Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

jbravo

New member
VT20 a sygnał SD

Też sie teraz poważnie zastanawiam nad 42VT20 - jako, że najczęsciej oglądane będą u mnie kanały SD z C+ (dekoder HD PVR Philips) i divx - czy nie będę bardzo żałował przesiadki z Sony 29' CRT? Funkję 3D tego telewizora traktuję bardziej przyszłościowo. Programy HD wiem że są OK.
 

Draconis

New member
Mówiąc skrótowo: nie opłaca się czekać na VT30 i lepiej brać teraz VT20?
Nie mam teraz dostępu do tego testu. Różnice między tymi modelami są tak niewielkie? Chodzi mi konkretnie o jakość sygnał SD, czy w VT30 uległa poprawie? Co prawda rzadko oglądam takie kanały jak TVN, głownie Canal+ HD i HBO HD (i dużo piłki nożnej, też przeważnie w HD), ale zdarza się czasami.
 
Ostatnia edycja:

bandzior80

New member
mam takie pytanko
czy ktoś oglądał film w 3D z PC ponieważ próbowałem uruchomić kilka filmów w formatach mkv i avi w których obtaz był w 3D lekko rozmazany :) z różnymi ustawieniami 3D w tv i nic
nie wiem czy na PC trzeba zainstalować jakiś program do 3D???
jeśli ktoś już oglądał filmy 3D z PC to proszę o dokładne opisanie co i jak
 

bartek29

New member
mam takie pytanko
czy ktoś oglądał film w 3D z PC ponieważ próbowałem uruchomić kilka filmów w formatach mkv i avi w których obtaz był w 3D lekko rozmazany :) z różnymi ustawieniami 3D w tv i nic
nie wiem czy na PC trzeba zainstalować jakiś program do 3D???
jeśli ktoś już oglądał filmy 3D z PC to proszę o dokładne opisanie co i jak

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ria-vt20-tx-p50vt20-test-y-opinie-etc-54.html wystarczy przeczytać odpowiedź moją kilka stron wcześniej, powodzenia
 

lisek00

New member
mam takie pytanko
czy ktoś oglądał film w 3D z PC ponieważ próbowałem uruchomić kilka filmów w formatach mkv i avi w których obtaz był w 3D lekko rozmazany :) z różnymi ustawieniami 3D w tv i nic
nie wiem czy na PC trzeba zainstalować jakiś program do 3D???
jeśli ktoś już oglądał filmy 3D z PC to proszę o dokładne opisanie co i jak

Film 3d musi być w technologii side-by-side. Ja mam podłączony xtreamer do vt20 i działa bezproblemowo.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie chce Ci się nawet poszukać wątku na tym forum , gdzie pisałem dokładnie o tym co oznaczają litery E , a co EA. Tylko zadajesz pytanie i z lenistwa nie chce Ci się poszukać odpowiedzi . Litera E oznacza edycje Europejską , a litera A oznacza że telewizor był wyprodukowany w sesji jesiennej czyli z angielskiego Autumn . Więc analogicznie oznacza to że wersja EA jest nowszą wersją , która wnosi coś nowego ale nie musi . Tak sobie poprostu Panasonic oznacza swoje produkty . Pozdrawiam
 

Xenn

New member
Witam, posiadam telewizję na kartę wraz z modułem N cam HD do TV Panasonica TX-P65VT20. Podczas oglądania kanałów tj. TVN HD, TVN HD+1, itp. następuje pikselizacja obrazu lub zatrzymanie go. Gdy zadzwoniłem na infolinie poradzono mi bym ustawił dane częstotliwości dla poszczególnych kanałów w HD, lecz to nie pomogło. W ostatnim czasie był również wymieniany konwerter na nowy, lecz to również nie pomogło. Siła i jakość sygnału jest 9/10. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytałem o to na dzisiejszym spotkaniu. Jest to wina kodowania karty.
Napisz na PW dostaniesz kontakt specjalny do przedstawiciela .
 

Panki

New member
Witam, posiadam telewizję na kartę wraz z modułem N cam HD do TV Panasonica TX-P65VT20. Podczas oglądania kanałów tj. TVN HD, TVN HD+1, itp. następuje pikselizacja obrazu lub zatrzymanie go. Gdy zadzwoniłem na infolinie poradzono mi bym ustawił dane częstotliwości dla poszczególnych kanałów w HD, lecz to nie pomogło. W ostatnim czasie był również wymieniany konwerter na nowy, lecz to również nie pomogło. Siła i jakość sygnału jest 9/10. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?

Hej,
ja mam od grudnia 2010 ten sam problem. mam 46vt20E i moduł TNK HD. od początku na kanałach HD w polaryzacji H czyli większości jest straszna pikseloza i zrywanie dźwięku. zgłosiłem sprawę do Panasa i doszło do tego, że wymienili mi 28.03. TV na ten sam model, fabrycznie nowy ale nic to nie zmieniło. wymienili więc dekoder w tym nowym odbiorniku ale także nic to nie dało. Tv sprawdzałem na innej instalacji w innym domu i tam również jest podobnie, czyli pikseloza itd. sprawdzałem u siebie moduł TNK HD na dekoderze zewnętrznym z wbudowanym slotem CI. tam wszystko śmiga aż miło.
Poza kanałami które są w polaryzacji V czyli MTV, ES HD, BBC i Filmbox reszta nie nadaje się do oglądania. przeglądam fora i u jednych działa aż miło, u drugich to samo co u mnie. spotkałem się również z informacjami, że np wymiana dekodera pomaga. u mnie niestety nie. sam nie wiem co jest grane. wygląda na to, że w Panasonicu też nic nie wiedzą. zadzwoń do Panasonica i zgłoś problem. Co ciekawe ja na forach znalazłem kilka osób, które mają podobne problemy a Panasonic Polska twierdzi, że jestem jedynym klientem z taką sprawą. Co ciekawe ostatnio w końcu zakupili moduł TNK HD i u nich również jest pikseloza. Zgłoś problem i zobaczymy co będzie, może po wymianie dekodera problem ustanie. Napisz co zdziałałeś.

pozdrawiam
Piotr
 

turzol

Member
Mam 2 problemy, które spędzają mi sen z powiek bowiem to jedyne wady, które przeszkadzają mi w użytkowaniu VT20-ki

1. Po każdym nowym włączeniu telewizora muszę na nowo konfigurować połączenie z siecią WLAN. Czyli szukanie pkt. dostępu, wklepywanie hasła itp. Jest to wyjątkowo irytujące.
Router to Thomson TWG870U dostarczany przez UPC.

2. Otrzymałem niedawno w prezencie dysk zewn. 2.5'' Samsung S2 Portable 500GB ozn.HXMU U500A/G22. Dysk ten sformatowałem pod Windows 7 na system plików exFAT, z domyślnym rozmiarem jednostki alokacji. Po wpięciu do USB Panas rozpoznaje włożenie urządzenia do portu, widzi nawet model dysku, ale nie odtwarza jego zawartości komunikując na ekranie "nie włożono urządzenia" WTF?
Próbowałem formatować zmieniając jednostkę alokacji na inną - ten sam efekt. Dodam, że pod samym TV chciałem zarejestrować dysk i sformatować - jednakże dostaje komunikat "nie można zarejestrować, sprawdź kable i połączenia" .
Poprzedni zewnętrzny dysk 2,5'' 80GB WD Passport użytkowałem pod VT20 bez problemu, odtwarzając z jego zawartości m.in pliki MKV.
Czy zatem VT20 ma ograniczenie co do wielkości włożonego dysku lub np. port USB dostaje za małą wartość napięcia?
 

mlynnas

New member
wydaje sie że masz coś spartolone z usb , ja posiadam 500gb samsunga w exFat 2.5" i chodzi że miło , to samo z WI-fi , raz skonfigurowałem i tak jest od 5 m-cy , tu co prawda może być wina routera , jest jeszcze możliwość że poprostu tego modelu HDD nie będzie widział i już skoro piszesz że wcześniejszy widział , w takich przypadkach pozostaje tylko pożyczyć od kumpla dysk i spróbować jak zobaczy pliki to sprawa rozwiązana(dysk sprzeadać i kupić inny)
 

Alen69

New member
Mam 2 problemy, które spędzają mi sen z powiek bowiem to jedyne wady, które przeszkadzają mi w użytkowaniu VT20-ki

1. Po każdym nowym włączeniu telewizora muszę na nowo konfigurować połączenie z siecią WLAN. Czyli szukanie pkt. dostępu, wklepywanie hasła itp. Jest to wyjątkowo irytujące.
Router to Thomson TWG870U dostarczany przez UPC.


U mnie jest podobnie, mam połączenie realizowane przez sieć bezprzewodową. Różnica polega tylko na tym, że gdy już wskażę mój punkt dostępowy nie wklepuje numeru WAP, daję exit i wchodzę w Wiera Cast. Za pierwszym drugim razem Tv łączy się z rauterem. Tv pamięta wcześniej wklepywany numer WAP.
 

Pelikan

New member
Nie trzeba za każdym razem wklepywac danych WI-FI. TV to pamieta.
Wystarczy wejsc w opcje i przelaczyc na Przewodowe i z powrotem na bezprzewodowe, Po tym zabiegu TV lapie sygnal. Wyglada na to, ze TV po prostu nie chce byc caly czas online po wylaczeniu (moze chodzi o zuzycie prądu ? ).
 

codaco

New member
Cześć

Zacinanie na polaryzacji H nie jest tylko problemem TNK ponieważ w C+ tez to zauważam. Są momenty że działa prawidłowo ale od czasu do czasu rwie równo.
 

Mikita

New member
Cześć,
mam pytanie, może ktoś mi coś rozjaśni. Mam podpięty sygnał sat z tunera Kathrein UFS 910 przez HK AVR 255. Obraz idzie po kablach HDMI. Co mnie bardzo irytuje na niektórych kanałach to "dygotające" logo programu/ napisy, albo np. niebieski pasek na krawędzi białego elementu (np. napisu). Tak np. mam w TVP1.

W Canal+, Canal+ HD nie ma tego problemu.

W TVP1 odbieranej przez DVB-T nie ma tego problemu - obraz jest super stabilny, nie ma niebieskich przebarwień itd...

Czego to jest wina? Czy u mnie można to jakoś poprawić, czy muszę to zaakceptować, bo wynika to z jakości sygnału odbieranego przez Cyfre+?
Puszczam sygnał SD w 720p/60Hz, HD w 1080p/60Hz.

Dzięki,
Michał
 

numion

New member
Zbyt wczesne nagrywanie na HDD P50VT20EA

Cześć wszystkim posiadaczom P50VT20EA :)

Ostatnio podłączyłem dysk (WD 200GB) aby skorzystać z funkcji nagrywania programów. W przewodniku programów wybrałem sobie kilka programów do nagrania. Najbliższy program miał się zacząć za około godzinę. Oglądam sobie inny kanał a tu nagle tv sam przełącza na kanał który ma się nagrywać dopiero za niecałą godzinę i zaczyna już nagrywać. WTF? Anulowałem nagrywanie, nastawiłem ponownie i wyłączyłem TV. Programy nagrały się zgodnie z czasem. Problem zbyt wczesnego nagrywania występuje tylko gdy TV jest włączony i oglądam coś innego. Nigdzie nie znalazłem żeby ktoś miał taki problem nawet na zagranicznych forach. Źródło z jakiego chcę nagrywać to DVB-T przykładowo z TVP2 lub TV4 z nadajników w Warszawie z siłą sygnału na 10. Zegar w TV i czasy nagrywania są ustawione prawidłowo a mimo to TV nagrywa za wcześnie. Nawet gdy ręcznie ustawię czasy nagrywania to i tak nagrywa kiedy chce. Wersja oprogramowania to 2601-10300. Czy może ja coś źle ustawiam? Napiszcie proszę co o tym sądzicie.

Swoją drogą trochę szkoda, że nie dali dwóch tunerów żeby można było nagrywać "w tle".
 
Do góry