Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kateb

New member
tobas napisał:
Ludzie dajmy już spokój z tym wypalaniem plazm.
Na upartego to i telewizor CRT dało się wypalić, a monitor CRT i LCD to już na 100%. Sam widziałem monitory pracujące w sklepach, gdzie przy wyłączeniu monitora z prądu można było odczytać na ekranie bez najmniejszego problemu wszystkie teksty.
Czy to znaczy że CRT i LCD też się wypalają? A może to niewłaściwe użytkowanie? Pare lat na tym samym obrazie?
Miałem monitor CRT z wypalonym paskiem START z windowsa ;D
 
C

chekist

Guest
Czy 3 tys. to dobra cena za model TX-P42X10, czy za tą kasę można byłoby kupić coś lepszego?
 

DonBuaEsko

New member
Tak więc na 99% zdecydowałem się, że kupie telewizor 37X10E lub Y. Nie wiem czy jest sens brać model Y (różni się chyba tylko wbudowanym tunerem MPEG4), a mieszkam w bloku i mam telewizje z Cyfrowej Vectry, więc zwykłej anteny nie będe miał. Na co powinienem zwrócić uwagę przy odbiorze TV od kuriera. Słyszałem, że pozycja w jakiej był przeworzony ma znaczenie. Co powinienem sprawdzić odrazu po podłączeniu TV? No i podajcie jakieś rady odnośnie plazmy. Mam stary telewizor 21 calowy, wiec wole wiedzieć jak należy dbać o plazme itd.
 

chemik333

New member
DonBuaEsko - Drogi Człowieku. Zlituj się nad ludźmi i zadaj sobie trud przeczytania całego wątku. Wiem, że długi, ale znajdziesz w nim WSZYSTKIE odpowiedzi na swoje pytania (oraz wiele innych) :)
 

zboreslav

New member
witam

zastanawiam się nad plazmą 37x10; generalnie chciałbym 37 calowy telewizor; lcd odpadły: słaba czerń, brak naturalnych kolorów, słaby obraz z sygnałem sd;

tylko jedna rzecz nie pasuje mi w tym Panasie; mianowicie, o ile czerń nawet w oświetlonych pomieszczeniach jest ok, o tyle mam wątpliwości co do bieli; bo porównując do lcd, bądź nawet do wcześniejszych plazm panasonica, jest gorzej; wygląda to trochę jak na przyciemnionych okularach; obraz fajny i naturalny mimo to;

no ale porównajmy np do modelu PV80; w wawie w Saturnie, w Złotych Tarasach stoją dwa obok siebie; nie pamiętam w tej chwili problemu co do kolorów(generalnie podobnie, może lekko ciemniej, ale i przez to wyraźniej na X10), ale jedna rzecz wg mnie byłaby dyskwalifikująca dla PV80: mianowicie dziwne formatowanie obrazu, tzn. na PV80, przy tym samym ustawieniu formatu obrazu, wyświetlany był jakiś filmik reklamowy, a nim jakaś postać kobiety; i w PV80 twarz i postać była ewidentnie grubsza; z resztą i na tym forum w teście PV80 zauważono gorsze formatowanie obrazu; to było w porównaniu do Pionka; więc pozostaje x10;

jedyne co, to oprócz ew. ghostingu,mi nie pasuje to poziom jego bieli;

mógłbym wybrać np jakiś 42 calowy, np Samsunga, bądź Panasonica G10 i pewnie nie byłoby problemu z bielą;
natomiast interesuje mnie plazma 37 cali; a w tym rozmiarze są jedynie Panasy;

moglibyście podzielić się wrażeniami co do bieli w tym modelu i jak to na całokształt wpływa??
 
Ostatnia edycja:

xkordix

New member
no więc jestem właścicielem właśnie x37E, i powiem tylko tyle, że jeżeli telewizor był mało świecony to poprostu masz wrażenie że ta biel jest gorszej jakości bo nie ma jeszcze takiego kontrastu między nią a innymi kolorami (zwłaszcza czernią)
już po kilkudziesięciu godzinach docierania obraz zdecydowanie się polepsza i powinieneś być potem zadowolony zarówno z bieli jak i innych kolorów
 

kubuch2

New member
xkordix ,proszę zlituj się i nie wypisuj takich głupot. Docieranie tej plazmy NIE MA zadnego wpływu na jakość obrazu. Moja od pierwszego uruchomienia do teraz (250h) gra dokładnie tak samo. Jeśli istnieje jakaś różnica to pewnie niezauważalna gołym okiem. Więc jeśli ktoś twierdzi że z czasem obraz się polepszył to pewnie tylko dlatego że pozmieniał ustawienia telewizora na takie jakie mu pasują a nie na takie które "specjaliści" zalecają podczas docierania. Ja od początku jadę na takich ustawieniach jakie mi się najbardziej spodobały i obraz nic się nie zmienił.

zboreslav dlaczego uparłeś się na te 37'. Cenowo różnica między 42 a 37 jest minimalna a z czasem 37 wyda Ci się za mały.
A co do bieli to z nią akurat nie mam problemów. W ciemnym pokoju (a zakładam że w takich warunkach chcesz oglądać) jest wszystko ok.
Poza tym w opcjach występuje balans bieli: zimny,normalny,ciepły. Ustawienie każdego z nich przynosi inny efekt. Poproś w sklepie o pilota i do dzieła :D a jeśli biel nadal będzię słaba proponuję zakup lcd. Tam wybór w 37 calach jest spory a dobry lcd (sporo droższy od plazmy) wcale nie
świeci gorzej od plazmy.Życzę udanego wyboru.
 

Mariusz Łódź

New member
Wyraznie zauwazylem zmiane intensywnosci po okolo 90 godzinach docierania (zrodlo sygnalu Canal+).
Moze miales normalne ustawienia (ECO+normalna intensywnosc) i szybciej zmienily sie kolory np. 30-45 godz.

Jak bardzo dobry telewizor to tylko laserowy, Kuru lub CRT ;)
(oczywiscie jestem bardzo zadowolony Panasonic ).
 

xkordix

New member
kubuch2 napisał:
xkordix ,proszę zlituj się i nie wypisuj takich głupot. Docieranie tej plazmy NIE MA zadnego wpływu na jakość obrazu. Moja od pierwszego uruchomienia do teraz (250h) gra dokładnie tak samo.
no to gratuluję świetnego zakupu i wprawnego oka;)
akurat miałem okazję widzieć obok siebie te same x10 - nówke (którą kupiłem) i drugi po 900 h świecenia, i jeżeli bym nie dostrzegł różnicy to chyba musiał bym być naprawdę niedowidzący
 

kubuch2

New member
xkordix z twojej wypowiedzi wynika że kupiłeś ten który grał gorzej.
Trochę to dziwne bo ja wybrałbym ten który lepiej swieci. Ja również gratuluję świetnego zakupu.
 

ArronaxPW

New member
potrzebny nowy;/

Witam,

w styczniu tego roku po dosyć długich poszukiwaniach kupiłem (znaczy ojciec kupił bo płacił ale ja wybierałem ) Panasa TH-42PV80 . Wszyscy byli raczej zadowolenie a cena smieszna bo chyba 2300 w morele.net z odbiorem osobistym. We wtorek wrociłem sobie ze studiow do domu i sie okazalo ze 3 dni wczesniej ojciec popil i zrucil tv na podloge:???: a wczesniej nic nie mowili bo mialem jeszcze egzaminy i niby zeby mnie nie klopotac.

Tutaj moje pytanie bo jak juz zdazylem sie zorientowac kupno PV80 jest obecnie prawie nie mozliwe. Czy model TX-42X10 to jest to co powinienem kupic na dzien dzisiejszy przy zalozeniu , ze tamten model spelnial nasze oczekiwania ?Czy moze jednak poszukac czegos innego . Szczerze mowiac nie przejrzalem calego watku bo juz nie mam troche dzis na to ochoty poniewaz podczas zastanawiania sie poprzednio nad tv spedzilem w necie kilka dobrych godzin plus wycieczki do MM i innych sklepow. Obiecuje ,ze jutro przeczytam caly watek .

TV podpiety pod Polsat cyfrowy , jakis stary tuner , euro . Planowana zmiana na nowszy ale dokladnie kiedy to niewiem + DVD. Zalezy mi najbardziej na dobrym sygnale poki co przez taki tuner i przez euro .
 

kwo

New member
...i można w niego rzucać pustymi puszkami po piwie - ma specjalnie wzmocnioną powłokę w stosunku do PV80. Serio!
 

zboreslav

New member
Witam

nabyłem 37x10y i jestem zajebiście zadowolony; nawet jestem trochę wkurzony, że nie kupiłem go wcześniej; mam go pod kablówkę cyfrową aster, na razie bez HD i obraz spełnia moje oczekiwania: czerń jest czerń, biel jest biel, może czasem nieco gorsza biel niż w crt, ale jest bardzo dobrze;
nie dostrzegłem ghostingu, zapuszczałem jakiś w film czarno-biały, ale jeszcze będę testował np ze spiralem albo czymś tam; wbrew opiniom z czerwonym kolorem, nie widzę, żeby jakoś ostro dawał po oczach;
divixy bardzo dobrze dwu-plikowe 5+, w skali 1-6; co mnie bardzo cieszy; jednoplikowe i gorsze gorzej, można zawsze obejrzeć z pomniejszonym obrazem; oczywiście pliki w wysokiej rozdzielczości jeszcze lepiej;
kino domowe dvd po componencie bardzo fajnie; za to nagrywarka po euro, mimo niezłego kabla, cienko;

mam takie kwestie:
1) podłączyłem kompa do hdmi3, zapuściłem mu rozdzielczość 720p, pociągnął też 1080p; zastanawiam się czy to nie za dużo; bo tam chyba zalecają 1024x720?? między 720p i 1080p nie ma różnicy; a wybrałem 720p bo wygląda lepiej niż przy tym co zalecają;

2) jedna rzecz mi się nie podoba przy puszczaniu divixa: mianowicie, to się chyba nazywa juddering; tzn. divix jest w 24klatkach/sekundę, a odświeżanie jest na 60Hz; w scenach poruszania się obiektów widać jakby "skakanie" obrazu- lekki brak płynności, np w porównaniu do tego co jest na monitorze komputera (gdybym nie porównywał z monitorem, to pewnie nie zwróciłbym uwagi); ustawiałem rozdzielczość 1080p i 24Hz, ale nie widziałem poprawy; czy jest jakiś sposób poprawy takiego obrazu; chyba, że konwersja samego pliku

3) mam Mpeg4; ale nie znalazł mi żadnych kanałów; a w wawie i okolicach ponoć jest coś testowo; czy ja muszę dołączyć do tego jakąś antenę??

4) dziwnie wg mnie działa tryb ECO; to chyba działa na czujnik światła; i np rano/ w ciągu dnia kolory są wyraźniejsze, co jest bardzo dobre, a na wieczór robi przyciemnione, czego nie rozumiem, bo robi się mało wyraźnie i trzeba zwiększać kontrast itp itd; jak dla mnie mogą zostać te same ustawienia; ja na wieczór wyłączam ECO;
 

Foxxx24

New member
Co do ECO masz w tv system C.A.T.S, który właśnie w oparciu o czujnik światła dostosowuje parametry obrazu co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na zużycie prądu:)


Pozdrawiam
 

ArronaxPW

New member
Pisalem wyżej o tym modelu ale patrze teraz , ze C10Y jest w takiej samej cenie własciwie a ma chyba rozdzialke wyzsza , chyba ze to blad na agito.pl .

Lepiej X10E czy C10Y ?

I jeszcze jedno pyutanie bo wsumei zastanawiam sie teraz nad 50" . Czy obraz na 50 " w rodzialce 1366 x 768 bedzie takiej samej jakosci jak na tym samym modelu tyle ze 42"?
 

kodi1985

New member
ja mam podpiętą konsole PS3 do P50x10 i powiem Ci ze obraz jest rewelacyjny. Gra sie świetnie, a filmy na BR z odległości 3,6m wyglądaja cudnie - przestajesz chodzić do kina.
 

cukiernik

New member
kodi1985 napisał:
ja mam podpiętą konsole PS3 do P50x10 i powiem Ci ze obraz jest rewelacyjny. Gra sie świetnie, a filmy na BR z odległości 3,6m wyglądaja cudnie - przestajesz chodzić do kina.

Potwierdzam. Jeszcze do tego kino domowe i po prostu odjazd!
 
Do góry