, że gdzieś to było, niestety, nie mam czasu szukać a jutro rano wybieram sie osobiście po odbiór i nie wiem czy wejdzie do mojej gabloty (focus 5d hatchback )
Wielkosc pudelka/opakowania jest:
TX-P42X10 W 114cm x D 28cm x H 76cm
 

mswiniuch

New member
maniac23 napisał:
DVB-C można uaktywnić wybierając kraj instalacji Szwecja. Chociaż u mnie skanują się wszystkie kanały, ale później są widoczne/zapamiętane tylko kilkanaście. Nie wiem od czego to zależy, czy od kablówki , a może jakiś błąd w firmware TV. Też macie taki problem ?

Zgadza się - po przełączeniu na kraj Szwecja od razu skanuje DVB-C - znajduje wszystkie kanały ale żadnego nie wyświetla bo są zakodowane ale to następny krok - walka z Vectrą. Następnie skanuje kanały analogowe i DVB-T - i tak powinno być także dla Polski - ale wygląda na to że fachowcy z Panasonica nie wiedzą że w Polsce od dłuższego czasu cyfrowe kablówki istnieją...
Ale niech będzie Szwecja - co z tego jak kanałów analogowych nie da się zaprogramować w 100% bo to nie te parametry a w napisach EPG i podobnych są krzaki. Przełączenie kraju na Szwecję to jest dobre dla testów ale do codziennego użytku się nie nadaje.
Co zrobić żeby w ustawieniach na Polskę DVB-C zadziałało - zamieszać w menu serwisowym, zmienić firmware... a może da się włączyć tak normalnie tylko ja nie potrafię...
 

geralt18

New member
Witam,
jako że poleconoa została mi właśnie Plasma Panasonica - model P37X10Y, chciałbym zadać parę pytań.
Jak widzę telewizor bardzo dobrze spisuje się z kiepskiej jakości TV od UPC - to duży plus bo mam taką i nie zamierzam kupować wersji cyfrowej (i tak nie oglądam TV na tyle aby płacić 100zł za 4 kanały HD).

Za to mam pytanie odnoście sprawowania się TV z konsolą (mam X360).
Troszkę przeraża mnie ta rozdzielczość (1024x720). Czy dla konsoli nie lepiej aby było 1380x768 jak jest na LCD? Czy obraz konsoli w rozdzielczosci tej plazmy wygląda ładnie?

Proszę o pomoc, bo telewizor wymieniam (ze starego CRT Grundiga 28 cali) głównie po to aby mieć więcej przyjemności z grania.

z góry dziękuję za pomoc
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
gry i tak sa robione w rozdzielczosci 1280 x 720, wiec Twoj tv swietnie to wyswietli w swojej natywnej rozdzialce 1024 x 768. Brat ma panasonica 37PV80 o takiej samej rozdz i jest GIT! Pamietaj, aby dotrzec plazme, czyli ogladajac przez min. 100 godz. na ustawieniach max. 50 % kontrast, jasnosc...Nie pozostawiaj rowniez wlaczonego tv na kilka godz ogladajac tylko jeden kanal.
 

yacek _b

New member
geralt18 napisał:
Witam,

Jak widzę telewizor bardzo dobrze spisuje się z kiepskiej jakości TV od UPC - to duży plus bo mam taką i nie zamierzam kupować wersji cyfrowej (i tak nie oglądam TV na tyle aby płacić 100zł za 4 kanały HD).

i obawiam się ze możesz się " srogo " zawieść .
proponuję chociaż najprostszy dekoder UPC ( bez nagrywarki i HD )
miałem to wiem , a tym co wypisują takie brednie że jest suuper itd . to proponuje udać sie do okulisty .
 

geralt18

New member
jeszce jedno pytanie odnośnie rozdzielczości tej Plazmy. Jeżeli ma on rozdzielczość 1024x720 to wychodzi bliżej 4:3 niż 16:9. Więc jak to jest z tymi TV? bo nie rozumię jak te TV są 16:9 jak rozdzielczość mają 4:3?

a jak wyglądają fimy 16:9? w porządku? proporcje są OK?
z góry dziękuję za pomoc
 

borowice

New member
wieszak

witam,
nabylem 42X10Y; pierwsze wrażenia pozytywne.
Mam dwa pytania:
1. czy musi tak być, że przy wyborze wejścia hdmi z amplitunera (ampli "robi" za splitter dla dwóch odtwarzaczy i tunera sat) zanika dźwiek w TV?
2. czy ktoś ma 42" na wieszaku? jeśli tak to jaki i jaka jest odległość ściana - front TV?
Pozdrawiam
 

centur

New member
geralt18 napisał:
jeszce jedno pytanie odnośnie rozdzielczości tej Plazmy. Jeżeli ma on rozdzielczość 1024x720 to wychodzi bliżej 4:3 niż 16:9. Więc jak to jest z tymi TV? bo nie rozumię jak te TV są 16:9 jak rozdzielczość mają 4:3?

a jak wyglądają fimy 16:9? w porządku? proporcje są OK?
z góry dziękuję za pomoc
wszytsko jest ok, "pixele" są po prostu prostokątne a nie kwadratowe
 

geralt18

New member
W takim razie ostatnie pytanie. Ma ktoś może tą plazmę i konsolę (ja mam akurat X360). I jak to wszystko ze sobą gra? ładnie? Wszystko jest w porządku? Jesteście zadowoleni z takie połączenia??
 
Do góry