Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

cukiernik

New member
skadall napisał:
kupiłem plazmę paasonica tx-p42x10e miało być tak pieknie, podłączyłem pod cyfrę, dekoder philips oraz strong, kabelek scart, i co? obraz żadna rewelacja, widać pixele, ostrość nie dobra, nie specjalnie to wszystko wygląda, miałem kupić lcd to pokusiłem się na plazmę nie wiadomo po co, kolega ma philipsa 42pfl7603d i obraz poezja program nie ma znaczenia, w hd to już szczęka mi opadła, do mnie nie ma porównania, ten panasonic to żadna rewelacja , pożyczyłem tuner hd podłączyłem i niestety philips bije na głowe mojego panasia, jakbym mógł to bym go im oddał. dopłacił ok 500zł i miał obraz jak marzenie


Kolega strasznie dramatyzuje. Po pierwsze to zmien kabel! Po drugie to poczekaj 200-300 godzin i skalibruj. Po trzecie zmien platformę.
Ja na "ence" nie zauważyłem pikseli od początku używania.
Jeżeli masz zamiar sprzedać to daj znać bo mam już kupca.
 

Mistral_111

New member
Kolego scandal, tak jak pisał poprzednik, zmień kabel na HDMI. Oglądanie na SCART to nieporozumienie. Jeśli twój dekoder Cyfry+ nie ma takiego wyjścia, to wymień dekoder! Co prawda mam wyższy model, tj. G10 i nie chcę się wypowiadać na temat obrazu w X10, ale kabelek, o którym wspomniałem powinien nrozwiązać problem.
 

perc

New member
Wiatraki

Czy wiatraki chłodzące dają się choć trochę we znaki? Załóżmy, że całkowicie wyciszymy dźwięk, czy słychać jak pracują, powiedzmy z odl. 2, 5 metra?
 

yacek _b

New member
Mistral_111 ogladanie przez dobry kabel euro-rgb kanałów SD wcale nie jest takie do d*py , mam UPC i dekoder który ma tylko scarta i na kanałach " normalnych " ( nie HD bo i tak ich nie mogę odbierać ) ja tam pikseli za cholerę nie widze .
teraz leci Planeta małp na tv4 , obraz bardzo dobry na polsacie w tym samym czasie CSI - elegancko , na jedynce troszkę ziarna , ale nie jest źle itd , itd. owszem są kanały syfiste ale obawiam się że nawet na super hiper telewizorze i wypasionym kablu hdmi będą badziewnie wyglądac .
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
skadall napisał:
trudno kupiłem czytałem, będę kombinował może coś z niego więcej wycisnę, jeśli ktoś byłby tak miły i coś doradził byłbym wdzięczny


Sprawdź w tunerze czy masz ustawiony na wyjściu z tunera sygnał RGB
w tunerze Strong powinna byc taka opcja. Nie wiem jaki masz kabel EURO -
jeżeli ten z zestawu dostarczany z cyfrą to koniecznie zmień go na lepszy przewód EURO np. Profigold . HDMI nie jest bolączką na wszystko. W wielu tunerach HD sygnał SD lepiej wygląda poprzez złącze EURO niż poprzez HDMI. Powodem może byc to że w wielu Tv przy podłączeniu poprzez złącze HDMI nie działają poprawiacze obrazu.


P.S. W/g kolegi który prowadzi sklep RTV na prezentacjach topowego sprzetu niektórzy producenci łączą Tv ze żródłem kablami componet a nie HDMI co daje lepszą jakośc obrazu.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
centur napisał:
najlepiej na zoomie 2 lub 3 aby nie było powidoków
No tak, gość widzi pikselozę to jeszcze zoom 3 mu trzeba dowalić. Żeby stracił resztki zdrowia ;)
A tak na poważnie, na podstawie doświadczeń z innymi, nieco tylko starszymi modelami plazm Panasonica ja dodałbym poradę aby zmienić też odpowiednio ustawienia obrazu (powiedzmy jako wstęp do tzw. kalibracji). Spróbuj zmienić takie ustawienia jak typ obrazu (na kinowy), balans bieli (na ciepły). Pomysły z przetestowaniem lepszego/innego kabla scart jak i ze sprawdzeniem ustawień dekodera są jak najbardziej na miejscu. Pamiętaj też, że w przypadku dostarczania sygnału przez eurozłącze działają "polepszacze" obrazu (Sterowanie kolorami, P-NR, 3D-COMB) - modyfikacje ich ustawień również mogą poprawić Twój subiektywny odbiór wyświetlanego obrazu.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

Michalx19

New member
Moje wrażenia po 200 h :
Obraz SD coraz lepszy (na początku miałem manie maniakalną - zamiast oglądać tv, szukałem tylko mankamentów obrazu - Chore co nie:grin:)
Dzisiaj puściłem mojemu młodemu (3,5 roku) Gwiezdne Wojny HD z kompa - jest maniakiem "gwiezdnych" - oczywiście kino domowe i.... i stał przed Panasem z otwartą buzią i znieruchomiał , ja zresztą dostałem tych samych ruchów :grin:.Powiem krótko szczena mi opadła.

Zadowolony Użytkownik Panasa.

PS.jak radzicie sobie z kurzem na tworzywie obudowy ? nawet miękkie ściereczki nawilżone wodą rysują mi ją:twisted:(chusteczki też rysują) nie tak że widać ,ale pod kątami jak ich szukam to znajduje :twisted::twisted::twisted:
 
Ostatnia edycja:

flaa

New member
Nie wiem co wy macie z tymi pixelami. Na moim p42x10e pixelioze widac dopiero przy zoom 2 zoom 3. Obraz praktycznie na wszystkich kanałach jest bardzo dobry. wiadomo że jak ktoś ogląda plazme 42 z odległości 1,5 m to bedzie miał dyskomfort. ja oglądam mak. z 3,5 m, ale zdazy się tez z 1,5 czy 2 m i wcale się nie czepiam. wystarczy dobrze ustawić w opcjach obrazu i wszystko gitara.

Juz widze jakbym miał taką jakośc na LCD w cenie 3000 :rolleyes:
 

Rafał S-c

New member
Zakupiłem dziś przewód Scart-Scart z "Hamy". Jest różnica w obrazie, chociaż nie powala na kolana. (Cyfra+)
To co wynika z opisu producenta na opakowaniu:
-styki pozłacane (24K złoto)
-Miedź HPOFC 99,97%
-Wysokiej jakości materiał High-End
-Folia aluminiowa
-Przewody oddzielnie ekranowane

(Cena 79,99 zł)

Orientuje się ktoś, gdzie można kupić płytkę do kalibracji i czy w ogóle jest sens taką kalibrację przeprowadzać?
 

michalw

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Po długim czasie namysłu wybrałem 50X10E. Zamówiony w NEO24. Dostawa w przyszłym tygodniu. Po odpaleniu przekażę wrażenia.

Pozdrowienia
 

Pawel70

New member
Rafał S-c napisał:
Zakupiłem dziś przewód Scart-Scart z "Hamy". Jest różnica w obrazie, chociaż nie powala na kolana. (Cyfra+)
To co wynika z opisu producenta na opakowaniu:
-styki pozłacane (24K złoto)
-Miedź HPOFC 99,97%
-Wysokiej jakości materiał High-End
-Folia aluminiowa
-Przewody oddzielnie ekranowane

(Cena 79,99 zł)

Orientuje się ktoś, gdzie można kupić płytkę do kalibracji i czy w ogóle jest sens taką kalibrację przeprowadzać?

Co jest nie tak z obrazem że chcesz go kalibrować ?
Jakiego tunera Cyfry uzywasz ?Z DVD równiez jest "nie powalający obraz" ?
 

Michalx19

New member
Czy poprzez port SD można oglądać pliki filmowe ,a nie tylko JPG`i.
Pytam bo analogicznie jest w "samsungu 550" (niemożna oficjalnie) - a po pogrzebaniu w serwisowym śmiga aż miło (tylko tam jest sytuacja z pendrajwem ). Sądzę że w x10 też da się to zrobić tylko JAK??:)


No i powtarzam pytanie o wycieranie sprzętu (obudowa) ,żeby go nie rysować??
 
Ostatnia edycja:

Rafał S-c

New member
Pawel70 napisał:
Co jest nie tak z obrazem że chcesz go kalibrować ?
Jakiego tunera Cyfry uzywasz ?Z DVD równiez jest "nie powalający obraz" ?
Jednak kalibrację sobie chyba odpuszczę.
Tuner to Kenwood DT-F1, DVD- obraz OK.
 

perc

New member
Panowie, czy X10 potrafi rozciągnąć zewnętrzne części obrazu i pozostawić środkową część mniej rozciągniętą? (4:3 rozciągany do 16:9, a postacie nie są beczkowate)
(I powtórzę pytanie: czy wiatraki chłodzące słychać wyraźnie?)
 

yacek _b

New member
tak , to jest tryb rozszerzony i np. ja go cały czas używam . wiatraków wcale nie słysze ( nie wiem nawet czy są )
 

todek

New member
Ps3, Br

Witam. Mam pytanko czy może ktoś podpiął Blu Ray lub PS3 do X10?
Sam posiadam 42X10Y i zastanawiam się czy jest sens kupować BR lub PS3.
 

kateb

New member
Michalx19 napisał:
Czy poprzez port SD można oglądać pliki filmowe ,a nie tylko JPG`i.
Pytam bo analogicznie jest w "samsungu 550" (niemożna oficjalnie) - a po pogrzebaniu w serwisowym śmiga aż miło (tylko tam jest sytuacja z pendrajwem ). Sądzę że w x10 też da się to zrobić tylko JAK??:)


No i powtarzam pytanie o wycieranie sprzętu (obudowa) ,żeby go nie rysować??

Ja czyszczę tak jak podaje instrukcja, czyli najpierw zdmuchnąć (nie opluć ;D) a potem zetrzeć dostarczoną mikrofibrą, a jak ktoś ma lepszą to prosze bardzo.
W razie plam z palców (dzieciaki itd) to na mokro, bo a sucho można zarysować. Tylko nie zalewać tv wodą, bo do kosza pójdzie. Nawilżyć i wtedy czyścić.

Aha, u mnie w walce z kurzem pomogło zawieszenie TV na ścianie. Niebo a ziemia. Nie wiem czy to różnica wysokości, czy prądy powietrzne przy ścianie, czy może brak podstawki. Ale teraz 10 razy mniej czyszczenia. :)

A co do wieszaka, to kupiłem jakieś plb (numerka nie pamiętam, a pudło od razu do kosza poszło) za 120 złotych. I powiem że mały kawałek żelastwa, a kosztuje jak kilkadziesiąt kilogramów stali. Najbardziej mnie rozśmieszyły śruby z tytanu (to chyba ma z 2 tony udźwigu), a przecież ja nie wieszam balkonu ;D tylko telewizor.
 

kateb

New member
perc napisał:
Panowie, czy X10 potrafi rozciągnąć zewnętrzne części obrazu i pozostawić środkową część mniej rozciągniętą? (4:3 rozciągany do 16:9, a postacie nie są beczkowate)
(I powtórzę pytanie: czy wiatraki chłodzące słychać wyraźnie?)
Takie trybu nie ma w X10, a przynajmniej w moim, ja filmy zwyczaj oglądam 4:3 z paskami po bokach, bajki rozszerzone, a reszte ustawiam na powiększ.
 

Pawel70

New member
To jest właśnie tryb rozszerzony.W instrukcji elektronicznej pokazane są wszystkie tryby wraz z ilustracjami.
 
Do góry