Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Foxxx24

New member
Owszem jeżeli tak piszą to ewidentnie kłamią no chyba,że na tabliczce znamionowej będzie "Y" na końcu to piszą prawdę wtedy.:)
 

Moirte

New member
Panowie rozumiem że dla niektórych mpeg-4 jest ważna ale jeśli ktoś nie podpina standardowej anteny tylko satkę lub kablówkę to nie jest to niezbędny element. I nie można skreslać Tv bo niema mpeg-4.
Np dla mnie jest to najmniej wazny element TV. Wogóle mnie nie interesował.

co innego wprowadzanie ludzi w błąd. Ja kupiłem go świadomie i nie miało dla mnie znaczenia czy ma 4 czy 2 mpeg
 
Ostatnia edycja:

lagrande1

New member
jasne ze tak ale po co pisac ze jest, jak go brak mi tez nie przeszkadza ale info powinno byc rzetelne zgodne z danymi technicznymi a nie przeklamane bo my siedzacy na forach wiecej wiemy w niektorych tematach od normalnego smiertelnika ktory przyjdzie poczyta zabiera do domu a tu lipa
 

rychu

New member
Sam panasonic w odpowiedzi na maila do nich napisał, że mają tuner mpeg4 nie precyzując w jakim modelu dokładnie więc w tym wypadku nie podejrzewałbym o celowe wprowadzanie w błąd w saturnie - może takie dostali parametry od panasonica. A tak w ogóle to mi się nie podoba ten zamęt z mpeg2, mpeg4 w firmie takiej jak panasonic - powinni wiedzieć co wypuszczają na rynek.
 

fitrus

New member
Moirte napisał:
Aż dziś sprawdzę to buczenie.
Bo ja wczoraj nic nie słyszałem. A bawiłem się w nocy około 23 i spało dziecko i żona więc było cichutko w domu. Głosu nie mogłem podkręcić bo spało dziecko :) i nic nie słyszałem. Fakt że się nie wsłuchiwałem.
Sprawdzę to jeszcze dziś (po nasłuchuje:))


buczy jak jest nieprzykecony do podstawy albo zle wisi. sprobuj przechylic delikatnie TV jak buczy - powinno przestac - wtedy wiesz, ze to przez ustawienie
 

moontower

New member
Może nie buczy tylko przy cicho ustawionym dźwięku jest coś jakby "świerszcz". A dzisiaj był u mnie serwisant Panasonica i stwierdził, że dźwięk jest w normie i muszę się przyzwyczaić. On może zabrać tv albo zamówić ten zasilacz i jakieś pozostałe elementy ale on gwarantuje, że może być tak samo albo głośniej. Za to rozkręcił mi telewizorek i wyczyścił paprocha z matrycy. Stwierdził, że to wstyd dla fabryki, że coś takiego się przytrafia. Od dziś zaczynam się przyzwyczajać do świerszcza w telewizorze. Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja zadam ponownie pytanie do Kikiego, kiedy ukaże się test tego tv ? bo coraz mam większe obawy że wyszedł kicz z tv a nie hit jak miało być z G10.
I teraz wstyd pokazywać i denerwować aby nie spadła sprzedaż tego tv, bo większość użytkowników tego forum co czeka na ten test, wstrzymuje się od zakupu.
 

joshua

New member
Moirte napisał:
Panowie rozumiem że dla niektórych mpeg-4 jest ważna ale jeśli ktoś nie podpina standardowej anteny tylko satkę lub kablówkę to nie jest to niezbędny element.

Jasne - ja też kupiłem ten tv ze świadomością że MPEG4 w nim nie uświadczę. Ale weź pod uwagę, że za jakieś 2 lata mogą się pojawić całkiem atrakcyjne multipleksy w tv naziemnej - na tyle ciekawe, że niektórzy porzucą dla nich kablówkę. Wiem że teraz telewizora nie trzyma się 20 lat, ale raczej nie jest też normą zmienianie go po 2 latach.
Moim zdaniem wypuszczenie nowiutkiego modelu pozbawionego MPEG4 to po prostu brzydkie zagranie ze strony Panasonica - ot takie "macie dziady nasze resztki magazynowe które się nie sprzedały w Niemczech"...
 

studius

New member
Dziś widziałem w sklepie P50X10. Wygląd niczego sobie choć na tle Samsungów czy Sony wypadł dość przeciętnie.
Zwróciłem uwagę na czerń, obraz leciał HD. NIestety nie mogę wpaść w zachwyt. Prezentował sie poniżej moich oczekiwań. Nie zauważyłem różnicy na plus w stosunku do Toshiby RV nie mówiąc, że wypadł gorzej od LCD Samsunga (serii B).
 

digitalus

Banned
witam
domyslam sie ze w sklepie bylo jasne oswietlenie, ustawienia w telewizorze na "chybil trafil", wtedy najlepsza plazma nie bedzie prezentowac sie bardzo dobrze.nie bede wspominal o daewoo bo mam ten telewizor i częsc osob twierdzi ze w tym telewizorze nie ma koloru czarnego. jesli wlacze na kanal ktory nadaje w dobrej jakosci to kolor czarny na ekranie jest taki sam jak kolor obudowy. w panasonicu nie moze byc gorzej tylko jeszcze lepiej
tu dowod
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=6
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Kiki my cię rozumiemy całkowicie, nikt nie jest wielbłądem.
Mam pytanko czy brałeś do porównania też PV8 i PV80 ? było by super.
I jakiś opis trybu "Game" by się przydał i jak jest w tym modelu z Green G.
Dzieki i pozdrawiam.
 

szachu_pl

New member
moontower napisał:
Może nie buczy tylko przy cicho ustawionym dźwięku jest coś jakby "świerszcz". A dzisiaj był u mnie serwisant Panasonica i stwierdził, że dźwięk jest w normie i muszę się przyzwyczaić. On może zabrać tv albo zamówić ten zasilacz i jakieś pozostałe elementy ale on gwarantuje, że może być tak samo albo głośniej. Za to rozkręcił mi telewizorek i wyczyścił paprocha z matrycy. Stwierdził, że to wstyd dla fabryki, że coś takiego się przytrafia. Od dziś zaczynam się przyzwyczajać do świerszcza w telewizorze. Pozdrawiam.

I tego sią najbardziej obawaiłem, że TTTM :( Na forum w dziale Pioneera była nawet ankieta dotycząca "piszczenia/bzyczenia". Wychodzi na to że część nie słyszy, część słyszy delikatnie, a część się wk.. bo bzyczy jakl rój pszczół. Na pocieszenie można tylko dodać, że nasze "piszczałki" są 2-, 3-krotnie tańsze od Pioneera :)
 

moontower

New member
Dokładnie. To mnie pociesza, że inne plazmy np. Pioneer też piszczą i nie jestem jedynym pechowcem, który tak jest przeczulony na ten dźwięk. Serwisant powiedział, na moją sugestię, że mogłem brać LCD to byłby cichszy, że jeszcze bym się zdziwił. Ale te zasilacze i jakies dwa elementy po obu stronach zasilacza miały wszystkie cewki i transformatory na wierzchu. Chyba, żeby ciepło odprowadzać bez wentylatorów. Wczoraj zacząłem ćwiczyć zwracanie uwagi na to co mówią w TV a nie na świerszcze. Może się uda. Pozdrawiam.
 

booolo

New member
świerszcze

Tak jak wielu z Was czekam z niecierpliwością na test KIKIEGO, z tego względu, że czeka mnie zakup kolejnego telewizora "50" -ki. To jednak mogę odnośnie świerszczy podzielić się moim doświadczeniem z LG50PG6900. W tym wypadku LGElektronics musi stosować dość skuteczne środki owadobójcze , bo nic nie piszczy, chyba że nie ma w nim świerszczy-wentylatorów
 

irzi

Member
centur napisał:
myśle że bezpośrednią konkurencją dla x10 jest seria niższa pq3000 choć i tak bardziej wypasiona niz panas
LG pq3000 a pq6000 to różnica tylko w ekranie, który w modelu wyższym jest jednolitą taflą. Parametry mają te same !
 

luigi

New member
Narazie tv cieszy się miernym zainteresowaniem i oby tak dalej bo cena spada :D już teraz spokojnie go można w necie wyhaczyć za 2 700 z wysyłką za 37". To już mniej o jakieś 300 zł od momentu wejścia na rynek.
Boomu na ten model mimo wszystko nie widać pomimo 500 zł różnicy, wykupywane są resztki PV80 co daje dużo do myślenia a nowy budżetowy model dopiero za rok albo i ...wcale :confused: .
Nawet porównanie w sklepie PV80 vs. X10 wypada na korzyść PV80 co stwierdzają nie tylko sprzedawcy, aczkolwiek w/g mnie może być spowodowane tym, że PV80 są lepiej "wygrzane" z racji dłuższego pobytu na wystawie. Taki tv gra niekiedy po 8 godzin dziennie w trybie sklepowym.
Wtedy czerń i kolory prezentują się lepiej. Sam to zaobserwowałem jak kupowałem 2 miechy temu PV80 i PV8. Pierwszy był z wystawy ok.250 godzin przebiegu pewnie na dynamicznym a PV8 to funkiel nówka i obraz o niebo lepszy na PV80 po przestawieniu obu na normal. Ten sam efekt pewnie jest z X10.
Niech pograją na wystawach po te 300h a wtedy może obraz będzie lepszy ;) a jak cena spadnie do 2 500 w sklepach stacjonarnych to i klientów przybędzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry