Panasonic seria TX-P42G30

grzeseik

New member
(...) No i bardzo generalna uwaga. Za mniej więcej pół roku Panasonic oleje wszystkich użytkowników i skończy się wsparcie (aktualizacje softu, itp, itd). Tak było w przypadku G20. W G30 mam Iplex-a, a w G20 chyba go nie było (nie pamiętam, bo rzadko korzystałem z Viera cast). Nie było też marketu. Tak więc jak wejdzie G40 to będą w nim nowe funkcje softwarowe, których nie uświadczycie już w G20 czy G30. Biznes musi się kręcić :twisted:
Pozdrawiam
W wielu aspektach masz zapewne racje, ale Market musi byc jednak rozwijany i bedzie dostepny tak samo dla kazdej nowej serii jak i starej. mysle ze hakiem na nowe linie bedzie, jak z komputerami, nowy hardware ktory pozwoli obsluzyc nowe programy z marketu. podejrzewam ze docelowo w telewizorach upchniete beda konsole do gry (proste NMT juz przeciez sa) - takie centrum rozrywki w jednym pudelku.
mam nadzieje rowniez (choc tu bez przekonania) ze czasem jakies np. nowe kodeki beda uzupelnianie. w sumie wiecej nic nie potrzeba, jak juz wszystko okaze sie stabilnie dzialajace. tak to juz jest, ze pierwsi uzytkownicy nie dosc ze placa premie za nowosc to sa jeszcze beta - testerami.
 

Banan1970

New member
W wielu aspektach masz zapewne racje, ale Market musi byc jednak rozwijany i bedzie dostepny tak samo dla kazdej nowej serii jak i starej. mysle ze hakiem na nowe linie bedzie, jak z komputerami, nowy hardware ktory pozwoli obsluzyc nowe programy z marketu. podejrzewam ze docelowo w telewizorach upchniete beda konsole do gry (proste NMT juz przeciez sa) - takie centrum rozrywki w jednym pudelku.
mam nadzieje rowniez (choc tu bez przekonania) ze czasem jakies np. nowe kodeki beda uzupelnianie. w sumie wiecej nic nie potrzeba, jak juz wszystko okaze sie stabilnie dzialajace. tak to juz jest, ze pierwsi uzytkownicy nie dosc ze placa premie za nowosc to sa jeszcze beta - testerami.
Niestety nie zgadzam się z Tobą. W G20 marketu nie było. Przez prawie rok mojego korzystania z G20 w VieraCast nic się nie zmieniło. Kodeki? Tu również nic. Zresztą można poczytać m.in. na tym forum, że G30 czyta coś czego nie czytało G20. Jaki problem był w tym by wypuścić aktualizację softu do G20? Aż tak bardzo sprzętowo te telewizory się chyba nie różnią.
Pozdrawiam
P.S. Taka jest obecna polityka producentów. Trochę OT. Mam telefon SE X8. Telefon jest na rynku od jesieni zeszłego roku. W grudniu była aktualizacja softu, potem w lutym poprawka do tego softu i SE oficjalnie podało, że na tym kończy. A jak chce się telefon z nowszą wersją androida to trzeba kupić nowy model :twisted: Czyli mam wyrzucić telefon z którego korzystam pół roku. Kpina.
 

Frog_PL

New member
Wlasnie Barek71 jakbys mogl powalczyc w cos dynamicznego i jak sie sprawa ma w tym. Oraz zostawic gre na np 2h w jakims glownym jaskrawym menu i zobaczyc czy zostana powidoki i po jakim czasie znikna....
Aha i czy ogladanie w dzien ale przy zaslonietych zaslonach lub roletach jesli takowe masz tez tak samo blado wypada ?
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Negatywy:
- lustro - widzę okno za plecami
TV nie powinno się stawiać na przeciwko okna.
Czy to PDP, CRT, LCD to zawsze będą odbicia.
Nawet jak postawisz meble na wysoki połysk to będą odbijać jak lustro.
Zauważ, że przy włączonym TV odblaski są o wiele słabsze.

dwa filmy ten sam format ciężar podobny a jakość diametralnie różna
Ale bitrate ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po 2 h - nie powstaną długie powidoki.
Przy zasłoniętych roletach - nie ma żadnego problemu.
Przy zasłonach - zależy jakie zasłony.

Jeśli nie chcesz odbić - to sprawdź Sharpa LE 830 , Sony EX 500,. JVC s90, Toshiba RV 555
 

Frog_PL

New member
po 2 h - nie powstaną długie powidoki.
Przy zasłoniętych roletach - nie ma żadnego problemu.
Przy zasłonach - zależy jakie zasłony.

Jeśli nie chcesz odbić - to sprawdź Sharpa LE 830 , Sony EX 500,. JVC s90, Toshiba RV 555


Thx Kiki za propozycje. Ale mam jeszcze 2 miesiace czasu na kupno Wiec bede czytal jeszcze opinie uzytkownikow. A gdzy przyjdzie czas poprosze o propozycje podajac wiecej szczegolow bo np. limit cenowy 3.500 dyskfalifikuje mi niektore te propozycje.. No ale to podam wszystko za jakis czas i licze na twa pomoc.
 

cactusek

New member
Bez reklam
nie całkiem:
ruter pentagram: 9v, 0.8A czyli: 9v x 0.8A = 7W

1KW zużyje przez 142 godziny (miesiąc ma 720h)
zakładając że 1KWh kosztuje 0.50 zł to przez miesiąc zużyje 5KW = 2.50 zł - (gdyby go nigdy nie wyłączać).

Twoje obliczenia są całkowicie błędne ponieważ płacisz za prąd zmienny pobrany z sieci a to co masz w obliczeniach to napięcie na wyjściu zasilacza (stałe). Na tabliczce znamionowej powinna być podana moc prądu zmiennego bo taki jest wymóg normy. Dziwne że tego nie masz.
 

Zenobiusz70

New member
Witam wstawiam zdjęcie G30 z F1
 

Attachments

  • F1.JPG
    F1.JPG
    340,7 KB · Wyś: 399

pkt25

New member
dysk zewnętrzny

Może to głupie ale wczoraj byłem w EURO... i chciałem podłączyć swój dysk zewnętrzny do tego TV żeby zobaczyć jak wyglądają fotki i filmy. Ku mojemu zdziwieniu sprzedawca powiedział, że oczywiście mogę to zrobić ale na własną odpowiedzialność gdyż tv ustawi mi taki format plików na dysku, że potem komputer go nie widzi i dysk staje się bezużyteczny, można jedynie używać przy tv.
Wydaje mi się to co najmniej dziwne a wręcz niemożliwe. Jednakże zanim podłączę dysk, chciałby zapytać czy komuś się to zdarzyło?
 

Dig Dug

New member
pkt25 - wg. mnie bzdura. Prędzej TV nie widzi formatu z kompa niż odwrotnie.
Może i TV indexuje jakoś dysk, ale nie sądzę że tak by było to nieodczytywalne przez kompa.
 

jacek1969r

New member
Panowie ze sklepu opowiadają bzdury. Telewizor formatuje dysk wyłącznie jeżeli każemy telewizorowi go użyć do nagrywania z tunera DVB-T. W takim wypadku dane z dysku są usuwane, natomiast nic nie przeszkadza go na komputerze ponownie sformatować do "normalnego" użytku. Przy samym oglądaniu materiałów z dysku nic się nie stanie.
 
Ostatnia edycja:

skipl

New member
Czy do slonecznego pokoju (z dobra glosnoscia - 24m2), przy praktycznie takiej samej cenie, nie bylby lepszy TX-P42V20E ? Infinite Black PRO i brak buczenia, kosztem starszego ekranu i elektroniki.
Co o tym sadzicie i czy warto kombinowac w ta strone ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z dyskiem jest tak ,że jak nie właściwie posłużysz się menu to rzeczywiście wykasuje Ci wszystko co miałeś.
Nagrania na twardym dysku z telewizora widzi tylko ten jeden konkretny model.

Byłbym też za G30.
 

L.Sniper

New member
Podpowiedzcie mi proszę jakie kable najlepiej kupić do G30 ? To nie jest jakiś ultra high end i nie będę wiadomo kupował kabli za fortunę ale nie chcę też kupić szmelcu. Potrzebuję 2 sztuki po ok 2-3m max. Warto inwestować w coś droższego niż Prolink Exclusive ? Co sądzicie o Lindy albo jakimś Bandridge do 100 zł ? Najtaniej wychodzi Prolink bo ok 70 zł za 3m.
 

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpowiedzcie mi proszę jakie kable najlepiej kupić do G30 ? To nie jest jakiś ultra high end i nie będę wiadomo kupował kabli za fortunę ale nie chcę też kupić szmelcu. Potrzebuję 2 sztuki po ok 2-3m max. Warto inwestować w coś droższego niż Prolink Exclusive ? Co sądzicie o Lindy albo jakimś Bandridge do 100 zł ? Najtaniej wychodzi Prolink bo ok 70 zł za 3m.
Moim zdaniem jaki byś nie kupił, to bedzie dobry. Jest to kabel cyfrowy więc wywalanie kasy na firmę nie ma sensu. Miałem kable różnych firm i te lepsze i takie za 17zł i nigdy nie widziałem różnicy. Jak byś kupował SCART, to warto się zastanowić nad czymś markowym.
 
Do góry