Panasonic seria TX-P42G30

digitalus

Banned
aby bylo sprawiedliwie to buczenie nie dotyczy tylko plazm
w dziale lcd mozna w wyszukiwarce wpisac slowo buczenie i pojawi sie wiele przykladow. oczywiscie jakis telewizor moze bzyczec glosniej a inny ciszej lub wcale.
wytlumaczenie jest takie .jesli ktos ma dobry sluch to moze uslyszec wyrazniej buczenie lub slynne bzz. najbardziej podobal mi sie post gdy ktos napisal ze slyszy buczenie a ktos z rodziny powiedzal ze jest nienormalny bo zadnego buczenia nie slyszy:)
tylko dwa przyklady
plazma
http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html
lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/640449-post1405.html
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Nie przecze, ze zjawisko wystepuje tylko w plazmach:).

Zaprosilem 3 osoby i wszystkie slyszaly brzęczenie( bzzzy, bzzyy , fajna sprawa) . Kolega nie mogl uwierzyc we wlasne uszy :shock:

Tak jak pisalem, najwyzej bedzie sepuku albo postoi sobie a potem zawisnie jako kolejny mebel, ktorego sie nie wlacza ;).

Kiki, jaki format napisow i jakie kodowanie w Konfiguracji Video?
 

Rob231

New member
Druga sztuka sprawuje sie troche lepiej, ale nie jestem juz niczego pewien. Dalej brzeczy w Viera Connect i nie tylko. zmiana na plus w Gladiatorze miedzy 1:30 i 2 minuta, wczesniej bylo bardzo zle . PRzy wylaczonym wszystkich urzadzeniach, zamknietych oknach( szczelnych) , dzwiach pokoju juz nie wypelnia brzeczenie.

G30 nie jest na pewno dla fanatykow ciszy. Osobnicy ze sluchem absolutnym moga cierpiec meki panskie ogladac G30;).
 

don111

Banned
bzyczenie to częsta przypadłość niektórych egzemplarzy plazm, zwłaszcza jak masz skręcony mocno kontrast (>50%) i akurat lecą jasne sceny na ekranie
 

Paweł Dziuba

New member
Z mojego doswiadczenia wysnułem wniosek że bzyczenie (z zasilania) występujące w różnych urządzeniach wynika z jakości prądu jaki ma się w gniazdku ; dobrze jak się ma uziemienie w gniazdku lub zerowanie , a jak się nie ma to trzeba zrobić (to 15 minut roboty) przynajmniej zerowanie - może to zmniejszyć poziom bzyczenia .
 

Peter_21

New member
W teście Kikiego G30 wyszedł bardzo dobrze..ma dobra czerń, kolorki, płynność, mały apetyt na prąd (nie przekracza 165W moim zdaniem rewelacja jak na plazmę). Bardzo ciekawe jest porównanie G30 z topowym VT30:)..G30 wcale nie jest gorszy..różnice są ale minimalne
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak tylko jak potwierdzi sie masowe bzyczenie to cała reszta traci na wartości, kto miał buczący telewizor ten wie jaka to przyjemność z oglądania.
 

Lishoo

New member
Z mojego doswiadczenia wysnułem wniosek że bzyczenie (z zasilania) występujące w różnych urządzeniach wynika z jakości prądu jaki ma się w gniazdku ; dobrze jak się ma uziemienie w gniazdku lub zerowanie , a jak się nie ma to trzeba zrobić (to 15 minut roboty) przynajmniej zerowanie - może to zmniejszyć poziom bzyczenia .

Koledzy, a jak u was jest z uziemieniem? powiem szczerze już brałem pod uwagę to uziemienie, może to jest tego wina? może by jeszcze zbadać jakie napięcie jest w gniazdku??

Oglądałem dzisiaj parę g30/vt20/gt20 w kilku sklepach szukając owego buczenia i kurczak nic nie mogłem się dosłuchać :(

EDIT:

Aha i jeszcze wyczytałem że bzyczenie jest mniej lub bardziej słyszalne zależnie od wysokości n.p.m, im niżej tym ciszej (większe ciśnienie), a im wyżej tym głośniej (niższe ciśnienie)
 
Ostatnia edycja:

wujek dobro

New member
Proszę o pomoc. Dziś nabyłem G30 i mój model nie widzi dysku zewnętrznego Samsung 500GB ani w exFat ani e NTFS. Pena w formacie FAT 32 widzi. Dysku już nie. Czy ktoś miał z tym do czynienia?

Jakie ustawienia dla obrazu polecacie bo te pierwotne to kaszana.
 

rojam

New member
Koledzy, a jak u was jest z uziemieniem? powiem szczerze już brałem pod .......
EDIT:

Aha i jeszcze wyczytałem że bzyczenie jest mniej lub bardziej słyszalne zależnie od wysokości n.p.m, im niżej tym ciszej (większe ciśnienie), a im wyżej tym głośniej (niższe ciśnienie)

No to najlepszymi kupcami tego modelu będą Holendrzy i mieszkańcy Żuław Wiślanych..
 

Aaron

New member
Z góry przepraszam za laickie wtręty na tak zaawansowanym technicznie forum , ale śledzę je od początku i mam kilka pytań na które jak dotąd nie znalazłem odpowiedzi. Na wstępie może jeszcze tylko , że zastanawiam się nad kupnem Tv i czytając uważnie to forum już prawie zdecydowałem się na plazmę Panasonica a jedyny w tej chwili dylemat to decyzja czy 42` czy 46`.
Zwróciłem się w innym wątku o poradę co do wyboru konkretnego Tv i firmy , ale na razie zero odzewu więc jeśli pozwolicie pomęczę Was w tym temacie ...
1)-jeśli G30 widzi krzaczki w polskim tekście to mam rozumieć , że tylko z HDD czy pena w USB a po włączeniu ze źródła zewnętrznego typu odtwarzacz DVD już nie będzie tego zgrzytu ?
2) - czy wiecie może czy da się użyć jako modułu do transmisji Wi-Fi coś takiego jak np.Patriot WIRELESS ADAPTER USB TYPE G czy trzeba od razu płacić Panasonicowi sporo jak dla mnie , bo 350 za moduł dedykowany DY-WL 10 jak mi powiedziano w sklepie
3) - jak to jest z dźwiękiem przestrzennym w tym TV. Do tej pory pod swoim poczciwym LCD LG podłączony miałem obraz pod Tv kablem HDMI a dźwięk optykiem pod tuner kina bezpośrednio z BD. Czy podłączenie HDMI i wyprowadzenie dźwięku na tuner bezpośrednio optykiem z Tv pogorszy dźwię czy go zachowa. Podobnie jak to ma się z dzwiękiem z dekodera HD telewizji kablowej ?
4) - nie miałem do czynienia z odbiornikami Tv multimedialnymi więc mam pytanie czy skonfigurowanie sieci domowej między Tv laptopem i modemem (ewentualnie ruterem) wymaga skończenia informatyki na Polibudzie czy da sobie z tym radę przeciętna blondynka ?
Wszystkich serdecznie pozdrawiam dziękując serdecznie za wiele na prawdę bezcennych uwag jak dla mnie totalnego laika dotyczących telewizorów jakie miałem okazję przeczytać na tym forum.
 

Thorand

New member
1) Kiki udowodnil ze polskie napisy z "jezyczkami" dzialaja. Patrz test.
2) Trzeba placic chyba ze masz modul dzialajacy bez sterownikow. Proponuje przetestowac w sklepie. Jak na razie nie widzialem niereferencyjnych co nie znaczy ze ich nie ma / nie bedzie.
3) Nie mam doswiadczenia aczkolwiek jeden z uzytkownikow pisal wyzej ze wyprowadzil dts swiatlem z TV do aplitunera
4) Akurat skonczylem polibude wiec nie bede obiektywny. Sprzedawcy w sklepie sobie z tym radza ale nie wiem co konczyli. Przeczytaj instrukcje ze strony producenta i ocen sam czy to trudne czy nie. Popros w sklepie aby Ci pokazali jak sie to robi. Poza tym internet roi sie od poradnikow.

P.S.
Obawiam sie, ze przecietna blondynka nie odrozni lcd od plasmy ;) szczerze mowiac, z pewnej odleglosci sam moglbym miec problem... hmm ... musze to przemyslec.
 
Ostatnia edycja:

wojks

New member
1) Kiki udowodnil ze polskie napisy z "jezyczkami" dzialaja. Patrz test.
2) Trzeba placic chyba ze masz modul dzialajacy bez sterownikow. Proponuje przetestowac w sklepie. Jak na razie nie widzialem niereferencyjnych co nie znaczy ze ich nie ma / nie bedzie.
3) Nie mam doswiadczenia aczkolwiek jeden z uzytkownikow pisal wyzej ze wyprowadzil dts swiatlem z TV do aplitunera
4) Akurat skonczylem polibude wiec nie bede obiektywny. Sprzedawcy w sklepie sobie z tym radza ale nie wiem co konczyli. Przeczytaj instrukcje ze strony producenta i ocen sam czy to trudne czy nie. Popros w sklepie aby Ci pokazali jak sie to robi. Poza tym internet roi sie od poradnikow.

P.S.
Obawiam sie, ze przecietna blondynka nie odrozni lcd od plasmy ;) szczerze mowiac, z pewnej odleglosci sam moglbym miec problem... hmm ... musze to przemyslec.

Odnośnie punktu 2. działa moduł Netgear WNDA3100
A konfiguracja połączenia z siecią jest proste.
W razie pytań odnośnie konfiguracji zapraszam na priv.
 

mereyer

New member
Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać.
Mam pewien problem z nowo nabytą plazmą g30. Mianowicie nie wiem jak odtworzyć napisy w filmie, podczas, gdy oglądam jakiś film w avi czy mkv telewizor albo nie widzi, albo nie czyta napisów. Z góry mówię, że mają one taką samą nazwę, próbowałem też z różnymi formatami jak srt czy txt. Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi ? : )
 

Aaron

New member
1) Kiki udowodnil ze polskie napisy z "jezyczkami" dzialaja. Patrz test.
Test widziałem , ale Kiki to dla mnie "Wszechnica Wiedzy Tajemnej" a mnie raczej chodziło czy to jest działanie banalne czy trzeba jakiś "zaklęć". Za zainteresowanie wielkie dzięki... :)


2) Trzeba placic chyba ze masz modul dzialajacy bez sterownikow. Proponuje przetestowac w sklepie. Jak na razie nie widzialem niereferencyjnych co nie znaczy ze ich nie ma / nie bedzie.
Chwilkę dalej Wojks podpowiedził mi już , że są więc dalej już Jego będę męczył na prive`a
3) Nie mam doswiadczenia aczkolwiek jeden z uzytkownikow pisal wyzej ze wyprowadzil dts swiatlem z TV do aplitunera
Nie do końca o to mi chodziło. Szczątkowa wiedza pozwoliła mi wyśledzić , że fizycznie się da wyprowadzić. Mnie głównie chodzi o to czy to będzie realne DTS czy DD 5.1 jeśli przeprowadzę dźwięk HDMI z BD na TV a potem "światłem" na amplituner. CZy nie stracę na sygnale , bo tu mi już wiedzy nie starcza a Panowie w sklepie dzielą głosy po 50% czyli traktuję , że wiedzę mają tylko o dwa podręczniki większą niż ja ...


Obawiam sie, ze przecietna blondynka nie odrozni lcd od plasmy ;) szczerze mowiac, z pewnej odleglosci sam moglbym miec problem... hmm ... musze to przemyslec.
Spoko , ja też zanim zacząłem czytać to forum nie rozróżniałem. Teraz już wiem czym się różnią... Dla jednych wszystkim dla drugich niczym ... :). Ale będę dalej dociekał prawdy jak Darwin ... :)
Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję i czekam na dalsze uwagi ...
Pozdrawiam
 
Do góry