Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

pabloski79

New member
Witam serdecznie po 3 miesiacach śledzenia waszych opini i spostrzeżeń postanowiłem kupić 50vt20 . Długo zastanawiałem sie czy czekać na 50vt30 , ale kupiłem wersję 50vt20EA - czyli wersję poprawioną i dopracowaną w cenie 5599zł !!!!! . a wersja 50vt30 bedzie zaczynać sie w dystrybucji od ok 8000zł ( po 3-6 miesięcy cena spadnie do minimum 6500zł ) Teoretycznie 30% jesniejszy obraz na papierze, 25% oszczedniejszy - powiedzmy , to i tak różnica ok 2-4 zł miesiecznie. nowy luminofor - ten sam co 50vt20EA. Czyli różnica obrazu = brak. Duża różnica w multimediach i wyglądzie ( niestety panel szklany jak w nowych LG ).
Nie ma na co czekać w tej cenie brać można w ciemno wg. mojej opini.

Nie zapomnij sie podzielic wrazeniami jak juz sie troche pobawisz i poogladasz.
Czekamy na opinie. X
 

flokon

New member
Mam pytanie do użytkowników tego TV. Od niedawna zauważyliśmy z żoną, że TV wyraźnie mocniej brzęczy przy jaśniejszych obrazach. Wcześniej tego nie było. Tylko lekko było słychać brzęczenie przy bardzo jasnych obrazach. Teraz brzęczy przy tylko trochę jaśniejszych i dość głośno. Staje się to uciążliwe i zauważalne na co dzień. Zaznaczam, że nie chodzi o pracę wentylatorów tylko brzęczenie przy jasnych obrazach. Czy też to zauważyliście? Myślicie, że jest to podstawa do reklamacji?


Witam.
Mam podobny problem w moim tydzień temu kupionym 50VT20E.
Przy ciemnych kolorach cisza i spokój, ale jak jest coś białego odrazu słychać bzyczenie.
Słuch juz sie na to wyczulił i trudno tego nie usłyszeć.
Czy jest to powodem do reklamcji?co w takim przypadku?
Sprawdziłem obudowę z tyłu, wszytko dobrze przykręcone.TV wisi na wieszaku.
Co robić?
 

jack869

New member
Witam wszystkich , wczoraj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy 50VT30 - jestem bardzo zadowolny ale mam pytanie: czy u Was też jest widoczny taki efekt - jaby teatralny ? na razie nie zmieniałem żadnych ustawień - leci na fabrycznych. Z góry dzięki za pomoc.
 

jack869

New member
Mam 50vt20 od 3 tygodni i jestem bardzo zadowolony (obraz z n-ki oraz z BDT300).
Jedyne,czego na razie nie udało mi się rozgryźć, to pojawianie się "efektu teatru" przy odtwarzaniu materiałów blu ray z BDT, przy DVD tego efektu nie ma, oczywiście w TV filtr wyłączony.
No i brak odtwarzania mkv - może kiedyś to poprawią.


Witam, podpowiedz proszę jak wyeliminować efekt teatru w tv - jaki filtr trzeba wyłączyć. dzięki z góry
 

renmar

New member
obraz w obrazie

Panowie,
jak to z tym jest? Rozpracowal ktos?

W poprzednim Pana 42" (SD) byl nawet przycisk na pilocie Multi i wszystko bylo oczywiste
i proste ;-) na tym zboju juz tak latwo nie jest :niewiem:

pzdr
 

flokon

New member
Mam TV 50VT20 , dekoder cyfrowy z Vectry , amplituner Denon 1611 i odwtarzacz BD.
Podłączone mam wszystko do amplitunera kablami HDMI , a z ampli do TV kablem HDMI ( w gniazdo HDMI 2 )
W tej chwili jak włącze dekoder i amplituner to w TV ręcznie musze przechodzić na HMDI 2 aby oglądać programy z dekodera. Co zrobić aby po wlączeniu ampli telewizor odrazu przełączył się na sygnał z amplitunera?
I drugie pytanie , czy jest możliwosć odbioru telewizji z dekodera po wyłaczeniu ampli ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Musisz podłączyć kabel HDMI w pierwsze wejście od góry w telewizorze, po włączeniu najpierw dekodera a później telewizora to TV automatycznie przełączy się na wyjście do którego jest podpięty dekoder. Ja tak mam i na pewno działa, jeśli masz podłączone w inne wejście to nie zadziała.
 

crepel

New member
Musisz podłączyć kabel HDMI w pierwsze wejście od góry w telewizorze, po włączeniu najpierw dekodera a później telewizora to TV automatycznie przełączy się na wyjście do którego jest podpięty dekoder. Ja tak mam i na pewno działa, jeśli masz podłączone w inne wejście to nie zadziała.
A ja tak mam podłączone jak napisałeś a i tak muszę po włączeniu tv nacisnąć guzik av dopiero wtedy telewizor przełączy się na kablówkę czyli HDMI 1
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Aha, jeszcze jedno spróbuj podłączyć bezpośrednio dekoder do TV pomijając amplituner. W tedy będzie wiadomo czy to wina amplitunera, bo ja mam bezpośrednio podłączony dekoder do TV, a dźwięk mam puszczony coaxialem z dekodera do amplitunera.
 
Do góry