Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

jack869

New member
Mam pytanko
Znalazłem fajne fotki 3d na picasie, (viera cast) i nie moge obejrzeć ich w 3d - czy ktoś mógłby coś poradzić ? gostek z panasonika niby twierdzi że się nie da, ale jakiś mocno śpiący był i mnie nie przekonał... :)
 

Cezarh

New member
niedopracowany

Witam serdecznie,

Trzy dni już goszczę w salonie 50VT20 (oddałem Samsunga 58" B680). Odległość ok 4,25m.

THX lub Kinowy:

- za dnia jest ok (duże okna tarasowe), czerń szara ale jasność na tyle duża, że ogląda się z zadowoleniem;

- pod wieczór, zapalone światła - bardzo dobrze - kombinacja filtru + jasność dają znakomity efekt, czerń prawie idealna do tego dobry kontrast;

- kompletne ciemności - dużo zależy od jakości materiału video - wczoraj Blu Sin City po prostu miazga, do Kuro naprawdę brakuje niewiele, Samsung na łopatkach. Testowałem także Alien i 7even na Blu, Indiane 1 i 2 w 1080p Mkv, Blade na TVN HD; Wszędzie byłem bardzo zadowolony, oczywiście tam gdzie materiał 2:35 trochę dokucza odcięcie obrazu, nie dość że mały to i czerń nieco pływa.

- Niestety jak materiał jest słaby (głównie TV SAT) to jakość Panasa nie pomoże - tu jak w audio - świetny sprzęt gra bajecznie z dobrze nagranymi płytami, wrzucasz szajs i jest gorzej niż na tańszym sprzęcie, ot ta plazma obnaża znacznie bardziej niedoskonałości sygnału niż moje pozostałe wyświetlacze. Jest jednak jeszcze coś:

- słynne 50Hz - u mnie N'ka. Po pierwsze jakość większości programów SD (ot pierwsze z brzegu TVP 1, TVP 2, TVN24) jest widocznie gorsza od Samsunga (a ekran zmalał z 58" - na 50"). PORAŻKA! Nie będę się silił na wyliczania błędów - kombinowałem jak mogłem z ustawieniami; Obraz jest brzydki i tyle. Ratuje mnie nieduża przekątna i spora odległość od ekranu. Jak dla mnie - fuszerka, wydaje się że każdy inny TV wygląda na 2ie klasy lepszy TV. To nie koniec - programy HD - OMG! Wczorajsze mecze LM to była najgorsza rzecz jaką widziałem od wielu lat. Znajomi i narzeczona przyzwyczajeni do mojego krytycznego oka, sami stanęli na wysokości zadania i po 15 min meczu sami zaczęli wyłapywać wpadki Panasa. Hehe tego już za wiele. Wszystko już zostało o tym napisane więc nie będę powtarzał. Część błędów znika po zastosowaniu IFC ale ten system dołącza swoje własne - rozwiązania więc brak! Co ciekawe, BLADE na TVN HD bez IFC był bardzo dobry, powiedziałbym znakomity. Pozostaje jedynie tolerancja lub nie na oglądanie programów z duża ilością horyzontalnych przejazdów kamery. Jeżeli ktoś kupuje ten TV (lub nowsze Panasy w których podobno nie usunięto tego problemu) dla piłki nożnej, ręcznej, koszykówki - absolutnie odradzam! Myślałem że wyrzucę VT20 przez okno podczas LM.

- 3D jest świetne i tyle, ale mam JVC X3 i 140" zdecydowanie lepiej się sprawdza;

Jeszcze nie wiem co zrobię, sprawdzam swoją tolerancję na błędy. Zgodnie z oświadczeniem Panasa na AVforums - ten TV jest zoptymalizowany pod BluRay i 3D. To widać - nie mam większych zastrzeżeń do tych trybów na razie. TV mi potrzebny tylko do HD - seriali i koncertów. Sport i filmy na JVC; Dziecko i narzeczona nie są tak przewrażliwieni :roll: Materiały 24p w HD są naprawdę świetne, jednak wcale nie pozbawione błędów, ale na razie ich odbiór jest fantastyczny. Sin City miał taką ilość detali a przy tym głębi, że trudno o tym zapomnieć. Na drugim biegunie jest SD i futbol w HD, które wyglądają po prostu słabo. Mam za sobą 4 projektory i 4 TV HD (Panas jest 5), widziałem dużo różnych wyświetlaczy u znajomych (Kuro miałem w domu na testy kilka razy). Moje oko jest zatem bardziej krytyczne niż przeciętnego Kowalskiego. Takiego mixu miodu i dziegciu chyba jeszcze nie wydziałem. Jeżeli TV u mnie zostanie a z czasem pojawią się nowe negatywy (IR, buczenie, zmiana czerni), wstawię go do sypialni. Radzę zatem nie sugerować się tym co pokazują w sklepie, tylko w razie możliwości sprawdzić na spokojnie we własnym domu.

Pozdr / Cezarh.
 
Ostatnia edycja:

zibii07

Member
co to jest IFC rowniez posiadam vt20 i w analogu słabo to wyglada jedynie w cyfrowej lepiej a super w hd i dlatego sie zastanawiam nad kupnem jakiegos modemu aby nie miec analogowej tylko wszystko w cyfr.
 

gebolek

Banned
Witam serdecznie,

Trzy dni już goszczę w salonie 50VT20 (oddałem Samsunga 58" B680). Odległość ok 4,25m.

THX lub Kinowy:

- za dnia jest ok (duże okna tarasowe), czerń szara ale jasność na tyle duża, że ogląda się z zadowoleniem;

- pod wieczór, zapalone światła - bardzo dobrze - kombinacja filtru + jasność dają znakomity efekt, czerń prawie idealna do tego dobry kontrast;

- kompletne ciemności - dużo zależy od jakości materiału video - wczoraj Blu Sin City po prostu miazga, do Kuro naprawdę brakuje niewiele, Samsung na łopatkach. Testowałem także Alien i 7even na Blu, Indiane 1 i 2 w 1080p Mkv, Blade na TVN HD; Wszędzie byłem bardzo zadowolony, oczywiście tam gdzie materiał 2:35 trochę dokucza odcięcie obrazu, nie dość że mały to i czerń nieco pływa.

- Niestety jak materiał jest słaby (głównie TV SAT) to jakość Panasa nie pomoże - tu jak w audio - świetny sprzęt gra bajecznie z dobrze nagranymi płytami, wrzucasz szajs i jest gorzej niż na tańszym sprzęcie, ot ta plazma obnaża znacznie bardziej niedoskonałości sygnału niż moje pozostałe wyświetlacze. Jest jednak jeszcze coś:

- słynne 50Hz - u mnie N'ka. Po pierwsze jakość większości programów SD (ot pierwsze z brzegu TVP 1, TVP 2, TVN24) jest widocznie gorsza od Samsunga (a ekran zmalał z 58" - na 50"). PORAŻKA! Nie będę się silił na wyliczania błędów - kombinowałem jak mogłem z ustawieniami; Obraz jest brzydki i tyle. Ratuje mnie nieduża przekątna i spora odległość od ekranu. Jak dla mnie - fuszerka, wydaje się że każdy inny TV wygląda na 2ie klasy lepszy TV. To nie koniec - programy HD - OMG! Wczorajsze mecze LM to była najgorsza rzecz jaką widziałem od wielu lat. Znajomi i narzeczona przyzwyczajeni do mojego krytycznego oka, sami stanęli na wysokości zadania i po 15 min meczu sami zaczęli wyłapywać wpadki Panasa. Hehe tego już za wiele. Wszystko już zostało o tym napisane więc nie będę powtarzał. Część błędów znika po zastosowaniu IFC ale ten system dołącza swoje własne - rozwiązania więc brak! Co ciekawe, BLADE na TVN HD bez IFC był bardzo dobry, powiedziałbym znakomity. Pozostaje jedynie tolerancja lub nie na oglądanie programów z duża ilością horyzontalnych przejazdów kamery. Jeżeli ktoś kupuje ten TV (lub nowsze Panasy w których podobno nie usunięto tego problemu) dla piłki nożnej, ręcznej, koszykówki - absolutnie odradzam! Myślałem że wyrzucę VT20 przez okno podczas LM.

- 3D jest świetne i tyle, ale mam JVC X3 i 140" zdecydowanie lepiej się sprawdza;

Jeszcze nie wiem co zrobię, sprawdzam swoją tolerancję na błędy. Zgodnie z oświadczeniem Panasa na AVforums - ten TV jest zoptymalizowany pod BluRay i 3D. To widać - nie mam większych zastrzeżeń do tych trybów na razie. TV mi potrzebny tylko do HD - seriali i koncertów. Sport i filmy na JVC; Dziecko i narzeczona nie są tak przewrażliwieni :roll: Materiały 24p w HD są naprawdę świetne, jednak wcale nie pozbawione błędów, ale na razie ich odbiór jest fantastyczny. Sin City miał taką ilość detali a przy tym głębi, że trudno o tym zapomnieć. Na drugim biegunie jest SD i futbol w HD, które wyglądają po prostu słabo. Mam za sobą 4 projektory i 4 TV HD (Panas jest 5), widziałem dużo różnych wyświetlaczy u znajomych (Kuro miałem w domu na testy kilka razy). Moje oko jest zatem bardziej krytyczne niż przeciętnego Kowalskiego. Takiego mixu miodu i dziegciu chyba jeszcze nie wydziałem. Jeżeli TV u mnie zostanie a z czasem pojawią się nowe negatywy (IR, buczenie, zmiana czerni), wstawię go do sypialni. Radzę zatem nie sugerować się tym co pokazują w sklepie, tylko w razie możliwości sprawdzić na spokojnie we własnym domu.

Pozdr / Cezarh.



Nie wiem jak masz ustawioną antenę czy też telewizor ale wczorajszy mecz Real -Tottenham obraz igła. Ogólnie programy HD bardzo dobrze. Oczywiście wszystko zależy od nadawanej treści. Niektóre audycje np. na Eurosporcie porównywalne z dobrym sygnałem SD po czym tenis na żywo i obraz jak w realu.
 

diabel1

New member
Witam mam pytanie a w zasadzie prośbę , proszę o podanie cen TX-P50VT20 w większych miastach.Jestem na etapie kupna tego TV.W moim mieście sprzedawca zaproponował, że sprowadzi ten telewizorek za 8300 zł. Czy to dużo czy mało? Widziałem ceny w internecie , minimalne to około 8400 zł. a czy u Was jest taniej????
ceny są już poniżej 5000 zł na necie następca czyli vt30 po około 6500 zł
 

mieczotronix

New member
Kupiłem staruszka vt20. Mam go od dzisiaj rana i nie powiem, ale w pewnym stopniu jestem rozczarowany (banding na przejściach tonalnych - to mnie głównie rozczarowuje, rano widziałem też migotanie białego, lekkie bzyczenie, zielono-czerwone artefakty na twarzach na materiale nawet HD (z kamerki). Obraz jest owszem imponujący, ale nie perfekcyjny. Piszę, że w pewnym stopniu jestem rozczarowany, bo jednak obraz gigantyczny, ostrość super, czernie też niczego sobie no i generalnie chciałem wytanić... Więc cóż, za te pieniądze... jakoś przeżyję. Zlewam. Więcej nie wydam na tiwi. Starego soniacza 6-letniego CRT 26 calowego czy coś, oddałem. Tamten przejścia tonalne miał idealne, czernie też, kolory tip top, ale oglądać go trzeba było przez lupę. Zwłaszcza filmy w formacie kinowym, które zajmowały 50% powierzchni ekranu. Szkoda, że CRT nie robili 50-cio calowych.
 

WuMike

New member
Bez reklam
To nie koniec - programy HD - OMG! Wczorajsze mecze LM to była najgorsza rzecz jaką widziałem od wielu lat. Znajomi i narzeczona przyzwyczajeni do mojego krytycznego oka, sami stanęli na wysokości zadania i po 15 min meczu sami zaczęli wyłapywać wpadki Panasa.
Mecze / filmy w HD (Canal+) sa po prostu na najwyzszym poziomie. Zaden inny wyswietlacz, smiem zaryzykowac ze nawet Kuro nie oddaje takiej ilosci szczegolow, ostrosci i zarazem plastycznosci, co V-ki. Nie rozumiem doprawdy, dlaczego tak zle bylo u Ciebie. Poczawszy od odleglosci 1,5m naprawde nie mozna sie zbytnio przyczepiac do niczego. Sugeruje cos nie tak albo z sygnalem, albo jednak z ustawieniami...
 

Cezarh

New member
Witam ponownie,

Panowie, sygnał eNki mam 85-90% a jakość non stop 100%. Jak wrzucam materiał Bluray ale w 50Hz (koncerty, przyroda), jest to samo. Dopiero IFC pomaga nieco i to kosztem własnych artefaktów, które akurat przy meczach mocno dają się we znaki. Najbardziej uderzające jest to, że mój poprzedni Samsung miał bardzo czysty obraz, ala CRT. Także miał problem 50HZ i to dość widoczny (ale akurat nie w meczach). Niestety to co się dzieje w Panasie to dla mnie zagadka. Obraz jest dużo gorszy pomimo iż po raz kolejny podkreślam - zmniejszyłem TV z 58" na 50". Zamiast naturalności dostałem mocno cyfrowy i agresywny widok. Obraz jest ciągle niestabilny, wszędzie podwójne kontury, banding, brak szczegółów w niewielkich obiektach lub tłach, ruch fatalny i skokowy, twarze kartonowe... ten TV po prostu pulsuje artefaktami. Wczoraj oglądałem Dom Zły na Nce. Był to jeden z ostatnich programów na Samsungu wiec łatwo mi porównać jakość - eeeeee - na VT20 myślałem że oglądam SD a nie HD. Tak jest z większością programów. Mój JVC X3 wygląda lepiej na 140" niż Panas na 50". Jestem ciekaw opinii tych co mają 65VT20, Bluray i 3D na pewno rządzi, w to nie wątpię bo sam widzę. Ale SD/HD w 50Hz poza kilkoma wyjątkami jest na fatalnym poziomie.

TV kalibrowałem samodzielnie przy pomocy płyty Blu DVE. Sprawnie poruszam się po menu i wiem jaka funkcja do czego służy. Zrobiło tak wiele osób i rezultaty są podobne. Wyobrażam sobie, że są tacy którzy nie widzą "tego" wszystkiego, po prostu nie są świadomi. Ale każdy kto miał do czynienia z większą ilością wyświetlaczy w swoim domu, może szybko dojść do takich samych konkluzji. Zresztą i w tym wątku są osoby, które w końcu "to" widzą - i chyba nie jest im do śmiechu. A szkoda bo 24p i 3D wyglądają wyśmienicie. Mam weekend na podjęcie decyzji...

Pozdr / Cezarh.
 

don111

Banned
Panasonic ma schrzaniony tryb 50hz to fakt, jeśli nie możesz zmienić w dekoderze N-ki na 60hz to niestety masz pecha, możesz wysłać pretensje do Panasonica albo do N-ki że zmusza do takiego super dekodera parując go z kartami :razz:
 

Carexpert

New member
Panasonic ma schrzaniony tryb 50hz to fakt, jeśli nie możesz zmienić w dekoderze N-ki na 60hz to niestety masz pecha, możesz wysłać pretensje do Panasonica albo do N-ki że zmusza do takiego super dekodera parując go z kartami :razz:
A co tu winna jest N-ka? Ze nie ma 60Hz? Nie ma bo w całej Europie nie ma potrzeby robić 60Hz bo wszyscy maja 50Hz. Wyjatkiem jest USA i Japonia wiec kraje gdzie Panas ma fabryki i na jaki rynek jest najmocniej nastawiony. To co sie tam sprawdzi idzie na reszte swiata. I niby cos zmienili w tv bo maja koncówke symbolu na europe ale nie poprawili matrycy która nie radzi sobie z sygnałem 50Hz. Ja mam nerwy jak cholera bo mnie denerwuja cienie RGB (które ciut zmalały po wygrzaniu) denerwuje mnie skokowy ruch rozmazany obraz czy pływajace kontury! Tryb THX ma ładny obraz ale jest skokowy. Tryby w których to sie troche poprawia to Profesjonalny. IFC to gadzet nie poprawiajacy nic a nadajacy sztucznosci obrazu. Do tego telewizor po 6 miesiacach grania zaczyna ostro brzeczeć!
Poprostu masakra! To prawda ze na obrazie 3D wymiata ale to marginalne ogladanie wiecej sie oglada TV a tam masakra. Juz lepiej graja kanały SD niz HD bo na HD przez duzy kontrast wiecej widac a na SD przez słaba jakośc obrazu wszystko czesciowo zanika.
Byłem teraz 2 dni na szkoleniu mieszkałem w hotelu i ogladalem tv na CRT. Wróciłem do domu i teraz jeszcze bardziej widze te niedoskonałości. Widać juz sie przyzwyczajam do tego badziewia. Ja chce reklamowac tv jako produkt nie zgodny z opisem z forderow reklamowych bo obraz mial byc czysty i stabilny a taki nie jest!
Choc jak czytam prospekty to jest to dosyc sprytnie dookoła opisane ze może być ciezko.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A co tu winna jest N-ka? Ze nie ma 60Hz? Nie ma bo w całej Europie nie ma potrzeby robić 60Hz bo wszyscy maja 50Hz. Wyjatkiem jest USA i Japonia wiec kraje gdzie Panas ma fabryki i na jaki rynek jest najmocniej nastawiony. To co sie tam sprawdzi idzie na reszte swiata. I niby cos zmienili w tv bo maja koncówke symbolu na europe ale nie poprawili matrycy która nie radzi sobie z sygnałem 50Hz. Ja mam nerwy jak cholera bo mnie denerwuja cienie RGB (które ciut zmalały po wygrzaniu) denerwuje mnie skokowy ruch rozmazany obraz czy pływajace kontury! Tryb THX ma ładny obraz ale jest skokowy. Tryby w których to sie troche poprawia to Profesjonalny. IFC to gadzet nie poprawiajacy nic a nadajacy sztucznosci obrazu. Do tego telewizor po 6 miesiacach grania zaczyna ostro brzeczeć!
Poprostu masakra! To prawda ze na obrazie 3D wymiata ale to marginalne ogladanie wiecej sie oglada TV a tam masakra. Juz lepiej graja kanały SD niz HD bo na HD przez duzy kontrast wiecej widac a na SD przez słaba jakośc obrazu wszystko czesciowo zanika.
Byłem teraz 2 dni na szkoleniu mieszkałem w hotelu i ogladalem tv na CRT. Wróciłem do domu i teraz jeszcze bardziej widze te niedoskonałości. Widać juz sie przyzwyczajam do tego badziewia. Ja chce reklamowac tv jako produkt nie zgodny z opisem z forderow reklamowych bo obraz mial byc czysty i stabilny a taki nie jest!
Choc jak czytam prospekty to jest to dosyc sprytnie dookoła opisane ze może być ciezko.
Ludziska , jak się czyta takie posty to ręce opadają . Nikt nikogo nie zmusza do kupowania tego czy tamtego telewizora. Na dzień dzisiejszy NIE MA , NIE BYŁO I PEWNO DŁUGO NIE BĘDZIE takowego TV co pokazuje obraz dokładnie takowym jak widzimy w realu za oknem . Wszystkie firmy się dwoją i troją żeby do takowego obrazu dobić ale jak widać jest to bardzo trudne . Więc zamiast marudzić to trzeba sobie uświadomić co nam mniej przeszkadza , a co więcej . Jak ktoś chce dobry tv do samego SD to nic nie ma lepszego jak Philips 32 calowy , którego już nie ma szans zakupić jako nowego . Jak ktoś chce tv tylko do gier to LCD . Jak do samej telewizji w jakości SD czy FULL HD z Blu Raya czy pseudo HD z satki to Plazma . Jak ktoś idzie na jakość wyglądu to Samsung czy LG , jak na jakość samego obrazu to Panasonic i sprawa prosta . A jak nie chce się denerwować że na tv jest jedna kropka czy dwie to sprzedać pudło i zamienić na rower górski i napewno będzie zdrowiej i bez nerwów :) . Pozdrawiam
 

don111

Banned
A co tu winna jest N-ka? Ze nie ma 60Hz? Nie ma bo w całej Europie nie ma potrzeby robić 60Hz bo wszyscy maja 50Hz.
tak jak napisałem, większość sprzętu z hdmi umożliwia dowolny wybór 50/60hz żeby sobie ustawić jak najlepiej, tak powinno być bo jeden tv lepiej działa na jednym trybie a inny na drugim
choć normalnie zwykle obydwa tryby są w miarę zbliżone, więc to nie jest problem
akurat Panasonic spieprzył sprawę bo w nim ten gorszy tryb jest porządnie spartolony, dużo gorszy od tego który działa jak należy czyli 60hz
więc jeśli dekoder N-ki nie umożliwia dowolnego wyboru częstotliwości to niestety ale masz pecha

podłącz sobie inny dekoder z hdmi i sprawdź jak wygląda obraz w 60hz, sam wybierzesz czy zmienić operatora czy telewizor :)
 

DEFFC0N

New member
Z mojego DM8K na materiale HD szczegolnie SKY UK/Italy obraz prawie idealny to samo z kanalami 3D ktore wygladaja super.
Bardzo duzo zalezy od jakosci podanego sygnalu, tuner DM idealnie to robi.
 

Carexpert

New member
Na stronie Panasonic Polska i Panasonic Gliwice sa juz modele VT30 i to wyjatkowo tanie! Moze ktos ma i wie czy cos poprawili i czy gra lepiej niz VT20 na 50Hz?
 

zibii07

Member
Mam pytanko pomoze ktos??
Posiadam 46vt20 i do tego mam podłaczny dekoder cyfrowy z kablowki przewodem hdmi a nastepnie podłaczyłem kabel antenowy od tego dekodera do tv i jak włacze dekoder to mam obrac cyfrowy jak nie no leci analog.
I moje pytanko jak zrobic aby w vt20 przetworzyc analog z tego kabla antenowego na cyfre wyszukuje dvb-t ale niestety nie wyszukuje mi zadnego programu. Cel jest taki poniewaz rozne mam pakiety inny leci z dekodera a inny z analogu.
Pomozcie bo ja jestem zielony.
 

Draconis

New member
Czy warto teraz brać Panasonic TX-P42VT20E za około 4 tys., czy lepiej poczekać jak się pojawią na dobre na rynku VT30? Pojawiły się już w pierwszych sklepach i kosztują około 5,5 tys. za 42”. Wg mnie to trochę mało jak na topowy model Panasonica, ale pewnie jak pojawią się oferty bardziej wiarygodnych sklepów to ceny będą około 6,5 tys.
Czy jak poczekam za VT30, to jak długo ceny mogą spaść do 4 tys. za 42”? Mój nieprzekraczalny budżet to 4 tys. i nie może wrosnąć powyżej tej kwoty.
Bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem VT20, ale całe to zamieszanie wokół fałszywych konturów i złego wyświetlania obrazu 50hz trochę mnie odstrasza. Byłem co prawda kilka razy obejrzeć to wszystko w praktyce, ale widziałem to tylko na słabej jakości materiale video. Widziałem nawet fragment meczu w HD (co prawda była to prezentacja, ale jednak) i piłka oraz linie na murawie się nie rozdwajały.
Byłbym wdzięczny za pomoc w w/w kwestiach.
Pozdrawiam Draconis.
 
Do góry