Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

J_K

Member
barburian napisał:
Panowie proponuję aby nasz drogi KIKI postawił obok siebie Panasonica 50X10
oraz LG 50PQ6000 mysle żę taki test rozwieje wszelkie wątpliwości który z tych PDP jest tak naprawde lepszy skoro te 2 firmy szczycą sie, że to super TV ( w przystępnej cenie ) na rok 2009. A myślę że i nam rozwieje to wiele wątpliwości i bedzie pomagało innym kolegom w wyborze odpowiedniego sprzętu.

A jeszcze ciekawiej, i celowo byłoby zestawieć w jednym teście LG xxPQ3000, Panasonic TX-PxxX10Y oraz Samsung PSxxB450 (w Europie jest już na przykład na austriackiej stronie tego producenta). Oczywiście zamiast xx powinno wstawić się 42 lub 50 w zależności od preferencji i moźliwości.

Coś mi mówi, że najciekawszą propozycją będzie jednak Samsung PS42B550 o rozdzielczości 1920x1080. Wersja amerykańska tego telewizorka kosztuje tylko o 100 USD więcej niż amerykańska wersja Panasonica 42X10.
 
Ostatnia edycja:

Kris02

New member
Coś mi mówi, że najciekawszą propozycją będzie jednak Samsung PS42B550 o rozdzielczości 1920x1080. Wersja amerykańska tego telewizorka kosztuje tylko o 100 USD więcej niż amerykańska wersja Panasonica 42X10.

Zaciekawiłeś mnie tym samsungiem, więc sprawdziłem co to za sprzęt, ale coś Ci sie pomyliło, ta plazma ma rozdziałke 1024x768.
 

barburian

New member
Bez reklam
Moj TEST

Panowie dzis pzwoliłem sobie na mały test w Avansie w Gdańsku,prosze byście nie sugerowali sie moją opinią, poprostu w miarę mozliwości przetestujcie sami.
A mianowicie postawiłem obok siebie Panasonica 50X10, LG 50PQ6000 oraz Samsunga 656, materiał podany kablami identycznymi, zrodło płyta testowa HD, oraz film z odtwarzaacza DVD nagrany w DivX . Obraz w Samsungu bardzo przyjemny lecz z lekką mgiełką tak jakby przycmiony. Dobra czerń i przyzwoita biel lecz slabe kontury na krawedziach. Obraz w LG bardzo ostry i wyostrzony na krawedziach ,kolory bardzo nasycone, duza jaskrawośc barw. Panasonic
w moim odczuciu totalne rozczarowanie czerń wpada w odcień zielonkawo-niebieski praktycznie prawdziwej czerni nie ma wcale. Już po samym odpaleniu TV matryca świeci na jakis taki dziwny szarwo-zielono-niebieski kolor, kolory na porownywanym materiale przyzwoite lecz bardziej matowe niż w LG i gorsze niz w omawianym Samsungu. Biel szarawa i w moim odczuciu poprzedni model 50PV8 bije nowego 50X10 na glowę. W moim tescie wygrał LG 50PQ6000 ,jesli nie bedzie róznic miedzy wchodzącym na sklepy za 3 tygodnie LG 50PQ3000 to bede kupował ten model bo nie potrzebuje czytnika USB i DIVX w telewizorze bo chyba nie ma innych roznic między serią LG 3... a LG 6...,
cóz taka jest moja opinia i totalne rozczarowanie co do Panasonica.
Oczywiscie to moja ocena i kazdy niech kupuje co chce, jak stawiam na LG.
 

centur

New member
barburian napisał:
Panowie dzis pzwoliłem sobie na mały test w Avansie w Gdańsku,prosze byście nie sugerowali sie moją opinią, poprostu w miarę mozliwości przetestujcie sami.
A mianowicie postawiłem obok siebie Panasonica 50X10, LG 50PQ6000 oraz Samsunga 656, materiał podany kablami identycznymi, zrodło płyta testowa HD, oraz film z odtwarzaacza DVD nagrany w DivX . Obraz w Samsungu bardzo przyjemny lecz z lekką mgiełką tak jakby przycmiony. Dobra czerń i przyzwoita biel lecz slabe kontury na krawedziach. Obraz w LG bardzo ostry i wyostrzony na krawedziach ,kolory bardzo nasycone, duza jaskrawośc barw. Panasonic
w moim odczuciu totalne rozczarowanie czerń wpada w odcień zielonkawo-niebieski praktycznie prawdziwej czerni nie ma wcale. Już po samym odpaleniu TV matryca świeci na jakis taki dziwny szarwo-zielono-niebieski kolor, kolory na porownywanym materiale przyzwoite lecz bardziej matowe niż w LG i gorsze niz w omawianym Samsungu. Biel szarawa i w moim odczuciu poprzedni model 50PV8 bije nowego 50X10 na glowę. W moim tescie wygrał LG 50PQ6000 ,jesli nie bedzie róznic miedzy wchodzącym na sklepy za 3 tygodnie LG 50PQ3000 to bede kupował ten model bo nie potrzebuje czytnika USB i DIVX w telewizorze bo chyba nie ma innych roznic między serią LG 3... a LG 6...,
cóz taka jest moja opinia i totalne rozczarowanie co do Panasonica.
Oczywiscie to moja ocena i kazdy niech kupuje co chce, jak stawiam na LG.
a napisz jeszcze co z reflekasami w LG bo to prawie zawsze była to pięta achillesowa plazm LG, większe niz w panasie ???
 

J_K

Member
Kris02 napisał:
Zaciekawiłeś mnie tym samsungiem, więc sprawdziłem co to za sprzęt, ale coś Ci sie pomyliło, ta plazma ma rozdziałke 1024x768.

Nic mi się nie pomyliło :) . Sprawdzałeś zapewne PS42B450, a ja pisałem o PS42B550 (na razie dostępny tylko w USA jako PN42B550).
 

J_K

Member
barburian napisał:
W moim tescie wygrał LG 50PQ6000 ,jesli nie bedzie róznic miedzy wchodzącym na sklepy za 3 tygodnie LG 50PQ3000 to bede kupował ten model bo nie potrzebuje czytnika USB i DIVX w telewizorze bo chyba nie ma innych roznic między serią LG 3... a LG 6...


Oprócz różnic o których piszesz, jest jeszcze różnica obudowy i wyposażenia: LG xxPQ6000 nie ma wejść euro .
 

barburian

New member
Bez reklam
Mój TEST cz.2

Co do Refleksów na LG są a i owszem ale chyba mniej niż w modelu LG50PG100
Cały ekran w LG jest pokryty szybą, a nawet szkło wychodzi o 5 mm za obrys całego TV, wyglada to sympatycznie. W Panasonicu na refleksy nie zwracałem uwagi bo tak mnie rozczarował że nie chcialem juz na niego patrzeć.
i moim zdaniem obudowa w Panasie X10 bardziej tandetna niż w PV80, takie sa moje odczucia dość przykre. W sypialni ma 37PV80 wiec mam dobre porównanie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
barburian napisał:
Panowie dzis pzwoliłem sobie na mały test w Avansie w Gdańsku,prosze byście nie sugerowali sie moją opinią, poprostu w miarę mozliwości przetestujcie sami.
A mianowicie postawiłem obok siebie Panasonica 50X10, LG 50PQ6000 oraz Samsunga 656, materiał podany kablami identycznymi, zrodło płyta testowa HD, oraz film z odtwarzaacza DVD nagrany w DivX . Obraz w Samsungu bardzo przyjemny lecz z lekką mgiełką tak jakby przycmiony. Dobra czerń i przyzwoita biel lecz slabe kontury na krawedziach. Obraz w LG bardzo ostry i wyostrzony na krawedziach ,kolory bardzo nasycone, duza jaskrawośc barw. Panasonic
w moim odczuciu totalne rozczarowanie czerń wpada w odcień zielonkawo-niebieski praktycznie prawdziwej czerni nie ma wcale. Już po samym odpaleniu TV matryca świeci na jakis taki dziwny szarwo-zielono-niebieski kolor, kolory na porownywanym materiale przyzwoite lecz bardziej matowe niż w LG i gorsze niz w omawianym Samsungu. Biel szarawa i w moim odczuciu poprzedni model 50PV8 bije nowego 50X10 na glowę. W moim tescie wygrał LG 50PQ6000 ,jesli nie bedzie róznic miedzy wchodzącym na sklepy za 3 tygodnie LG 50PQ3000 to bede kupował ten model bo nie potrzebuje czytnika USB i DIVX w telewizorze bo chyba nie ma innych roznic między serią LG 3... a LG 6...,
cóz taka jest moja opinia i totalne rozczarowanie co do Panasonica.
Oczywiscie to moja ocena i kazdy niech kupuje co chce, jak stawiam na LG.
Co do twojego testu to mam małe pytanko czy sprawdzałeś na jakim trybie był ustawiony obraz ? i na jakich parametrach ? (Panasa X10).
 

cukiernik

New member
"720 linii Rozdzielczość obrazu ruchomego"

Panowie, otrzymałem kolejną informację z Panasonic-a cyt.:
"...
Rzeczywiście poprawienie rozdzielczości obrazu ruchomego stanowi jeden z elementów technologii V-Real4
..."

Czyli jednak coś się zmieniło w X10 a PV80.

Miejmy nadzieję, że test Kikiego to wyjaśni.

:kom:
PS.
Kiki nie zapomnij odnieść się do powyższego jak również porównania z PV80 - takie były pierwotne założenia.
 

barburian

New member
Bez reklam
Mój TEST cz.3

broda1725 napisał:
Co do twojego testu to mam małe pytanko czy sprawdzałeś na jakim trybie był ustawiony obraz ? i na jakich parametrach ? (Panasa X10).


Wszystkie TV były ustawone na początku fabrycznie, potem bawiłem sie troche ustawieniami w Panasonicu zmiana trybu pracy na ECO czy obraz ciepły, dynamiczny , zabaa kontrastem jasnością nic nie pomagały zbytnio ,czerni jak nie było tak i nie bedzie. Moze kwestia wygrzania matrycy bo dopiero co wyciągneli go z kartonu a pozostałe TV grały od 3-4 dni.
 

joshua

New member
maczb napisał:
zapomnij
to nie pomoże w oglądaniu kanałów nadawanych w HD a jedynie tych z mniejszą rozdzielczością

A czy ktoś mi wyjaśni, z czego to wynika? Skoro MPEG-2 może być w HD, to co sprawia że MPEG-4 przetwarzane przez moduł CI nie może obsługiwać HD?
Inna sprawa że dyskusja mocno teoretyczna - kart CI nigdzie nie ma i pewnie nieprędko się pojawią...
 

doc38

New member
Co do czerni w serii X... Nie mam porównania z poprzednią serią PV80. Niedawno zmieniłem Panasonika 42PV70 na 50X10E i w porównaniu z tym starszym modelem czerń wg mnie jest EWIDENTNIE lepsza. Nie wiem jak grały PV80, ale na podstawie testu Barburiana wniosek byłby taki, że czerń musiała być w nich wybitna, a teraz Panasonic coś spieprzył (?). Nie używam trybu ECO (jest stale wyłączony). Jeżeli w ciągu dnia wpływa on korzystnie na poprawę kontrastu w jasnym pokoju, to wieczorem, po zgaszeniu światła, tryb ECO znacznie pogarsza jakość obrazu (jest wtedy zbyt ciemny, za mało kontrastowy). Reasumując - jestem zadowolony z 50X10E i wg mnie w porównaniu ze starym modelem 42PV70 jest lepszy.

Pozdrawiam :)

P.S. Oglądam w trybie NORMALNYM z niezbyt wyśrubowanymi parametrami - niższymi od ustawień fabrycznych (okres docierania).
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
Docieranie plazmy

Panowie, z uwagi na fakt iż jestem laikiem w tych sprawach to proszę o informację na jakich ustawieniach należy najlepiej "docierać" plazmę oraz przez jaki okres.
Wiem, że jest odpowiedni wąteg do tego na tym formum - niemniej jednak jest tam zbyt duzo informacji.

Z góry dziękuję za informację.
 

kowal801

New member
Bez reklam
@cukiernik ustaw na tryb normalny, kontrast zmiejsz do połowy tzn. na 50% , czas docierania tak do 300-stu godzin, w tym czasie unikaj czarnych pasów. ;)
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
"Docieranie plazmy"

Dzięki, czyli "...w tym czasie unikaj czarnych pasów..." oznacza 4:3 ? To tak gwoli uszczegółowienia.

kowal801 napisał:
@cukiernik ustaw na tryb normalny, kontrast zmiejsz do połowy tzn. na 50% , czas docierania tak do 300-stu godzin, w tym czasie unikaj czarnych pasów. ;)
 
Do góry