Panasonic seria TX-P42G30

jacek1969r

New member
Tamte mógłbyś rozważać do oglądania w jasnym pomieszczeniu. To że masz kablówkę cyfrową ma drugorzędne znaczenie. W pozostałych kwestiach, jeżeli chodzi o obraz, ten TV będzie lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Do wszystkich zainteresowanych zakupem 42G30.

1. Obraz jest taki jakiego sie spodziewalem, bardzo naturalne kolory, plynne animacje. Czern moglaby byc lepsza, ale jest dobrze. Rownomierne podswietlenie calego ekranu. Warto zobaczyc jeszcze raz Gladiatora w 720p. Z Blu-raya ( remastered) nabede niebawem. Komentarz zbedny. Gry w 1920x1080 na 42 calach, komentarz zbedny, Matrix puszczony z HD DVD z napedu w kompie, no coz, sami wiecie, jest sie czym nacieszyc, tak samo Terminator na Blu( choc nie jest to najlepszy transfer pod sloncem)

Sygnal z kompa do TV to jak wiemy 1080p , 60 Hz, mozna zmienic w Catalyst Control Center ( karta 4850) na 1080 24Hz( tak zrobilem przed wlaczeniem Matrixa). Konieczna ingerencja zakladce DTV ( HDMI) Scaling options i ustawienie OVERSCAN 0%. Wowczas obraz zostanie przeskalowany na caly ekran. Polaczenie kompa z TV przez kabel HDMI ( bezposrednio do wejscia HDMI w TV, nie przez amplituner, bo jak na razie bylo mi wygodniej) , z przejsciowka ATI DVI-HDMI. Po polaczeniu kompa z TV pojawia sie nowy tryb obrazu GRA.

2. Viera Connect uruchomil sie bez problemu, na laczu 10/20 Mbitow i 2 Mbit upload ( Aster, twoj Swiat) . Wystarczylo polaczyc kablem sieciowym z routerem( router 1Gbit, ale pewnie maks to 100mbitow do TV) i wszystko ruszylo od razu. Nie wiem jak jest bezprzewodowo przez adapter, ktos musi sobie sprawdzic. Viera connect to zbior bardziej lub mniej przydatnych odnosnikow do serwisow sieciowych. Przydatne to Ipla, Iplex, youtube ( na razie nie udalo mi sie zobaczyc ani jednego filmu w HD z Youtube, probowalem z roznymi zwiastunami, w tym z Avatar), Cinetrailer( tu mozna zobaczyc zwiastuny filmow w HD). Nawigacja to dziecinna igraszka, istnieje mozliwosc ustawienia samemu kolejnosci wyswietlania serwisow. Jest jeszcze Facebook, Blooomberg news, euronews, Accuweather i kilka mniej waznych. Dla ciekawskich panasonic przygotowal Viera Market i dostep do roznych aplikacji .
Filmy z ipla wlaczaja sie szybko, rozdzielczosc filmow z iplexu pozostawie bez komentarz( dla entuzjastow)

3. Oprogramowanie w TV to wersja 1,304, szybko laczy sie z serwerem Pana i jak na razie nie znajduje nowszego.

4. TV wykrywa klawiature USB( kazda mozliwa) i nie ma zadnego problemu z pisaniem polskich znakow( chocby w Youtube, mozna tez nawigowac klawiatura).

5. Czyta na 100 % exFat , NTFS i FAT32 z pendriva w Odtwarzaczu mediow.

6. Glosniki w TV radza sobie calkiem ,calkiem , nawet mozna uslyszec niskie tony przy wybuchach. Dla wielbicieli prawdziwego brzmienia, tylko kino domowe.

7. Po lepszym poznaniu poruszania sie w odtwarzaczu mediow moge napisac, ze Panasonic postaral sie. Przewijanie, cofanie, pauzowanie itp odbywa sie przy odrobinie wprawy bezproblemowo. Obsluga pilota bez zarzutu. Dla ciekawych, kod do obslugi TV to 10650 , sprawdzone na ampli Onkyo TX-SR577.

8. Roznie bywa z sygnalem "HD" z kablowki ( Aster, pakiet basicplus i HD).

Najlepiej wyglada to Canal+Film HD i Discovery HD. TV od razu pokaze z jakim sygnalem ma sie do czynienia. Wszystkie niedoskonalosci widac golym okiem, kwestia przyzwyczajenia.

9. TV ladnie sie prezentuje, model 2010 nie umywa sie do g30. Cena 2850+kabel HDMI 1,8.

10. Ogladanie filmow przez DLNA( PC share Samsunga) na razie niemozliwe. Widzi, ze jest, ale nie pokazuje folderow i fimow. (tak, potwierdzilem w ustawieniach, ze TV ma wstep), serwer postawiony na windows XP3. Widzial za serwer z Win7 Ultimate. Podkreslam, ze ogladanie filmow udostepnionych przez PC share Samsung dziala bez zarzutu na kompach w Lanie, bezprzewodowo i po kablu, takze w komorce.

11. Jest bardzo kiepsko z napisamy w filmach. Polskich znakow nie rozpoznaje i nie wyswietla. JEst kodowanie Latin 1, Latin 2, cyrylica, unicode, jakies dwa chinskie. Wykrywa napisy zalaczone w pliku. Po uruchomieniu kliknac option na pilocie, konfiguracja video .

Zadnych powidokow na razie nie dostrzeglem. Wentylatory slychac tylko przez 1 sekunde jak sie uruchamiaja, potem juz tylko cichutki szum z bardzo bliska.

Wielkosc ekranu jest w sam raz z 3,5 m, nie jest za maly, nie jest za duzy.

TV ma niestety jedna przypadlosc...
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Wciaz mnie jednak zastanawia dlaczego wiekszosc trybow jest ciemna i wygaszona? Moze dopiero w domowej ciemni pokaze pazurki?
Jarzeniowe oświetlenie w sklepach wpływa negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu plazm.
LCD w sklepach mają ustawiony tryb "Sklep" i obraz zawsze będzie wyglądał "lepiej" na LCD niż na plazmie. Plazma dopiero w domu przy naturalnym oświetleniu pokazuje pazurki.
Mam plazmę Panasa 42' PV80 i zamierzam zmienić na TX-P50G30E ale zastanawiam się czy warto.
Nie zależy mi na odtwarzaniu multimediów przez USB bo mam ASUS O!Play także w grę wchodzi głównie jakość cyfrowego obrazu z SAT.
PV80 ma powłokę antyodblaskową, a kupując TV bez tej powłoki boję się rozczarowania.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
w przypadku kanalow sd mozesz zauwazyc roznice bo obecnie posiadasz telewizor o rozdzielczosci 1024x760. g 30 to wiekszy ekran - 50 cali i wyzsza rozdzielczosc.
kanaly hd beda prezentowac sie lepiej.przyklad 50s20
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html
jesli chodzi natomiast o kanaly sd to trudno jednoznacznie odpowiedziec. musialbys sam ocenic ogladajac kanal sd lub nagrac fragment programu , roznica bedzie na pewno. dokladnie obejrzec w domu, pozniej ten sam fragment w sklepie w telewizorze g30. nie sprawdzalem czy g30 "czyta" pliki mpeg2. odtwarza na pewno mkv.nie odtwarza plikow ts.mozesz np zabrac asusa do sklepu to tez jest rozwiazanie i
ten fragment programu
Download TVN 24 - December 11 12 33 56.mpg from Sendspace.com - send big files the easy way
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jak już pisałem na multimediach mi nie zależy.
Jakość programów SD na TV Full HD i to o wiele większym bo 50 calowym mogą wyglądać gorzej, ale w większości oglądam programy HD, a programy SD z satelitki są w miarę dobre. Nawet TVP2 w SD z satelity wygląda na PV80 "prawie" jak w Full HD więc to przeboleję.
Najbardziej boję się lustra w nowym G30.
Strzelając flashem aparatu z 2 metrów w wyłączony ekran PV80 widać tylko bladą plamę na zdjęciu dlatego prosiłbym jakiegoś właściciela G30 o zrobienie takiej fotki i wrzucenie tu na forum.
Dla porównania :roll:
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Dzwiek cyfrowy po optyku do kina domowego w G30

Mam dobra wiadomosc dla przyszlych posiadaczy 42G30 i calej serii G30.

Mozna cieszyc sie dzwiekiem cyfrowym z wyjscia cyfrowego ( optycznego) TV w glosnikach kina domowego. Sprawdzone w filmie Wall-e, gladiator, odpowiednio DTS 5,1 i 6.1, Dune ( extended) z Dolby 5,1. Swietna sprawa, bo TV obsluguje NTFS. Obejdzie sie bez dzielenia plikow programem Mkvmerge.
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Wszyscy domyslni wiedza . Na dniach sprobuje cos z tym zrobic.

Jak na razie wszelkie info macie jak na tacy, kupujcie i przekonajcie sie sami ;), testujcie.

Gdzie podzial sie mityczny test G30 Kikiego?
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Brak polskich napisow w filmach to pestka. W menu, w Viera Connect i po podlaczeniu klawiatury USB polskie znaki dzialaja normalnie. Polskie kodowanie w filmach pojawi sie pewnie w nowej wersji oprogramowania TV.

Przypadlosc jest o wiele gorsza. To w koncu plazma i sztuka ,sztuce nierowna. W dwoch sklepach, dwie sztuki byly tego pozbawione.

Ktos sie juz domysla:)? Nikt? Trudno. Trzeba czekac. Tyle czytacie o plazmach, a w szczegolnosci o G20, ktos na pewno sie domysla.
 

lcz@interia

New member
Ja kupiłem 42 G30 w zeszły czwartek. I rzeczywiście gdy ekran jest jasny lekko buczy. Ale prawdę mówiąc to żeby usłyszeć to buczenie muszę tak ściszyć telewizor, że nie słyszę dialogów. Wentylatorów w ogóle nie słyszę.
Obok TV stoi dekoder Cyfry z dyskiem i nagrywarka DVD i to są "głośniejsze" źródła lekkiego szumu w tle.
Mam nadzieję, że już tak zostanie...
 

Lishoo

New member
Ciekawe jak to jest z tym brzęczeniem.. czy to głośniki wyciszone na maksa i tak brzęczą, czy być może to jakiś transformator w środku? No i pytanie dlaczego? różnica napięć w sieci?
 

Rob231

New member
No wlasnie, koledzy zgadli, u niektorych niestety brzeczenie slychac z kilku metrow. Jedni maja wiecej szczescie, inni mniej. Wytezajcie sluch.
 

Lishoo

New member
To ja mam takie pytanie :D da radę jakoś nagrać ten dzwięk buczenia żeby na komputerze pokazało pasmo (częśtotliwość?) w jakiej je słychać?
Być może nie ma egzemplarza który nie buczy tylko buczy w troszeczkę innej częstotliwości i jeden człowiek będzie to słyszał, a drugi nie, zależy jaki ma kto słuch :)
W każdym razie wyczytałem że buczenie w plazmach jest normalne jeżeli ekran wyświetla janse tło i kontrast jest wysoki, ale jeżeli słychać je z daleka to podobno kontrast jest ustawiony za wysoki, można też spróbować odsunąć trochę TV od ściany czy innej twardej powierzchni. Można też spróbować przyciskać w różnych miejscach obudowę żeby sprawdzić czy to nie wina jakiejś śrubki.
 

Rob231

New member
Dziekuje za wskazowki, ale probowalem WSZYSTKICH ustawien i brzyczalo przy THX/Kinie domowym, kAzdym mozliwym zrodle , zwlaszcza przy Analogowym, Viera Connect, filmach Blu 24 Hz , w odtwarzaczu mediow, 1,30-1,50 minuta Gladiatora 720p.

Niestety mikrofony w 2 tel. komorkowych i mikrofon komputerowy nie byly w stanie tego zajerestrowac. Dzis wymienilem na drugi G30. Nie bylo slychac brzeczenia z bliska ogladajac film.( niestety w pomieszczeniu biurowym) .Moze spadlem z deszczu pod rynne i nadal bede slyszal.

Wowczas zostaje juz tylko sepuku;).

Telewizor opukiwalem, uciskalem jak lekarz pacjenta. Brzeczalo ( nie jak pszczola czy bak, tylko jak elektronika, ktora mocno sie wysila ) tak samo ( bylo nawet slychac z 3,5 -4m, z metra bylo slychac bylo tylko TV. Miejcie uszy szeroko otwarte.

Nie po to kupuje kawal zaawansowanej technologii by bawic sie dokrecanie, luzowanie srubek.

Chcialo sie plazmy to sie ma. Zobaczymy jak druga sztuka, Panowie w sklepie byli cierpliwi i uczynni. Porzadny sklep, ale wszyscy zgodnie podkreslali, ze z plazma tak to juz jest. Jak zalegnie cisza na dlugie dni, oznaczac to bedzie, ze jestem pograzony w wielkim smutku.

Trzymajcie kciuki za swoje plazmy, hehe ;).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Test jest TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-foru...dz-nasze-ostatnie-artykuly-12.html#post644244

1. Głośna praca.
Jeśli ktoś ma akustyczne pomieszczenie , ogląda telewizor ściszając do zera głos i dookoła cisza jak makiem zasiał - to słychać jest lekki szum. Na ile to jest przeszkadzające - to kwestia własnej wrażliwości słuchu.

2.Napisy czyta z polską czcionką.
003_P1260265.JPG

I możesz cieszyć się pełnią filmu. Niestety nie da się powiekszyć wielkości czcionki z poziomu menu telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Rob231

New member
Byc moze tak jest. U mnie chodzi o 17,5 m2 pokoj, z otwartym oknem, dzialajacym komputerem, dekodere kablowym i bylo slychac tylko TV. Monitor sobie pobrzekuje jak przystawiam ucho na 5 cm, czasami slysze go z 0,5 m i "poprawiam" kabel zasilania i przestaje, ale tak ma monitor NEC 20, 1 GX2 PRO.

Moja poprzednia G30 bylo slychac z kilku metrow i nie dalo sie z tym wytrzymac.

Czyta napisy?

Jaki format napisow i jakie ustawienia w TV?
 
Do góry