Panasonic seria TX-P42G30

Marcin2000

New member
Bez reklam
Żeby było śmieszniej, to przy okazji tej awarii, dowiedziałem się (będąc na stronie panasonica), że kupiłem TV w promocji gwarancja na 5 lat, tylko nikt nie raczył mnie powiadomić, że TV trzeba zarejestrować na stronie panasonica przed upływem miesiąca od dnia zakupu. I w ten sposób straciłem dodatkowe 3 lata gwaranacji. Tak trudno było wrzucić chociażby jakąś ulotkę do pudła...?

Sprzęt za ponad 3000 zł i awaria po 6 tygodniach normalnego użytkowania. Nice job Panasonic.

Naprawią lepiej teraz niż za 2 lata. Hmm czytanie ze zrozumieniem np w necie w tym zasad wszelkich promocji i umów ma przyszłość... napisz może do Panasonic grzecznie że się zgapiłeś i czy możesz jeszcze skorzystać z promocji? Pewnie nie ale cóż spróbować szkodzi.
 

SYMON

New member
pomocy
jestem zdecydowany na g30e ale cały czas obchodzę dwa formaty 46 i 50 i się waham a święta tuż
siedzę od tv około 3 metry i 50 pewnie byłaby do przyjęcia ale przesiadam się ze starego kineskopa 29 cali i 50 trochę mnie przeraża, tym bardziej, że wiem że obejrzenie w sklepie a w domu po czasie użytkowania dłuższym niż 9 dni (odpada zakup internetowy i ew zwrot) to dwa różne światy

jakieś konstruktywne pomysły w tym temacie - własne doświadczenie ale bez klękania przed wielkością
będę czasami oglądał dobry film a syn używał głównie pod xbox kinect

dzięki
 

bibo

New member
Mam podobny dystans do tv i mam 46g30. Jest super... ale '50 byłaby jeszcze lepsza :) Także bierz większy. Oko szybko się przyzwyczai.;)
 

numion

New member
Ja mam 50 cali i ze względu na wielkość mieszkania, ukształtowanie pomieszczenia i ustawienie mebli oglądam obraz z odległości ok 3m. Trochę to za blisko jak się z czasem okazało. Według mnie optymalna odległość dla takiej przekątnej to ok 4m. Wydaje mi się że chodzi tu o ruch gałki ocznej. Im bliżej tym większe ruchy i oko się bardziej męczy. Kto siedział kiedyś w pierwszym rzędzie w kinie wie o co chodzi :p Jednak ile oczu tyle preferencji. Trzeba się na własne oczy przekonać jaka odległość jest optymalna :)
 

Rentier

New member
Mam taki problem. Kino domowe mam podłączone kablem coaxial do dekodera tv. Kiedy tv TX-P42G30 jest wyłączony dźwięk działa normalnie natomiast kiedy odpalam tv dźwięk znika w kinie domowym. Ktoś może wie co należy przestawić w tv, żeby działało prawidłowo.
 

top-auto

New member
Usiłuję zainstalować NETGEAR WNA3100 do tego telewizora i nic z tego nie wychodzi, nie mogę przełączyć w telewizorze na połączenie bezprzewodowe bo jak wcisnę enter z podłączonym adapterem WIFI to pisze na czerwono NIE WYKRYTO ADAPTERA SIECI WLAN i tak w kółko, NETGEAR jest podłączony, świeci na niebiesko w każdym z trzech USB ale w żadnym nie działa, za każdym razem ten sam komunikat, czy ja coś źle robię ? Pilnie proszę o pomoc bo cały czas mam ustawione połaczenie przewodowe i nie moge tego zmienić na bezprzewodowe.
 

ssobie

New member
pomocy
jestem zdecydowany na g30e ale cały czas obchodzę dwa formaty 46 i 50 i się waham a święta tuż
siedzę od tv około 3 metry i 50 pewnie byłaby do przyjęcia ale przesiadam się ze starego kineskopa 29 cali i 50 trochę mnie przeraża, tym bardziej, że wiem że obejrzenie w sklepie a w domu po czasie użytkowania dłuższym niż 9 dni (odpada zakup internetowy i ew zwrot) to dwa różne światy

jakieś konstruktywne pomysły w tym temacie - własne doświadczenie ale bez klękania przed wielkością
będę czasami oglądał dobry film a syn używał głównie pod xbox kinect

dzięki

Kupowałem Tv 3-m-ce temu- też oglądam z 3, 3,5 metra (czasem bliżej) - zdecydowałem się na 46cali i jak tylko powiesiłem to.... trochę żałowałem, że nie jest większy - też się przesiadałem z CRT. Jak chcesz filmy i kinecta to ja bym brał większy...

Pozdrawiam
 

fla17c

New member
pomocy
jestem zdecydowany na g30e ale cały czas obchodzę dwa formaty 46 i 50 i się waham a święta tuż
siedzę od tv około 3 metry i 50 pewnie byłaby do przyjęcia ale przesiadam się ze starego kineskopa 29 cali i 50 trochę mnie przeraża, tym bardziej, że wiem że obejrzenie w sklepie a w domu po czasie użytkowania dłuższym niż 9 dni (odpada zakup internetowy i ew zwrot) to dwa różne światy

Ja zamieniłem Samsunga LCD 32'' na Panasonica 50G30. Podobnie jak Ty miałem dylemat jaką wielkość matrycy wybrać 46" czy 50". W moim przypadku odległość z jakiej oglądamy tv to ok. 2,7 m z foteli oraz 3,9 m z kanapy. W pierwszym dniu użytkowania wydawało mi się, że odległość z fotela jest trochę za mała nie potrafiłem wzrokiem ogarnąć całego ekranu ale po dwóch dniach już się przyzwyczaiłem. Byłem zdecydowany niemalże na 100 % na ekran o przekątnej 46'' ale nie żałuję wyboru 50''-tki zwłaszcza, że różnica cenowa jest niewielka, ok. 250 zł.
 

dandy

New member
pomocy
jestem zdecydowany na g30e ale cały czas obchodzę dwa formaty 46 i 50 i się waham a święta tuż
siedzę od tv około 3 metry i 50 pewnie byłaby do przyjęcia ale przesiadam się ze starego kineskopa 29 cali i 50 trochę mnie przeraża, tym bardziej, że wiem że obejrzenie w sklepie a w domu po czasie użytkowania dłuższym niż 9 dni (odpada zakup internetowy i ew zwrot) to dwa różne światy

jakieś konstruktywne pomysły w tym temacie - własne doświadczenie ale bez klękania przed wielkością
będę czasami oglądał dobry film a syn używał głównie pod xbox kinect

dzięki

Posłuchaj ssobie. Jakbym miał 3 metry brałbym 50-tke bez względu na to z czego bym się przesiadał, szybko się przyzwyczaisz.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
więcej ekranu to więcej zabawy... ale jak będziesz miał odbiór z anteny sat lub dużo programów HD bież 50" jak sygnał SD bez HD i np. bez odtwarzacza BR rozważ 46"

Ja oglądam G30 42" z odległości 1,40-2,50 zależy gdzie usiądę i jest spoko choć 46" by nie zaszkodziło momentami... :)

Napisz co kupiłeś i jak wrażenia? :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Usiłuję zainstalować NETGEAR WNA3100 do tego telewizora i nic z tego nie wychodzi, nie mogę przełączyć w telewizorze na połączenie bezprzewodowe bo jak wcisnę enter z podłączonym adapterem WIFI to pisze na czerwono NIE WYKRYTO ADAPTERA SIECI WLAN i tak w kółko, NETGEAR jest podłączony, świeci na niebiesko w każdym z trzech USB ale w żadnym nie działa, za każdym razem ten sam komunikat, czy ja coś źle robię ? Pilnie proszę o pomoc bo cały czas mam ustawione połaczenie przewodowe i nie moge tego zmienić na bezprzewodowe.
u mnie poszło bezproblemowo, może tak wyłącz z przycisku TV i włóż do innego niż zwykle USB urządzenie WDA3100 - powinno być na przedłużce z tłumikiem ferrytowym ale niektórzy mają bezposednio wetknięte w TV i działa.

Włącz TV powinien go sam wykryć i uprzejmie zapytać o instalacje i wyszukiwanie WIFI.

Jak tego nie zrobi to może zresetuj ustawienia TV i ustaw na nowo, powtórz operacje TV powinien sam wykryć WDA3100 chyba że coś w ustawieniach np. DNS kręciłeś stąd propozycja generalnego resetu jak nie ruszy...

Jak i po tych zabiegach nie pójdzie to wymiana lub zwrot do sklepu'
 

SYMON

New member
zakup zrobiony
zdecydowałem się na format46 i po ustawieniu, podłączeniu i pierwszych godzinach przed wszystko b. dobrze pasuje (tzn wielkość)
być może za jakiś czas pomyślę o 50 calach ale na razie jest ekstra

z małym ale...

używam telewizji na kartę HD i po podłączeniu przez HDMI owszem obraz mam ale ani trochę dźwięku
czy ktoś już to przerabiał?
proszę o pomoc bo różnica na euro złączu i hdmi - obraz - jest potężna
 

bea_hd

New member
Dzisiaj podłączając dysk usb, który ma dwa wyjścia usb został uszkodzony jeden port USB. Na ekranie pojawiła się wiadomość o przepięciu na USB i konieczności wyłączenia TV. Wyłączyłem i nadal nie działa.

Wymieniać ?:F mam chyba prawo do 2tygodni wymienić bez powodu na nowy inny.
 

taki tam

New member
Wyłączyłem i nadal nie działa.

Jak wyłączony to działać nie może ...:)

Po kolei sprawdź:
TV po odłaczonym dysku.
Wejście USB w TV np. na innej pamięci
Twardy dysk na innym urządzeniu (jeśli walnięty to uważaj by nie uszkodzić drugiego sprzętu)

> Wymieniać ?:F mam chyba prawo do 2tygodni wymienić bez powodu na nowy inny.

Jeśli TV uszkodzony to tak, z tym że jeśli to ty uszkodziłeś wejście USB to mogą być kłopoty.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ludzie kochane :) dyski, pendrive, wtyczki HDMI wszystko co wtykamy i wyjmujemy z naszego TV najlepiej robić te operacje na wyłączonym "z guzika" odbiorniku... taka stara prawda
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
akurat USB to złącze typu "hot plug", coś takiego teoretycznie nie powinno mieć miejsca

masz racje nie powinno a jednak miało miejsce... jakieś przebicie, "zbieg niefortunnych zdarzeń" i taki efekt:-?

Pozostaje zgłosić TV do serwisu i "palić głupa" ot działało a nie działa, naprawcie Panowie może się nie dopatrzą, gorzej jak komputer TV gdzieś ten komunikat zapisał ale zawsze można się wtedy bronić że w instrukcji nie ma że nie można dysku podączyć pod dwa USB, sam mam taką możliwość w swoim HDD ale podłączam pod jedno USB - co ciekawe prądu do napędzenia dysku starczy w 1 i 3 USB w drugim zbyt niskie napięcie :)

Lepiej wył. z guzika przy wpinaniu i wypinaniu do USB i HDMI co to szkodzi:hmm:
 

Kaszanka11

New member
Właśnie kupiłem Panasonica 42g30e. Jakie na początku polecacie ustawienia obrazu,aby plazma się "dotarła"? Czy mam się obawiać czarnych pasków na dole i górze ekranu? Ile godzin może być włączony telewizor w ciągu doby? Chcę się tego dowiedzieć ,ponieważ jestem w tej kwestii zielony.
 
Do góry