Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Carexpert

New member
Dziwne. Ja mam ten komunikat naprawde kilka sekund zanim tv sie z dekoderem skomunikuje. Czasem znika z wyswietlacza dekodera zanim telewizor sie pozadnie właczy czyli zanim sie ekran na 100% rozswietli a czasami jestem w stanie zobaczyć przez dziesiate czesci sekundy komunikat na ekranie i to wszystko. Kable HDMI mam raczej srednie jedynie BluRay jest na HDMI Highspeed bo jest 3D a dekoder na jakims zwykłym z salonu RTV. Różnica miedzy dekoderem Turbo a zwykłym to w zasadzie tylko zmiana oprogramowania. Moj po przyniesieniu do domu pobierał sporo uaktualnien i jednym z nich było zmiana oprogramowania na Turbo. Ba one ponoc nawet dyski maja takie same a wielkosc dysku to tylko inaczej ustawione partycje.
Ale dziwne ze masz taki komunikat w trakcie ogladania tv. Moze wejdz na forum N-ki tam sa fachowcy od producentów dekodera i moze cos poradza?
 

claudio

Member
Moj znajomy mial podobny problem.
Okazalo sie ze do konca nie mial wsadzonego kabla HDMI. Troche dziwne ale prawdziwe. Moze sprawdz okablowanie.
Lub poprostu pozycz od kogos jakis inny kabel, moze Twoj jest walnięty :)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ustaw na podświetlenie Film - tam jest 600Hz i sprawdzisz czy jeszcze Ci mruga.

Nie wiem co kolega ma na mysli ale ten model na wszystkich trybach wyswietlania obrazu ma 600 Hz.

Ja posiadam od 4 mc ten model (TX-P50VT20 (EA). i powiem ze nie jestem wpelni zadowolony z poziomu czerni.Moj wczesniejszy Tv Samsunga C7700 (Led) walil czernia po oczach tu w plazmie jest ona niby bardziej wyrazna ale ja jakos tego nie widze.Szaro jakos .Np w filmach pasy na ledzie byly czarne jak smola tu sa szare .Watpie zeby w tym tv byl poziom ustawienia czerni.Ogladam na standard .Jak to wyglada u was?.Albo sobie cos ubzduralem.
 

don111

Banned
pewnie miał local dimming, wtedy wiadomo że tam gdzie nie ma obrazu będzie na takim tv ciemniej
generalnie dwa pytania - czy czerń porównywałeś w dzień czy przy zaciemnieniu ? jaka jest czerń w porównaniu do Samsunga tam gdzie jest ciemny obraz ?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wiadomo ze czern w dzien jest jasniejsza a w nocy mocniejsza ale wydaje mi sie ze tamten tv mial ciemniejsza czern .Sam juz nie wiem jak to nazwac.Czy czern poprawi sie po ilus tam godzinach?.
 

pool275

New member
Panowie, mam pytanko. W najbliższym czasie zamierzam kupić telewizor i czy warto zakupić tę plazmę VT20, czy może lepiej rozejrzeć się za tegorocznymi modelami?

Cena VT20 mocno poszła w dół ostatnio, więc myślę, że jej kupno jest bardziej opłacalne niż np. G30.

Mogę wydać maksymalnie 3500zł.
 

robertos80

New member
Witam.
Czy modele P42VT20 i P46VT20 buczą, gdy tv stoi na stoliku? Z tego co wyczytałem to ludzie piszą o buczeniu gdy TV wisi na ścianie, nic nie znalazłem jak to jest w przypadku gdy tv stoi na stoliku? Przymierzam się do zakupu, ale obawiam się tego buczenia:(
 

ROBLOVE

New member
Witam.
Czy modele P42VT20 i P46VT20 buczą, gdy tv stoi na stoliku? Z tego co wyczytałem to ludzie piszą o buczeniu gdy TV wisi na ścianie, nic nie znalazłem jak to jest w przypadku gdy tv stoi na stoliku? Przymierzam się do zakupu, ale obawiam się tego buczenia:(

Od 2 tyg. posiadam P42VT20. Świadomy wad, w tym m.in występującego niby buczenia wybrałem ten model. TV stoi na szafce i słychać go naprawdę w niewielkim stopniu, i to jeśli przyłoży się ucho z tyłu obudowy. I mam nadzieję, że tak pozostanie na wieki wieków a..n :smile:
 

robertos80

New member
Od 2 tyg. posiadam P42VT20. Świadomy wad, w tym m.in występującego niby buczenia wybrałem ten model. TV stoi na szafce i słychać go naprawdę w niewielkim stopniu, i to jeśli przyłoży się ucho z tyłu obudowy. I mam nadzieję, że tak pozostanie na wieki wieków a..n :smile:

chodziło mi o to, czy będę to słyszał siedząc 2 metry od telewizora gdy np będzie dużo białego na ekranie (jakieś skoki czy inne zimowe sporty)?
 

new

New member
Ciekawi mnie dlaczego ten tv 50''w rtvagd jest tańszy od 42'' ? Ktoś wie na ten temat ? Mnie interesuje wersja 42" i jestem troche zaszokowany ceną jak na te 42''.
 

WidziMisio

New member
Mają promocję w sklepie internetowym. Ot i cała tajemnica. Ale nie licz, że jak pójdziesz do sklepu, to ujrzysz tę samą kwotę. To jest TYLKO przy zamówieniu przez net.
 

gebolek

Banned
chodziło mi o to, czy będę to słyszał siedząc 2 metry od telewizora gdy np będzie dużo białego na ekranie (jakieś skoki czy inne zimowe sporty)?


Nic nie będziesz słyszał. Temat jest wyolbrzymiony i nie ma wpływu na normalne użytkowanie telewizora.
Coś co jest ledwo słyszalne w idealnej ciszy przy przyłożeniu ucha do telewizora nie będzie słyszalne z dwóch metrów.

50VT20.
 

ROBLOVE

New member
ROBLOVE, a próbowałeś podpiąć swój TV pod PC przez DVI albo HDMI? Jeśli tak, to z jakim rezultatem? :)
Jeszcze nie, ale pewnie i na to przyjdzie czas. Niestety, w tej chwili TV jest najbardziej zaawansowanym sprzętem w domu, a PC nadaje się już chyba tylko do muzeum;). Choć... internet bezprzewodowy działa OK:)
 

ROBLOVE

New member
chodziło mi o to, czy będę to słyszał siedząc 2 metry od telewizora gdy np będzie dużo białego na ekranie (jakieś skoki czy inne zimowe sporty)?

Ja w swoim TV czegoś takiego tego nie zauważyłem. Oczywiście słychać delikatne buczenie z tyłu obudowy ale zupełnie nie słychać tego przy oglądaniu nawet w nocy. Ale z opinii innych użytkowników wynika, że to czy buczy czy nie, może być kwestią konkretnego egzemplarza :-(
 

robertos80

New member
Witam.

Jak to jest z tymi cenami P46vt20? Chodzi mi o to, że w sklepach stacjonarnych (euroagd,saturn,mediamarkt) ten model kosztuje ponad 5000zl, w niektórych nawet 6000, natomiast w internecie znalazłem ten model w cenie 4200 zł, np tu:
- redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B247898/refId/skapiec/
- afgcomputers.pl/46-tv-plazma-3d-panasonic-txp46vt20e-2x-okulary-wifi-dostepne-p-25577.html?osCsid=b3635be476066d81db83390d15e977ec
- navigame.home.pl/Panasonic_TX_P46VT20E_3D_Full_HD_POLSKA_GWARANCJA_Dostepny-183.html

Czy istnieje jakieś ryzyko przy kupowaniu ze sklepu internetowego? Jak jest wtedy z gwarancją? Czy np jeśli okaże się, że model przyjdzie jakiś uszkodzony (np będzie boczno buczał) to wtedy muszę dostarczyć tv do sklepu na własny koszt?

Zainteresowałem się tym modelem, jeśli miałbym kupować to wolałbym w sklepie stacjonarnym (Wrocław, wiadomo zawsze na miejscu jeśli trzeba coś reklamować) ale na razie cena ponad 5000 to troszkę za dużo jak dla mnie, ale 4200 już jest w miarę do zaakceprowania. Trochę boję się problemów z tymi sklepami internetowymi (nigdy nie droższego nie kupowałem w ten sposób) a w cenie do 4000 można dostać model 42', tylko obawiam się, że może być trochę za mały do oglądania filmów HD (kanapa ok 2,8 m od tv).
Jakie są wasze doświadczenia z takimi sklepami internetowymi?
 

robczarny

New member
50VT20E i moduł TNK HD

Witam.
Mam 50VT20E i moduł TNK HD. Od początku na kanałach HD w polaryzacji H jest straszna pikseloza i zrywanie dźwięku. Poza kanałami które są w polaryzacji V czyli MTV, ES HD, BBC i Filmbox reszta nie nadaje się do oglądania.
Kilka osób pisało o tym wcześniej i teraz nikt już o tym nie wspomina.
Czy udało się to Wam w końcu opanować ?
Proszę o podpowiedż- jak ??
 

Samur_aj

New member
Ja nie mam najmniejszego problemu i to zarówno w polaryzacji V jak i H. Co prawda mam V20 lecz tu raczej chodzi o zasadę pracy TV z modułem nCAM TnK HD. Zwróciłem natomiast iż antena musi być naprawdę dobrze ustawiona. Wystarczy że troszeczkę będzie przestawiona i już jest problem. Z drugiej strony ustawić antenę idealnie to też jest sztuka.
 
Do góry