Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

cienty

New member
witam,

nie wiem czy mój miernik zużycia energii nie chce współpracować z VT20, czy też mój telewizor jest zepsuty, ale na standby'ju bierze 18W. Nawet jak się wyłączy guzikiem on/off to też pokazuje 18W.
Ni wiem, może cały czas coś pracuje w tle?

pozdrawiam Jarek
 

zybizg

New member
Witam.
Ja mam od marca 2011 ten sam problem. Mam 42VT20E i moduł TNK HD. Od początku na kanałach HD w polaryzacji H jest straszna pikseloza i zrywanie dźwięku. Poza kanałami które są w polaryzacji V czyli MTV, ES HD, BBC i Filmbox reszta nie nadaje się do oglądania. Dodatkowo jak na jasnym tle rozwijam menu to mam cienie jak na starych CRT.
Porszę o pomoc

pozdrawiam
 

jackba

New member
wydaje sie że masz coś spartolone z usb , ja posiadam 500gb samsunga w exFat 2.5" i chodzi że miło , to samo z WI-fi , raz skonfigurowałem i tak jest od 5 m-cy , tu co prawda może być wina routera , jest jeszcze możliwość że poprostu tego modelu HDD nie będzie widział i już skoro piszesz że wcześniejszy widział , w takich przypadkach pozostaje tylko pożyczyć od kumpla dysk i spróbować jak zobaczy pliki to sprawa rozwiązana(dysk sprzeadać i kupić inny)


Czy ten dysk jest widziany zarówno przez komp jak i TV? Formatowałes go w TV?
Chodziłoby mi o to aby nagrac film na kompie i odtworzyć na TV. Mam 46VT20E. Wydaje sie ze dysk w tym modelu moze byc tylko na sztywno przypisany do TV i mozna na niego nagrywac tylko z TV. Jesli sie myle to podaj dokładnie jaki model widzi Twój Panas i czy działa zarówno w kompie jaki i w TV.
Pozdr.
Jacek
 

rbiernacik

New member
migotanie obrazu

Witam.
Proszę o pomoc.
Od tygodnia jestem użytkownikiem P50VT20EA, ogólnie wszystko jest git, poza jednym wyjątkiem:
wydaje mi się że obraz strasznie mruga, poprzednia starsza wersja TH37PV80 którą użytkowałem wcześniej i byłem zadowolony, posiadała w ustawieniach funkcję odświeżania obrazu 100Hz, gdzie po włączeniu obraz był bardzo stabilny(nie mrużył). Nowy VT20 takiej funkcji nie posiada, choć producent reklamuje odświeżanie 600Hz. Migotanie to porównywalne jest do tego z ustawienia 50Hz PV80. Nie jestem zbyt bystry w tych tematach, więc proszę o pomoc w optymalnym ustawieniu obrazu.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ustaw na podświetlenie Film - tam jest 600Hz i sprawdzisz czy jeszcze Ci mruga.
 

Bogdan-1

New member
Witam,

Mam problem mały ze swoim vt20 46"

Kiedy próbuje wyświetlić obraz w obrazie lub obok siebie dwa źródła, to wyskakuje mi komunikat "Niewłaściwe warunki". Zaznaczam, że mam podpiętą telewizję naziemną przez kabel RF. Jakie "właściwie warunki" muszą zajść żebym mógł skorzystać z opcji PIP lub PAP. Ktoś się spotkał z tym problemem?

Z góry dzięki za pomoc.
Dostałeś jakąś odpowiedź w sprawie PIP? Ja mam ten sam problem w P50VT20E !
 

rbiernacik

New member
Ustaw na podświetlenie Film - tam jest 600Hz i sprawdzisz czy jeszcze Ci mruga.
Witam.
Dziękuje za zainteresowanie
Sorki że dopiero teraz odpowiadam, ale dopiero dzisiaj skapczyłem że doszły kolejne strony.
Jeśli chodzi o ustawienie ,,FILM'' to nigdzie w opcjach ustawienia obrazu nie znalazłem, możliwe wybory obrazu to:dynam. normal.kino.THX.gra.prof1.prof2.
Na każdym z możliwych do ustawienia trybów, efekt jest taki sam.
Pozdrawiam.
 

bart76

New member
Witam, chciałem się dowiedzieć czy warto brać 42VT20 (cena na skąpcu 3500) czy tegoroczny model 42GT30, ma ktoś może wiedzę czy telewizory z serii ...30 też buczą tak jak to piszą inni na forum ?
 

cienty

New member
witam,

w moim vt20 prz trochę głośniejszym dżwięku telewizor wpada w bardzo nieprzyjemny dla ucha rezonans. Ma może ktoś z Was taki problem?

pozdrawiam cienty
 

Jacek_123

New member
Witam Serdecznie !
Mam pytanie, czy Ktoś z Was testował dwustrumieniowy moduł CI Astona do Cyfry+? Czy wbudowany w TXP50VT20 tuner sat obsługuje możliwość jednoczesnego nagrywania (zewn.HDD) i oglądania innego kanału?
Pzdrw.Jacek
 

sid1969

New member
czy próbował ktos aktualizować oprogramowanie do vt20 ?

nie odtwarza mi większości plików mkv, moze nowy soft by pomógł?

jak obejść podłączenie dysku hdd na usb tak aby tv czytał z niego jak z pamięci flash na usb?
 

profitk

New member
Nie ma jeszcze nowszej wersji oprogramowania do TX-P50VT20 (EA)... a szkoda bo podobno VIERA Connect już działa i udostępnia dużo nowych aplikacji np dostęp do facebooka - przynajmniej tak wynika ze strony Panasonica.... Czy ktoś już może korzysta z nowych funkcji ?
 

mlynnas

New member
czy próbował ktos aktualizować oprogramowanie do vt20 ?

nie odtwarza mi większości plików mkv, moze nowy soft by pomógł?

jak obejść podłączenie dysku hdd na usb tak aby tv czytał z niego jak z pamięci flash na usb?

w moim VT20 mam wersję oprogramowania 2601 i czyta mi wszystkie mkv tyle że niektóre bez dzwięku jeśli jest w DTS bo VT nie ma kodeka do DTS . ( trzeba skonfigurować sieć i zaktualizować przez menu wersje oprogramowania) .

Mam natomiast inny problem , czy za każdym razem po włączeniu tv dzwięk macie na 0 ? i trzeba podgłaśniać? czy może jest gdzieś w menu ustawienie dzwięku na danym poziomie?

I czy zawsze po właczeniu TV automatycznie załacza sie HDMI 1 ? czy można gdzies zmienić żeby to był komponent ? Musiałem połaczyć "N" komponentem bo po HDMI wiecznie wywalał mi problem HDCP że tv nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem i nie ma jak tego ominąć a tak mnie to wkur..... ło że szok , dzwoniłem do "N" ale problem z VT 20 nie do obejścia , trzeba ciągnąć 5 szt kabla a żeby mieć DD to jeszcze wyjśc po optyku lub coaxialu , szok !!!!!!!!! to tylko w naszy kraju kochanym takie jaja , Cyfra i Polsat nie nadają razem z sygnałem TV info o zabezpieczeniu przed kopiowaniem
 

Carexpert

New member
Mam natomiast inny problem , czy za każdym razem po włączeniu tv dzwięk macie na 0 ? i trzeba podgłaśniać? czy może jest gdzieś w menu ustawienie dzwięku na danym poziomie?

I czy zawsze po właczeniu TV automatycznie załacza sie HDMI 1 ? czy można gdzies zmienić żeby to był komponent ? Musiałem połaczyć "N" komponentem bo po HDMI wiecznie wywalał mi problem HDCP że tv nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem i nie ma jak tego ominąć a tak mnie to wkur..... ło że szok , dzwoniłem do "N" ale problem z VT 20 nie do obejścia , trzeba ciągnąć 5 szt kabla a żeby mieć DD to jeszcze wyjśc po optyku lub coaxialu , szok !!!!!!!!! to tylko w naszy kraju kochanym takie jaja , Cyfra i Polsat nie nadają razem z sygnałem TV info o zabezpieczeniu przed kopiowaniem[/QUOTE]


Mozesz wejsc w menu hotelowe tv i tam ustawic na jakim poziomie ma byc glosnosc po wlaczeniu (ja na N-ke mam 40) i na jakim wejsciu ma sie tv wlaczac.( ja mam HDMI1 bo tam mam N-ke) Dzwiek mam wypuszczony z tv optycznym i podłaczonym do kina domowego i graja wszystkie kanały i jest DD. Dlaczego zamiast przez HDMI chcesz miec component?
 

Carexpert

New member
Witam.
Dziękuje za zainteresowanie
Sorki że dopiero teraz odpowiadam, ale dopiero dzisiaj skapczyłem że doszły kolejne strony.
Jeśli chodzi o ustawienie ,,FILM'' to nigdzie w opcjach ustawienia obrazu nie znalazłem, możliwe wybory obrazu to:dynam. normal.kino.THX.gra.prof1.prof2.
Na każdym z możliwych do ustawienia trybów, efekt jest taki sam.
Pozdrawiam.

Z tego co twierdzi Panasonic 600 Hz jest tylko w trybie profesjonalnym! Co to za tryb Film? Pierwsze słysze?
 

jack869

New member
Panowie, 50vt20, po 4 miesiącach zauważyłem że pojawiają się na ekranie zielone kółeczka, nie wiem czy dobrze to nazwę - jakby wężowa skóra. Podpięta jest N. Czy ktoś z Was miał podobnie. Ten sam program puszczony z vectry - nic takiego nie pokazuje. Doradźcie - czy trzeba wzywać majstra z N czy można to jakoś samemu dostroić.
 

mlynnas

New member
Mam natomiast inny problem , czy za każdym razem po włączeniu tv dzwięk macie na 0 ? i trzeba podgłaśniać? czy może jest gdzieś w menu ustawienie dzwięku na danym poziomie?

I czy zawsze po właczeniu TV automatycznie załacza sie HDMI 1 ? czy można gdzies zmienić żeby to był komponent ? Musiałem połaczyć "N" komponentem bo po HDMI wiecznie wywalał mi problem HDCP że tv nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem i nie ma jak tego ominąć a tak mnie to wkur..... ło że szok , dzwoniłem do "N" ale problem z VT 20 nie do obejścia , trzeba ciągnąć 5 szt kabla a żeby mieć DD to jeszcze wyjśc po optyku lub coaxialu , szok !!!!!!!!! to tylko w naszy kraju kochanym takie jaja , Cyfra i Polsat nie nadają razem z sygnałem TV info o zabezpieczeniu przed kopiowaniem


Mozesz wejsc w menu hotelowe tv i tam ustawic na jakim poziomie ma byc glosnosc po wlaczeniu (ja na N-ke mam 40) i na jakim wejsciu ma sie tv wlaczac.( ja mam HDMI1 bo tam mam N-ke) Dzwiek mam wypuszczony z tv optycznym i podłaczonym do kina domowego i graja wszystkie kanały i jest DD. Dlaczego zamiast przez HDMI chcesz miec component?[/QUOTE]

Nie chcę mieć przez komponent ale muszę , bo po HDMI wyskakuje mi błąd HDCP tzn tv nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem , TY tego nie masz? też przecież masz "N" i VT , napisz jak to jest u ciebie że ci to nie wyskakuje
 

Carexpert

New member
Nie chcę mieć przez komponent ale muszę , bo po HDMI wyskakuje mi błąd HDCP tzn tv nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem , TY tego nie masz? też przecież masz "N" i VT , napisz jak to jest u ciebie że ci to nie wyskakuje

Błąd wyskakuje tylko wtedy gdy masz włączony dekoder a wyłączony telewizor. Wystarczy zmienić jeden z tych stanów by nie było komunikatu. Np musisz albo wyłączyć dekoder albo włączyć tv. Po co chcesz mieć właczony dekoder a wyłaczony tv? Bo tylko w tej opcji wyświetla sie ten komunikat. Widzę go około 3 sekundy zanim sie skomunikuje tv z dekoderem i tyle na cały dzien w czym to przeszkadza?
 

mlynnas

New member
No własnie u mnie nie jest to 3 sek . tylko niekiedy 5 min , albo w czasie oglądania po 30 min wyskakuje na 2-3 min , może to wina dekodera ? ty masz turbo a ja zwykły recorder 250GB , a może kabel HDMI ? mam jakiegoś zwyklaka za 40 zł ( co prawda końcówki pozłacane) ale może w tym jest problem? szkoda mi 200 zł na zakup markowego HDMI żeby sie przekonać że to nic nie pomogło
 
Do góry