Panasonic seria TX-P42G30

slavo1974

New member
Witam wszystkich.
Po roku czytania testów, opinii zostałem posiadaczem Panasonica 50GT30.
W 2010 roku myślałem nad 42G20, w tym roku wszedł nowy model i już brałem pod uwagę tylko 50G30.
Wybrałem się jednak przed zakupem do RTV AGD i zobaczyłem na własne oczy stojące obok siebie modele 50G30 oraz 46GT30. W tym momencie podjąłem decyzje.
Od wczoraj wisi na ścianie 50GT30.
Oczywiście trzeba dołożyć kasy ale warto.
Ramka w GT jest cienka prosta natomiast w G30 archaiczna , szeroka z pofałdowana powierzchnią (szczególnie jak spojrzymy z boku pod światło).
Czerń w G30 jest niestety szara, natomiast w GT30 jak dla mnie rewelacyjna. Kolory bardziej nasycone również w GT30. Oczywiście jeszcze jest 3D!!! ale jeszcze nie sprawdziłem jak działa.
Warto dołożyć 1200 zł niż potem kręcić nosem.
Co do bzyczenia to nic ale to nic nie słychać, jak ucho przyłożę z tyłu to słyszę leciutkie bzyczenie i lekki szum wentylatorów.
Szczerze polecam !!!
Mam pytanie jak sprawdzić godziny pracy w GT30? Wiem, że g30 należy trzymać z boku TV przycisk V- i wcisnąć 3x 0 na pilocie. Wyświetla się plansza z danymi ale co dalej ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam pytanie jak sprawdzić godziny pracy w GT30? Wiem, że g30 należy trzymać z boku TV przycisk V- i wcisnąć 3x 0 na pilocie. Wyświetla się plansza z danymi ale co dalej ?
Wystarczy użyć szukaj na tym forum i nie zakładać tych samych pytań w wielu działach

1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0". 2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem 3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K." 4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole 5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
 

goluszysko

New member
Witam,
moze mi ktos powiedziec gdzie wylaczyc ten denerwujacy dzwiek gdy jestem w menu YouTube? wszystkie akcje sa potweirdzane takim glsnym "pipnieciem"!
szlag mnie trafi - albo pilota....
 

kmarkot

New member
w viera conect wybierasz więcej ->więcej wybierasz "viera conect ustawienia" i tam możesz to wyłączyć szkoda że niema opcji ściszenia
 

zegan

New member
Witam.przeczytalem wszystkie posty odnosnie tematu i poznalem wszystkie za i przeciw kupna plazmy i jestem juz w 90% przekonany co do zakupu pomimo pewnych niedoskonalosci modelu tx-p46g30.jednak do 100%pewnosci brakuje mi tylko potwierdzenia informacji czy telewizor podaje sygnal do amplitunera tak jak podaje producent tj. "Wyjście Dolby Digital Plus/DolbyPulse/dts2.0/dts Digital".zalezy mi na odtwarzaniu plikow mkv z dziwiekiem dts lub dd5.1 i przeslaniu dzwieku po hdmi na amplituner tak by cieszyc sie bogactwem nietylko swietnego obrazu a takze dzwieku (niestety brak funduszy na zakup dodatkowego playera odtwarzajacego pliki mkv).czytalem uwaznie temat i jest z forumowiczow pisze ze dzwiek jest przesylany tylko 2.0 lecz w instrukcji znalazlem tak informacje - "jeżeli chcesz uzyskać dźwięk wielokanałowy (5.1 dd)przez wzmacniacz (w moim przypadku amplituner yamaha 765) podłącz kabel hdmi oraz cyfrowy kabel optyczny audio aa następnie wybierz opcje [kino domowe]. Jeżeli wzmacniacz jest wyposażony w funkcje [HDAVIcontrol 5] można podłączyć tylko kabel hdmi.W takim przypadku podłącz wzmacniacz do gniazda hdmi2 telewizora.calosc jest opisana w instrukcji w dziale urządzenia zewnętrzne str.90.Ten szczegol rozwialby moje zastrzerzenia co do kupna gdyz fundusze na ten moment niepozwalaja na zakup odtwarza ;/
 

borino2

New member
Witam, zakupiłem plazmę Panasonic 42G30, od pukać nic nie piszczy ale mam inny "problem". Otóż na telewizorze przy proporcji obrazu 16:9 (sygnał analogowy), pokazują się takie białe przerywane paski. Zaczynają się w lewym górnym rogu i ciągną się aż na wysokość środka telewizora. Jak zmienię proporcję na inne np.: auto to znikają. Zauważyłem też, że w trybie 16:9 przy włączonym overscan paski znikają. Po wyłączeniu dalej są widoczne. Czy to normalne zjawisko, czy coś z moim telewizorem nie tak ?:|
Fotki "problemu":
http://imageshack.us/photo/my-images/508/img2468d.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/507/img2466e.jpg/

http://imageshack.us/f/249/img2470ae.jpg/
img2468d.jpg
img2470q.jpg
img2466xt.jpg
img2465l.jpg
img2465l.jpg
img2466xt.jpg
img2468d.jpg
img2470q.jpg
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
taki jest sygnał nadawcy sygnału, też tak mam na kilku kanałach czasami
no chyba że to wina dekodera, ale to mało prawdopodobne (mam Arivę 200)
 

tomek_73

New member
3 tygodnie używania 50G30 - wczoraj żona z wiadomych powodów przez około 6 godzin oglądała TVN24 no i dziś widze na czarnym tle na dole "sekcje paska" i logo :(
Jak długo to to bedzie widać? Ewentulanie na ile właczyć "białe pasy"?
 

don111

Banned
po co chcesz włączać jakieś pasy ?
oglądaj normalnie i powidoki nie będą widoczne szybko, po godzinie max, a zniknąć całkowicie mogą po kilku godzinach lub nawet po całym dniu
od razu włącz sobie też piksel orbiter
 

kmarkot

New member
@Nostradamus
znalazłem coś takiego

poszukaj coś takiego youtube może zadziała(nie mogę zamieszczać linków):-(
HOW TO: Upgrade Firmware on a Panasonic TV (Veira Models)


czyli nagraj zawartość na kartę pamięci.

i daj znać jak poszło
 

Nostradamus

New member
kmarkot

Aktualizacje do wyższej 1.318 już dawno zrobiłem, teraz chcę powrócić do starszej 1.304
Ja nie chcę robić upgrade, tylko downgrade, czyli zamienić firmware na starszy.
Tak czy owak, dzięki za poświęcony czas.
 
Ostatnia edycja:

kubapuch

New member
Z innej beczki:

Z informacji uzyskanych z Panasonic Polska wynika, że niezależnie od tego czy zakup jest na osobę fizyczną, czy na firmę, to gwarancja jest niezmienna i trwa 2-lata.
W sklepach w 99% przypadków sprzedawcy mylą gwarancję z rękojmią.

Prośba: Czy mógłby ktoś być tak wspaniałomyślny i zeskanować mi książkę gwarancyjną tego telewizora? Chciałbym splunąć na nią okiem przed zakupem.
EDIT: Czy to jest ten sam dokument, co tutaj?:
panasonic.pl/file?elid=7850944&filelink=/get/params_W0_MThtml_Dattachment/7850944
 
Ostatnia edycja:

effendi

New member
Masz rację - sklep przy zakupie daje 2letnią gwarancję, którą potem możesz przedłużyć do lat 5 na stronie internetowej Panasonic Polska - po rejestracji TV i przesłaniu kopii dowodu zakupu.
 

numion

New member
Warto przeczytać ten tekst Federacja Konsumentw - poznaj swoje prawa i znać swoje prawa.

W wielkim skrócie przy standardowym zakupie o gwarancji możemy zapomnieć. To SPRZEDAWCA odpowiada przez 2 LATA, że towar jest zgodny z umową na mocy prawa (czyli, że działa prawidłowo jak inne tego typu urządzenia).

Jeśli się coś popsuje to pakujemy, stawiamy na ladzie SKLEPU wraz z pismem reklamacyjnym. Sprzedawca MUSI się ustosunkować się do tego w terminie 14 dni. Jeśli tego nie zrobi to automatycznie uznaje reklamację. Wtedy nas nie interesuje czy sprzedawca to zgłosi producentowi i jak to będzie naprawiał. Ma usunąć wady sprzętu. My nie musimy się w ogóle kontaktować z producentem ani mieć żadnej karty gwarancyjnej tylko DOWÓD ZAKUPU.

Co innego gwarancja rozszerzona. To już dobrowolna umowa z producentem lub sprzedawcą na zupełnie innych zasadach.
 

artura2

New member
Witam. Może z innej beczki....dlaczego w 42g30e nie ma możliwości , podłączając urządzenie kablem hdmi aby urządzenie włączane/wyłączane włączyło/wyłączyło również TV?? Pomijam fakt menu hotelowe itp.Za czasów SCART (połączeń ) było to możliwe i oczywiste. Włączanie/wyłączanie dwoma przyciskami (dla urządzeń Panasonica-sam nie sprawdzałem ale tak to podobno działa -viera link) lub używanie dwóch pilotów (dla rożnych marek) jest trochę irytujące....Oczywiście można użyć kabla za 180 pln (iHDMI)... ale to też nie do końca.. rozwiązanie..Czyżby zmowa producentów????
 
Ostatnia edycja:

Molo15

New member
Dla dwóch urządzeń Panasonika to działa. Mam kino domowe trochę starsze ale ma hdmi. Włączenie tv jednocześnie załącza wzmacniacz kina. Wtedy sterowanie głośnością zostaje automatycznie przerzucone z tv na kino domowe. Wyłączenie tv wyłącza kino. Oczywiście w opcjach tv trzeba uaktywnić "viera link"
 

dewey

New member
Kupiłem TX-P46G30E, obraz po kalibracji (ustawienia ze strony flatpanel) super. Niestety TV podziałał nie całe 2 miesiące i w dniu wczorajszym wyskoczył piękny zielony pas przecinający w pionie ekran, mniej więcej po lewej stronie (szerokość na oko 7 cm.). Pas raz jest, raz go nie ma, a niekiedy sam znika po jakimś czasie. Dzisiaj świeci sie już od samego rana. Jutro dzwonie do Panasonica na infolinie, ponoć technicy przyjeżdzają do domu i naprawiają (wymieniają) na miejscu.

Żeby było śmieszniej, to przy okazji tej awarii, dowiedziałem się (będąc na stronie panasonica), że kupiłem TV w promocji gwarancja na 5 lat, tylko nikt nie raczył mnie powiadomić, że TV trzeba zarejestrować na stronie panasonica przed upływem miesiąca od dnia zakupu. I w ten sposób straciłem dodatkowe 3 lata gwaranacji. Tak trudno było wrzucić chociażby jakąś ulotkę do pudła...?

Sprzęt za ponad 3000 zł i awaria po 6 tygodniach normalnego użytkowania. Nice job Panasonic.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Hmmm widzialem to conajmniej kilkanascie razy w reklamie w telewizji a akurat polskie kanały oglądam dość rzadko wiec trudno było tej promocji nie zauważyć. Producent daje taką promocję żeby zachęcic do zakupu, jak już kupiłem tv to nie zalezy mu na tym żeby sie gwarancją dodatkową interesował bo to dla niego strata dlatego nie możesz sie dziwić że nie dają ulotek do pudła. Chociaż ostatnio kupiłem drukarke Brothera ktory ma podobną akcję i o dziwo informacja taka wyskoczyła mi przy instalacji i rejestracji produktu :)
 
Do góry