Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

mieczotronix

New member
Witajcie.
Ja się już zdecydowałem na ten TV, ale na razie patrzę na porównywarki cenowe i widzę, jak cena jedzie w dół. Ponieważ każdy tydzień przynosi co najmniej stówkę spadku, a ostatni nawet kilkaset zł, zastanawiam się do jakiego poziomu cena tego modelu może zjechać?
W tej chwili cena jest niższa od 5500 zł. Rozumiem, że obniżki związane są z wprowadzeniem modeli na rok 2011, co ma nastąpić w IV - V. Ale co tu robić? Ta cena jest już dobra, jeszcze na początku lutego bez wahania bym za tyle ten telewizor kupił. Ale może warto jeszcze poczekać? Nie interesowałem się sezonowością cen telewizorów do tej pory. Może wie ktoś kiedy jest najlepszy moment na zakup?
 

hd4ever

New member
Jeden ze sklepów internetowych sprzedaje tx-p50vt20ea z konwersją 2d/3d, czy ktoś coś o takiej wersji słyszał? Oficjalnie w Hiszpanii Panasonic sprzedaje taki model ale o konwersji nie ma.

Konwersję ma na natomiast odtwarzacz DMP-BDT110EG 3D ale jeszcze tego nie testowałem bo nie zdążyłem. Odtwarzacz kupiłem tego samego dnia co telewizor w Euro-Agd za 6390PLN w ratach 30stu :). Niestety do żadnego z urządzeń nie było Avatara 3D. Bardzo natomiast jestem ciekaw tej konwersji, czy nie jest to przypadkiem jakaś lipa.
 

jack869

New member
Po 2 miesiącach użytkowania 50vt20 mam pewien problem, otóż pojawił jakiś czas temu się lekki ból oczu, lekkie łzawienie - odczuwalne bardziej nawet gdy nie oglądam tv. Pozostali domownicy nic - ale może mniej "użytkują" :), ja na fali euforii potrafię ostatnio pojechać 3-4h dziennie a do tego dochodzi 6-7h monitora w pracy. Oglądam z 2,7-3,0m - nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości obrazu - wszystko jest super tylko to odmienne "odczucie w oczach". Czy ktoś z Was miał tak? Ciut się martwię ze może przesadziłem z wielkością - ale może przy 42" byłoby tak samo ?
p.s. zaznaczam że jakość obrazu jest wg mnie bardzo dobra i nie odczuwam żadnej pikselozy czy czegoś podobnego.
 

mlynnas

New member
tryb hotelowy

panowie mam problem z załączaniem panasa przez inne urządzenia , tryb hotelowy ustawiony na ON , Initial input - HDMI-1 , i dalej dekoder "N" nie załącza mi TV z czuwania , co jest nie tak? i jeszcze może ktoś wie czy VT posiada ustawienia dżwięku takie żeby poziom głosu był na stałym poziomie (reklamy) , gdzie sie to włącza jeśli jest taka funkcja? Czy wasze panele też sie tak nagrzewają?
 

mlynnas

New member
Dekoder wyświetla PROROBLEM HDCP , a w TV pokazuje sie na moment coś na temat że TV nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem , o co tu chodzi , miał ktoś coś podobnego?
 

Carexpert

New member
Dekoder wyświetla PROROBLEM HDCP , a w TV pokazuje sie na moment coś na temat że TV nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem , o co tu chodzi , miał ktoś coś podobnego?

Norma. Komunikat zgasnie po wlaczeniu tv. Ten komunikat jest gdy tv wylaczony a właczony dekoder i oznacza tylko tyle ze masz podlaczone zlaczem HDMI N-ke a przy wylaczonym tv dekoder nie widzi odbiornika telewizyjnego zabezpieczonego przed kopiowaniem i dlatego wyswietla ten komunikat. Chwile po wlaczeniu tv jak sie juz zobacza komunikat gasnie. Poprostu albo olej komunikat albo wylaczaj dekoder.
 

mlynnas

New member
dzięki , ale jak zrobić żeby dekoder załączał TV , tryb hotelowy -ON , input wybrany na hdmi 1 , i nie działa , i co z tym dzwiękiem ? jest jakaś opcja żeby był na stałym poziomie?
 

diabel1

New member
może ktoś wie co zrobić,ściągnołem film w3d side by side tron z napisami na samsungu 3d napisy wyświetlają się normalnie a na panasonicu po włączeniu side by side połowa napisów jest po jednej stronie ekranu a druga po drugiej i niema żadnej opcji aby to zmienić,według mnie to jest jakaś poraszka panasonica do samsunga
 

bartek29

New member
Przebrnąłem przez wszystkie 53 strony lecz nie znalazłem odp. na większość pytań posiadacza tv od 1 dnia ;) Ściągnąłem film 3d (waga ok17GB - Dolphins And Whales w formacie UDF) Włączyłem emulację obrazu płyty i odpaliłem go na laptopie w TotalMedia Theatre 5...podłączyłem do TV przez HDMI wybrałem opcje 3D, włączyłem okulary i nic...side by side, czy up/bottom nie daje efektu 3D. Pewnie gdzieś popełniam błąd. Czy w ten sposób nie da się uzyskać efektu 3D puszczajac film przez lapka ?
 

gebolek

Banned
może ktoś wie co zrobić,ściągnołem film w3d side by side tron z napisami na samsungu 3d napisy wyświetlają się normalnie a na panasonicu po włączeniu side by side połowa napisów jest po jednej stronie ekranu a druga po drugiej i niema żadnej opcji aby to zmienić,według mnie to jest jakaś poraszka panasonica do samsunga


Napisy w trybie side by side wyświetlane są normalnie.
 

zuku11

New member
może ktoś wie co zrobić,ściągnołem film w3d side by side tron z napisami na samsungu 3d napisy wyświetlają się normalnie a na panasonicu po włączeniu side by side połowa napisów jest po jednej stronie ekranu a druga po drugiej i niema żadnej opcji aby to zmienić,według mnie to jest jakaś poraszka panasonica do samsunga

Napisy w trybie side by side wyświetlane są normalnie.

Nie zgodze się z Tobą gebolek, mam podobny problem co diabel1.
Uruchamiając film KMplayerem standardowo wyświetlają się 2 obrazy (Side by side).
Uruchamiam w TV funkcję 3D i tryb "obraz obok obrazu" i telewizor tworzy piękny obraz 3D ale tym samym napisy ulegają zniekształceniu rozchodząc się jakby na boki przez to stając się ledwie czytelne.
Co zrobić aby napisy były wyświetlane poprawnie
 
Ostatnia edycja:

bartek29

New member
a w ogóle to jakim kablem HDMI powinno się podłączyć laptopa do TV żeby uzyskać 3D ? Mi doradzono kupno Panasonica Ver. 1.3a i do podłączenia dekodera Vectry z TV w sam raz ale żeby już z laptopa emulować 3D i widzieć efekt na TV to podobno trzeba mieć przynajmniej 1.4 tak ? Jeśli tak to na jaki dokładnie się zdecydować bo zakres cenowy jak wiadomo jest od 9 do 100 i więcej zł na Alledrogo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, ja z mojej strony mogę Cię zapewnić aby cieszyć się obrazem 3D z komputera musisz posiadać porządny kabel najlepiej certyfikowany który prześle minimum 10Gbps informacji. Posiadam dwa kable HDMI jeden tańszy 5m drugi 1m droższy. Oba przesyłają obraz 3D bez problemu. Dłuższy mam podpięty komputer z TV, natomiast krótszy Blur ray z TV.
Posiadam kable HDMI-HDMI:
a) 1m Monster Cable 1000ex 1.4
b) 5m Profilgold sky prov 1005 1.3b
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie wyświetlania filmu 3D z kompa to:
1)mamy TV podpięty kablem HDMI-HDMI/DVI z komputerem o przepustowości min.10Gbps
2) włączamy film programem np VLC i dajemy go na pełny ekran (ten moment jest bardzo ważny bo jak uruchomimy film a nie weźmiemy go na pełny ekran to TV nie złoży nam obrazu 3D)
3)Najlepiej aby obraz z komputera był zklonowany na TV (tzn. to co robimy na kompie widzimy na TV)
4) po uruchomieniu i puszczeniu filmu na kompie w TV wybieramy ręcznie funkcję obraz obok obrazu said by said w menu TV
5) włączamy okulary i cieszymy się obrazem 3D
6)co do dźwięku może być puszczony na wiele różnych sposobów ja mam puszczony kablem mini-jack/chincha x2 na amplituner kina domowego. Pozdr.
 

bartek29

New member
Dzięki za porady ale narazie dalej bez sukcesu pozostaje więc opiszę swoją sytuację dokładniej.
Laptop Samsung R780, TV Panasonic VT20, kabel Panasonic High Speed HDMI Ver. 1.3a

Film - IMAX - Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean (2008) Blu-ray 3D 1080p AVC DTS-HD HR 5.1-HDClub:

DANE TECHNICZNE
DISC INFO:

Disc Size: 17 376 700 730 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Extras: Blu-ray 3D
BDInfo: 0.5.6

PLAYLIST REPORT:

Name: 00001.MPLS
Length: 0:42:26 (h:m:s)
Size: 10 529 918 976 bytes
Total Bitrate: 33,08 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Desc ription
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 22407 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Desc ription
----- -------- ------- -----------
DTS-HD High-Res Audio English 2046 kbps 5.1 / 48 kHz / 2046 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)
DTS Audio French 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS Audio German 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS Audio Italian 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS Audio Japanese 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
DTS Audio Spanish 768 kbps 5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 16-bit
Dolby Digital Audio Czech 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Dutch 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Polish 384 kbps 5.1 / 48 kHz / 384 kbps
Dolby Digital Audio Russian 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps

Obraz płyty emulowany w Virtual Clone Drive. Odpalam Total Media Theatre 5 i tam już nie wiem co mam zaznaczyć...jest taka opcja "Always play Blue-ray 3d movies in 3D" zaznaczam ją, pełny ekran i play. Włączam opcje 3D na TV ustawiam side by side, włączam okulary i...kicha widzę dosłownie side by side którego oglądać się nie da bo połowa ekranu z lewej połowa z drugiej strony. Czy to wina mojego kabla HDMI czy coś źle dalej robię ?
 

sezam

New member
Napiszę wprost, choć może to za boli tak jak mnie, miałem te same objawy i kolega sprowadził mnie na ziemię. Masz tak jak ja za słaby komputer, karta grafiki nie wyrabia. Przykre ale prawdziwe mnie to też za bolało choć mam lapka z HDMI kartę grafiki Radeona 512 Mb procek 2,2, kabel 1,4b. Filmy HD to bajka ale 3D już nie wyrabia i obraz obok obrazu widać rozjechany.
 

mlynnas

New member
Panowie naprawde nikt nie wie jak sobie pradzić z tymi problemami ?


"dzięki , ale jak zrobić żeby dekoder załączał TV , tryb hotelowy -ON , input wybrany na hdmi 1 , i nie działa , i co z tym dzwiękiem ? jest jakaś opcja żeby był na stałym poziomie?"
 
Do góry