Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Ali_69

New member
Cześć! Jak głośno brzęczy, spróbuj z lewego górnego rogu ścisnąć ręką lekko tylną część obudowy (tę metalową). U mnie było podobne zjawisko i minęło. Tak jakby obudowa nie była dobrze skręcona. Brzęczała metalowa obudowa, jakby rezonans.
 

VRIL

New member
witam,nie wiem jak z n-ki,ale pamietam jak w sierpniu testowalem w MM tego panasa to tez bylem rozczarowany jakoscia obrazu z usb,wyglada na to ze ma kiepski player bo na dvd ripach razil pikseloza.

Właśnie o co chodzi z tym playerem po USB .Dlaczego obraz jest tak marnej jakości .DVDrip jest
gorszy od najgorszego sygnału SD z "N-ki".
 

Grisza011

New member
VT20 E - ustawienia obrazu

Witam. Próbuję poznać tryby profesjonalne (1i2) ustawienia obrazu w Panasonicu VT20 .
Poczytałem trochę w internecie na stronach polecanych przez użytkownika hojło
niemniej jednak kilku rzeczy nie mogę rozgryźć.

w trybach tych jest opcja:
zarządzanie kolorami składająca się z 6-ciu podopcji.
1. R-odcień
2.G-odcień
3.B-odcień
4.R-nasycenie
5.G-nasycenie
6.B-nasycenie
i w każdej podopcji suwak regulacji można przesuwać i w lewo i w prawo(zmniejszenie/zwiększenie)

Rozumiem ,że trzeba ustawić odpowiednie natężenie barwy zielonej, niebieskiej, czerwonej(czyli 3-ech subpikseli tworzących piksel), ale po co dla każdego koloru opcja odcień i nasycenie -czy to 2 różne cechy tego samego koloru(subpiksela)?

Podobnie w opcji balans bieli - wiadomo jeśli chcemy mieć prawidłowe odwzorowanie skali szarości -wszystkie 3 składowe R,G i B musimy ustawić na tym samym poziomie aby udział wszystkich trzech składowych kolorów był procentowo taki sam, co da nam biel o temperaturze barwowej ok 6500K (oczywiście taki wynik można uzyskać przy profesjonalnej aparaturze pomiarowej) , tylko że tutaj znów zamiast
3-ech podopcji mamy ich 6-eść:

1.R-wzmocnienie
2.G-wzmocnienie
3.B-wzmocnienie
4.R-cutoff
5.G-cutoff
6.B-cutoff

O co tutaj chodzi, dlaczego aż tyle parametrów regulacji ,czy nie wystarczyłyby 3 zamiast 6-ciu w obu przypadkach?
 

Grisza011

New member
VT20 E - ustawienia obrazu c.d.

Chciałem jeszcze dodać pytanie:
3. Co to za opcja w trybie profesjonalnym (1i 2), gamma : korekcja S.
Jest do wyboru gamma 2.6, 2.4, 2.2, 2.0, 1.8 oraz korekcja S.
O co chodzi z tą ostatnią wartością ?
Ogólnie rozumiem, że im niższa korekcja gamma tym telewizor przy tym samym napięciu sygnału wejściowego świeci z większą jasnością , ale o co chodzi z korekcją S?

4. Jeśli we wszystkich trybach nieprofesjonalnych wszystkim parametrom z menu tzn. jasność, kolor, kontrast, balans bieli itd. -damy te same ustawienia to czy będą one wyświetlać obrazy identyczne? czy jednak mimo wszystko będą się te tryby różnić innymi parametrami, dostępnymi przez meny serwisowe?

Będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mam pytanie i prosze o odpowiedz czy w Panasonic TX- P50VT20E widzi dysk przez usb aby ogladac filmy.Gdzies slyszalem ze niby nie widzi byl by to koszmar aby go formatowac ,mam 1 tb filmow .Na samsungu widzial bez problemu od razu.Jaka jest prawda?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Sformatuj na exFAT np. w win7..mozna wtedy nagrac filmy i odtwarzać na TV. Niestety nie ma możliwości nagrywania z TV. Aby nagrywać trzeba dysk przeznaczyć tylko do tego i sformatowac z poziomu TV

Czytaj temat uważniej :-o, kilka postów wyżej masz odpowiedź na swój dylemat. Niestety potwierdzam Twoje spostrzeżenie, na Samsungu dysk 1TB widoczny, a nawet czyta filmy mkv i pliki z napisami w formacie srt tylko kodowanie trzeba zmienić, a na Panasonicu zong! :cry:. Wg. mojej wiedzy powiązane jest to z przestrzeganiem praw autorskich, choć nie upierałbym się przy tym. Aha, dla uzupełnienia, podłączyłem do Panasonica pendriva 8GB z plikami avi - czyta! Bez napisów, niestety.
 
Ostatnia edycja:

Grisza011

New member
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem - jw. i zobrazowana "S" (rys 3 "za duży kontrast")

Generalnie masz jakiegoś "pająka" (Spidera), czy choćby DVE ?

Dzięki za rozjaśnienie sprawy z gamma S-już widzę że należy się tego ustawienia wystrzegać -ciekawe po co w ogóle jest taka opcja w telewizorze.

Natomiast nadal na stronie którą podajesz nie znalazłem wyjaśnienia o co chodzi z 6-cioma podopcjami w balansie bieli (R,G,B -wzmocnienie i cutoff) i 6-cioma podopcjami w ustawieniach kolorów(R,G,B -nasycenie i odcień)

Nie mam pająka ani DVE- ale kupię . Lepszy od pająka będzie chyba DVE prawda?
Nie orientujesz się czy występuje on w języku polskim?
Znam angielski ,ale boję się, że nie na tyle żeby przebrnąć przez terminy techniczne.
Pozdrawiam.

PS. Nie orientujesz się czy którekolwiek z gniazd hdmi w Panasonic VT 20 50 cali jest gniazdem wyjściowym czy wszystkie niestety są gniazdami wejściowymi?
 

don111

Banned
Nie mam pająka ani DVE- ale kupię . Lepszy od pająka będzie chyba DVE prawda?
Nie orientujesz się czy występuje on w języku polskim?
Znam angielski ,ale boję się, że nie na tyle żeby przebrnąć przez terminy techniczne.
DVE to zdaje się tylko płytka z planszami kalibracyjnymi, a czym to ustawisz, na oko ?
pająk czyli spyder3tv do telewizorów to kolorymetr, mierzy dokładne wartości, nie na oko... a zakupu mimo wszystko nie polecam jeśli nie znasz angielskiego, bo z podstawowym oprogramowaniem (po polsku) nic kompletnie nie zdziałasz, co najwyżej z suwakami kontrastu, jasności itd, czyli bezużyteczna droga zabawka
jednak z innym oprogramowaniem (darmowym) typu HCFR to już inna bajka, ustawisz dokładnie poziomy RGB zarówno drv jak i cuts (kontrast i jasność RGB) ale musisz wiedzieć jak to zrobić, wszystkie informacje na ten temat są jednak głównie po angielsku i to jeszcze nie wszystko, bo trzeba zrozumieć
 
Ostatnia edycja:

ahdov

New member
Panowie,
dzisiaj zauwazylem cos co...wczesniej mi sie nie rzucilo w oczy. Otoz mam wrazenie ze co jakis czas mam skoki nasycenia kolorow a dokladnie jasnosci obazu. Jak to zauwzylem...np patrzac na logo TVN jak robi sie coraz jasniejsze i..blednie. Pozniej na innych kanalach mam razenie ze co jakis czas sa skoki jasnosci obrazu. Zauwazyliscie cos podobnego?. Jesli nie...any ideas co moze byc za przyczyna. Problem z listwa zasilajaca, a moze cos innego?.

Dzieki,
Lukasz
 

motobartcompany

New member
Panowie,
dzisiaj zauwazylem cos co...wczesniej mi sie nie rzucilo w oczy. Otoz mam wrazenie ze co jakis czas mam skoki nasycenia kolorow a dokladnie jasnosci obazu. Jak to zauwzylem...np patrzac na logo TVN jak robi sie coraz jasniejsze i..blednie. Pozniej na innych kanalach mam razenie ze co jakis czas sa skoki jasnosci obrazu. Zauwazyliscie cos podobnego?. Jesli nie...any ideas co moze byc za przyczyna. Problem z listwa zasilajaca, a moze cos innego?.

Dzieki,
Lukasz


Przejrzyj na tym forum temat Panasonic V20. 2 kolegów pisało że też ma z tym problem.
Sam nawet nagrywałem filmik z tym zjawiskiem. Na zachodnich forach nazywają to floating black
wystarczy wpisać YouTube - Floating Black Panasonic VT20 on Matrix 2 Reloaded


Oczywiście tyczy się to nie tylko koloru czarnego.

To jest celowe działanie i powoduje, że telewizor zmienia jasność w taki sposób abyś dostrzegł więcej szczegółów. Przykładowo masz czarną planszę - wystarczy, że pojawi się na tej planszy jaśniejszy obiekt i czerń skokowo się rozjaśni. Gdy ten obiekt zniknie- czerń znowu zrobi się ciemniejsza.
Jak wpiszesz to w goolgle to będziesz miał dziesiątki tematów i wytłumaczenia dla czego tak się dzieje. Ja bym to nazwał dynamiczny kontrast bez opcji wyłącz.

Idealnie widać to na tym filmiku
YouTube - Floating Black Panasonic 2010 VT20EA Mode Cinéma


Problem można rozwiązać w jeden sposób. zwiększyć jasność o kilka oczek.
 
Ostatnia edycja:

airon

New member
Dzięki za rozjaśnienie sprawy z gamma S-już widzę że należy się tego ustawienia wystrzegać -ciekawe po co w ogóle jest taka opcja w telewizorze.

Sorki, ale co ma przełączenie krzywej gammy na korekcję s, do ustawienia zbyt dużego kontrastu ?. I skoro jest taka opcja do wyboru to raczej nie sądzę aby miało to negatywnie wpłynąć na odbiornik, tym bardziej że jest to "takie same" ustawienie jak wybór krzywej 2,0, 2,2 bądź 2,4.
 

ahdov

New member
Przejrzyj na tym forum temat Panasonic V20. 2 kolegów pisało że też ma z tym problem.
Sam nawet nagrywałem filmik z tym zjawiskiem. Na zachodnich forach nazywają to floating black
wystarczy wpisać YouTube - Floating Black Panasonic VT20 on Matrix 2 Reloaded


Oczywiście tyczy się to nie tylko koloru czarnego.

To jest celowe działanie i powoduje, że telewizor zmienia jasność w taki sposób abyś dostrzegł więcej szczegółów. Przykładowo masz czarną planszę - wystarczy, że pojawi się na tej planszy jaśniejszy obiekt i czerń skokowo się rozjaśni. Gdy ten obiekt zniknie- czerń znowu zrobi się ciemniejsza.
Jak wpiszesz to w goolgle to będziesz miał dziesiątki tematów i wytłumaczenia dla czego tak się dzieje. Ja bym to nazwał dynamiczny kontrast bez opcji wyłącz.

Idealnie widać to na tym filmiku
YouTube - Floating Black Panasonic 2010 VT20EA Mode Cinéma


Problem można rozwiązać w jeden sposób. zwiększyć jasność o kilka oczek.
ja pierdziule...gdyby nie to forum to bylbym w glebokiej dupie...
Dzieki wielkie za info. Przelecialem juz kilka wpisow i teraz wiem czym to sie je. Co do jasnosci...mam ja skrecona zeby przez te pierwsze 200-300h jechac na min ustawieniach. Spr jak to sie ma kiedy jasnosc wskoczy o kilka oczek.
Dzieki wielkie!,
Lukasz
 

Grisza011

New member
Sorki, ale co ma przełączenie krzywej gammy na korekcję s, do ustawienia zbyt dużego kontrastu ?.

Polecam Ci link , który zresztą wcześniej podał tu hojło -tam masz wyjaśnienie.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem - jw. i zobrazowana "S" (rys 3 "za duży kontrast")

Skoro używanie spidera jest takie trudne to spróbuję samego DVE .

Ustawienia w trybie profesjonalny 1 mam skalibrowane, ale do warunków bez oświetlenia zewnętrznego(czyli w ciemności) -a teraz chcę mieć jak najlepsze ustawienia do warunków w oświetleniu dziennym, oraz w oświetleniu sztucznym pokojowym, oraz do oglądania 3D w ciemności(okulary panasonika przyciemniają obraz dlatego tryb profesjonalny 1 nie nadaje się tu do oglądania).
Może jest jakaś prosta metoda żeby ustawienia z kalibracji (w warunkach ciemności) dostosować teraz do innych warunków(światło dzienne, 3D itd.) ?
I czy w ogóle przyrząd o którym piszecie - spider oraz program DVE -maja również opcje kalibracji przy oświetleniu dziennym czy tylko w ciemności?
Bo jeśli mają opcję kalibracji w ciemności tylko to w ogóle nie ma sensu zakup DVE dla mnie.
 

gemi

New member
Witam,

Mam problem mały ze swoim vt20 46"

Kiedy próbuje wyświetlić obraz w obrazie lub obok siebie dwa źródła, to wyskakuje mi komunikat "Niewłaściwe warunki". Zaznaczam, że mam podpiętą telewizję naziemną przez kabel RF. Jakie "właściwie warunki" muszą zajść żebym mógł skorzystać z opcji PIP lub PAP. Ktoś się spotkał z tym problemem?

Z góry dzięki za pomoc.
 

don111

Banned
Skoro używanie spidera jest takie trudne to spróbuję samego DVE
nie rozumiesz, DVE to tylko program - plansze testowe, na które szkoda pieniędzy, bo to samo można mieć za darmo
plansze testowe są potrzebne do kalibracji ale na oko co najwyżej skalibrujesz sobie skalę szarości i kontrast jadąc z all drv i z all cuts w jedną lub drugą stronę, czyli będziesz ustawiał kontrast i jasność razem z tymi rozjechanymi kolorami (w Panasonicu kolory standardowo są bardziej zimne, za dużo niebieskiego, 6500k jest też osiągane dopiero bliżej ciepłego odcienia)
spyder to kolorymetr - przyrząd mierzący dokładne wartości kolorów, skład % RGB, przebieg gammy itd dzięki czemu wiesz co trzeba i o ile zmienić, do tego potrzeba tylko plansz testowych
 

Grisza011

New member
nie rozumiesz, DVE to tylko program - plansze testowe, na które szkoda pieniędzy, bo to samo można mieć za darmo
-teraz rozumiem

plansze testowe są potrzebne do kalibracji ale na oko co najwyżej skalibrujesz sobie skalę szarości i kontrast jadąc z all drv i z all cuts w jedną lub drugą stronę, czyli będziesz ustawiał kontrast i jasność razem z tymi rozjechanymi kolorami

Nie mam czegoś takiego jak all drv i all cuts -mam opcję jasność i opcję kontrast i mogę w tych opcjach przesuwać suwak w prawo lub w lewo. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem zminiając ustawienia w opcji jasność i kontrast - ustawię jednocześnie rozjechane kolory? Nie muszę ruszać opcji kolor?


W ogóle jeśli chodzi o opcje obrazu to mam we wszystkich trybach opcje:
jasność, kontrast, kolor, ostroś(suwak prawo-lewo),gamma(2.6, 2.4, 2.2, 2.0, 1.8, korekcja S), balans bieli(zimny, ciepły i normalny) - ogólnie i w opcjach zaawansowanych (R,G,B -cutoff i R,G,B- wzmocnienie)
- dziwnej jest, że jest balans bieli oddzielnie i oddzielnie w opcjach zaawansowanych R,G,Bcutoff i wzmocnienie -przecież ta opcja tez dotyczy balansu bieli.

oraz dodatkowo w trybach profesjonalnych mam opcję zarządzanie kolorami, a w niej 6-podopcji- R,G,B-nasycenie i R,G,B- odcień.

Dziwne jest tutaj ,że w trybie profesjonalnym występuje też wspólna w ogóle dla wszystkich trybów opcja kolor? czy ona nie dubluje się tutaj z opcją zarządzanie kolorami?

Natomiast dla trybów wszystkich oprócz profesjonalnych jest jeszcze opcja intensywne kolory (włączone lub wyłączone) - też chyba dubluje się ona z opcja kolor (suwak prawo-lewo)

Które z tych opcji przydadzą się w kalibracji w warunkach oświetlenia zewnętrznego (południe) a kóre w kalibracji w warunkach oglądania 3D w ciemności?

Może jest jakiś prosty sposób przekształcenia ustawień z profesjonalnej kalibracji w ciemności dla obrazu 2D (które to ustawienia posiadam) na ustawienia dla oglądania w świetle dziennym.
 

przemolos

New member
Witam

Zakupiłem Panasonica tx-p42vt20 i pomijając te przypadłości z wyświetlaniem tęczy na twarzach czy efektu duszka, mnie najbardziej denerwuje bzyczenie czegoś nieokreślonego nie wiem czy to w elektronice czy to może jakiegoś wiatraka, które przy jasnych scenach słychać coraz głośniej... tj im więcej jasnego na ekranie tym to bzycznie wyraźniejsze dla ucha... mam pytanie czy ktoś kto zakupił ten model też tak ma czy to taka "uroda" czy już od początku coś nawala...

pozdrawiam
 
Do góry