Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

todek

New member
Hdmi

Witam,
Mam podłączony tuner satelitarny do telewizora za pomocą kabla HDMi i przy każdym włączeniu telewizora muszę pilotem ustawić AV na HDMI-1.
Wie ktoś czy można zmienic ustawienia tak żeby zawsze po włączeniu telewizora domyślnie włączał HDMI - 1?

dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.
 

rilicek

New member
Gie napisał:
Czym różni się seria X10 od C10? W opisach prawie to samo, ceny zbliżone a nazwy inne.

w w w .panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&prod4379=on&prod4378=on

Czyli w C10:
1. Brak D-Sub
2. 1 HDMI mniej
3. Brak V-Audio Surround
4. Brak trybu Eco
5. Brak filtra natural vision
 

jamtojest

New member
jak duża matryca

witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.To mój pierwszy post chociaż śledzę wątki od długiego czasu.Jestem zdecydowany na x10 ale pytanie do posiadaczy,głównie 50-tek.Będę oglądał z odległości 3-3,5 m.Sygnał z N-ki,DVD,nieraz syn wrzuci jakiś film div-x.Nasłonecznienie pokoju słabe.dotychczasowy tv to panas crt 25'' Quintrix/kilkunastoletni wciąż dobrze gra/.czy przy tej odległości 50 cali będzie ok? Są różne opinie dlatego pytam na wątku o x-10.z góry dzięki za odpowiedz m.in jakie niedoskonałości obrazu z jakiej odległości widać/mrówki,ziarnistość itp/.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak jak piszesz, saróżne opinie, a do tego rózne wytyczne a dotego jeszcze gusta ;) Ja bym tam śmmiało 50" ale to Ty musisz wybrać ;)
 

cukiernik

New member
jamtojest napisał:
witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.To mój pierwszy post chociaż śledzę wątki od długiego czasu.Jestem zdecydowany na x10 ale pytanie do posiadaczy,głównie 50-tek.Będę oglądał z odległości 3-3,5 m.Sygnał z N-ki,DVD,nieraz syn wrzuci jakiś film div-x.Nasłonecznienie pokoju słabe.dotychczasowy tv to panas crt 25'' Quintrix/kilkunastoletni wciąż dobrze gra/.czy przy tej odległości 50 cali będzie ok? Są różne opinie dlatego pytam na wątku o x-10.z góry dzięki za odpowiedz m.in jakie niedoskonałości obrazu z jakiej odległości widać/mrówki,ziarnistość itp/.

Aktualnie posiadam 42 i oglądam z podobnej odległości i napiszę jedno że teraz kupiłbym 50.
Niemniej jednak wybór należy do Ciebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety , ale do wielkości się po prostu dorasta. Jedni wolniej inni dłużej.
Większość ponad 70% już po miesiącu żałuje że nie kupiła większego - ale ten miesiąc jest właśnie dla niektórych dużym wyzwaniem .
Czy od pierwszego "wejrzenia" Ci pasuje - pokazuje prezentacja w domu gdy podłączasz swoje sygnały .
 

tobas

New member
Rudiok napisał:
W Mediaexpercie z kolei 42x10y oferują za 2457 zł.
Pozdrawiam, Rudiok

Za to w Opolu w MM 42x10Y jakieś 1,5 tyg. temu była za jednyne..... 4499 zł !!!! Tak tak... 42" X10Y!!! To nie pomyłka :)
Okazja jak się patrzy.. ale drobnych przy sobie nie miałem i nie kupiłem ;)
 
Ostatnia edycja:

jamtojest

New member
wielkość matrycy

dzięki za sugestie.Wynika z tego że chyba lepiej przez miesiąc martwić się że za duży,a potem przez lata cieszyć się z wyboru, niż odwrotnie.idealnym kompromisem byłby 46, niestety x-ów niet w tej wielkości.co do niedoskonałości obrazu o które pytałem posiadaczy 50-tek,to cześciowo sam znalazłem odpowiedz .wczoraj odwiedziłem sklep dla idiot.Oczywiście x-10 50-tka Y stoi sobie i gra.obraz z bliska /bo dalej niż na 1,5 metra nie odejdziesz,MM Szczecin/ byle jaki,mrówy jak ta lala / cena powalająca na kolana /coś 5200/gdy przyklęknąłem z wrażenia lepiej go obejżałem,bo był nisko na półce:Dładna bestyja:D.Ale obraz mnie zniechęcił.Patrze na innych pólkach stoi jakiś panas też 50-tka,więc pielgrzymuje na kolanach bo nogi wciąż porażonecenowo:Dzadieram głowę, bo ten stoi na najwyższej półce;obraz piękny żyleta.podniosłem szczene z podłogi i siebie/bo wróciły nogi/czytam panas C-10 no, to jest to,myślę... zaraz przeciesz to model nieco niższy od x-sa olśnienie!!Wracam sprawdzam,na moim x-sie zapodany jakiś badziew 4-fun..i wszystko jasne...Za rogiem na tym samym regale g-10 z jeszcze większymi mrówami, mnie całkiem wprawia w dobry nastrój...Wniosek; trzeba się skupić na dostarczeniu jak najleprzego pokarmu/jakości sygnału/dla odbiornika,zwłaszcza dużego.pytanie.Czy N-ka jest w tej chwili dobrym zródłem?
 

yacek _b

New member
jamtojest co do ogladania i porównywania jakości obrazu w sklepach , moim skromnym zdaniem , każda plazma bedzie gorzej wypadała od lcd , było to juz wiele razy poruszane na forum , kwestie oświetlenia , sygnału i " kombinacji " sprzedawców ( co bardziej promują lepiej gra )

Ostatnio byłem w sklepie avans ( tak z nudów ) i z przykrością stwierdziłem że plazmy ( wszystkie jakie były ) gorzej świeciły od lcd , obraz był ciemniejszy i mniej ostry , sygnał na pewno nie był HD , inna sprawa jak znalazłem jedną podłaczona do BR , było cacy .
Teraz nie dziwię się że wiekszość " par " chodzacych po sklepie i zainteresowanych kupnem nowego tv , zinteresowana była tylko lcd .
Czasem w domku jak patrzę na swojego 37X10E to zastanawiam sie gdzie jest ten haczyk że w domu obraz jest o niebo lepszy ( dobry sygnał z UPC + dekoder HD ) a np. jasność to mam jeszcze zjechaną na -2 .
 
Ostatnia edycja:

jamtojest

New member
ja już ten dylemat plazma czy lcd mam za sobą.Tylko plazma.Teraz dylematem jest x 10 50" czy dołożyć kilka stówek do 46"S 10. Tak ze dwa lata temu,wpadłem do sklepu 30x0,przeleciałem po półkach i spodobał mi się panas lcd 37 cali full hd. no to cyk do punktu sprzedaży ratalnej,wypisaliśmy z ładną panią wniosek kredytowy.Ale ja nie chciałem wciskanego na siłe ubezpieczenia.No i podobno bank odmówił mi kredytu.Anioł stróż na demną czuwał, bo teraz bym oglądał plastikowe gemby i inne takie...potem zacząłem zgłębiać temat i wiem że tylko plazma...a panas chyba z sentymentu...8) dodam tylko ze ten panas lcd kosztował wtedy 5000,-:)
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
jamtojest napisał:
Anioł stróż na demną czuwał, bo teraz bym oglądał plastikowe gemby i inne takie...potem zacząłem zgłębiać temat i wiem że tylko plazma...a panas chyba z sentymentu...8) dodam tylko ze ten panas lcd kosztował wtedy 5000,-:)

a to sie zgodze odnośnie tych " plastikowych gemb " , tak na moje oko obraz z plazmy mi najbardziej odpowiada , porównywalny lub lepszy przy " normalnych " kanałach z dobrym ctr ( a taki miałem ) .
No ale jest ogromne grono ludzi , którym podoba się lcd , oczywiście szanujemy ich ... ;)
 

cukiernik

New member
jamtojest napisał:
dzięki za sugestie.Wynika z tego że chyba lepiej przez miesiąc martwić się że za duży,a potem przez lata cieszyć się z wyboru, niż odwrotnie.idealnym kompromisem byłby 46, niestety x-ów niet w tej wielkości.co do niedoskonałości obrazu o które pytałem posiadaczy 50-tek,to cześciowo sam znalazłem odpowiedz .wczoraj odwiedziłem sklep dla idiot.Oczywiście x-10 50-tka Y stoi sobie i gra.obraz z bliska /bo dalej niż na 1,5 metra nie odejdziesz,MM Szczecin/ byle jaki,mrówy jak ta lala / cena powalająca na kolana /coś 5200/gdy przyklęknąłem z wrażenia lepiej go obejżałem,bo był nisko na półce:Dładna bestyja:D.Ale obraz mnie zniechęcił.Patrze na innych pólkach stoi jakiś panas też 50-tka,więc pielgrzymuje na kolanach bo nogi wciąż porażonecenowo:Dzadieram głowę, bo ten stoi na najwyższej półce;obraz piękny żyleta.podniosłem szczene z podłogi i siebie/bo wróciły nogi/czytam panas C-10 no, to jest to,myślę... zaraz przeciesz to model nieco niższy od x-sa olśnienie!!Wracam sprawdzam,na moim x-sie zapodany jakiś badziew 4-fun..i wszystko jasne...Za rogiem na tym samym regale g-10 z jeszcze większymi mrówami, mnie całkiem wprawia w dobry nastrój...Wniosek; trzeba się skupić na dostarczeniu jak najleprzego pokarmu/jakości sygnału/dla odbiornika,zwłaszcza dużego.pytanie.Czy N-ka jest w tej chwili dobrym zródłem?

Ja nie narzekam na N. Jestem wręcz zadowolony. Kanały HD po prostu odjazd. Niemniej jednak nie mam porównania do innych.
 

jamtojest

New member
.napisał yacek_b
No ale jest ogromne grono ludzi , którym podoba się lcd , oczywiście szanujemy ich ... ;)

to ludzie jak my tylko skręceni przez wypaczony marketing.Kilka miesięcy temu siostra kupiła sony lcd ajakże full hd 40 cali. Po prostu tak jej doradzono w sklepie.Nikt nie pytał jaki ma sygnał w domu. A tam zwykła analogowa kablówka osiedlowa,nawet dvd nie mają.Zadzwoniła do mnie jak tv był już w kartonie w domu.Gdy powiedziałem żeby ostrożnie wyjmować bo można łatwo uszkodzić matrycę,wpadli w panikę.Pojechałem,zmontowałem,podłączyłem.Pierwsze strojenie.odbiornik pyta do jakiego sygnału się dostrajać ,cyfrowy czy analog.Wybieram analog oczywiście.jesteś pewien? pyta tv,no tak.odpowiadam.Mina mu zrzedła,ale dostroił.No i wiadomo jak to lcd na analogu.słabo.A siostra na to;przecież to full hd miało być cacy...do dziś oglądają kaszane bo wciąż nie zmienili na sygnał cyfrowy...:)Plazma poradzilaby sobie hyba lepiej z tym sygnałem,nawet x10 hd redi (a może zwłaszcza x10 ;))
 

mtbiker

New member
dilemato

Koledzy,

Nie chcę zawracać głowy zbyt dużej liczbie forumowiczów i zakładać nowego tematu, zwłaszcza, że wcześniej to już robiłem. Sytuacja trochę się zmieniła, dlatego piszę znowu.
Przypadek mój wygląda tak, że byłem już zdecydowany na Panasa S10 w rozmiarze 42", ale Siła Wyższa (czyt: Kobieta:p) po kilku wizytach w saturnach i innych sklepach dla idiotów, stwierdziła kategorycznie, że 42 cale to za dużo. Walczyłem, męczyłem, prosiłem, ale nic nie pomaga, a mi się nie chce już ciągnąć tematu. Stanęło na kompromisowych 37 calach. I tutaj pytanko - czy X10 z HD Ready będzie optymalny do sygnału z UPC w pakiecie Max, czyli z różnymi kanałami HD (+pakiet Canal+)? Dokładniej chodzi mi o to, czy dobrze będzie sobie radził z kanałami SD, a z kolei w przypadku HD, nie będzie widać różnicy względem plazm Full HD (odległość 2,5m)? Studiując forum natknąłem się właśnie na informacje, że SD jest de facto lepiej wyświetlane przez HD Ready, natomiast różnica HD Ready vs. Full HD, jest widoczna od 46 cali w górę.
Chciałem tylko jeszcze ostatecznie się w tych kwestiach upewnić i nieco ukoić swoje cierpienie związane z wymuszoną rezygnacją z Full HD :(
Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie. Bardzo proszę o odpowiedź ;)

PS. Byłbym jeszcze szczęśliwszy, gdybyście mnie uspokoili w kwestii Blu-ray. Planuję niedługo po TVku zakup albo odtwarzacza BD albo po prostu PS3 i zastanawiam się, czy nie stracę bardzo dużo przyjemności kupując to nieszczęsne HD Ready.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Masz mądrą Kobiete, przy tej odleglosci 37" to jest max , szczególnie że większość kanałów jest w SD, co do fullhd różnicy z tej odleglosci nie zauważysz , bierz serie x10.
 

yacek _b

New member
mtbiker , mam dokładnie taką plazmę na jaką zgadza się twoja " siła wyższa " ;) , pokój 20m i powiem ci szczerze że dla mnie jest to optymalna przekątna , dlaczego ?
Ano mam kablówke UPC i pakiet max z dekoderem/nagrywarką HD , jakość programów nadawanych jest różna , te o dobrym sygnale są niestety w mniejszości . Kanałów Hd masz raptem 4?! Wiec większość ogladasz i tak co mają sygnał SD .
Duża przekątna jest fajna , ale do telewizji HD , BR , DVD , zwykła tv pokazuje swoją niedoskonałość ( zakłócenia ) .
Podajesz że oglądać będziesz z odległości 2.5m 37" , przy kablówce UPC i zwykłych kanałach moim zdaniem jest to juz nieprzekraczalna granica , bliżej radzę nie oglądać , widać bardzo słobość sygnału , może to bardzo wkurzać .
Chciałeś kupić większy i i gladac z takiej odległości ?

PS. mam też pakiet Canal+ i powiem ci że canal+ ( zwykły ) miażdży jakością wszystkie kanały UPC . A powiem ci jeszcze że dzisiaj na Ccanal+FILM HD leci John Rambo ( staroć już ) , ale jak zobaczyłem go w HD to pomimo że widziałem go wcześniej z przyjemności obejżałem jeszcze raz . Po prostu Jeżeli chodzi o programy TV - HD żądzi :grin:

Odnośnie Blu-ray i konsoli się nie wypowiem bo nie mam , ale z tego co koledzy z forum juz pisali do BR i konsoli duuuże ekrany jak najbardziej , ale moze ktoś coś drapnie co ma ten sprzęt.
 

gorylla

New member
Bez reklam
mtbiker,

ja z kolei uważam, że 42S10 byłby dla ciebie lepszym wyborem.
Ja mam niemalże taką samą odległość oglądania i nie wyobrażam sobie mniejszego TV niż 42 cale (ale wyobrażam sobie większy:rolleyes: ). Nawet wife, z którą miałem problemy podobne do Twoich (co jest z tymi kobietami?), powiedziała również, że nie wyobraża sobie mniejszego, a nawet móglby być większy. O dzieciakach nie wspomnę, bo one od początku były za 50''

Jeśli chcesz kupić konsolę do BR czy gier oraz chcesz oglądać kanały HD to Full-HD 42'' przy tej odległości będzie super-git. Postaraj się bardziej i namów żonę. A jak to nie da rady, zaknebluj. ;)
 
Do góry