Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

centur

New member
czy ktoś moze napisać jak zmienić szare paski w trybie 4:3 na czarne, nie moge kurka tego znaleźć w archiwum
 

kateb

New member
yacek _b napisał:
kateb zerknij na 16 stronę instrukcji elektronicznej ;)
yacek_b, Pawel70, dzieki za poprawienie mnie, macie rację.
perc, przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd, ale w rzeczywistości marnie to działa, i patrząc na TV to nawet nie zwróciłem uwagi na to, że tak jest (czyli środek mniej a boki bardziej), bo powyciągane mordki mnie od razu zniechęciły. I w kadrach gdzie mamy wiecej niż jedna postać efekt jest komiczny, rozpraszający, psujący kadr i nastrój. Błeee.

Do bajek dla dzieci się nadaje

A z innej beczki: Zauważyłem, że P-NR na sredni ładnie usuwa artefakty JPEG na programach z bajkami.
 
Ostatnia edycja:

Rafał S-c

New member
Ja mam pytanie: oglądając fotki z karty SD, mam przycięty obraz po bokach. Czy można to zlikwidować, tak, aby obraz był na całej powierzchni ekranu?
 

flozbi

New member
tryb oszcz

Mam pytanie, wie ktoś może czy ten tryb oszczędnościowy rzeczywiście działa?, bo obojętnie czy mam go włączonego, czy też nie, to nie widzę różnicy w obrazie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
amurak
to nie jest normalne - zgłoś do serwisu.
=============================
flozbi -
działa i w dzień i w nocy:D
=============================
 

radosuaf

New member
Bez reklam
flozbi napisał:
Mam pytanie, wie ktoś może czy ten tryb oszczędnościowy rzeczywiście działa?, bo obojętnie czy mam go włączonego, czy też nie, to nie widzę różnicy w obrazie.

Tym lepiej dla Ciebie, bo ja widzę za dużą ;).
 

czarga

New member
Rafał S-c napisał:
Ja mam pytanie: oglądając fotki z karty SD, mam przycięty obraz po bokach. Czy można to zlikwidować, tak, aby obraz był na całej powierzchni ekranu?

To zależy od formatu, w jakim została zrobiona fotka. U mnie fotki zrobione w formacie 16/9 są na całym ekranie, a fotki zrobione w formacie 4/3 są obcięte po bokach. Nie znalazłem sposobu na wyswietlanie fotek w formacie 4/3 na całym ekranie.
 

Matxxx

New member
Już doszedłem do tego :) Teraz mam kolejne pytanie jak ustawić w TV tym (oczywiście 50x10e) 720 albo 1080 ? W dekoderze mam możliwość ustawienia ale w tym TV gdzie znajdę taką opcję ?
 

kwo

New member
Matxxx napisał:
Już doszedłem do tego :) Teraz mam kolejne pytanie jak ustawić w TV tym (oczywiście 50x10e) 720 albo 1080 ? W dekoderze mam możliwość ustawienia ale w tym TV gdzie znajdę taką opcję ?
Jak doszedłeś do tego (100HZ w TV)?
Tak jak ktoś już pisał Panas skaluje źródło do 1080p a później do 720p.
 

Matxxx

New member
Mam natomiast pytanie KIEDY stosować 100 hz a kiedy nie ? Filmy w hd albo sport w hd co proponujecie ? Proszę o wasze opinie na ten temat kiedy co a może zawsze 100 hz mieć włączone ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A co sobie będziesz żałował odpal 100hz i już, będziesz tak zmianiał co chwila? No chyba, że jesteś jakoś uwrażliwionym widzem?
 

kalosz

New member
Ciemny obraz

Telewizor ma ciemny obraz, w kilku sklepach porównywałem X10 z Lg PQ 3000 i nową plazma samsunga, były dużo jaśniejsze. Co za cholera (za przeproszeniem)? Obraz jaśnieje w miarę użytkowania?
 

Matxxx

New member
Może ktoś będzie taki życzliwy i podzieli się ustawieniami po "dotarciu" , może ktoś miał w miarę dobrze skalibrowanego Panasa x10e i podpowie co nie co .
 

asum

New member
Panasonic TX-P37X10E + kablówka VOLTA

Witam wszystkich użytkowników. Dzięki temu forum przekonałem się, że chcę właśnie zakupić model TX-P37X10E, po pierwsze wielkość idealna, plazma na moją ścianie większa nie może być. Jednak dużo czytałem i wszyscy piszą przy wyborze kieruj się sygnałem..... Ja planuje korzystać z kablówki osiedlowej, tylko jak sprawdzić czy ta kablówka ma dobry sygnał? Jeśli się źle wyrażam proszę zrozumienie, nie znam się na tym. Mieszkam w Gdańsku i myślę o kablówce z volta.net.pl może ktoś wie coś na ich temat? Bardzo proszę o opinie, czy ta kablówka będzie miała dobry sygnał dla mojego Panasonica. Za wszystkie uwagi i odpowiedzi dziękuje bardzo. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry