Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

pool275

New member
OK, postaram się nauczyć jakoś żyć z tym buczeniem, ale teraz zauważyłem inny problem.

Włączyłem sobie serial w 1080p z napisami i tam gdzie są napisy, gdy poruszę okiem w lewo albo w prawo, zauważam taką dziwną zieloną poświatę?

Czy ja jestem jakoś super wrażliwy na takie dziwne rzeczy, czy to kolejna wada TV?
 

Carexpert

New member
OK, postaram się nauczyć jakoś żyć z tym buczeniem, ale teraz zauważyłem inny problem.

Włączyłem sobie serial w 1080p z napisami i tam gdzie są napisy, gdy poruszę okiem w lewo albo w prawo, zauważam taką dziwną zieloną poświatę?

Czy ja jestem jakoś super wrażliwy na takie dziwne rzeczy, czy to kolejna wada TV?

Z czasem zauwazysz tez czerwona poswiate. A skokowego ruchu nie widzisz? Braku pynnosci szybkich csen?
Poprostu witaj w klubie!
 

Carexpert

New member
Carexpert, proszę Cie, nie dobijaj mnie :D

Ja osobiście jestem właśnie już na skraju wytrzymania. Telewizor za duuuze pieniądze ma tyle wad ze ogladać jest ciężko. Mam czasem ochotę go przez okno wywalić! Najgorsze jest to ze poprzedni tv sprzedałem za 700 zl bo mam "wypasa" i teraz żałuje bo tamten gra pięknie do chwili obecnej a ten mnie wnerwia swoim brzęczeniem rozdzielaniem kolorów na czerwony i zielony i skokowym ruchem przy 600Hz!
 

gebolek

Banned
Ja osobiście jestem właśnie już na skraju wytrzymania. Telewizor za duuuze pieniądze ma tyle wad ze ogladać jest ciężko. Mam czasem ochotę go przez okno wywalić! Najgorsze jest to ze poprzedni tv sprzedałem za 700 zl bo mam "wypasa" i teraz żałuje bo tamten gra pięknie do chwili obecnej a ten mnie wnerwia swoim brzęczeniem rozdzielaniem kolorów na czerwony i zielony i skokowym ruchem przy 600Hz!



Kup LCD-eka to już "puścisz" i skoczysz przez okno :D
A w czasie lotu zatęsknisz za plazmą.
 

Carexpert

New member
Kup LCD-eka to już "puścisz" i skoczysz przez okno :D
A w czasie lotu zatęsknisz za plazmą.

Też tak zawsze sadziłem do czasu zakupu VT20. Ale obserwując tv w salonach RTV widzę że grają lepiej wiec może jest szansa na poprawe.
A propos LCD to właśnie sprzedałem starego LCD kupujac ta cudowna plazme i wierz mi ta cudowna gra gorzej. Nie mam na myśli kontrasu czy kolorów bo tu nie ma szans tak jak na sygnale z BD ale obraz z platformy cyfrowej tej samej na tym samym zestawie to porażka dla tej plazmy. Skokowe ruchy objektów skokowe przesuwanie kamer skrolowane na dole ekranu napisy nie do odczytania napisy koncowe szybkie w pionie tez choć lepiej rozdzielanie barw na RGB poruszajacych sie obiektów tego na starym LCD nie było! A pikanteri dodaje jeszcze to ze LCD byl duzo tanszy. Walcze ze sklepem o wymiane jak nie da rady serwis 3 naprawy i zwrot kasy. Taki mam plan...
 

gebolek

Banned
Też tak zawsze sadziłem do czasu zakupu VT20. Ale obserwując tv w salonach RTV widzę że grają lepiej wiec może jest szansa na poprawe.
A propos LCD to właśnie sprzedałem starego LCD kupujac ta cudowna plazme i wierz mi ta cudowna gra gorzej. Nie mam na myśli kontrasu czy kolorów bo tu nie ma szans tak jak na sygnale z BD ale obraz z platformy cyfrowej tej samej na tym samym zestawie to porażka dla tej plazmy. Skokowe ruchy objektów skokowe przesuwanie kamer skrolowane na dole ekranu napisy nie do odczytania napisy koncowe szybkie w pionie tez choć lepiej rozdzielanie barw na RGB poruszajacych sie obiektów tego na starym LCD nie było! A pikanteri dodaje jeszcze to ze LCD byl duzo tanszy. Walcze ze sklepem o wymiane jak nie da rady serwis 3 naprawy i zwrot kasy. Taki mam plan...


Każdy ma swoje spostrzeżenia i odczucia. Moje są takie, że już do LCDeka nie wrócę. Miałem już przygodę z kilkoma egzemplarzami i wyleczyłem się z nich całkowicie. To jest moja druga plazma panasonica ( wcześniej v10 ) i choć nie jest bez wad to i tak jest o niebo lepsza od LCD-LED.
 

pool275

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem sobie obejrzeć Incepcję, ale mam ją w rozdzielczości 1920x800, czyli będą pasy u góry i na dole ekranu. Czy można bezproblemowo wyświetlać film w takim formacie, który trwa ok. 2h, czy już mogą powstać powidoki?
 

traffic7

New member
Myślę żebyś go nie wyświetlał (tego filmu) w ogóle lepiej nie włączać tego tv bo powstają powidoki :)
Ja mam ten tv od lutego? i mam już piękne paski na górze i dole i fajne logo tvn. Widac na jasnych jednolitych tłach. Tylko że ja oglądam na co mam ochotę.
Przestrzegam jednak ludzi którzy chcą mieć "idealny obraz" bo się mogą popłakać po 1/2 roku użytkowania. Ale ale jak jest ciekawy film to pasków nie widzę - i to jest miernik czy warto w ogóle film oglądac czy nie :)

pozdrawiam serdecznie
 

don111

Banned
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem sobie obejrzeć Incepcję, ale mam ją w rozdzielczości 1920x800, czyli będą pasy u góry i na dole ekranu. Czy można bezproblemowo wyświetlać film w takim formacie, który trwa ok. 2h, czy już mogą powstać powidoki?
żadne powidoki nie powstaną, po prostu obraz na jednolitym tle będzie przez krótki czas delikatnie ciemniejszy tam gdzie były pasy
a jeśli w ogóle powidoki powstaną to co z tego ? odróżniajcie powidoki od wypalenia, te pierwsze są non stop (najczęściej niewidoczne), można oglądać i 10h jeden kanał i nic się na pewno nie wypali
warunek jest taki aby te 10h nie powtarzało się za często, np więcej niż raz na tydzień tzn trzeba tak robić aby tv przepracował sporo czasu pomiędzy podawaniem mu tego samego statycznego elementu
 

pool275

New member
nie wiem, jak to jest możliwe, ale brzęczenie bardzo się zmniejszyło. Wczoraj obejrzałem 2 odcinki serialu i dodatkowo zacząłem oglądać Vanilla Sky o 1 w nocy, więc wzmaniacz miałem mocno ściszony i lekkie bzyczenie wyłapałem może 2,3 razy przy bardzo jasnych scenach. Mam nadzieję, że taki stan już się utrzyma do końca użytkowania przeze mnie tego TV, bo wreszcie mogłem skupić się na filmie, a nie na "bzzzz" :D

z zieloną poświatą przy napisach też sobie poradziłem, zmieniłem kolor z mocnego białego na lekko szary i już poświaty nie zauważam :)
 

horm22

New member
pytanko
Mam tx-p42vt20 i nie czyta mi plików mkv, sprawdzałem oprogramowanie moja wersja to 2600. Ktoś pisał ze mvk mu czyta i ma wersje 2601 czy to moze być prawda. Próbowałem aktualizować mojego tv ale pisze ze to jest aktualna wersja. ktos zna ten temat?
 

mlynnas

New member
pytanko
Mam tx-p42vt20 i nie czyta mi plików mkv, sprawdzałem oprogramowanie moja wersja to 2600. Ktoś pisał ze mvk mu czyta i ma wersje 2601 czy to moze być prawda. Próbowałem aktualizować mojego tv ale pisze ze to jest aktualna wersja. ktos zna ten temat?

Ja pisałem i przy wersjii softu 2601 mkv idzie bez problemu tylko bez DTS jeśli audio filmu jest w tym formacie , dlaczego ci wyswietla że 2600 to aktualna(najnowsza) wersja softu to nie wiem ,może p42VT20 tak ma , ja mam p46VT20 ale rozmiar panelu nie powinien mieć tu nic do rzeczy przecież sa identyczne
 

redr

New member
przejrzalem caly temat, lecz niczego podobnego nie znalazlem... po podlaczeniu do tx-p50vt20e laptopa kablem hdmi-hdmi i ustawieniu rozdzialki na lapku na 1080p obraz na tv wychodzi poza obrys ekranu. wyglada mi to tak, jakby rozdzielczosc ustawiona w tv byla mniejsza od 1080. nie mam dojscia do tego tv na co dzien, wiec sam za bardzo teraz tego nie rozkminie. prosze o pomoc, wskazowki :) pozdrawiam
 

tomeks001

New member
Witam, od miesiąca jestem posiadaczem telewizora jak w temacie. W dniu wczorajszym podłączyłem komputer do tv za pomocą kabla HDMI i pojawiły się dwa problemy - brak dźwięku w telewizorze na kilku filmach (na innych jest, działają także dźwięki systemowe), obraz pomimo ustawienia 1920x1080 nie jest wyświetlany na całym ekranie (jest niewielka ramka dookoła, włączenie/ wyłączenie opcji overscan niewiele daje). Jakieś pomysły? Ustawienia dźwięku w komputerze wydają się być ok (ustawione jest na HDMI). Windows 7, zintegrowana karta dźwiękowa i graficzna na płycie (RADEON HD 4250).
 
Do góry