Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Pawel70

New member
Taki jest niestety urok tego trybu.Poprostu telewizor przełącza się wtedy gdy "wykryje" czarne paski na górze i dole.Reklamy są nadawane z paskami lub bez stąd cięgłe przełaczanie się formatu w telewizorze.

Mnie osobiście ten tryb nie przypadł do gustu własnie przez to ciągłe przełączanie się telewizora.
Do czasu przejścia wszystkich stacji na pełne 16/9 musisz się albo przyzwyczaić albo ręcznie wybrać jeden tryb na stałe.
 

majer3112

New member
42x10

macpiszczyk: taka jego uroda ;) (w trybie auto) ten tryb ma jednak jedną istotną zaletę, dopasowuje obraz do pełnych wymiarów ekranu (niweluje czarne paski). Osobiście przyzwyczaiłem się do tej "cnoty" chociaż na początku faktycznie trochę rozdrażniało. Nie zdarza się jednak by w czasie oglądania programu samoczynnie się przełączał (jedynie podczas reklam lub przełączania na inny program).
Dla tych co pytają o tej TV. Mam go od tygodnia. To naprawdę dobry telewizor, wg mnie wart swojej ceny. Jeśli ktoś poszukuje wodotrysków niech szuka wśród wyższych półek i z grubszym portfelem, jeśli jednak ktoś zamierza kupić pierwszą w życiu plazmę ;), cieszyć się naprawdę dobrym obrazem (ładne kolory, czerń jak dla mnie czarna). Sam długo szukałem tv (wśród lcd również), zamawiałem już nawet FHD. Czas i pewne okoliczności sprawiły że zakupiłem X10, i wiecie co... nie żałuję, naprawdę. To dobry (nie rewelacyjny) telewizor.
Ktoś tu pisał że widział i porównywał go w Saturnie... ja też... widziałem również te tv obok (philipsa i samsunga) w domowym zaciszu i mimo, że w sklepie prezentują się lepiej niż panas, to nie zamieniłbym go na lcd, w warunkach domowych plazma gra zupełnie inaczej, mnie osobiście taki obraz bardziej odpowiada niż jakość lcd. Nie wiem skąd się bierze taki nacisk na "jakość" lcd, daleko posunięty marketing.
 

Kedarz

New member
mackiewicz napisał:
Znalazłem informację, że możliwa jest łatwa rozbudowa do MPEG 4 przy pomocy modułu podłączanego do Cammon Interface.
Czy ktoś orientuje się bardziej co to takiego i czy to faktycznie łatwa rozbudowa (czytaj tania :)


Jest to możliwe ale na PV80 nie działało więc nie wiadomo czy na X10 to poprawili. Ale takie zabawy to można w ramach testów ale nie jako stałe wyręczenie producenta.
 

broda1725

New member
Bez reklam
majer3112 napisał:
macpiszczyk: taka jego uroda ;) (w trybie auto) ten tryb ma jednak jedną istotną zaletę, dopasowuje obraz do pełnych wymiarów ekranu (niweluje czarne paski). Osobiście przyzwyczaiłem się do tej "cnoty" chociaż na początku faktycznie trochę rozdrażniało. Nie zdarza się jednak by w czasie oglądania programu samoczynnie się przełączał (jedynie podczas reklam lub przełączania na inny program).
Dla tych co pytają o tej TV. Mam go od tygodnia. To naprawdę dobry telewizor, wg mnie wart swojej ceny. Jeśli ktoś poszukuje wodotrysków niech szuka wśród wyższych półek i z grubszym portfelem, jeśli jednak ktoś zamierza kupić pierwszą w życiu plazmę ;), cieszyć się naprawdę dobrym obrazem (ładne kolory, czerń jak dla mnie czarna). Sam długo szukałem tv (wśród lcd również), zamawiałem już nawet FHD. Czas i pewne okoliczności sprawiły że zakupiłem X10, i wiecie co... nie żałuję, naprawdę. To dobry (nie rewelacyjny) telewizor.
Ktoś tu pisał że widział i porównywał go w Saturnie... ja też... widziałem również te tv obok (philipsa i samsunga) w domowym zaciszu i mimo, że w sklepie prezentują się lepiej niż panas, to nie zamieniłbym go na lcd, w warunkach domowych plazma gra zupełnie inaczej, mnie osobiście taki obraz bardziej odpowiada niż jakość lcd. Nie wiem skąd się bierze taki nacisk na "jakość" lcd, daleko posunięty marketing.
A porównywałeś go może do PV8 lub PV80 ? jeśli tak to jak wypadł ?
 

majer3112

New member
broda1725: nie, nie porównywałem
jednak..w jakości obrazu to nie spodziewałbym się rewolucji, pewnie coś poprawili ale czy "zwykły zjadacz chleba" to zauważy, nie wydaje mi się by też mogli coś pogorszyć. Z wyglądu na żywo prezentuje się lepiej, ale to rzecz gustu :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Propozycja TESTU

Panowie proponuję aby nasz drogi KIKI postawił obok siebie Panasonica 50X10
oraz LG 50PQ6000 mysle żę taki test rozwieje wszelkie wątpliwości który z tych PDP jest tak naprawde lepszy skoro te 2 firmy szczycą sie, że to super TV ( w przystępnej cenie ) na rok 2009. A myślę że i nam rozwieje to wiele wątpliwości i bedzie pomagało innym kolegom w wyborze odpowiedniego sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
"720 linii Rozdzielczość obrazu ruchomego"

Witam!
Panowie na zadane pytanie do serwisu panasonica

cukiernik napisał:
"...
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie oznaczenia na telewizorach serii: X10.
"720 linii Rozdzielczość obrazu ruchomego".
..."

otrzymałem następująca odpowiedź:

serwis panasonic napisał:
"...
Termin ten oznacza, że w obrazie ruchomym można rozróżnić 720 linii. Tym samym jeśli obraz będzie się składał z 720 róznych elementów w linii to da się to zauważyć.
..."

Lecz o co chodzi?
I jak się ma to do PV80?
 

yacek _b

New member
jutro będę miał 37X10 , cholera wie czy dobrze zrobiłem , czas pokaże , plazma zastąpi " bańke " panasonica 100Hz PX10P , może to śmiesznie zabrzmi , ale oczekuje podobnej jakości ( oby tak było ) , zdecydowałem sie na plazme czytając dłuuugo to forum i gapiąc sie godzinami w sklepach , mimo ze bardzo duzo ludzi kupuje LCD i sobie chwali , mi jakoś zawsze do końca nie pasowały kolory , są dla mnie za mocne , wylewają się z ekranu , mam wrażenie że postacie na lcd-kach są jakieś " obrysowane " , plazma ma może mniejszą ostrość ale na moje oko chyba najbardziej zbliżony obraz do tradycyjnej dobrej " bańki " .
Telewizor będzie podłączony do cyfrowego dekodera UPC , ale niestety bez HD :( .

na pewno podzielę się uwagami ( bez cukrowania ;) ) odnośnie tego modelu .
 

macpiszczyk

New member
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Spróbuje sie do tego przyzwyczaić. Mimo to jestem zadowolony z wyboru. Pozdrawiam wszystkich użytkowników X10 i nie tylko.

macpiszczyk napisał:
Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Panasonica TX-P42X10. Jestem z niego zadowolony. Jednak mam jeden problem. Przy ustawieniu formatu obrazu na Auto często zdarza się że obraz nie mieści się na ekranie a postacie są nienaturalnie duże. Poza tym obraz ciągle zmienia format (inaczej na reklamach, inaczej na programie a przy zmianie kanału zdarza się że obcinane są poziome krawędzie. Proszę o podpowiedź jak ustawić format obrazu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

kdaro

New member
Małe spostrzeżenie odnośnie autoformatu w Panasonikach ( spostrzeżenie laika ). Jeżeli jest podany sygnał 16/9 niezależnie od żródła ( euro, component, hdmi ) telewizor z automatu robi 16/9 ( na automacie ) , jezeli sygnał na wejściu to 4/3 automat działa ( nie wiem na jakiej zasadzie ) w ten sposób że odczytuje wielkość powierzchni ciemnych ( lub jasnych ) na ekranie i odpowiednio korzysta z zoom1,2,3 ( przed zoomowaniem korzysta z rozszerzenia ). Czasami w specyficznych warunkach automat głupieje gdy np. wykorzysta zoom1 a na ekranie pojawi się przez dłuższy czas scena ( nie mylić ze zmianą emitowanej treści np. reklamy ) z przewagą jasnej treści na środkowej części ekranu ( góra, dół ciemniejsze ) i korzysta z zoom2 lub nawet zoom3. Stąd biorą się opinie wielu że raz automat działa wolniej raz szybciej, raz dobrze a innym razem źle. Z tego działania wynika również to że np. przy ciemnym scenach ( mała różnica jasności pomiędzy środkiem ekranu a pasami góra dół ) automat zadziała wolniej lub nawet wcale a przy dużej różnicy jasności działa jak burza ( reklamy ).
 

zaz

Member
mpeg2/mpeg4

Czy zauważyliscie, że na czeskiej stronie panasonica pojawiły się modele 37",42",50" - X10 z koncówką "Y" wszystkie wyposażone w mpeg2/mpeg4. Ceny takie same jak z koncówką "E", które mają tylko mpeg2.
 

scandelux

Klub HDTV.com.pl
vip
Ostatnio spędzałem urlop niedaleko Karpacza i zdażało mi się parę razy przeskoczyć turystycznie na czeską stronę. I raz mi wpadła w ręce gazetka jakiegoś czeskiego marketu RTV. I co się okazało? Jak leci cały sprzęd agd czy rtv jest nawet do 50% droższy (!!!) w stosunku do cen w Polsce. Więc czeskimi cenami radziłbym się nie sugerować.
 
Do góry