Panasonic seria TX-P42G30

Molo15

New member
A czy p42g30 to coś innego niż p42g30e?

p42g30 to model literki E / B oznaczają rynek na jaki jest dany egzemplarz przeznaczony (UK / Europa). Chyba jakiś standard jest dostosowany do lokalnych wymogów. Np. inny przewód zasilający znajduje się w wersji Brit niż w Eu.
 
Ostatnia edycja:

video-darek

New member
kupiłem ten telewizor wczoraj 1.06.2011, w neonet cena promocyjna 2999zł , oraz prawdziwe raty 0%

miałem wcześniej plazmę Panasonika TH-37PV70P , grał ponad 4 lata i poszedł jeszcze za 1300zł :)
byłem przez ten czas cały czas zadowolony z tego TV, sprzedaż podyktowana tym iż nie był to model w FullHD i w końcu zaczęło tego brakować

po sprawdzeniu na stronie panasonika oferty bez zastanawiania się większego kupiłem plazmę TX-P42G30

w domu po rozpakowaniu oglądam TV z przodu i z tyłu, widzę w obudowie dwa wentylatory, hmm no to pewnie będzie głośno, ale dopóki nie włączony to tylko domysły.
Ustawianie, podłączanie, pierwsze włączenie ( zapomniałem o tych wentylatorach ) no to oglądamy TV , obraz jak obraz , ładny, próba z blu ray Avatar, bajka, super ładnie

gra już dobrą chwilę , w pewnym momencie przypomniałem sobie o tych wentylatorach, podchodzę do Tv , zaglądam z tyłu i nic nie słyszę poza delikatnym bzyczeniem , wentylatory niesłyszalne, bzyczenie słyszalne tylko jak blisko stanę przy Tv i zajrzę na tyły, z przodu z odległości od 30cm już bzyczenie jest praktycznie niesłyszalne, z odległości od 1m już żadnego bzyczenia nie słychać,

W nocy ściszyłem TV do zera i nie słyszałem bzyczenia, a jak już jest z głosem to słychać tylko głos z głośników
PROBLEM BZYCZENIA PRZESADZONY

niezły bajer ta Viera Tools,

telewizor rewelacja

jako że miałem wcześniej plazmę to sprawdzałem sobie od czasu do czasu czas pracy, no i teraz chciałem zobaczyć jaki ma czas pracy nowy nabytek, czy grał już wcześniej może na półce sklepowej czy jak zapewnia sprzedawca jest prosto z magazynu
niestety z info jaki mi się wyświetliło nie potrafię ocenić który parametr odpowiada czasowi pracy matrycy
g30.JPG


który parametr odnosi się do czasu pracy TV, dodam iż nic się nie zmienia w tym co widać na zdjęciu
komendę wpisuję taką jednocześnie przyciskam F+ -Vol + 3x0 na pilocie

poszukałem i udało się odczytać czas pracy
widać że sprzedawca mnie nie oszukał
telewizor nie był wcześniej włączony, te 12h to gra u mnie :)
czas.JPG
 
Ostatnia edycja:

sickman

New member
Napisz jak wszedłeś w sprawdzenie czasu, mam zamówiony ten telewizor i chciałbym sprawdzić to przy odbiorze. Domyślam się, że trzeba wklepać komendę "F+ -Vol + 3x0" i potem w menu wybrać SRV-TOOL?
 

video-darek

New member
Napisz jak wszedłeś w sprawdzenie czasu, mam zamówiony ten telewizor i chciałbym sprawdzić to przy odbiorze. Domyślam się, że trzeba wklepać komendę "F+ -Vol + 3x0" i potem w menu wybrać SRV-TOOL?

-V i 3x0 na pilocie
w pilocie naciskasz na cyfrę 2 i następnie Ok
kursorem w pilocie najeżdżasz na PTCT i następnie kursorem w prawo na puste pole obok PTCT
następnie przycisk na pilocie " wyciszenie " trzymasz wciśnięty do momentu w którym pojawi się czas

wsio
wychodzi się z tego na dwa sposony
exit na pilocie, bądź wyłączenie Tv wyłącznikiem
 

sickman

New member
Dzięki za info :) Wypróbuję jak tylko dostanę TV.

Mam małą prośbę do posiadaczy, czy ktoś z Was ma pod ręką pudełko z telewizora i mógłby podać jego wymiary? Nie jestem w stanie znaleźć na necie takich danych, w sobotę jadę 20 km po odbiór zamówionego telewizora i mam obawy czy upchnę go do samochodu. Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

video-darek

New member
Dzięki za info :) Wypróbuję jak tylko dostanę TV.

Mam małą prośbę do posiadaczy, czy ktoś z Was ma pod ręką pudełko z telewizora i mógłby podać jego wymiary? Nie jestem w stanie znaleźć na necie takich danych, w sobotę jadę 20 km po odbiór zamówionego telewizora i mam obawy czy upchnę go do samochodu. Z góry dzięki.
ja jeżdżę Xantią Hatchback , pudło zmieściło się bez problemu, dwa bym zabrał, jak masz podobnej wielkości auto to bez problemu się zabierzesz
 

sickman

New member
Ja mam sedana, do hatchbacka łatwiej upchnąć takie duże pudła, ale znalazłem wczoraj na jakiejś anglojęzycznej stronie, że pudło ma 115 x 75, więc chyba zmieści mi się w pozycji stojącej na tylne siedzenie :)
 

L.Sniper

New member
Przeglądając dzisiaj oferty sklepów zauważyłem w kilku z nich model: TX-PF42G30. To jakaś nowsza rewizja czy produkt z obcej dystrybucji ?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W przypadku modeli 50 cali różnica między P a PF sięga 500 zł. więc w czym jest różnica ?

Porównywałem PF na Francuskiej stronie Panasonic'a i różnicy nie widzę.
 

riculek

New member
Witam ponownie. Mam laickie pytanie do kolegów. Jak zupdateowac firmware w TV 42''G30 ? Czy musze podłączyć neta kablem do TV czy może da się też bezprzewodowo? Jak juz będzie podłączenie neta to co dalej zrobić? Czy można coś zepsuć w TV podczas updatu firmware? Na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Druga prośba dotyczy ustawień. Czy moglibyście polecić jakieś dobre ustawienia obrazu G30 42'' dajace najlepsza jakośc wyświetlania.
 

alabuz

New member
Pewnie kilku użytkowników ma podłączone swoje plazmy g30e do PS3. Ja zauważyłem w tym tv spore opóźnienie:/ Przełączyłem na tryb "gra" i widzę lekką poprawę, ale do ideału trochę brakuje. Macie jakieś dobre ustawienia do gier? A może ta plazma musi pochodzić parę dni, żeby działała jak należy? Poradźcie proszę.
 

OSP110233

New member
Witam ponownie. Mam laickie pytanie do kolegów. Jak zupdateowac firmware w TV 42''G30 ? Czy musze podłączyć neta kablem do TV czy może da się też bezprzewodowo? Jak juz będzie podłączenie neta to co dalej zrobić? Czy można coś zepsuć w TV podczas updatu firmware? Na coś szczególnie zwrócić uwagę?

Druga prośba dotyczy ustawień. Czy moglibyście polecić jakieś dobre ustawienia obrazu G30 42'' dajace najlepsza jakośc wyświetlania.

Prawdopodobnie tak jak w G20. Można z karty SD lub poprzez podpiecie do sieci. Pamietaj ze zmiana softu jest na stale. Mozna tylko na nowszy. Nie cofniesz tego do wersji wczesniejszej. Tak jest w G20 wiec tutaj tez. Softy do pobrania na stronie panasonic.com
 

barek71

New member
Używam tego tv od 1,5 miesiąca dziś zauważyłem ( nigdy takiego przypadku nie miałem) chyba wypalony piksel. Jasna ostro świecąca plamka o średnicy około 1 mm. Orientujecie się jak to jest z gwarancją obejmuje. Jest to o tyle irytujące, że jak patrzę na tv to widzę tylko tą plamkę. Widać ją nie pod każdy kątem. Niestety widać patrząc na wprost tv. Widać ją także przy wyłączonym tv.


Właśnie dojrzałem drugi wypalony piksel niedaleko tego pierwszego, lecz w tym przypadku trzeba się namęczyć aby go dojrzeć, więc z nim to nie ma większego problemu, gorzej z tym pierwszym, który w zasadzie wbija mi się w gały......:(
 
Ostatnia edycja:

barek71

New member
Pewnie kilku użytkowników ma podłączone swoje plazmy g30e do PS3. Ja zauważyłem w tym tv spore opóźnienie:/ Przełączyłem na tryb "gra" i widzę lekką poprawę, ale do ideału trochę brakuje. Macie jakieś dobre ustawienia do gier? A może ta plazma musi pochodzić parę dni, żeby działała jak należy? Poradźcie proszę.

Nie wiem na jakich grach męczysz to biedne TV ale u mnie żadnych opóźnień nie widzę, co prawda nie miałem jeszcze okazji poszurać na jakimś FPS,a ale na tym co zapuszczam obecnie z PS3 jest idealnie......
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Używam tego tv od 1,5 miesiąca dziś zauważyłem ( nigdy takiego przypadku nie miałem) chyba wypalony piksel. Jasna ostro świecąca plamka o średnicy około 1 mm. Orientujecie się jak to jest z gwarancją obejmuje. Jest to o tyle irytujące, że jak patrzę na tv to widzę tylko tą plamkę. Widać ją nie pod każdy kątem. Niestety widać patrząc na wprost tv. Widać ją także przy wyłączonym tv.


Właśnie dojrzałem drugi wypalony piksel niedaleko tego pierwszego, lecz w tym przypadku trzeba się namęczyć aby go dojrzeć, więc z nim to nie ma większego problemu, gorzej z tym pierwszym, który w zasadzie wbija mi się w gały......:(
Nie obejmuje gwarancja,już ktoś tu pisał o tym.
 
Do góry