Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

gebolek

Banned
Nie zgodze się z Tobą gebolek, mam podobny problem co diabel1.
Uruchamiając film KMplayerem standardowo wyświetlają się 2 obrazy (Side by side).
Uruchamiam w TV funkcję 3D i tryb "obraz obok obrazu" i telewizor tworzy piękny obraz 3D ale tym samym napisy ulegają zniekształceniu rozchodząc się jakby na boki przez to stając się ledwie czytelne.
Co zrobić aby napisy były wyświetlane poprawnie


Szczerze mówiąc nie wiem.
Mam "N" gdzie nadawany jest jeden program 3D w systemie Side by side.
Oglądałem film z napisami i było OK.
Co więcej oprócz zmiany trybu nic dodatkowego nie uruchamiam.
Napisałeś cyt. "Uruchamiam w TV funkcję 3D"
 

bartek29

New member
Nie zgodze się z Tobą gebolek, mam podobny problem co diabel1.
Uruchamiając film KMplayerem standardowo wyświetlają się 2 obrazy (Side by side).
Uruchamiam w TV funkcję 3D i tryb "obraz obok obrazu" i telewizor tworzy piękny obraz 3D ale tym samym napisy ulegają zniekształceniu rozchodząc się jakby na boki przez to stając się ledwie czytelne.
Co zrobić aby napisy były wyświetlane poprawnie

A można wiedzieć co za film odtwarzasz dokładnie i jakiego formatu ma pliki ?? Czy jest to obraz ISO z plikami AVCD ? No i chętnie dowiem się na jakim lapku z jakimi parametrami, bo podobno to też jest istotne by obrał był pokazywany prawidłowo
 

bartek29

New member
zadziałało w końcu okazało się że na Panasonica 50VT20 trzeba ściągnąć film nagrany w side by side. Następnie włączamy opcję 3D w TV ustawiamy format obrazu na side by side, odtwarzany film na pełen ekran koniecznie rozciągamy i włączamy okularki...działa jak należy. Na początek można tak jak ja pościągać słabej jakości próbki ze strony 3DGuy.tv: 3D Downloads aby załapać jak to wszystko poprawnie się robi. Potem można wejść tutaj Side By Side ť Filmy HD 720p 1080p m720 m1080p Hotfile.com Bajki Seriale Lektor Dubbing Zagraniczne Wszystko Za Darmo jest tam dość sporo filmów w side by side do ściągania i oglądania w jakości HD. A na koniec info, właśnie przypadkowo wszedłem na kanał Fashion TV i okazało się że co jakiś czas puszczają Beta 3D Test swojego programu więc też można popatrzeć na ładne panie w trójwymiarze
 
Ostatnia edycja:

Plastek77

New member
Witam serdecznie

mam ważne pytanko i proszę o szczere odpowiedzi i podpowiedzi

mogę kupić 50vt20 za 5100 zł tyle że z wystawy ...
czas grania ma już 750 godzin
składany był w Czechach
okulary nówki , nie ruszane - dla ludzi mieli inne

nasuwa się więc kilka pytań ....

-- może lepiej dodać około 300 zł i kupić w ogóle nie grany ... ??? z jednej strony za ta kasę
chciało by się mieć funkiel nówkę ...ale z drugiej wiem że ten jest sprawdzony , w porządku ,
wypróbowany no bo już gra jakiś czas ..

-- troche martwią mnie te Czechy ... czy już nie ma takich Panasów składanych w Japonii ... czy
po prostu trzeba dobrze poszukać i trafić ... A może już nie ma żadnej różnicy ??? Są w ogóle
na naszym rynku dostępne typowo Japońskie ? :confused:

Proszę o mądre podpowiedzi i wyjaśnienie tych kwestii

dodam że czas trochę nagli ... bo to ostatnia sztuka ...

z góry dzięki za pomoc . :)
 

hcl4

New member
Proszę o mądre podpowiedzi i wyjaśnienie tych kwestii
Uważam (przynajmniej jest takie moje skromne zdanie), że jak masz wydać 5100zl na tv z wystawy, to już nie zbiedniejesz jak wydasz te 300zl wiecej. Gdyby tysiaka obniżyli - to pewnie i warto ale 300zl to za mało. Wydawaćby się mogło, że 750 godzin to niewiele - ale to nie mało wcale, bo licząc po śrenio 5 godzin dziennie to masz jakby nie liczyć (no chyba że się mylę) 5 miesięcy oglądania - to wydaje mi się że to dużo. Dodatkowo weź pod uwagę, że w sklepach nie dbają o tv, więc tym bardziej te 300zl to za mało.
Czemu Cie martwi że składają w Czechach? Teraz to chyba nie ma takiego znaczenia. Myślisz, że gdyby były składane np. w Polsce to lepszeby były? Wcale. Gdyby coś było nie tak to masz gwarancję od tego.
Ja bym dołożył te 300zl i kupił całkiem nowy - przy takiej wkocie to już nie ma znaczenia raczej.
---------
A tak wogóle to chyba bym poczekał na nowe modele.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie japońskich i nie będzie.
Fabryka w Czechach to fabryka najwyższej klasy i produkuje na całą Europę i nie tylko.
Kwestia ceny to zdecydowanie dopłaciłbym te 300 zł .
 

momores

New member
Witam, przeczytałem instrukcję do 50vt20 i nie widzę tam gniazda, do którego można podłączyć moduł CAM Cyfry+, przeoczyłem coś ?
 

pardziak

Member
a ja mam pytanko jak ściągne film w 3D na zewnętrzny twardy dysk i prześlę po USB do TV to będzie działało czy mogę o tym zapomnieć ?
 

bartek29

New member
możesz zapomnieć, też mi to nie pasuje ale USB umożliwia jedynie przesyłanie obrazu z pen-a...dysk zew musisz podłączyć pod kompa i po HDMI wówczas bez problemu działa również 3D
 

pardziak

Member
dzięki... ale dla mnie to absurd... pena widzi a dysku już nie a czym się to niby różni :) albo czyta wszystko po USB albo to tylko dodatek... ale tylko filmy czy nic nie widzi z dysku zewnętrznego np. zdjęć itp?? mam zamiar kupić ten TV... może to będzie z czasem kwestia softu w TV
 

bartek29

New member
W tym TV nie będzie ani konwersji 2D->3D ani możliwości odtwarzania plików mkv ani podłączania dysku zew. Ja miałem tą "przyjemność" dowiedzieć się tego dopiero jak już TV u mnie stał ;) Mimo początkowego zniesmaczenia tym faktem radzę sobie podłączając dysk zew. pod laptopa z którego to każdy format mi śmiga na ekranie jak powinien...Jest jeszcze jedna typowa zagrywka dla Panasonica. Włączam sobie Vierra Cast, przechodzę do modułu skype, podłączam kamerkę komputerową HD...a tu niespodzianka, trzeba kupić dedykowaną kamerę telewizyjną za jedyne 459zł ;) Wielofunkcyjny TV zmienia się w skarbonkę do której trzeba jeszcze dokupić sprzętu za połowę jego ceny by cieszyć się w nim w 100 %
 

diabel1

New member
a ja mam pytanko jak ściągne film w 3D na zewnętrzny twardy dysk i prześlę po USB do TV to będzie działało czy mogę o tym zapomnieć ?
powiem tak, z tym bywa różnienie umnie małe pliki mkv w3d chodzą bez problemu a zdarzają się nawet takie rzeczy że telewizor odtwarza pliki12-14gb mkv 3d ale bez głosu ,daje komunikat że niewłaściwy format audio dysk mam sformatowany na exfat 1tb Natomiast pliki w 3d sbs takie jak diwix, i dvd-rip itp.uruchamiają się bez problemu.mam model 50vtea
 

pardziak

Member
to zgłupiałem ... czyli jak na pena wgram to wszystko będzie śmigało za wyjątkiem konwersji z 2d na 3d bez tego spok aby czytał po penie wszystko... natomiast z dyskiem zew. różnie bywa raz czyta raz nie czyta ze wskazaniem że dysku zew. nie widzi ... czy dobrze kolegów zrozumiałem... podłączanie przez lapa to bez sensu nie po to inwestowałem w zew. twardziela żeby za każdym razem z kablami po mieszkaniu śmigać ;(
 

bartek29

New member
pewnie jest to kwestią sformatowania dysku zew lub pen-a do formatu który będzie najlepiej sprzyjający odtwarzaniu z TV...w moim przypadku nieformatowany dysk nie jest w ogóle widoczny, a z pen odtwarza jedynie muzykę, zdjęcia i divix-y
 

Carexpert

New member
Czy dobrze mi sie wydaje ze opisujecie ze mozna z dysku zewnetrznego tv odtwarzac filmy w 3D? A jak je na dysk czy pena nagrac by je potem TV widział bo dysk wpiety w Tv juz jest mu przypisany i na nim sformatowany wtedy go chyba komp nie widzi. Troche skomplikowanie to opisujecie i chyba sie pogubilem... Sorry ale dla mnie to jak czytac o czarnej dziurze totalna abstrakcja i nic nie rozumiem co piszecie o tych dyskach i penach. Ale ze pomysl bylby fajny by sciagac filmy 3D i z dysku je odtwarzac to sie wlaczylem liczac na jakas prosta odpowiedz. Ale jezeli macie mnie objerzdzac to lepiej nic nie piszcie... Dzieki moze ktos mi to łopatologicznie wyjasni.
 

diabel1

New member
Czy dobrze mi sie wydaje ze opisujecie ze mozna z dysku zewnetrznego tv odtwarzac filmy w 3D? A jak je na dysk czy pena nagrac by je potem TV widział bo dysk wpiety w Tv juz jest mu przypisany i na nim sformatowany wtedy go chyba komp nie widzi. Troche skomplikowanie to opisujecie i chyba sie pogubilem... Sorry ale dla mnie to jak czytac o czarnej dziurze totalna abstrakcja i nic nie rozumiem co piszecie o tych dyskach i penach. Ale ze pomysl bylby fajny by sciagac filmy 3D i z dysku je odtwarzac to sie wlaczylem liczac na jakas prosta odpowiedz. Ale jezeli macie mnie objerzdzac to lepiej nic nie piszcie... Dzieki moze ktos mi to łopatologicznie wyjasni.
50-ątka w specyfikacji nie czyta plików mkv ,ale jak napisałem wcześniej czyta małe pliki mkv a i niektóre większe ale tego czemu tak jest ,to chyba nawet górale niewiedzą dysk musisz sformatować na exfat lub fat32 tylko wtedy będziesz mógł odtwarzać z dysku ale z telewizora już na niego nie nagrasz trzeba kupić drugi.
 

pojusz

New member
Witam Wszystkich serdecznie!
Niby wszystko z tym Panasem VT20 50cali ok , ale dlaczego przy szybkim poruszaniu się tła obrazy nieruchome na nim tj. na tym tle "pływają/zniekształcają się/też jakby chcą się poruszać" a najlepszy na to przykład to pasek głośności z dekodera enki = bardzo często białe prostokąciki na niebieskim tle nie wyświetlają się normalnie statycznie tylko ich krawędzie rozjeżdżają się i te prostokąty płyną jakby podążając za tłem ?!?!? inny przykład b/ szybko przewijające się napisy np. końcowe filmu nawet bez poruszającego się szybko w tle obrazu, nawet na czerni... w ogóle wszystkie bardzo szybko poruszające się po ekranie obiekty ulegają zniekształceniom i męczą wzrok = nie można tego oglądać !!!? Czy ktoś to jeszcze zauważył lub zna przyczynę - może jakieś ustawienia?
TV niby taki szybki 600Hz, z satelity jedyny 1080dpi SERVUS TV HD ma i tak 50Hz jak cała reszta z enki czy z satki ... kiedy dostanę choćby 100Hz lub 200 Hz nie mówiąc o chlubie Panasa = 600Hz ? gdzie to 600? z blue raya? niby taki szybki obraz jak w F1, a nie radzi sobie ze statycznymi obrazami na szybkim tle - Jeżeli ma ktoś na to jakąś teorię lub praktyczne rozwiązania to poproszę.

Jeżeli nie to sprzedam to za 5tys. (300h na liczniku) - chętnych zapraszam.
Sprawdzę też co powie serwis gwarancyjny i też dam znać. 2 lata temu na tym samym dekoderze enki używałem serii G10 42cale i nie było takich cudów, a czerń i obraz był dużo lepszy. Obie serie natomiast przy przyjrzeniu się z bliska białym/szarym/ jasnym polom wyświetlanym statycznie choćby logo TVP/TVN z lewej strony białego pola wyświetlają kolor ZIELONY z prawej FIOLETOWY - nie ma czystej bieli jak nie ma czystej czerni - takie ci to plazmy uroki mają - dlaczego ? chętnie poznam prawdę lub jakiekolwiek sugestie i domysły w tym i powyższym temacie..

O dziwo Samsung plazma jakas slaba B430 za 2 tys. tez 50 cali tego nie robi - ani nie widać kolorów na krawędzi bieli ani zniekształceń statycznych obrazów przez szybko poruszające się tło?!?! Sprawdzałem u sąsiada wielokrotnie. więc? Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie zanim wezwę serwis Panasa lub sprzedam to ze stratą bo przewrotnie patrząc tp plazmy przeciwnie jak auta - z "salonu" tańsze..
 

Carexpert

New member
Witam Wszystkich serdecznie!
Niby wszystko z tym Panasem VT20 50cali ok , ale dlaczego przy szybkim poruszaniu się tła obrazy nieruchome na nim tj. na tym tle "pływają/zniekształcają się/też jakby chcą się poruszać" a najlepszy na to przykład to pasek głośności z dekodera enki = bardzo często białe prostokąciki na niebieskim tle nie wyświetlają się normalnie statycznie tylko ich krawędzie rozjeżdżają się i te prostokąty płyną jakby podążając za tłem ?!?!? inny przykład b/ szybko przewijające się napisy np. końcowe filmu nawet bez poruszającego się szybko w tle obrazu, nawet na czerni... w ogóle wszystkie bardzo szybko poruszające się po ekranie obiekty ulegają zniekształceniom i męczą wzrok = nie można tego oglądać !!!? Czy ktoś to jeszcze zauważył lub zna przyczynę - może jakieś ustawienia?
TV niby taki szybki 600Hz, z satelity jedyny 1080dpi SERVUS TV HD ma i tak 50Hz jak cała reszta z enki czy z satki ... kiedy dostanę choćby 100Hz lub 200 Hz nie mówiąc o chlubie Panasa = 600Hz ? gdzie to 600? z blue raya? niby taki szybki obraz jak w F1, a nie radzi sobie ze statycznymi obrazami na szybkim tle - Jeżeli ma ktoś na to jakąś teorię lub praktyczne rozwiązania to poproszę.

Jeżeli nie to sprzedam to za 5tys. (300h na liczniku) - chętnych zapraszam.
Sprawdzę też co powie serwis gwarancyjny i też dam znać. 2 lata temu na tym samym dekoderze enki używałem serii G10 42cale i nie było takich cudów, a czerń i obraz był dużo lepszy. Obie serie natomiast przy przyjrzeniu się z bliska białym/szarym/ jasnym polom wyświetlanym statycznie choćby logo TVP/TVN z lewej strony białego pola wyświetlają kolor ZIELONY z prawej FIOLETOWY - nie ma czystej bieli jak nie ma czystej czerni - takie ci to plazmy uroki mają - dlaczego ? chętnie poznam prawdę lub jakiekolwiek sugestie i domysły w tym i powyższym temacie..

O dziwo Samsung plazma jakas slaba B430 za 2 tys. tez 50 cali tego nie robi - ani nie widać kolorów na krawędzi bieli ani zniekształceń statycznych obrazów przez szybko poruszające się tło?!?! Sprawdzałem u sąsiada wielokrotnie. więc? Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie zanim wezwę serwis Panasa lub sprzedam to ze stratą bo przewrotnie patrząc tp plazmy przeciwnie jak auta - z "salonu" tańsze..
Niestety "Najlepsza plazma na rynku" jak twierdzi Panasonic i kilka testów AV to poprostu powiedziane inaczej "Jedyna jeszcze produkowana plazma" wiec najlepsza!
Mam tez tego serdecznie dosyc. Sprzedalem stary zestaw chcac misc cos zajebistego. Wydalem 10 tys na kino 3D telewizor i dodatkowa pare okularow z kablami HDMI 3D i optycznymi mialo byc super a jest KUPA! Telewizor nie radzi sobie z sygnalami 50Hz i jedynie poprawnie gra na 60Hz (Blu Ray). Dodatkowo ruch jest skokowy a przy szybkim poruszaniu obiektow idzie za obiektem mgielka RGB. Ostatnio jeszcze dochodzi brzeczenie przetwornicy przy bialym ekranie!
Telewizor totalna porazka i zastanawiam sie czy nie oddac go Panasowi i wymienic na konkurencje!
Wiem ze nie wszyscy to widza ale ja widze i mnie to wkurw.... Mam ochote wrocic do starego LCD i zestawu kina DVD za 10 razy mniejsza kase i bede bardziej zadowolony niz teraz!
 
Do góry