Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

joshua

New member
doc38 napisał:
Joshua, ja na Twoim miejscu nie wyłączałbym "szarych pasków" w okresie docierania plazmy. Owe szare podświetlenie przy formacie 4:3 i 14:9 ma na celu równomierne "wypalanie" luminoforu.

Wiem, dlatego właśnie wybieram rozciągnięte mordy lub ew. uciętą 1/3 obrazu 4:3... Jakoś to będzie ;)
 

irzi

Member
Tak czytam wypowiedzi na temat X10 i widzę że nie ma dużej różnicy między nim a PV80. Czyli nie warto dopłacać za nowość.
Ale - przeglądam codziennie oferty cenowe plazm i dziś rzuciła mi się w oczy nowa plazma LG 42PQ3000. Cena - tańsza o około 100zł od X10 ale za to jakie parametry ma ( coś jak seria G Panasonica):



  • Technologia 600Hz
  • Rozdzielcześć: 1024x768
  • Kontrast: 2,000,000:1
  • Tuner cyfrowy MPEG-4
  • 3 wejścia HDMI v.1.3
  • Port USB 2.0 (JPEG, MP3)
  • Cyfrowe wyjście dźwięku
  • Inteligentny czujnik
  • Smart Energy Saving
  • Pobór energii175 W (bez funkcji eko)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Uważaj bo plazmy LG są często bardziej wrażliwe na powidoki,to raz,a dwa X10,ewentualnie PV80 dadzą Ci lepsza jakosc obrazu.


Pozdrawiam
 

luigi

New member
@kiki
wiemy, że jesteś zawiedziony :confused: tym co pokazał G10 (nie rzucił Cię na kolana)
...ale my czekamy na dawno obiecany test X10 bo on bardziej ciekawi przeciętnego zjadacza chleba chociażby z racji ceny.
Ten test miał być w pierwszej kolejności, a wiedz że wiele osób nie kupiło przez to PV80 które to już są prawie niedostępne w większości sklepów stacjonarnych i pozostał wybór albo X10 albo PV8.
Nie każ dłużej czekać :( przy okazji chociaż w paru punktach porównaj oba modele X10 kontra PV80.
pozdrawiam ;)
 

Kris02

New member
Test Kikiego nic nie zmieni, prawda jest taka że X10 to PV80 w nowym opakowaniu i trzeba się z tym pogodzić, cudu nie będzie.
Żaden test, nawet wychwalający X10 nie sprawi że model ten będzie lepszy od swego poprzednika, piszę tak ponieważ sam szukam nowego TV ,porównywałem obydwa w sklepach i różnic nie zauważyłem, nie mówiąc o tym że brak tunera MPEG4 to porażka.
Według mnie seria X w porównaniu do tego, co w tym roku prezentuje konkurencja, jest krokiem w tył, co nie zmnienia faktu że nadal jest przyzwoitym telewizorem, a przynajmniej będzie gdy cena spadnie tak o 500 PLN.
 

booolo

New member
test Kikiego

śledzę ten temat i zaobserwowałem , że wszyscy czekają na ten test(obiecany nawet z określeniem terminu!). Myślę, że Kikiego po prostu zamurowało patrząc na nowego Panasonica X10. ... i teraz sam nie wiem czy to z powodu powalającej jakości , czy wręcz przeciwnie przygniotły go zdublowane parametry i nic więcej, tak że biedak nie może się ocknąć ! Kiki odezwij się , daj znać ,że żyjesz i odejdź od tego Panasonica -programy co jakiś czas powtarzają !
 

darqman

Member
Ja właśnie zakup tv uzależniam od tunera MPEG4, gdyż nie korzystam z usług żadnych nadawców, korzystam z azartu (mieszkam w bloku) filmy głównie mkv z lapka oglądam a TV planuje na kilka lat więc trzeba patrzeć przyszłościowo, nie mam ochoty dostawiać czo dokupywać później jakichś zewnętrznych dekoderów, specjalnie wstrzymałem się z zakupem pv80 a tu panas taki numer wyciął eh, no nic nowe modele LG seria PQ ciekawie sie zapowiada, skoro panas ma gdzieś swoich klientów.
 
Ostatnia edycja:

lagrande1

New member
Jestem tego samego zdania tez czekalem na x10 g10 ale widze ze cos slabo te testy wypadaja a na stronach LG 42PQ6000 pojawia sie takie cudo pytanie moze zrobic test z X10, G10 bo cenowo lg dosyc dosyc a parametry bdb katalogowe oczywiscie nie widzialem go na zywo
 

centur

New member
lagrande1 napisał:
Jestem tego samego zdania tez czekalem na x10 g10 ale widze ze cos slabo te testy wypadaja a na stronach LG 42PQ6000 pojawia sie takie cudo pytanie moze zrobic test z X10, G10 bo cenowo lg dosyc dosyc a parametry bdb katalogowe oczywiscie nie widzialem go na zywo
myśle że bezpośrednią konkurencją dla x10 jest seria niższa pq3000 choć i tak bardziej wypasiona niz panas
 

MJot

Member
brak MPEG-4 w standardzie zaczyna przypominać strzał w kolano, oczywiście własne, ludzie są coraz bardziej świadomi zalet naziemnej dvb-t, mam tylko nadzieję że jej rozwój dość szybko przyspieszy
 

Kedarz

New member
Właśnie Mpeg-4 to powstrzymuje większość którzy nie zdecydowali się kupić pv80 z nadzieją że następna seria tę niedogodność usunie. Niestety nie. Panasonic nasz rynek olał i tyle już lepiej w ogóle nie wsadzali by do modelu X10 tunera DVB-T mpeg-2 bo tym co zrobili wykazali sie brakiem zainteresowania i podstawową wiedzą o naszym rynku. Wiadomo było od dawna że u nas bedzie mpeg-4.

Odnośnie długo wyczekiwanego testu tego TV byłbym raczej ostrożny. Wystarczy poczyatać o super hiper ekstra wypasionym tunerz AzboxHD gdzie w testał bił on wszystkie dotychczasowe tunery na głowę co na nim nie działało i czego to on nie miał mieć ( zainteresowani znajdą ) . Jednak rzeczywistość okazała się dość porażająca.

Mam nadzieję, że ktoś z Panasonic pójdzie po rozum do głowy i szybko wprowadzi na polski rynek model PX10Y
 

Foxxx24

New member
Najlepsze jest to,ze jest dostępna instrukcja po polsku do modeli P37/42/50X10Y więc zapewne będzie dostępny:)

Ja myślę,że to po części mogło byc celowe pozostawienie tunerów MPEG2 bo nie mieli co z tym zrobic i chcieli jak najmniej stracic.Takie podejrzenia może śmiało nasuwac fakt,że modele serii G mają tuner MPEG4.:)
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
Foxxx24 napisał:
Najlepsze jest to,ze jest dostępna instrukcja po polsku do modeli P37/42/50X10Y więc zapewne będzie dostępny:)
a punktu widzenia panasa taka kolejnośc wprowadzania modeli jest logiczna, jeśli wejdzie x10y to popyt na x10 zapewnie mocno spadnie
 
Do góry