Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

jaro0508

Member
ja mam 37 cali PV80 , 1200 godzin przebiegu i chwalę sobie bardzo ,zadnych awarii < odpukać w niemalowane> prócz tych drobnostek jak głos słaby czy zmiana formatu obrazu..więc po co myśleć o czymś nowszym, nie zawsze lepszym,zresztą nie oszukujmy sie...podstawa to jakość wysylana przez nadawce a tu jest ogrom do życzenia! Jedno wiem ..tylko plazma!!!:)
 

joshua

New member
motobartcompany napisał:
Wczoraj widziałem 42x10

Pierwsze co zauważyłem to bardzo tandetnie wykonana obudowa.
Do tego ten koszmarny design, wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie ten panas jest brzydki. Obok stał py85 i wyglądał jak mercedes przy oplu;)

(ciach)

Dla mnie na razie krok wstecz. Jeżeli miał bym wybierać to wolał bym pv80. Jest zdecydowanie ładniejszy. Chociaż też nie grzeszy wyglądem:)

Jak sam piszesz - kwestia gustu. Np. mi się zdecydowanie nie podobały stare PV - czarny matowy plastik... Ja kupiłem X10 właśnie ze względu na design (zdanie wspólne z małżonką ;)) i choćby dlatego że pasuje do kolumn wieży (też takie "piano black")...

Co do samego X10 - moja pierwsza plazma, póki co jestem zadowolony (sygnał tylko SD)...
 

jaro0508

Member
Najważniejsze zeby J-23 cały czas nadawał -to w kontekście do pracy plazm panasów...Jeśli tylko nadawcy wszyscy przejdą na system 16/9 poprawią jakość nadawania ,nie będą upychać na siłe programow na transporderach to nasze plazmy jeszcze wiele pokażą :)
 

jaro0508

Member
Na chrzczonym paliwie nawet najlepszy samochód nie ujedzie ....tak to sie ma do odbioru kanałów fatalnej jakości...i cóż tu moze najlepszy tv? :(
 

moontower

New member
momot aby sprawdzić ilość godzin to wchodzisz do menu serwisowego. To wiesz jak zrobić bo pisałeś. Teraz wciskasz 2 i na następnej planszy wciskasz "ok". Będziesz widział tabelę na niebieskim tle. Kursorem jedziesz na ostatni wpis PTCT w tabeli a później na komórkę obok tego wpisu, która jest pusta. Teraz przez ok 3 sekundy trzymasz przycisk "mute", przekreślony głośnik. Powinien pojawić się czas oraz ilość włączeń i wyłączeń. Aby wyjść z menu trzymasz ok. 3 sekundy exit. Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
kiki napisał:
plazma się "wygrzewa" - żeby nie było wątpliwości że nie ma 100 godzin i szara czerń jest szara tylko dlatego że się nie wygrzał.
Bo dziś zdjąłem plazmę Pioneera i zestawiałem obok plazmę Samsunga który lepiej pokazuje czerń , biel i skaluje obraz obraz .
Ale do werdyktu się wstrzymam aż się plazma PX 10 "wygrzeje".
Jeszcze dwa, trzy dni.
Zapraszam na prezentację.
Jednak się sprawdza to co powiedziałem, dla ciebie jest na pewno nie rewelacyjny bo ten X10 to żaden krok w przód tylko w tył. I do jakiego go Samsuga porównujesz ?. Porównaj go z PV80 !!! Czemu PV80 nie porównywałeś z Samsungiem ?.
Zrób porządny test Kiki bo ludzie się od ciebie odwrócą, już po teście G10 zobacz jakie lecą w twoją stronę słowa.

Jeśli wyjdzie według ciebie że ma gorszy obraz niż PV8 czy PV80 to już będzie bardzo dziwne i aż podejrzane.
Ale z drugiej strony chciał bym aby był dobrze zrobiony aby później nikt nie miał żalu.
 
Ostatnia edycja:

rychu

New member
Dziś miałem okazję zobaczyć 42x10 w Saturnie Tychy, kosztował tylko 3799zł ;)
Najpierw oglądałem model na ścianie wśród innych tv(z lewej jakiś philips, z prawej samsung) - pierwsze co się rzuciło w oczy to strasznie odbija światło, na telewizorach stojących obok odbite świetlówki były widoczne dopiero po przyjrzeniu się a na panasie niestety bardzo przeszkadzały (dobra plazmę ogląda się wieczorem w zaciemnionym pomieszczeniu więc to mało istotne).
Potem obejrzałem model umieszczony na specjalnej wystawce Panasonica (6 telewizorów) i leciało jakieś dvd i nie do końca obraz był idealny, występowało coś jak szum z siatki, sam nie wiem co o tym sądzić, muszę jeszcze w innym sklepie zobaczyć.
A najlepszy był komentarz trzech znawców w wieku powyżej 40 lat co przyszli kupować tv: "Co to . plazma? a to nie plazmy są do d... ooo sony bravia(puszczone demo) wow, takiego chce kupić"
Nie udowadniałem im wyższości plazm nad LCD bo było ich trzech a ja sam:-D
Na tej wystawce był też pv8,leciało demo i wyglądało cudnie....
Tyle moich spostrzeżeń, nie jestem tak jednoznacznie przekonany do tego tv jak do pv80 na którym obraz z siatki(całkiem ok), dvd czy telewizji HD(cudo) bardzo mi się podobał.
 

Foxxx24

New member
Ostateczny werdykt można tylko wydac w swoich warunkach domowych bo sklepy pokroju Saturna specjalnie robią tak aby to lcd wypadały lepiej bo tego stoi najwięcej więc o powodzeniu czy niepowodzeniu zadecydują warunki domowe,a jak dotąd Ci którzy kupili np 50X10 wypowiadają się pozytywnie:)
 

szachu_pl

New member
Ja też ostatnio porównywałem 37PV8P i 37X10. Wisiały w sklepie obok siebie, na obu było puszczone to same demo Panasonica (chyba z rajdu Paryż-Dakar, albo coś podobnego). Na obu obraz wyglądał b.dobrze (ja bym tylko pewnie trochę inaczej poustawiał kolory :D). Ale... PV8 miał lepszą biel i czerń. Tylko, że X10 pojawiło się w tym sklepie ze 2-3 dni temu, a to PV8 wisi już chyba kilka miesięcy. Wiec potwierdzam jeszcze raz to co napisał kiki, plazma się "wygrzewa" i obraz jest lepszej jakości.
Aha, nie mam co prawda 100% pewności, że TV miały identyczne ustawienia, ale z tego co widziałem, to oba leciały na dynamicznym (mam porównanie do swojego 37PV80).
 

centur

New member
własnie dlatego ich ceny to przegięcie, powinny kosztwać max 200-300 zł drożej od serii pv80, uwzględniając że obraz praktycznie taki sam i brak mpeg4, mz cena szybko bedzie spadać ...............
 

luigi

New member
No ludki jest dobra cena w neo.et, tylko 2.999 za 42" jak dla mnie cena całkiem przyjemna jak na stacjonarny sklep :D
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Również widziałem dziś serie x10, 37 (3000zł) oraz 42 (3300zł) cali w Euro AGD. Obok stała starsza ver 42pv80, panas lzd800, w4000, samsung 7 lcd na ledach i ich plazma z serii 6, jeszcze jakieś sharpy. Puszczone było MTV HD, z winy sygnału obraz na wszystkich beznadziejnie rozmazany, bez kontur, ale mimo to x10 i pv80 wydobywały najgłębsze kolory ze wszystkich, bezapelacyjnie.
Pierwsze zaskoczenie było dla mnie takie że w miarę dobrze wypadł też LZD panasa a to przecież LCD :eek:, słaby sygnał jak i ciemna scena:grin:. Na całej reszcie tvków kolor skóry był wyblakły. Bardzo negatywnie zaskoczyła mnie natomiast plazma samsunga. Kolory jakieś nienaturalne ale nawet reszta wyglądała jak rasowy lcd, "szarość" nie radość. Może to kwestia braku odpowiednich nastawień ale faktycznie wyglądało to tak tragicznie jak w swojej recce opisał gmeru, z sąsiedniego forum hdtv.

W warunkach sklepowych trudno docenić prawdziwą czerń z racji bardzo mocnego oświetlenia ale powiem szczerze że ten element wyglądał bardzo ok na x'ach10, tak samo jak pv80. Jestem gotowy uwierzyć w opinie wielu recenzentów według których ten tv po prostu znika w domowych ciemnościach przy czarnym tle:D. Dodatkowo w nowszym modelu nie zaobserwowałem migotania, oczy nawet z bliska mi się nie męczyły:-D.

Suma sumarum x10 wygląda mi na bardzo dobry tv, z DVD klasy XDE obraz pewniakiem musi wymiatać. Na razie x10 jest moim faworytem :krol:
 
Do góry