Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

pardziak

Member
no to teraz mnie zdziwiliście... że jednak ten TV nie jest do końca taki zajebiaszczy... naszczęście jeszcze nie kupiłem więc mogę zmienić wybór... więc powiedzcie jaka jest prawda o tym TV?? mam kablówkę Cyfrową więc o jakość sygnału się nie boję... do tego PS3 ... ale jeżeli mam wydać 5 tysia na kiepską jakość to wolę kupić za 4000 sama c7000 albo jakieś dobre LCD ...
 

hcl4

New member
... że jednak ten TV nie jest do końca taki zajebiaszczy...
Nie ma w 100% takich :) "zajebiaszczych" każdy ma wady - niestety - bardziej bądź mniej irytujące. Taka jest prawda. Musisz wybrać coś, na co będziesz zwracał najmniejszą uwagę. Ja pomimo wiadomych niedoskonałości, napewno bym nie zamienił V20 na lcd :)
 

pardziak

Member
tak tylko że dużo osób mówi o judder, smugach i zacinaniu się obrazu... jak tak to kiszka zostaję na starym CRT i gitara :( jedni to widzą drudzy nie ... ja jeszcze nie patrzyłem jak się zachowa ten TV na analogowym sygnale ale jak obraz ma klatkować to dziękuję bardzo za taki TV... a może to kwestia ustawień i jakiś inteligentnych filtrów itp ?!

i jeszcze taka kwestia czasami odpalam gierkę na PS 3 jak rozumiem jestem wówczas szczególnie narażony na podwidoki :(??
 
Ostatnia edycja:

Carexpert

New member
Ten model Panasonica gra na sygnale 50Hz mniejwiecej tak
Panasonic VT20 Owners blur & pan shot issues - part 2 - AVForums.com - Page 16

Wyglada na to ze powstal i byl dedykowany na rynek Japonii i USA a tam jest system NTSC i jest w 60Hz a dodatkowo wszyscy testuja te tv na odtwarzaczach 3D a one tez lataja na 60Hz. Ale wystarczy właczyc europejska tv by widziec ze panel nie radzi sobie z ta czestotliwoscia. Moze dlatego jest to w tej chwili najtanszy tv 3D i jedyny który tak szybko tanieje i taki którego jz nie od jakiegos czasu na stronach Panasonica... Wycofali go po cichu z rynku czy co? Najpierw zgina w sklepie Panasonica w Gliwicach a teraz nie ma go w ofercie Panasonic Polska pomimo ze mial byc taka rewelacja!
Ja wiem ze to jest plazma i ze ma typowe dla tych paneli powidoki ale widzialem telewizory 50Hz z plynnym ruchem a ten ma miec 600!!!!!!!!!
Dedykowany mial byc do szybkich scen sportowych i gier video a nie radzi sobie ze zwykla telewizja.
Ja czuje sie oszukany i naciagniety.
Jak ktos jest z Łodzi moge pokazac jak gra takie cudo na cyfrowej N-ce w HD i SD
Dodatkowo modele z wiekszym ekranem nie maja konwersji 3D z 2D i juz model VT20 ma braci w postaci VT25 i VT30 wiec to chyba tez cos znaczy.
 

pardziak

Member
Ten model Panasonica gra na sygnale 50Hz mniejwiecej tak
Panasonic VT20 Owners blur & pan shot issues - part 2 - AVForums.com - Page 16

Wyglada na to ze powstal i byl dedykowany na rynek Japonii i USA a tam jest system NTSC i jest w 60Hz a dodatkowo wszyscy testuja te tv na odtwarzaczach 3D a one tez lataja na 60Hz. Ale wystarczy właczyc europejska tv by widziec ze panel nie radzi sobie z ta czestotliwoscia. Moze dlatego jest to w tej chwili najtanszy tv 3D i jedyny który tak szybko tanieje i taki którego jz nie od jakiegos czasu na stronach Panasonica... Wycofali go po cichu z rynku czy co? Najpierw zgina w sklepie Panasonica w Gliwicach a teraz nie ma go w ofercie Panasonic Polska pomimo ze mial byc taka rewelacja!
Ja wiem ze to jest plazma i ze ma typowe dla tych paneli powidoki ale widzialem telewizory 50Hz z plynnym ruchem a ten ma miec 600!!!!!!!!!
Dedykowany mial byc do szybkich scen sportowych i gier video a nie radzi sobie ze zwykla telewizja.
Ja czuje sie oszukany i naciagniety.
Jak ktos jest z Łodzi moge pokazac jak gra takie cudo na cyfrowej N-ce w HD i SD
Dodatkowo modele z wiekszym ekranem nie maja konwersji 3D z 2D i juz model VT20 ma braci w postaci VT25 i VT30 wiec to chyba tez cos znaczy.


to ja mam prośbę daj zdjęcia jak to u ciebie gra na N - ce i SD... także w HD i jakbyś miał jakąś konsolę podpiętą to by było bosko.. bo link linkiem test testem a co użytkownik podeśle i w naszych warunkach to nasze... bo tak naprawdę nie wiemy jakie tam były warunki jakie ustawienia itp.... bo jak jest tak jak piszą i jak pokazałeś to to jest więcej niż dramat!! i dalej się będę cieszył moim starym trinitronem :grin:...

i takie pytanie jak może nie mieć konwersji 50VT20E skoro dodają okulary 3d jeżeli by nie miał to na grzyba by je dawali?? toć to kpina?! chyba że z założenia myślą że za jakiś czas sobie nowe TV kupię bo jakość tego mnie tak w ku...i że go przez okno wywalę i kupię nowy już z 3d ;)
 
Ostatnia edycja:

Carexpert

New member
Moge spróbowac cos wstawic ale musialbys do weekendu poczekac bo nie mam czasu... Ja juz jestem na etapie checi wywalenia tego tv z domu tylko ze jeszcze jakis czas bede placil raty za niego!!!
Nastepca tego nieudanego modelu ma byc VT30 ale jeszcze go nie ma w sprzedazy. Co do konwersji to maja ja modele VT 20 z 42 i 46 calami a modele 50 i 65 cali nie maja. Rozmiary 42 i 46 wprowadzono jesienia a model 50 i 65 cali wiosna. Spowodowalo to ze mniejsze maja inny hardware ktory wspiera konwersje obrazu 2D w 3D. Nie oznacza to ze okulary sa niepotrzebne bo sa do ogladania obrazu typowego 3D jak filmy czy audycje 3D ale wieksze ekrany nie potrafia poprawnie wyswietlac obrazu 2D w wersji 3D
 

pardziak

Member
ok dzięki chętnie poczekam... ale żebym też dobrze zrozumiał jak podłącze PS3 i zapodam czy to film czy gierkę w 3d (tak zrobioną) ewentualnie jak będzie transmisja meczu w 3d to sobie spokojnie obejrzę ... natomiast zwykłego kanału już nie podbije do 3d np TVN 24 ;) czy dobrze rozumiem? dla mnie 3d nie jest konieczne ale warto go mieć chociażby dla wyżej wskazany dupereli... natomiast losowania lotka sobie do 3d nikt nie podbija ;)

to co ewentualnie może samsunga c7000;) wiem że czerń gorsza ale może radzi sobie lepiej z 3d i zwykłymi kanałami czy inne dobrodziejstwo... albo czekać na coś nowszego ?!
 
Ostatnia edycja:

Carexpert

New member
Ja bym dal szanse Panasonicowi i poczekał na nowego VT30. Wtedy jak dalej bedzie kibel bym szukal konkurencji. Tak dobrze rozumiesz ze PS3 czy Blu Ray czy gierke w 3D obejrzysz w 3D ale tak jak piszesz TVN 24 na 50 calowym tv nie zobaczysz na mniejszych tak.
Poczekaj na VT30 jak mozesz. Widac po tym jak Panasonic wyprzedaje stare nie sprawdzone modele nie produkujac juz ich ze nie sa takie cudowne jak mialy być.
Czekaj na nastepce bo jakosc czerni i obrazu stabilnego czy 3D jest rewelacyjna i gdyby nie te mankamenty z cieniami i zlym odbieraniem ruchu bylby naprawde fajny i warty swojej ceny i to nawet zanim go zaczeli wyprzedawac.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jakiego nieudanego modelu? VT20 otarl sie o ideal, nie ma lepszego TV dla kinomaniakow, a Ty takie farmazony sadzisz.

Panasonic co roku poprawia pewien pakiet niedociagniec i na pewno VT30 bedzie jeszcze doskonalszym wyswietlaczem, aczkolwiek modele V/VT z 2010 roku sa ciagle rewelacyjne, szczegolnie w obecnej cenie. Jezeli ktokolwiek mysli, ze dostanie rewelacyjnie dopracowana i wszechstronna jakosc Kuro za polowe, czy 2/3 ceny wyjsciowej - gratuluje braku rozsadku. Panny i tak juz przebil Pioneera w ostrosci obrazu i znacznej redukcji szumu PWM oraz jasnosci, a to jeszcze nie koniec - wszak technologia ciagle idzie do przodu.
 

pardziak

Member
Jakiego nieudanego modelu? VT20 otarl sie o ideal, nie ma lepszego TV dla kinomaniakow,


też mnie to dziwi że TV ma wady mniej lub bardziej widoczne zwłaszcza że jest stawiany jako benchmark dla innych ... fakt faktem nie za bardzo z kim ma rywalizować i może dla tego nie ma lepszego TV Plazmowego ... VT30 będzie miało nową matrycę jak się nie myle oznaczona jako G13 więc z założenia ma być lepiej...


Panny i tak juz przebil Pioneera w ostrosci obrazu i znacznej redukcji szumu PWM oraz jasnosci, a to jeszcze nie koniec - wszak technologia ciagle idzie do przodu

trochę ciężko to ocenić skoro Pionka już nie robią to i nie mają czego dopracowywać ;)



Carexpert; napisał:
Ja bym dal szanse Panasonicowi i poczekał na nowego VT30. Wtedy jak dalej bedzie kibel bym szukal konkurencji. Widac po tym jak Panasonic wyprzedaje stare nie sprawdzone modele nie produkujac juz ich ze nie sa takie cudowne jak mialy być.
Czekaj na nastepce bo jakosc czerni i obrazu stabilnego czy 3D jest rewelacyjna i gdyby nie te mankamenty z cieniami i zlym odbieraniem ruchu bylby naprawde fajny i warty swojej ceny i to nawet zanim go zaczeli wyprzedawac.

naszczęście mi się nie spieszy więc mogę spokojnie zaczekać na następce i zobaczyć co wówczas...absolutnie Panasia nie skreślam a wręcz jestem napalony jak arab na kurs pilotażu ;) zwłaszcza że mogę go kupić nówkę sztukę znacznie poniżej 5000 :))))
 

claudio

Member
To jak to jest z tym rozjezdzaniem sie obrazu?

Bylem nastawiony na 50VT20..ale czytajac te posty zaczynam miec watpliwosci. Niby taki super hiper TV..ale jak mam ogladac mecz z rozjezdzajacym sie obrazem to chyba podziekuje..

Jak u innych dziala ten TV?
 

hcl4

New member
To jak to jest z tym rozjezdzaniem sie obrazu?

Bylem nastawiony na 50VT20..ale czytajac te posty zaczynam miec watpliwosci. Niby taki super hiper TV..ale jak mam ogladac mecz z rozjezdzajacym sie obrazem to chyba podziekuje..

Jak u innych dziala ten TV?
To są bzdury - ja mam V20 i nic takiego nie ma jak "rozjeżdżanie" się obrazu. A VT powinien być jeszcze lepszy. Sport - bajka. Szybkie sceny - bardzo dobrze, itd. (o hd nie wspominam). A ten link do zdjęć, to jakaś lipa, bo nie wiem jak bym skopał ustawienia tv to nigdy czegoś takiego nie uzyskam, tzn. takiego rozmycia, być może to jakiś wadliwy egzemplarz był. Najważniejszą zaletą tych tv jest według mnie - płynność ruchu właśnie.
 

pardziak

Member
dlatego fajnie jakby Carexpert dał fotki jako że zaobserwował zjawisko ... to będziemy wiedzieli na czym stoimy ... może to jest tylko przejaskrawiony problem albo naprawdę miał uszkodzony Panel ... a może problem występuje w pewnej partii produkcyjnej... wolę się upewnić ... jak nie to zawsze można poczekać na VT30 nowa matryca może nowa elektronika ... oczywiście trzeba będzie poczekać na pierwsze testy no i oczywiście cena to nie bedzie 5000 ;) tylko dużo więcej
 

hcl4

New member
dlatego fajnie jakby Carexpert dał fotki jako że zaobserwował zjawisko ... to będziemy wiedzieli na czym stoimy ... może to jest tylko przejaskrawiony problem albo naprawdę miał uszkodzony Panel ... a może problem występuje w pewnej partii produkcyjnej... wolę się upewnić ... jak nie to zawsze można poczekać na VT30 nowa matryca może nowa elektronika ... oczywiście trzeba będzie poczekać na pierwsze testy no i oczywiście cena to nie bedzie 5000 ;) tylko dużo więcej
Dlatego najlepiej "dopadnij" VT albo V gdzieś w sklepie i sam zobacz jak to wygląda. Poproś o pilota, jakiś sygnał z tv i się "pobaw" wtedy coś Ci to da, a kupować tv sugerując się jakimiś zdjęciami to kiepski pomysł :) ponieważ nie będzie to obiektywne - ja tak uważam.
 

pardziak

Member
spokojnie bez organoleptycznego zobaczenia nie kupię ;)) na razie chcę zdobyć niezbędną wiedzę ... później test... a później zakup albo czekanie... albo się do kogoś w wawie na kwadrat wproszę i sobie popatrzę ;)

i czy wiadomo kiedy 50VT30 będzie w polsce ??
 

maciekmm

Member
Moze dlatego jest to w tej chwili najtanszy tv 3D i jedyny który tak szybko tanieje i taki którego jz nie od jakiegos czasu na stronach Panasonica... Wycofali go po cichu z rynku czy co? Najpierw zgina w sklepie Panasonica w Gliwicach a teraz nie ma go w ofercie Panasonic Polska pomimo ze mial byc taka rewelacja!

Pytanie do Kikiego -
Czy to prawda ze telewizora niema juz w ofercie Panasonica ? Czy nadal mozna go zamowic bez problemu ?
 

DEFFC0N

New member
Na allegro jest juz do zamowienia nowy model TX-P50G30E TX-P50G30 cena 6499zl :)
Dostepny od 04.05.2011.



VIERA_TX-P50G30B_withscreenZoomA1001001A11B17B05501B90850.jpg


TX-P50G30B-Additional_WebImage__HiRes-Image--%5B1%5D%28%28Europe%29%29-1ZoomA1001001A11B15B51117B16231.jpg

TX-P50G30B-Additional_WebImage__HiRes-Image--%5B2%5D%28%28Europe%29%29-1ZoomA1001001A11B15B51154J24037.jpg
 
Do góry