Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

dembol

New member
moja plazma x10 50 dojedzie w piatek ,widzialem juz jak to chodzi ! dzisiaj w sklepie na wystawie
i przyznam szczerze ze kolega barburian chyba jest jakims przedstawicielem samsunga albo lg :)))
panas prezentuje sie bardzo dobrze jesli chodzi o obraz nie mowie rewelacyjnie
ale moje stare pv7 kladzie wlasnie czernia na łopatki

druga sprawa pamietam ze w pv7 jak sie zastosowalo niskiej klasy odtwarzacz dvd lub jakis kiepski kabel hdmi tez czern robila sie zielona

moze barburian tych spraw nei uwzglednil?:) w 60 % liczy sie rowniez źródło czyli odtwarzacz

dodam ze panas byl wlaczony rowniez z kuro 6090

nie było wielkiej załamki w porownaniu z kuro

po obejrzeniu x10 i jakosci obrazu na wystawie moge polecic smialo ten tv

to tak na początek zobaczymy jak w piatek wieczorem ja powiesze
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jest ktoś w stanie wyjaśnić mi czemu ten tv jest szerszy od PV80 o niemal 20cm?
Witam,na stronie Panasonic Polska jest błąd w opisie, wymiar cm obudowy przy 42" podane jest od przekątnej 50" tego samego modelu, niestety ten błąd jest już od dluższego czasu :)
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
no dobra dzisiaj doszedł ( 37X10 ) i tak teraz na spokojnie , pierwsze wrażenia po kilku godzinkach oglądania , krecenia , ustawiania .

Bzdurą totalna jest twierdzenie że na zwykłej antenie ( siatka ) lub zwykłej kablówce ( analog ) obraz jest super hiper - szczanie w majty ( bo i takie opinię czytałem w sieci ) , obraz jest " wyprany z koloru , może słowo wyprany jest troszke na wyrost , ale dla mnie takie małe mleko , prawda jest że nie ma takiego syfu jak na lcd ( ziarno ) .
Podłaczyłem dekoder UPC kablem euro , wszystko sie zmienia , przy takich samych ustawieniach koloru , jest ostrzej , wiekszy( dużo ) kontrast i jasnośc , oczywiście dla mnie musiałem zjechać bo mozna dostac oczopląsu , po kilku godzinach na razie musze stwierdzić że czerń nie jest taka jak powiedzmy obudowa , jest roszke jaśniejsza , jakość odbieranych kanałów nadawanych przez UPC jest różna , ale to juz chyba normalka , troche mnie drażniło różny poziom jakości materiału tej samej stacji np. ogladam Fakty , w studio - żyleta , materiał z terenu ( choć nie każdy ) ziarno lub mało ostry .
Mecz piłkarski ( nasi z San Marino ) , bardzo przyjemnie i ostro , chociaż trawa boiska jak kamera sie nie przesuwała robiła się ostra jak kamera poruszała się za zawodnikami trochę robiła sie nieostra . Ale piłeczka nic sie nie rozmywała :) .
Kanały bajkowe , świetne , na szybciaka sprawdziłem divixa ( 24 godziny ostatni odcinek ) , jak na taki materiał bardzo dobrze .
Dźwięk , nie jest zły , nie wolno przesadzać z basem bo na niektórych kanałach potrafi zadudnić obudowa .
Tyle , poczekam parę dni i wtedy drapne cosik wiecej odnośnie jakości obrazu .
Na razie daję 4 + ( plus mały ) za obraz .
 

MarioDi

New member
Broda daj juz sobie na wstrzymanie z tym testem. W Krakowie masz obok siebie PV8 i serie X10 - proponuje Ci podjechac i zobaczyc na wlasne oczy a nie sugerowac sie opinią innych. Zobaczysz te TV w Saturnie w Galerii Krakowskiej. Zrob sobie wycieczke za 30 złotych i juz.

W porownaniu tych 2 TV stanowczo lepiej wypada pod kątem obrazu X10. Obraz bardziej wyrazisty, ostrzejszy, nasycony, czerń na materiale HD bardzo głęboka (ja nie wiem i nie zrozumiem tego dlaczego wy widzicie szarą czerń? moze pora do okulisty, bo te TV mają wręcz głęboką czerń, wiele głębszą niż PV8). Mialem kupic PV80 bo naczytalem sie tutaj, a pojechalem do sklepu 20 minut testow i "stary" model odpadł w przedbiegach. Moze przyczyną bylo to ze to egzemplarz wystawowy? W kazdym razie jak porownasz stary z nowym modelem, to rozwieja sie Twoje wątpliwości i przestaniesz sie sugerowac opiniami tutejszych teoretykow.

Reasumujac. Po przeczytaniu wielu "rad" od forumowiczów, pojechalem do sklepu kupic model PV80, bo skoro nie ma różnicy to po co przeplacac, tak? Wrocilem do domu z X10. Wniosek? Wiecej tu teoretykow niz faktycznych uzytkownikow udzielajacych dobrych rad.

Chcialem zaoszczedzic zamawiajac tv PV80 z allegro, bo opieralem sie na opiniach uzytkownikow tego forum. Po sprawdzeniu na zywca X10 i PV80 stwierdzam jednoznacznie, ze bylaby to najwieksza mina na jaką wpakowałbym się dzieki internetowi.

Broda, chcesz dobry tv to jedz do Krk i sprawdz na wlasne oczy, potestuj, a pozniej napisz, czy chcesz zaoszczedzic 500 zł. i wybrac stary model.

Dla tych co twierdza, że nie ma duzej różnicy w jakości obrazu to pozdro... Moja żona nie jest wymagająca ale za cholere nie chciala w sklepie nawet slyszec o tym ze kupimy tanszy po tym jak zobaczyla roznice w obrazie.

Powodzenia wszystkim i na zakonczenie powiem tak, wszystkie te zdjecia z testow mozna sobie w buty wsadzic, czemu? Bo ewidentnie widac manipulacje osob ktore je przeprowadzaja, tylko zaslepieni moga tego nie zauwazyc.

Ja , wczesniejszy fan technologii LCD, kupilem plazme X10 i uwazam ze to najlepszy wybor na dzisiaj za kwote okolo 3000 zł.

Jakis flame?? Nie odpowiem, wiec szkoda czasu na atakowanie mojej osoby. Napisalem do Ciebie broda, bo mi Cie juz normalnie zal jak widze w ilu dyskusjach bierzesz udzial i nie potrafisz sie zdecydowac co kupic. Szkoda czasu stary, jedz, sprawdz i kup co uwazasz za sluszne a nie sluchaj opinii nie wiadomo kogo i nie wiadomo w jakim celu napisanej.

Zamiast cieszyc sie fajnym tv to ty szukasz tu potwierdzenia stadnego, bo jak stado akceptuje to bedzie mi sie podobac. Zle podejscie.

OGIEN !!
 

dembol

New member
jutro rano jade po mojego x10 50
wczesniej tez o tym wspominalem ze obraz z x10 jest rewelacyjny i z tego samego zlodla na dwoch wyjsciach hdmi z sony350 byl podlaczony kuras 6090 i ten panas x10 załamki nie zaznałem oczywiscie kuras powalil go za calokształt ale kuras to 20 tys a x10 to 4000:)
jak dla mnie rewelacja
 

MarioDi

New member
dembol napisał:
jutro rano jade po mojego x10 50
wczesniej tez o tym wspominalem ze obraz z x10 jest rewelacyjny i z tego samego zlodla na dwoch wyjsciach hdmi z sony350 byl podlaczony kuras 6090 i ten panas x10 załamki nie zaznałem oczywiscie kuras powalil go za calokształt ale kuras to 20 tys a x10 to 4000:)
jak dla mnie rewelacja


Właśnie do tego zmierzałem w mojej wypowiedzi. Życzę miłego oglądania :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
MarioDi w sumie masz racje najlepiej jest porównać na żywo oba modele, stary i nowy. Co mogę powiedzieć oglądałem PV8 i X10 i ... po pierwszym spojrzeniu był obraz na PV8 o wiele lepszy ale po wnikliwym przeszukaniu opcji w X10 dzięki uprzejmości pana z RTV EURO AGD który przyniósł pilota (sam był ciekawy co wyniknie, zresztą sam nie umiał zmienić języka z niemieckiego na polski) wyszło że X10 miał obraz ustawiony na kinowy a PV8 na dynamiczny dlatego była widoczna różnica w obrazie.
Ale i tak dopatrywałem sie różnic w obrazie i nie mogłem znaleźć, może dlatego że mieli zwalony splitter i obraz na 20 tv mieli cały zielony brak kreszty kolorów. I na każdym był inny odbór, jeden śnieżył drugi czysto odbierał.

W sumie to czekam na ten test aby się upewnić co do słusznego wyboru, w końcu pieniądze nie spadają z nieba. Ale masz racje że gdybym nie zwlekał tak to juz bym się cieszył dobrym tv. Ale co ja poradze jak mam taki charakter ;).

Ale dzięki może mnie to bardziej zmotywuje. Zresztą i tak nie mam już wyboru co do Panasa.

Pozdro.
 

yacek _b

New member
teraz jak już mam to za bardzo mnie już nie obchodzi co kiki napisze ( może zjechać na maxa ten model ) mnie akurat odpowiada i to jest najważniejsze , każdy ma inny gust inne postrzeganie kolorów . Przykład : mam kilku kolegów którzy kupili plazmy panasa , rózne modele ( trzech ma serię X , dwóch starsze serie ) i jak romawialiśmy jakie mamy ustawienia obrazu to każdy ma inne ( kontrast , kolor itd. ) Więc cięzko coś konkretnie porównywać .

Więc broda zaiwaniaj do sklepu sam wybieraj i będzie git . To tobie ma się podobać i ty masz być zadowolony a nie koledzy z forum .
 
Ostatnia edycja:

Michalx19

New member
Witam też mam ( miałem ) zamiar kupić 37x10 ,dzisiaj wpadłem do MM dobry kumpel tam pracuje, więc mówię mu dawaj go na tapetę,

Wyszło że niema kodowania w mpeg4 i tu zonk :twisted: (dla mnie niestety dyskwalifikacja - a czekałem na ten model). Podszedł inny koleś z MM i mówi że każdy model panasa 09`ma ,ja mu plecy x10 pokazuje i mówię że niema ,oczy zrobił i zniknął ( bełkocząc coś pod nosem że zaraz sprawdzi w necie... tyle go widzieli:grin:) tacy znawcy tam pracują.
Druga ciekawa kwestia to pobór mocy : podpieliśmy go do mierniczka 200W nie przekroczył( tak latał od 140W do 190W ), co ciekawe przy standby 2W i:shock: przy wyłączeniu zasilana(przycisk z przodu obudowy) nadal całe 2W :shock::shock:??!dopiero po wyłączeniu z wtyczki 0W -a myślałem że też będzie:).(z ciekawości sprawdziliśmy pv8 przy wyłączonym też ciągnie)??? szok.

Reasumując Model fajny ,brak mpeg4 dyskwalifikuje go w moich oczach , prąd z tym czuwaniem bym przełknął.

Pytanie: Czemu w Czechach dali x10Y(mpeg2+mpeg4) a nam sypneli taki gniot?.

Czy wyjdzie coś takiego jak w Czechach u nas jeszcze teraz, tak do maja??
 

szachu_pl

New member
Michalx19, jeśli chodzi o MPEG4 w serii X, to już było o tym na forum. Niestety, na razie jest to tylko 2, podobno jest inna seria która ma już 4, ale dlaczego nie trafiła ona do Polski to już trzeba pytać Panów/Panie z Panasonic Polska.
Temat poboru prądu w Panasach też był wałkowany (co prawda w seri PV80, ale w X może być tylko lepiej :D). Tw 200W max, to bardzo dobry rezulata, jakie miał ustawienia Panas (Normal, Eco, Dynamiczny, Kinowy)? Co do pobbory prądu przy wyłączonym/Standby, to trochę dziwne, że wyszło 2 W, PV80 miały 06 W?! (a dlaczego pobiera też prąd przy wyłączeniu włącznkiem też wyjaśnano na forum).

MarioDi, świetnie, że jesteś zadowolony ze swojej plazmy. I o to chodzi by zadowolony był właściciel. Jednak na Twoim miejscu nie lekceważył bym tak opini ludzi z foum. Tu nie są "teoretycy" tylko w znacznej większości ludzie posiadają plazmy (LCD) od dłuższego czasu i mają już wyrobione zdanie. Jesli czytałeś uważnie opnie, to pewnie zaważyłeś, że często ludzie zaznaczają, że to ich subiektywna opinia i najlepiej sprawdzić samamu. Sam miałem okazję porównać 37PV8 i 37X10 (wisiały obok siebie, sygnał demo HD Panasonica) i lepiej "świecił" PV8. Ale, jak zaznaczałem, nie wiem jakie były ustawienia obu plazm i dodatkowo X10 to była" nówka niesmigana" w przeciwieństwie do PV8, tóra na sklepie grała już ze 2 miesiące. A to jednak ma spore znaczenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test już zrobiony ,plazma ma 100 godz. Czekam jeszcze na nową plazmę LG jako materiał porównawczy żeby nie było że nie ma do czego porównać. Bo z Pioneerem już porównałem. Zdjęcia pokażą różnicę bez wątpliwości. Z tym że nie ma się co podniecać bo większość sobie życzy porównanie w klasie cenowej .
Jutro powinna być nowa plazma LG i gotowe.
 

doc38

New member
Cześć. W pewnym stopniu zgadzam się z MarioDi. Z całym szacunkiem dla Kikiego i jego testów (i ich czytelników), ale nie można sugerować się tylko i wyłącznie opinią jednej osoby. Niestety nikt nie podejmie za nas decyzji przy wyborze TV... Owszem, trzeba mieć pewien pogląd na podstawie opinii internautów (po to właśnie jest to forum, czy brytyjskie avforums i inne). W google można także znaleźć testy przeprowadzane na mniej lub bardziej specjalistycznych portalach, w tym zagranicznych. Są także czasopisma, choćby takie jak Audio Video, które wydaje mi się całkiem obiektywne (jednak "popadając w paranoję" zawsze można podejrzewać prasę o stronniczość, koniunkturalizm itd i pewnie czasem tak właśnie jest).

Pamiętam liczne negatywne opinie na temat mojego poprzedniego TV - Panasonika 42PV70, w tym także bardzo niekorzystną opinię Kikiego (padały określenia "tragedia" itp). W teście telewizor został skonfrontowany z plazmą Pioniera... Bardzo się tymi opiniami przejmowałem, naprawdę, ponieważ wcześniej mogłem kupić poprzedni model PV60 (który był pewnym wzorcem i układem odniesienia w tym zakresie cenowym). I być może PV70 było krokiem wstecz wobec PV60, nie zaprzeczam. Co ja jednak poradzę na to, że obraz z z PV70 całkiem mi się podobał?! :) I w sumie byłem zadowolony z zakupu. O ile dobrze pamiętam pocieszeniem było także to, że model 42PV70 został przez EISA uhonorowany tytułem europejskiego TV plazmowego HD Ready. Pewnie zaraz ktoś zarzuci, że EISA nie jest obiektywne i w jakiś sposób zależne od producentów - kto wie, może tak jest w rzeczywistości (?). I tak można się "męczyć" w nieskończoność... Pozostaje jedyne wyjście: zapoznać się z opiniami w internecie, a potem iść samemu do sklepu, pobawić się ustawieniami, skalibrować TV (z uwzględnieniem jakości sygnału i oświetlenia sklepowego, czasu pracy) i dokonać wyboru. Inaczej się chyba nie da. :)

Pozdrawiam

P.S. Nie jestem pracownikiem Panasonic Polska, nie mam również powiązań z czasopismem Audio Video.
 
Ostatnia edycja:

oli1975

New member
Witam, ja tez nie wiem o co chodzi z ta czernia i biela.Od wczoraj mam upc z hd i programy w hd wygladaja bajkowo. Mam 50X10 .Czern jest czarna a biel biała,wszystko zalezy od sygnału na programach w sd różnie.Zdjecia i filmy z kompa super.Pozdrawiam
 

MarioDi

New member
szachu_pl napisał:
MarioDi, świetnie, że jesteś zadowolony ze swojej plazmy. I o to chodzi by zadowolony był właściciel. Jednak na Twoim miejscu nie lekceważył bym tak opini ludzi z foum. Tu nie są "teoretycy" tylko w znacznej większości ludzie posiadają plazmy (LCD) od dłuższego czasu i mają już wyrobione zdanie. Jesli czytałeś uważnie opnie, to pewnie zaważyłeś, że często ludzie zaznaczają, że to ich subiektywna opinia i najlepiej sprawdzić samamu. Sam miałem okazję porównać 37PV8 i 37X10 (wisiały obok siebie, sygnał demo HD Panasonica) i lepiej "świecił" PV8. Ale, jak zaznaczałem, nie wiem jakie były ustawienia obu plazm i dodatkowo X10 to była" nówka niesmigana" w przeciwieństwie do PV8, tóra na sklepie grała już ze 2 miesiące. A to jednak ma spore znaczenie.

Wyjaśniam :) Przez użycie określenia "teoretyk" mam na myśli ludzi, którzy wypowiadają się na temat tv, że to padaczka, a w życiu nie widzieli go na oczy - często dyskwalifikują tv z uwagi na to, co przeczytali o nim lub nie mieli do porównania innego odbiornika w postaci równoważnika. Często też porównują do modelu duuużo droższego (inna półka, inny odbiorca końcowy - gruby portfel). Często też czytałem, że ktoś widział jakiś tv w markecie i grał brzydko - owszem, mój też śnieżył gdy go zobaczyłem (SD), ale miałem w sobie na tyle chęci i świadomości marketingowej, iż przepiąłem sygnał z innego "ładnie" grającego obok tv i okazało się, że gra pięknie. Pozostałe sygnały (DVD, BR, Xbox) mnie tak bardzo pozytywnie zaskoczyły, że test trwał jedynie 20 min. W domu nie żałowałem tego czasu na wyjście po tv. Opierając się na opiniach z forum odnośnie różnych tv miałem zupełnie inne wyobrażenie na temat poszczególnych modeli, czy to LCD czy plazm i dopiero naoczne sprawdzenie dało mi obraz rzeczywisty. Poustawiałem tak jak ma być ustawione i sie okazuje, że jest zupełnie inaczej aniżeli się naczytałem (LCD, Plazmy). Proponuje wiec wszystkim TYLKO NAOCZNY test, z WŁASNYMI ustawieniami, a nie tak jak stoi w markecie... wtedy dopiero wychodzi "szydło z worka" :)
Uwierz mi kolego, że nie miałem zamiaru nikogo obrazic, a jedynie moim celem jest pokazanie jak bardzo daleka jest rzeczywistość od "obiektywnych" opinii :)

Pozdrowienia
 
Do góry