Panasonic seria TX-P42G30

plejak

Banned
Mam w planach zakup 42S30 tylko ze względu na bardzo ograniczony budżet. Gdybym miał sporo większy to bez wahania brałbym VT30. Widziałem i porównywałem bardzo dużo LCD, LED-ów i plazm zarówno tych tanich i drogich więc wiem co mówię.
A posty plejaka to po prostu żal, nawet nie mam zamiaru na nie odpowiadać.
Toksik wybór należy do Ciebie, tylko nie sugeruj się obrazem w sklepie. Tyle mam do powiedzenia.
TO nie odpowiadaj.I niech tak zostanie.
 

Toksik

New member
Witam ponownie. Zakup dokonany 46G30 już gra podłączony do n-recordera i powiem Wam, że jest lepiej niż przypuszczałem. Moje wcześniejsze obawy o jakość obrazu zniknęły zwłaszcza jak ujrzałem kanały HD - rewelacja. Jednak jest tak jak mówiliście wcześniej. Nie ma co się sugerować tym jak TV prezentuje się w sklepie. W domu są zupełnie inne warunki i zupełnie inny efekt. Kwestia bzyczenia. Gdy wieczorem ustawiłem głos na 15 ( a wtedy musiałem wytężać słuch żeby coś usłyszeć w TV) dochodziło bzyczenie jak dźwięk latającej po pokoju osy. Nie jest to coś czego się obawiałem. Przy normalnym ustawieniu głośności 18-20 problem jest niesłyszalny. Więc puki co jest OK. Ciśnienie spadło. Dzięki wszystkim użytkownikom forum za cenne rady w wyborze sprzętu, wkrótce popytam o ewentualne ustawienia ale to za jakiś czas gdy TV się odpowiednio "wygrzeje".
 

Mobile

New member
Dziś przyszedł mi dysk 500gb, który kupiłem specjalnie do oglądania filmów. Jak zrobić, by móc odtwarzać filmy na tv? Mam z tym taki problem, że jak sformatuję w NTSC, to na komputerze wykrywa dysk, a na tv nie. A jeśli sformatuję przez telewizor, to wtedy wykrywa mi dysk na telewizorze, a na laptopie nie - co mam zrobić, żeby dysk wykryło tu i tu? Ktoś się spotkał z takim problemem?
 

Samur_aj

New member
Nie będzie działać tu i tu, poczytaj instrukcję obsługi. Chyba że podzielisz na dwie partycje. Wtedy w tv będziesz widział filmy z komputera lecz nigdy nie obejrzysz filmów nagranych przez tv.
 

Mobile

New member
Nie będzie działać tu i tu, poczytaj instrukcję obsługi. Chyba że podzielisz na dwie partycje. Wtedy w tv będziesz widział filmy z komputera lecz nigdy nie obejrzysz filmów nagranych przez tv.

Nie rozumiesz mnie - ja nie chcę nagrywać filmów przez TV i wiem o tym, że się nie da tak. Chcę na TV oglądać rzeczy z pc'eta, nie na kompie z TV. Chcę właśnie widzieć na tv filmy z komputera, tak jak napisałeś. Jak mam zrobić, żeby się tak dało? Mam pendrive 1gb, który działa dobrze, ale jest zbyt mały by wrzucić na niego filmy HD. Możesz mi wytłumaczyć na PW co po kolei robić?
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Toksik - dlaczego to napisałeś ? ;) Zrobiłeś wbrew koledze, który trochę się zagotował po waszych postach.

Ja powiem tylko, że kupiłem LCD Sony EX500 z dwóch względów.
1) musiałem kupić TV 37 cali max.
2) TV musiał być w jak największym stopniu antyrekleksyjny (dwa okna południowe i wschodnie)

Gdyby G20 lub V20 było w 37 calach wziął bym tego Panasa, a że nie ma takich to musiałem kupić LCD. I z oglądanych LCD doszedłem do wniosku, że albo 37cali Philips 7605, albo właśnie Sony EX500. Kupiłem finalnie tego EX500 uznając, że szkoda kasy na LCD, bo jak nie clouding, to gówniane kąty i średnia czerń na wprost, a pod lekkim kątem czerni nie ma. Ten Sony jakoś wyrabia, rzekłbym, że na wprost daje naprawdę przyzwoity obraz. Można być w pełni zadowolonym, a do tego moj 32 cale trzyma nieźle kąty (37 cali już nie). Matowa matryca daje kolejnego plusa. Z tym, że ile by tych plusów nie zliczać to i tak nie wystarczą by dorównać plaźmie.
Jak komuś nie przeszkadza duże naświetlenie pomieszczenia i nie ma limitu przekątnej to tylko plazma Panasa, teraz G30.
Jak już ktoś musi LCD, to nie ładować kasy w plaskacze z Edge Led, bo szkoda kasy. Kupić sensownego CCFL i czekać na lepsze czasy. Ja tak czekam i może się doczekam :)

A kolega dobrze zrobił, że kupił G30, a dał się zmamić wyznawcy Kikiego. Jak ktoś jest długo na forum, to wie jakie Kiki dawał strzały ;) Stracił w oczach wielu forumowiczów. Jak ktoś nie przegląda forum dokładnie lub jest świerzy, to żyje w nieświadomości.
 

marglcia

New member
Ja też się zastanawiałam na początku nad LCD/LED ... ale jak sobie z boku popatrzyłam w sklepie na plazmę i LCD/LED - na różnicę w kolorach - to oczywiście kupiłam plazmę 42G30 i jestem zachwycona ;-) I może faktycznie jest problem z niektórymi modelami z buczeniem... ale wypisywanie innych BZDUR o niemożliwym np. oglądaniu plazmy w dzień.. to szok... jak można takie bzdury wypisywać ;-)
 

barek71

New member
Ja też się zastanawiałam na początku nad LCD/LED ... ale jak sobie z boku popatrzyłam w sklepie na plazmę i LCD/LED - na różnicę w kolorach - to oczywiście kupiłam plazmę 42G30 i jestem zachwycona ;-) I może faktycznie jest problem z niektórymi modelami z buczeniem... ale wypisywanie innych BZDUR o niemożliwym np. oglądaniu plazmy w dzień.. to szok... jak można takie bzdury wypisywać ;-)

Posiadam od ponad 2 miesięcy 42G30. Wcześniej miałem lcd toshiby. Nie jestem fanatykiem którejkolwiek technologii no może poza CRT :bober:Na innym forum jak broniłem plazmy wzięli mnie za sekciarza:p Jednak obiektywnie trzeba przyznać że komfort oglądania plazmy w dzień spada.

Słońce wrogiem plazmy:x zresztą jak i każdej innej technologi ale szczególnie plazmy. Bądźmy uczciwi
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak... w dzien plazma w jasnych pokojach wypada blado, a jak już slonce pada chocby czesciowo na ekran to masakra. Plazma jest do zaciemnionych pomieszczeń bo tylko w takich powinno sie oglądać filmy, a nawet sport. A co sie ogląda w dzień ? Wiadomości i ewentualnie panie oglądaja tasiemcowe telenowele (dzieci - bajki) Do takich rzeczy nie potrzeba plazmy, spokojnie można kupić LCD. Tylko że LCD o wielkosci powyżej 50cali to już okropna kwota a taka plazmę 50calową z naprawde dobrym obrazem można kupić już poniżej 2tys i jeszcze na coś zostanie.
Gdybym miał jasny pokój i okna na południe to plazmy bym nie kupił, no chyba że tylko do wieczornego oglądania.
 

fishdick

New member
witam!

to moj pierwszy post na tym forum, wiec przede wszystkim chcialbym sie przywitac ;)

teraz do rzeczy: glownie dzieki lekturze tego watku zdecydowalem sie na zakup 46G30. sprzet mam od kilku dni i w ramach rekompensaty za udzielona pomoc chcialbym podzielic sie moimi subiektywnymi wrazeniami. moze komus to pomoze ;)

opakowanie/transport
wersja 46 cali jest naprawde spora, pakunek wazy prawie 40 kg, pudlo tez jest sporych rozmiarow. kompaktowym autem raczej nie mozna przewiezc (szczegolnie w zwiazku z zaleceniem pionowego ulozenia), wymagane przynajmniej duze kombi lub van/minivan. szczegolnie trzeba zwrocic uwage na wysokosc (ok. 90 cm) zeby zmiescic sie w otworze drzwiowym. sam panel zapakowany jest dosc dobrze (i sprawia solidne wrazenie), ale ekran moglby byc zabezpieczony lepiej.

uruchomienie
w zasadzie zadna filozofia, za pierwszym razem sam proponuje wyszukanie kanalow i skonfigurowanie polaczenia sieciowego. u mnie przebieglo bez problemow z automatu (potem jedynie reczne ustawianie kolejnosci - jak kogos irytuje ustawienie losowe). oczywiscie wszystko to mozna zrobic pozniej z menu.

ustawienia obrazu
wszedzie gdzie sie dalo ustawilem tryb thx (a gdzie sie nie dalo tryb kinowy), wylaczylem wszystkie polepszacze, nie zmienialem ustawien jasnosci i kontrastu (jakas amatorska kalibracja sprobuje zajac sie pozniej), wlaczylem tryb eco. jak rozumiem dobiera on jasnosc obrazu do jasnosci panujacej w pomieszczeniu - dla mnie ma to sens, wiec ustawilem wlaczone, zeby wieczorem nie oslepnac ;)

wrazenia z ogladania
obraz z analogowej tv przyzwoity, dvb-t bardzo przyzwoity (zalezy tez od jakosci nadawania danego kanalu), niskorozdzielcze avi/mkv tez ok, avi/mkv w jakosci hd rewelacja. generalnie obawialem sie troche jakosci obrazu ze slabszych zrodel, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony in plus. dodatkowo zadnego "efektu teatru" - filmy wygladaja jak trzeba ;) calkiem przyzwoite jakosciowo sa tez filmy z iplexa (tez zalezy od konkretnego przypadku). uwaga! tam gdzie pisze "przyzwoity" mam na ogol na mysli "lepiej niz oczekiwalem", rewelacyjna jest tylko jakosc ze zrodel hd, pozostale sa mniejszym lub wiekszym kompromisem ;)
na jednolitych powierzchniach lekkie mrowienie (bardzo drobnoziarniste, zdaje sie charakterystyczne dla plazm), ale widoczne tylko do kilkunastu cm (powyzej praktycznie niezauwazalne). nie stwierdzilem zadnych powidokow (aczkolwiek przez pierwszy miesiac zamierzam unikac statycznych obrazow) ani klatkowania (obraz plynny). czasem widoczna lekka posteryzacja (byc moze wynika to z jakosci materialu zrodlowego). czernie nie sa idealne (przy ogladaniu w nocy wyraznie widac granice miedzy ekranem a obudowa) ale nie wiem czy nie jest to wina moich ustawien lub materialu zrodlowego (nie mam tez porownania z innymi panelami). mnie to nie przeszkadza. biel i pozostale kolory ok ;) glos ok, ale bez rewelacji.

wrazenia z uzytkowania
w moim przypadku przeczytal wszystkie pliki z pena usb (sprawdzalem avi, mkv, mov). z napisami bylo gorzej (wiekszosci pl literek nie odczytuje jak nalezy) ale bylem z tym pogodzony juz w momencie podejmowania decyzji o zakupie (w ostatecznosci mozna obejrzec prosto z kompa via hdmi). dlna jeszcze nie testowalem. obsluga iplex bardzo plynna (mam lacze 2 mbps w downlinku). zdaje sie, ze filmow z iplexa nie mozna przewijac (tylko pauza), ewentualnie nie znalazlem tej funkcjonalnosci. w moim egzemplarzu nic nie buczy, albo po prostu tego nie slysze, moja zona zreszta takze ;)

problemy/wady
nigdzie wczesniej o tym nie czytalem: slabo rozwiazane jest wyswietlanie nazw plikow (np. z pena usb). pokazane jest tylko kilka pierwszych liter nazwy i w przypadku serii niemozliwe jest wybranie prawidlowego odcinka (tym bardziej, ze kolejnosc wyswietlania jest dosc losowa). ktos wie jak wyswietlic pelne nazwy w postaci listy (zamiast tych pseudoikonek z podgladem)? jakies funcje menu serwisowego?

podsumowanie
generalnie jestem bardzo zadowolony: jakosc obrazu znakomita, obsluga troche gorsza ale da sie przezyc ;)
 

sickman

New member
witam!

wrazenia z uzytkowania
w moim przypadku przeczytal wszystkie pliki z pena usb (sprawdzalem avi, mkv, mov). z napisami bylo gorzej (wiekszosci pl literek nie odczytuje jak nalezy) ale bylem z tym pogodzony juz w momencie podejmowania decyzji o zakupie (w ostatecznosci mozna obejrzec prosto z kompa via hdmi). dlna jeszcze nie testowalem. obsluga iplex bardzo plynna (mam lacze 2 mbps w downlinku). zdaje sie, ze filmow z iplexa nie mozna przewijac (tylko pauza), ewentualnie nie znalazlem tej funkcjonalnosci. w moim egzemplarzu nic nie buczy, albo po prostu tego nie slysze, moja zona zreszta takze ;)

Filmy na iplex można przewijać, jak dasz pauzę to musisz przyciskiem strzałki w dół zjechać na taki pasek postępu i tam strzałkami w lewo i w prawo można przewijać film - działa to podobnie jak przewijanie filmu odtwarzanego z "pendraka" za pomocą strzałek.
 

hawk11

New member
witam!

problemy/wady
nigdzie wczesniej o tym nie czytalem: slabo rozwiazane jest wyswietlanie nazw plikow (np. z pena usb). pokazane jest tylko kilka pierwszych liter nazwy i w przypadku serii niemozliwe jest wybranie prawidlowego odcinka (tym bardziej, ze kolejnosc wyswietlania jest dosc losowa). ktos wie jak wyswietlic pelne nazwy w postaci listy (zamiast tych pseudoikonek z podgladem)? jakies funcje menu serwisowego?
Naciśnij "i" na pilocie, wyświetla info o pliku.
 

fishdick

New member
Naciśnij "i" na pilocie, wyświetla info o pliku.
do tego sam doszedlem ;) niestety to jest tylko kilka znakow wiecej, ale wciaz o wiele za malo w sytuacji gdy najczesciej nazwy plikow z serialami maja format [nazwa serialu]-[sezon]-[nr odcinka], a informacja wyswietlana przez panasonic konczy sie w polowie nazwy serialu...
 

fishdick

New member
Filmy na iplex można przewijać, jak dasz pauzę to musisz przyciskiem strzałki w dół zjechać na taki pasek postępu i tam strzałkami w lewo i w prawo można przewijać film - działa to podobnie jak przewijanie filmu odtwarzanego z "pendraka" za pomocą strzałek.
dzieki za podpowiedz - wyprobuje!
 

fishdick

New member
opakowanie/transport
wersja 46 cali jest naprawde spora, pakunek wazy prawie 40 kg, pudlo tez jest sporych rozmiarow. kompaktowym autem raczej nie mozna przewiezc (szczegolnie w zwiazku z zaleceniem pionowego ulozenia), wymagane przynajmniej duze kombi lub van/minivan. szczegolnie trzeba zwrocic uwage na wysokosc (ok. 90 cm) zeby zmiescic sie w otworze drzwiowym. sam panel zapakowany jest dosc dobrze (i sprawia solidne wrazenie), ale ekran moglby byc zabezpieczony lepiej.
autokorekta: pudlo ma wymiary dokladnie 80x125x25 [cm]
 

kik-a

New member
Porażka: moja zona poszła do RTV EURO AGD we Wrocławiu i podpisała zamówienie (zakup przez internet a papierki i odbiór w sklepie) na G30 46 cali 10 rat 0%.

Cytat ze strony tego "wspaniałego" sklepu:
"Raty 10x0%"
Jeżeli nie chcesz od razu płacić za zakupiony towar proponujemy Ci rozłożenie płatności na 10 nieoprocentowanych rat.
koszty rat - 0 zł,
wysokość miesięcznej raty - 10% wartości zakupu,
10 miesięcznych rat.

Przykład: wartość koszyka zakupów wynosi 1 500 zł - spłacasz 10 miesięcznych rat po 150 zł (RRSO - 0%).
Utrata pracy, poważna choroba czy nieszczęśliwy wypadek to wystarczający powód do zmartwień. Nie dokładaj do tego spłaty rat Twojego kredytu! Skorzystaj z szerokiej oferty ubezpieczeń!

Ostateczna oferta ratalna jest przedstawiana w sklepie, a jej dostępność uzależniona jest od warunków formalnych określonych przez Bank.


Patrzę na kwity a z nich wynika, że za tv zapłacę nie 3340 (jak mówi strona internetowa czy ulotki 10 rat x 334,00 zł ) tylko 310zł więcej.
Biorę więc umowę, idę do sklepu a pani mówi, że przepisy się zmieniły i na 6 miesięcy byłyby raty 0% a tak to jest WYMAGANE ubezpieczenie.
Szkoda, że oszuści nigdzie o tym nie wspominają i we wszystkich ulotkach, na stronie internetowej i na podpisach koło cen w sklepie piszą 0%.
Hehe zdziwią się Ci co będą chcieli wziąć na 40 rat 0% :).
W każdym razie tak mnie wnerwiło takie hamskie oszukiwanie ludzi, że anulowałem zamówienie i kupię za gotówkę ... w innym sklepie.

--
pozdrawiam
 

kik-a

New member
No ja kupilem dzisiaj P42G30 w innym sklepie 24 raty 0%. W euro we Wrocku siedzi widac niekapetentna baba albo jak powiedzial gosc ze sklepu gdzie w koncu kupilem "cwana".

--
pozdrawiam
 
Do góry