Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

alex2006

New member
MarioDi napisał:
prawie zamówiłem PV80, a na żywo przy X10, PV80 wygląda i świeci po prostu biednie
Nie mam dostępu to testu więc nie wiem co tam jest napisane.Proszę niech ktoś potwierdzi powyższą wypowiedź(lub zaprzeczy)bo ja jak porównywałem w paru sklepach to nie mogłem zauważyć znacząej różnicy na korzyść X10.Choć zakładam,że nowszy model powinien być lepszy od starszego.
Pozdrawiam.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie ma tam bezpośredniego porównania z PV80. Pamiętaj też, że poza najlepszą metodą polegającą na rzeczywistym porównaniu kilku telewizorów, najlepiej nie kierować się pojedynczymi opiniami ;)

Pozdrowienia!
 

Pawel70

New member
Każdy "po swojemu" postrzega obraz.A jeśli juz ma sie dany typ telewizora w domu to napewno nie będzie to obiektywne.
W MM który odwiedziłem wczoraj przypadkiem stały niemal obok siebie 42PV8 i 37X10.Lecial jakiś obraz testowy Panasonica i wg mnie to PV8 oferował ładniejszy obraz.Nie wiem jakie miały ustawienia oba telewizory.
Obydwa jednak prezentowały bardzo dobrej jakości przekaz.
Natomiast wygląd to rzecz gustu i nie ma sensu o tym dyskutować.Tym bardziej ze praktycznie nie ma juz wyboru.W sprzedaży są praktycznie wyłącznie nowe modele.
 

Mariusz Łódź

New member
Niestety nikt z posiadaczy X10 nie odpowiedzial na moje pytanie...
Jezeli ktos z Was bedzie chcial dowiedziec sie jakie sa wymiary opakowania i czy wejdzie do Waszego samochodu.

Wielkosc pudelka/opakowania jest:
TX-P42X10 W 114cm x D 28cm x H 76cm
TX-37PX80: W 105 x D 35 x H 75 cm
TX-42PX80: W 114cm x D 33cm x H 79cm

[EDYTOWANE] Na stronie Panasonica dokopalem sie do instrukcju 42X10B. Niestety jeszcze nie moge wstawic linka. Jezeli ktos bedzie potrzebowal to prosze o PW.
 
Ostatnia edycja:

Michalx19

New member
tobas napisał:
Panowie to co z tym dzwiękiem w standardzie MP2 oraz Dolby Digital Plus? Czy Panas potrafi takie dźwięki dekodować?

Na stronie polskacyfrowa.org/index.php?id=2 wyraźnie jest napisane że jak wprowadźą telewizję cyfrową to odbiornik musi mieć możliwość dekodowania tekiego dźwięku.

Ktoś wie jak na to odpowiedzieć? ,Ciekawi mnie to bardzo. chodzi mi o model TX-P37X10Y. Bo jeśli nie potrafi to kupuje 10xE poco przepłacać skoro i tak trzeba będzie dokupować "modulator"
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
cóż, jedyne czego sie dowiedziałem ze tego testu to to, że lcd philipsa lepiej formatuje, lepiej ostrzy i ma lepszą biel niz x10 (przynajmniej tak wynika ze zdjęć) szkoda że kiki nie skonfrontował x10 z lg pq300 lub samem b450, mz bardzo ogólnikowy ten test .............
 

Vivien

New member
centur napisał:
lub samem b450
Jestem żywo zainteresowana taką konfrontacją. O samie niewiele w sieci można jeszcze znaleźć, na Panasa byłam już prawie zdecydowana, tylko że brak mpeg4 mnie jeszcze wstrzymuje. No i Sam ma lepszą cenę. Tylko nie wiem jak to się przekłada na jakość obrazu, który w x10e mnie osobiście bardzo się podoba.
Głowię się i głowię...:confused:
 

darekn12

Member
Vivien ja mam dylemat bo wybieram z 3 tv
px10y
samem b450 o lg pq 6000
lg wstepnie wyeliminowalem bo pisza ze powidoki to ich w jakims stopniu niedopracowana jeszcze specyfika.
samsunga jak ogladalem to jest ladny obraz.
a panasonic to musze poczekac.
ja mam jeszcze ten problem ze musze kupic w sklepie zeby miec raty 0 %
jesli ktokowliek ma rozwiazanie na moje dylematy z podobnymi tv to chetnie wyslucham
pozdrawiam
darek
 

dredsons

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
Chłopie nie spamuj, to było wiele dni przed świętami. Zajmij się czymś innym a nie wyszukiwać teksty innych.

Nie czytałem testu KIKIEGO i nie mam takiego zamiaru telewizor już kupiłem i jestem niezadowolony pisałem wcześniej a Twoje sapmy powinno się dawno usunąć Twoje błaganie o test to żenada:p
 

centur

New member
tak samo nowy jak x10y, tylko x10e jest juz chyba 2 miesiące na rynku..... tak sie tez zastanawiam czy warto inwestować w ten mpeg4 wbudowany w tv bo mam wrazenie że za 3,4 lata za te 300 zł róznicy kupię o wiele lepszy dekoder mpeg4 sprawdzony w boju, moze nawet z hdd, np w Niemczech dekodery mpeg2 są stosunkowo tanie (najwyżej kilkadziesiąt euro) więc tą politykę i zalecenia aby kupowac odboirniki koniecznie z mpeg4 postrzegam jako marketing dla naiwnych, ktoś tu zresztą pisał że odbiorniki te mogą mieć problem z prawidłowym dekodowaniem dzwięku więc lepiej kupić stacjonarny dekoder wtedy, jak tv zacznie juz nadawać cyfrowo a róznej maści dekodery będzie mozna naocznie przetestować, co o tym myślicie ???? .................
 

sakic666

New member
Dzwiek

To jak to jest z tym dźwiękiem, x10 sobie poradzi czy nie? Czy w końcu ktoś mądry się wypowie na ten temat? Przecież już można gdzieniegdzie odbierać w mpeg2 i mpeg4, więc ktoś to już chyba przetestował. Napiszcie proszę bo ten temat mnie bardzo interesuje, jak wielu innych.
 

midel

New member
WITAM
czekałem czekałem i się nic nie dowiedziałem.

czekam również z zakupem 50x10 o mały włos już miałbym ten model ale jakiś kolo mnie wyprzedził to się nazywa zadowolenie cena była naprawdę niska.

Jednak po obietnicach porównawczych nie ma słuchu również nie doczekałem się ,zestawienia lg pQ6000 z x10 a to byłoby ciekawe co powiedzieliby fachowcy na ten temat.
Mnie udało się te modele opisywane ujrzeć w pewnym elektrycznym świecie w Łodzi
 

midel

New member
zapomniałem dodać wśród sama b451, panasa g10 ,x10 ,pz80 - Lg był najlepszy kontrast i wyrazistość .
Rozczarował mnie g10
 

centur

New member
sakic666 napisał:
To jak to jest z tym dźwiękiem, x10 sobie poradzi czy nie? Czy w końcu ktoś mądry się wypowie na ten temat? Przecież już można gdzieniegdzie odbierać w mpeg2 i mpeg4, więc ktoś to już chyba przetestował. Napiszcie proszę bo ten temat mnie bardzo interesuje, jak wielu innych.
na to nie ma mądrych, mozna tylko marudzić i gdybać, wyjdzie w praniu ........
 

Mariusz Łódź

New member
Witam wszystkich juz mam X10Y z neo24. Chyba nie jestem koneserem bo na ustawieniach do formowania obraz jest dla mnie rewelacyjny ;). Jezeli ktos z Was ma jakies pytania to chetnie odpowiem.
 

kodi1985

New member
Ja odebralem dzis p50x10. Postawiłem na szafce, ale moja ukochana sie go boi.... mowi ze jest za duzy. Odleglosc 3,6 metra od ekranu. Teraz siedzi i sie przyzyczaja :p
 
Do góry