Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

mlynnas

New member
VT czyta po USB każdy dysk zewnętrzny sformatowany w exFAT lub FAT32 ,ja mam podpięty 2TB i wszystko pięknie czyta dvix , jpg ,(mkv -- bez dzwięku jeśli jest w DTS ) i nie ma znaczenia jakiego rozmiaru jest plik , idą mi koncerty po 14GB tyle że musze konwertować dzwięk bo DTS nie czyta
 

mlynnas

New member
acha i po wifi też pieknie wszystko chodzi tylko żeby jakość filmów była taka jak orginał to na kompie musi być postawiony jakiś sensowny serwer DLNA a nie WMP 12 bo ten wszystko konwertuje do mpeg-2 i jest dupa
 

TheZorro

New member
To jak to jest z tym rozjezdzaniem sie obrazu?

Bylem nastawiony na 50VT20..ale czytajac te posty zaczynam miec watpliwosci. Niby taki super hiper TV..ale jak mam ogladac mecz z rozjezdzajacym sie obrazem to chyba podziekuje..

Jak u innych dziala ten TV?
Już miesiąc u mnie pracuje całe 50"V20. Zasadniczo materiał na niego puszczam z ARGOSY 335T - polecam. Sygnał antenowy mam z DVB-T - taka zwyczajna za 100zł z Media. JESTEM ZADOWOLONY z całego kompletu. Ostatnio podłączyłem Nokię N8 po HDMI i rodzinkę wycięło z butów. Nie wiem tylko czy to fajny telefon czy fajny TV :). Dlaczego kupiłem Panasonic'a? Ze względu na Internet a dokładnie na dostęp do IPLA i IPLEX. Nieprzebrane zasoby fajnego materiału do oglądania!
 

bartek29

New member
Zachwyt nad tv trwał 3tyg zanim nie zacząłem czytać o jego wadach i chcąc/niechcąc zacząłem je zauważać niestety. Sygnał z Vectry cyfrowy jednak jakość wielu kanałów porażająco słaba, bądź to wina tv. Próbowałem oglądać jakiś mecz na TV4 i wkoło piłkarzy widać było obrysy i braki pixelowe. Nie wiem, może to kwestia ustawień, ale nawet na programach HD szczególnie w dzień widać czasami na twarzach rozmycie. Postaram się zrobić zdjęcia jutro by nie być gołosłownym i może ktoś coś mi poradzi odnośnie ustawień bądź potwierdzi się teza że sygnał 50Hz na TV wyprodukowanym pod sygnał 60Hz nie sprawdza się za dobrze
 

diabel1

New member
czy vt20 ma dziwięk 5.1 przez hdmi bo od pół roku niemogę go uzyskać ,ani z laptopa, czy też z cyfry po hdmi ciągle jest dziwięk 48khz ,a z usb czy karty sd jeśli jest dostępny to po światłowodzie w zmaczniaczu jest.nawet z blu-ray3d panasa po hdmi nie ma,próbowałem już różne ustawienia w sprzętach i nic.prosiłbym o podpowiedzi
 

mlynnas

New member
jeszcze raz ponawiam pytanie czy w ustawieniach VT jest ustawienie głośności na stałym poziomie (reklamy) bo jak dotąd nie znalazłem i jak ustawić wejście HDMI 1 żeby dekoder N po włączeniu odpalał TV ?
 

Carexpert

New member
Nie bawię się telewizorem, bo nie mam czasu i do końca nie znam jego funkcji, ale wydaje mi się że nie ma możliwości ustawienia poziomu głośności reklam. To powinni regulować nadawcy wg ustawy która weszła w życie. Co do dekodera N-ki wydaje mi sie ze nie ma szans na to by dekoder włączał i wyłączał telewizor gdyż dekoder nie ma systemu Panasonica Viera Link który do tego służy. Natomiast możesz zrobić tak jak mam ja że telewizor sam włacza sie już na HDMI1 gdzie mam dekoder N-ki i wtedy tylko właczam dekoder. Jak ktoś zna inny sposób sam chetnie go sprawdze.
A mam też pytanko. Mam dzwiek z dekodera N-ki podłaczony do kina za pomocą kabla optycznego. Niestety by to ładnie grało trzeba kino mocno podgłośnić co podem powoduje zawał serca przy właczaniu filmu na płycie. Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie z głośnościa jak przełoże kabel optyczny z dekodera pod telewizor? Co o tym sądzicie?
 

Carexpert

New member
Zachwyt nad tv trwał 3tyg zanim nie zacząłem czytać o jego wadach i chcąc/niechcąc zacząłem je zauważać niestety. Sygnał z Vectry cyfrowy jednak jakość wielu kanałów porażająco słaba, bądź to wina tv. Próbowałem oglądać jakiś mecz na TV4 i wkoło piłkarzy widać było obrysy i braki pixelowe. Nie wiem, może to kwestia ustawień, ale nawet na programach HD szczególnie w dzień widać czasami na twarzach rozmycie. Postaram się zrobić zdjęcia jutro by nie być gołosłownym i może ktoś coś mi poradzi odnośnie ustawień bądź potwierdzi się teza że sygnał 50Hz na TV wyprodukowanym pod sygnał 60Hz nie sprawdza się za dobrze
Niestety to wady plazmy połączone z wadą modelu. Dodam jeszcze tylko tyle że jak to widzisz bedzie cie coraz bardziej wnerwiać (wiem to po sobie) a może do tego dojść jeszcze brzęczenie telewizora na jasnych ekranach. Mój nie brzęczał a już brzęczy do tego stopnia ze nawet jak przez kino na głośnikach słucham już to słysze.
 

momores

New member
Może ktoś z użytkowników 50VT20 ma pomysła dlaczego po zaprogramowaniu telewizora na nagrywanie np 100 minut programu na dysk zewnętrzny odbiornik przerywa zapis po kilku minutach ?
 

mlynnas

New member
Nie bawię się telewizorem, bo nie mam czasu i do końca nie znam jego funkcji, ale wydaje mi się że nie ma możliwości ustawienia poziomu głośności reklam. To powinni regulować nadawcy wg ustawy która weszła w życie. Co do dekodera N-ki wydaje mi sie ze nie ma szans na to by dekoder włączał i wyłączał telewizor gdyż dekoder nie ma systemu Panasonica Viera Link który do tego służy. Natomiast możesz zrobić tak jak mam ja że telewizor sam włacza sie już na HDMI1 gdzie mam dekoder N-ki i wtedy tylko właczam dekoder. Jak ktoś zna inny sposób sam chetnie go sprawdze.
A mam też pytanko. Mam dzwiek z dekodera N-ki podłaczony do kina za pomocą kabla optycznego. Niestety by to ładnie grało trzeba kino mocno podgłośnić co podem powoduje zawał serca przy właczaniu filmu na płycie. Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie z głośnościa jak przełoże kabel optyczny z dekodera pod telewizor? Co o tym sądzicie?

no to kicha z tym stałym poziomem dzwięku , nawet tv za 2000 tyś to mają , kolejna porażka VT , a co do wyjścia optykiem z VT to ja mam tak zrobione i wchodze w apli yamachy ,nawet fajnie to gra , przewaga tego typu rozwiązania to filmy z twardego dysku lub pena podpiętego do VT pieknie grające z ampli a oprócz tego oczywiście cała tv przechodząca przez TV , wczesniej miałem tak jak ty (bezpośrednio z dekodera na ampli) ale wszystko co puszczałem z dysku lub serwera słyszałem tylko w głośnikach tv a to niestety porażka
 

Mikita

New member
Cześć,
no i ja zachęcony ochami i achami, a także dobrą ceną kupiłem ten TV (42") i jestem w kropce. Co mnie denerwuje to "mgiełka" przez którą oglądam obraz. Czy to normalne i trzeba to zaakceptować czy też kwestia ustawień kalibracji? Mam wrażenie, że czarny jest tu szary (to chyba przez tą **** mgiełkę).

Przy okazji pytanie - czy czujnik oświetlenia w tym modelu to jest ten tryb Eco?

Źródło sygnału to dekoder sat. Kathrein UFS 910 (SD), po HDMI, puszczone 1080i, 60Hz do amplitunera HK AVR 255 i stamtąd do TV też po HDMI.

Działam na takich ustawieniach:
DVB-T/ Analog

Tryb normalny
K: 36
J: 5
Kol: 30
Ostr: 5
Balans bieli: zimny
Intensywne kolory: Włączony
Tryb ECO: Włączony
Redukcja szumów: min
Gamma 2.2

I tu obraz jest fajny ale z jednej strony trochę za ciemny, a z drugiej jak jest jaskrawy biały, to mam wrażenie, jakby był poprzepalany..

Satelita
Tryb normalny
K: 36
J: 0
Kol: 30
Ostr: 5
Balans bieli: zimny
Intensywne kolory: Wyłączony
Tryb ECO: Włączony
Redukcja szumów: min
Gamma: korekcja S

Tu mam też wrażenie przepaleń na białym, a czarny jest w odcieniu szarości.

Jeśli coś mam "na oko" sknocone w ustawieniach to dajcie info.

I jeszcze pytanie - czy brzęczenie z czasem się wzmacnia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz sknocone.
Ustawienia kalibracyjne są inne.
Czarny jest w odcieniu szarości , podobnie jak biel.
Brzęczenie z czasem się potęguje.
 

gebolek

Banned
jeszcze raz ponawiam pytanie czy w ustawieniach VT jest ustawienie głośności na stałym poziomie (reklamy) bo jak dotąd nie znalazłem i jak ustawić wejście HDMI 1 żeby dekoder N po włączeniu odpalał TV ?

Dekoder enki nie włączy ci telewizora.
Jedynie co może zrobić to przy włączonym TV w stanie "analogowy" przełączy odbiornik na wejście Hdmi dekodera.
 

Mikita

New member
Ooo, no próbowałem cały weekend ustawić różne warianty i ciągle daleko do ideału. Możesz zaproponować jakieś lepsze ustawienia?

Mam jeszcze pytanie odnośnie geometrii obrazu - na ciemnym tle białe litery kończące film są rozdwojone, mają wyraźną czerwoną poświatę po prawej stronie. Podobnie bardzo często to występuje przy znaczkach programów. Czy to świadczy o uszkodzonej sztuce i wymaga ingerencji serwisu?

I jeszcze trzykrotnie były problemy z dźwiękiem (wycięło tony niskie i średnie, zostały wysokie), co po jakimś czasie wróciło do normy. Czy to normalne?

Dzięki,
Michał
 

mieczotronix

New member
Ja byłem w sklepie i z godzinę męczyłem ten telewizor na kilku płytach dvd i materiale z kamerki sd i nie udało mi się doszukać jakichś bardzo wkurzających zjawisk. Generalnie to najlepiej filmy wypadają w trybie THX i z wyłączonym Intelligent frame creation. Choć obraz w THX w porównaniu do telewizorów stojących obok na wystawie wygląda słabo, to jednak wyraźnie widać w fimie więcej szczegółów, półtonów i odcieni.
Owszem widziałem na cz.b. filmie zielone duchy przy szybkich ruchach kamery, ale nie było to szczególnie denerwujące - po prostu "ten typ tak ma".

Telewizor zamierzam używać w salonie do oglądania wieczorem filmów z DVD i bluray i czasem dp ps3. Z BD wiem, że sobie radzi. Z DVD po testach wychodzi, że też w sposób zadowalający radę daje. Więc chyba mi ten TV podejdzie. Telewizji na nim raczej nie będę oglądał, bo nie ma w niej nic ciekawego - raz że HDTV w polsce to chyba w większości 720p, a dwa że wkrwiają mnie faszystowsko-nachalne reklamy. Żadnych ipli, jutubów, ani divixów na 50calowym tv hd też nie zamierzam oglądać.
Ceny już są na poziomie dla mnie atrakcyjnym, ale skoro wciąż spadają, to sobie jeszcze chwilkę poczekam, przynajmniej do pojawienia się 30-tek.
Pojadę jeszcze raz do sklepu i pooglądam bluraye i napisy końcowe. Futbolu, ani tenisa nie oglądam, więc nie wiem co jeszcze radzicie sprawdzić?
 

mlynnas

New member
Zaczynamy od zmiany trybu na profesional1 (podaje to co jest zmienione):
Tryb profesjonalny
1.Kontrast 39
2.Jasność +2
3.Gamma 2,6
4.Balans bieli podaje ile razy trzeba przesunąć kwadracik ze środka w daną stronę:
-R wzmocnienie: 1 w lewo
-G wzmocnienie: 2 w lewo
-B wzmocnienie: bez zmian
-R custoff: 4 w lewo
-G custoff: 6 w lewo
-B custoff: 1 w prawo
5. Zarządzanie kolorami (przesunięcie kwadracika w daną stronę):
- R odcień: 1 w prawo
- G odcień: 1 w prawo
- B odcień: 2 w prawo
- R nasycenie: 1 w lewo
- G nasycenie: bez zmian
- B nasycenie: 1 w prawo
Te ustawienia podałem dla TV oglądanego przy zaciemnionym pokoju (ja tak mam). W przypadku kiedy oglądamy w jasnym pomieszczeniu to:
-gamma 2,4
-jasność 0
Reszta bez zmian. Mam nadzieję że się komuś to przyda pozdr.





menu hotelowe

jednocześnie naciskasz przycisk F i -V z boku obudowy tv
- na pilocie trzykrotnie przycisk AV,
- następnie w tabeli ustawiasz Hotel mode - ON, Initial input - wybrane wejście /np. HDMI 1/
 

momores

New member
Polsat DVB-T kodowany

Może ktoś z użytkowników 50VT20 ma pomysła dlaczego po zaprogramowaniu telewizora na nagrywanie np 100 minut programu na dysk zewnętrzny odbiornik przerywa zapis po kilku minutach ?

Okazuje się, że problem z nagrywaniem na HDD występuje tylko na kanale Polsat nadawanym w jakości HD dla Warszawy i okolic, prawdopodobnie sygnał jest w jakiś sposób kodowany i d..pa z nagrywania.
 

lisek00

New member
Ja byłem w sklepie i z godzinę męczyłem ten telewizor na kilku płytach dvd i materiale z kamerki sd i nie udało mi się doszukać jakichś bardzo wkurzających zjawisk. Generalnie to najlepiej filmy wypadają w trybie THX i z wyłączonym Intelligent frame creation. Choć obraz w THX w porównaniu do telewizorów stojących obok na wystawie wygląda słabo, to jednak wyraźnie widać w fimie więcej szczegółów, półtonów i odcieni.
Owszem widziałem na cz.b. filmie zielone duchy przy szybkich ruchach kamery, ale nie było to szczególnie denerwujące - po prostu "ten typ tak ma".

Telewizor zamierzam używać w salonie do oglądania wieczorem filmów z DVD i bluray i czasem dp ps3. Z BD wiem, że sobie radzi. Z DVD po testach wychodzi, że też w sposób zadowalający radę daje. Więc chyba mi ten TV podejdzie. Telewizji na nim raczej nie będę oglądał, bo nie ma w niej nic ciekawego - raz że HDTV w polsce to chyba w większości 720p, a dwa że wkrwiają mnie faszystowsko-nachalne reklamy. Żadnych ipli, jutubów, ani divixów na 50calowym tv hd też nie zamierzam oglądać.
Ceny już są na poziomie dla mnie atrakcyjnym, ale skoro wciąż spadają, to sobie jeszcze chwilkę poczekam, przynajmniej do pojawienia się 30-tek.
Pojadę jeszcze raz do sklepu i pooglądam bluraye i napisy końcowe. Futbolu, ani tenisa nie oglądam, więc nie wiem co jeszcze radzicie sprawdzić?

Miałem te same wątpliwości i mniej więcej takie same warunki jak i sprzęt. Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem 50vt20. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Chyba już wszystko sprawdziłeś co można było :) Najważniejsze to świadomość jakie ma wady, jeśli to wiesz i nie wyrywasz włosów z głowy z tego powodu to nie zastanawiaj się :)
Dla mnie po zmianie z Philipsa 7332 jakość jest porażająca :)

mam pytanie czy puszczał ktoś film w 3D z komputera, jaki jest efekt, na jakiej karcie graficznej i na jakim przewodzie ?

Ja mam podłączonego xtreamera. Na razie tylko oglądane reklamówki disney'a bez żadnego problemu na starym kablu hdmi. Wszystko działa świetnie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry