Panasonic seria ST30 (TX-P42ST30, TX-P46ST30, TX-P50ST30)

AXe_MeXx

New member
Witajcie
Po długim przewertowaniu różnorodnych wpisów na tym forum (i nie tylko) postanowiłem zakupic 46st30. Jako,że wspomagałem się wpisami tutaj, chciałbym podzielić sie swymi wrażeniami po dwu tygodniowym użytkowaniu oweg TV.
1. Odległośc od tv to 2,5 do 3 m, poczatkowo szukałem 42 cale, ale chwała mi za to,że przekonałem żonę na 46 cali, choć po rozpakowaniu była uwaga ze jest za wielki, o czym po tych dwóch tygodniach zapomniałem i ja i moja żona. Ta wielkosc jest w sam raz jak na mój pokój niecałe 18m2, 50 cali mogłoby się zbytnio wyrożniac i co najważiejsze nie zmieściło by się na szafkę RTV (albo paskudnie by to wyglądało). Na 46 cali przesiadłem się z 32 LCD LG. To tyle na wstępie, przejdę do konkretów.
2. Obraz póki co z kablówki i nie widzę zadnej rożnicy pomiędzy jakoscią tego TV z poprzednim (jedynie z bliska widac artefakty, których nie zauważam juz przy ogladaniu DVD czy też filmów HD)
Ostrośc na przyzwoitym poziomie, można pogrzebać w ustawienaich, kolory rewelacyjne - nie ma porównania do poprzedniego TV LH2010, który to miał masę wiecej ustawień takich jak gamma, kontrast dynamiczny, kolor dynamiczny itp itd. Jak dla mnie - okrojone opcję są lepsze, gdyż obraz można ustawic "pod siebie" zmieniając, próbująć ingerować w kilka ustawień, nie w kilkanaście.
3. Płynnośc ruchu - jest OK, ale powiem szczerze, że miałem przypadki przycinania ruchu na max. właczonym IFC - może to wina danego sygnału, ale zaniepokoiło mnie to trochę. Ogólnie IFC używam na poziomie pośrednim i nieraz obraz zachowa sie dziwnie, ale nie jest to częste i zbyt przeszkadzające. "teatrzyk" - nie wiedziałem do tej pory co oznacza to pojecie, teraz już wiem i w żadnym wypadku mi to nie preszkadza, powiem wiecej obraz wyglada na bardziej realistyczny (ale to tylko moja opinia).
4. Przejścia tonalne - kolejne pojęcie, którego nie znałem, teraz już znam i jest to mocno denerwujace (choć nie zawsze jest to widoczne), technologia idzie do przodu i myślałem, że jest już mocno dopracowana, bo tego typu wada wg. mnie nie powinna mieć bytu w sprzęcie z 2011 roku. To wg. mnie Największa wada tego telewizora
5. Floating black - zupełnie przypadkiem trafiłem na to stwierdzenie i powiem szczerze, że jest to widoczne zjawisko, oczywiscie też nie we wszystkich przypadkach, nie zawsze to widac, ale jeśli dobrze sie przyjzeć jest małe pulsowanie jasnosci, moze ktoś wie jak to wyeliminować? Druga wada TEGO TV!
6. 3D - TV kumiłem w Media E za 3499 (tyle max. mogłem wydać i myśląc, że TV ma posłużyć mi kilka lat chciałem miec opcję 3D) z jedna parą okularów gratis. Oglądałem materiały HD po konwersji 2D-> 3D efekt widoczny lecz nie oszałamiajacy, czekam na materiał 3D wtedy mógł napisac więcej.
7. Dźwięk - jak na płaski TV - dobry.

Tyle z mojej strony, nie pisałem o wyglądzie, o wejsciach, wyjściach czy opcjach internetowych, bo albo nie mam do tego zadnych uwag, albo nie zdązyłem się tym zapoznac. Mam nadzieję, że odświeżyłem wątek i ktos jeszcze napisze cos o swoim st30
 

AXe_MeXx

New member
no tak o tym zapomniałem napisać, powiem szczerze, że słoń na ucho mi nie nadepnął i nieraz moje ucho musi się męczyć :) ale w tym wypadku nie ma tragedii, szum wiatraków słyszę gdy wieczorem oglądam tv, gdzie głośność jest zmniejszona, niemniej jednak nie jest to dla mnie irytujące (po przeczytaniu forum prędzej, myślałem, ze te odgłosy są znacznie głośniejsze, w rzeczywistości da się z tym żyć). Przy bardzo jasnych scenach słyszę buczenie, lecz takich scen nie widuję często, więc dla mnie problemu nie ma. Mam tylko nadzieję, że te odgłosy z czasem nie będą głośniejsze
 

magda89

New member
Witam Szanownych Forumowiczów.Jest to mój pierwszy post, proszę więc o wyrozumiałość.Został zakupiony telewizor TX-P50ST30E i jestem trochę zawiedziony jakością obrazu.Jeśli chodzi o pełne HD z blu-raya to jest OK, ale analog z kablówki i SD z Cyfry + w porównaniu z poprzednim Philipsem 42PFL7403D to przepaść, HD z Cyfry + przyzwoicie.Bardzo możliwe, że trzeba się trochę przyzwyczaić do obrazy z plazmy albo zmienić ustawienia odbiornika i tutaj prośba do szanownych forumowiczów aby podesłali sprawdzone ustawienia. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Magda89
 

dukini

New member
Moim zdaniem ten tv generuje nieco zbyt ciemny obraz więc starałem się swoimi ustawieniami to zniwelować. Może Tobie też się spodobają. Oto one:

Tryb obrazu dynamiczny
Kontrast 54
Jasność +2
Kolor 24
Ostrość 7
Balans bieli normalny
Intensywne kolory wyłączone
Colour Remaster wył.
Tryb ECO wył.
dalsze opcje też wył.

Jeśli chodzi o dźwięk to:
Mowa
Niskie +9
Wysokie +15
Balans 0
V-Audio
Odl. Do 30 cm

Pozdrawiam
 

magda89

New member
Dzięki dukini za ustawienia.Prawda jest jednak taka, że plazma jest super do oglądania programów HD.Po dostrojeniu telewizora takie programy jak np. TVP HD czy Eurosport HD lub 1080p z blu-raya to poezja dla oczu,ale wszystkie programy SD czy z Cyfry + czy kablówki dużo lepiej wyglądają na Philipsie LCD.Między bajki można włożyć te opinie że plazma lepiej od lcd wyświetla słaby sygnał.Pozdrawiam Magda89.
 

ania w

New member
mam i przestrzegam i nie polecam

Mam i nie polecam. Obraz to nie wszystko.
To pudło strasznie buczy, nie da się jego oglądać, więc co mi po obrazie. Ten dźwięk jest tak uciążliwy, że po dwóch godzinach oglądania telewizji wraz z bzyczeniem, buczeniem, czy jak to inaczej nazwać boli głowa, trzeba go słuchać co najmniej na poziomie głośności 20, ponieważ poniżej tego nic nie słychać tylko ten uciążliwy dźwięk. Słychać go z włączoną funkcją "mute" i na poziomie głośności 10 (tutaj to dźwięk z filmu jest zagłuszany dość skutecznie-ogólnie nie da się oglądać) i 20 i czy ma jasne sceny czy ciemne, czy jest rozgrzany, czy zimny. to nie są wentylatory, bo one szumią, jak w kompie a to jest dźwięk doprowadzający do szału, rozpaczy i wkurw...
W naprawie był dwa razy, ale zamiast zlikwidować go jeszcze podrapali maskownice panelu tv i kazali kupić pastę polerską do plastiku i sobie samemu usunąć szkodę. I ten dźwięk jest słyszalny także przez gości!
Już wiem czemu tak cena tego pudła leci w dół, szkoda, że dopiero teraz....
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Mam i nie polecam. Obraz to nie wszystko.
To pudło strasznie buczy, nie da się jego oglądać, więc co mi po obrazie. Ten dźwięk jest tak uciążliwy, że po dwóch godzinach oglądania telewizji wraz z bzyczeniem, buczeniem, czy jak to inaczej nazwać boli głowa, trzeba go słuchać co najmniej na poziomie głośności 20, ponieważ poniżej tego nic nie słychać tylko ten uciążliwy dźwięk. Słychać go z włączoną funkcją "mute" i na poziomie głośności 10 (tutaj to dźwięk z filmu jest zagłuszany dość skutecznie-ogólnie nie da się oglądać) i 20 i czy ma jasne sceny czy ciemne, czy jest rozgrzany, czy zimny. to nie są wentylatory, bo one szumią, jak w kompie a to jest dźwięk doprowadzający do szału, rozpaczy i wkurw...
W naprawie był dwa razy, ale zamiast zlikwidować go jeszcze podrapali maskownice panelu tv i kazali kupić pastę polerską do plastiku i sobie samemu usunąć szkodę. I ten dźwięk jest słyszalny także przez gości!
Już wiem czemu tak cena tego pudła leci w dół, szkoda, że dopiero teraz....

nie jęcz, tylko podejmij konstruktywne kroki: masz chwile to napisz list do centrali Panasonic Europa opisując sprawę oraz porozmawiaj z powiatowym rzecznikiem konsumenta pomogą się dogadać polubownie... oczywiście infromuj nasz polski oddział panasa o powziętych krokach.... pamiętaj że upierdliwych klientów załatwia się pierwszych a sąd to sotateczność chyba że konsumencki lub polubowny.
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
Odnośnie rozczarowania osób telewizorem.
Skoro tv bzyczy i ludzie się na to skarżą to nie trzeba ich wypowiedzi gasić aroganckim "nie jęcz" tylko sprawe potraktować obiektywnie a potencjalny nabywca zadecyduje czy warto ryzykować a potem przywitać się z serwisem.

Krótkie porównanie w saturnie LCD 42e30e z plazmą gt30 i st30 stojącą obok. Pilot do dyspozycji - te same ustawienia. Przy trybie normalnym i przy trybie prawdziwe kino. Sygnał cyfrowy z kablówki

Lcd - piłeczka tenisowa przy cyfrowym sygnale z kablówki to smuga - kometa ;)
Plazma - piłeczka to kilka piłeczek za sobą - ogólnie dużo lepsze wrażenie odwzorowania ruchu ale brak dużo do ideału.
Powiem o pewnym zjwaisku, chyba zapomnianym i nie poruszanym w tym wątku. Obraz na plaźmie mogę nazwać "klejącym się do ekranu". Krawędzie przy szybszym ruchu pozostawiają za sobą niewygaszone kształty z poprzedniej klatki - kontury zostają zduplikowane (choćby jak ta piłeczka tenisowa). Green ghosting jak był w palzmach tak jest do dziś przy czarnobiałym obrazie mamy dodatkowe kolory przy ruchu na granicy kontrastowych obiektów.

Nie polecam inwestycji w takie telewizory. Obecnie wszystkie technologie się sprawdzaja ale do dziennika i wiadomości - taka prawda. Każdy wybór to kompromis a jak w dodatku bzyczy, buczy i szumi to trzeba się grubo zastanowić.

Obecnie do dziennika kupiłbym najtańszy 37 calowy model panasonica u3 by najmniej stracić jak ktoś musi kupić tv choć nie wiem czy czasem też po rozpakowaniu w nocy nie wydałby z siebie niepokojącego dźwieku bzyczącej przetwornicy napięcia.
 
Ostatnia edycja:

ania w

New member
nie jęcz, tylko podejmij konstruktywne kroki: masz chwile to napisz list do centrali Panasonic Europa opisując sprawę oraz porozmawiaj z powiatowym rzecznikiem konsumenta pomogą się dogadać polubownie... oczywiście infromuj nasz polski oddział panasa o powziętych krokach.... pamiętaj że upierdliwych klientów załatwia się pierwszych a sąd to sotateczność chyba że konsumencki lub polubowny.

WYPRASZAM SOBIE!!!!!!!! Ale ja nie jęczę. To jest moje zdanie i będę go wyrażać i WSZYSTKIM W SKLEPACH mówić prawdę o pudłach PA SIO NIC!! Ja mam i wiem, że to nie jest sprzęt do użytku domowego. A skąd Pan wie, ze trzeba pisać do Panasonic Europe, a nie Polska???!!!
"oczywiście infromuj nasz polski oddział panasa o powziętych krokach." już lecę i już mi załatwiają sprawę po mojej myśli-przecież z NIMI nikt nie wygrał, a tu jest setka niezadowolonych użytkowników, którzy kupili to ustrojstwo w różnych sklepach, z różnych partii, w różnym czasie, różnej przekątnej. Ja nie jestem upierdliwa, ale postaram się, aby jak najwięcej osób było ostrzeżonych i poinformowanych o tej super cesze, o której mi nikt nawet nie wspomniał polecając ten bubel.
A ten list to po polsku czy po angielsku i do Panasonic Europe to gdzie?
Pozdrawiam
 

magda89

New member
Drodzy Forumowicze proszę oświećcie mnie jak ustawić na Panasoniku dobry obraz na kanałach SD których w sumie ogląda sie najwięcej.Jak postawię obok siebie Panasonica plazmę i swojego starego Philipsa lcd to różnica obrazu na sygnale z kablówki czy Cyfry SD jest kolosalna na korzyść Philipsa.Tak jakby na Panasoniku był obraz SD a na Philipsie HD.Córka której daliśmy Philipsa też uważa że ma on dużo ładniejszy obraz na kablówce. Na kanałach HD czy filmach z blu-raya obraz jest bardzo dobry na obu telewizorach.Czy jest możliwość jakoś to poprawić.
 

AXe_MeXx

New member
Witajcie
Bardzo wszystkim mającym problemy z Pansem SZCZERZE WSPÓŁCZUJE, nie rozumiem jednego, czy producent wydał do sprzedaży wadliwe partie skoro ja nie widzę wad, które eliminują ten TV, mam porównanie to plazm czy LCD, tych które mają znajomi czy rodzina. I z całą prawdą stwierdzam, iż mój P46ST30 nie odbiega w niczym, kompletnie w niczym! A i jakość sygnału SD została zweryfikowana "oko w oko" z moim starym LCD i Panas w tej knfrontacji zdecydowanie wygrywa
 

Wuzel

New member
nie jęcz, tylko podejmij konstruktywne kroki: masz chwile to napisz list do centrali Panasonic Europa opisując sprawę oraz porozmawiaj z powiatowym rzecznikiem konsumenta pomogą się dogadać polubownie... oczywiście infromuj nasz polski oddział panasa o powziętych krokach.... pamiętaj że upierdliwych klientów załatwia się pierwszych a sąd to sotateczność chyba że konsumencki lub polubowny.
Żenujący popis kolego, uważam że Ani W należą się z twojej strony przeprosiny za takie wypowiedzi naprawdę dziwię się bo wiem, że już sporo czasu tu spędziłeś, ale taki poziom zasługuje na naganę i ostry komentarz ze strony publicznej choć tylko jeden kolega się w tej kwestii odezwał, a to smutne bo niebawem ktoś tak samo gdzies ciebie potraktuje czego osobiście nie życzę nikomu.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Żenujący popis kolego, uważam że Ani W należą się z twojej strony przeprosiny za takie wypowiedzi naprawdę dziwię się bo wiem, że już sporo czasu tu spędziłeś, ale taki poziom zasługuje na naganę i ostry komentarz ze strony publicznej choć tylko jeden kolega się w tej kwestii odezwał, a to smutne bo niebawem ktoś tak samo gdzies ciebie potraktuje czego osobiście nie życzę nikomu.

:blagam: Może do P...S-u się zapisz tam będziesz świat poprawiać. :blagam:Koleżance w innej korespondencji napisałem co i jak zrobić z jej kłopotliwym TV, uwag nie zgłaszała. Wyciągsz stary post ze stycznia(fragment) i chrzanisz do fragmentu większej całości, omamie...:banned:.
 

Wuzel

New member
:blagam: Może do P...S-u się zapisz tam będziesz świat poprawiać. :blagam:Koleżance w innej korespondencji napisałem co i jak zrobić z jej kłopotliwym TV, uwag nie zgłaszała. Wyciągsz stary post ze stycznia(fragment) i chrzanisz do fragmentu większej całości, omamie...:banned:.
rozważę twoją poradę, a tym czasem faktycznie to był opóźniony zapłon z mojej strony, następnym razem postaram się być szybszy
 

mimuszek

New member
Witam

A jakich modeli okularów używają szanowni forumowicze ze swoimi STxx ?
dokopałem się do wątku w którym są podane modele pasujące do ST, ale nie mogę nigdzie ugryźć czym one tak naprawdę się różnią,
czy szukać czegoś z serii ty-ew3d3.. czy może ty-ew3d2.. to praktycznie to samo, poza wagą i wyglądem ?
Jaki rozmiar radzicie kupić, czy M dla normalnego faceta będzie ok, czy może jednak L ?

pozdrawiam
 

babcuk

New member
Moim zdaniem ten tv generuje nieco zbyt ciemny obraz więc starałem się swoimi ustawieniami to zniwelować. Może Tobie też się spodobają. Oto one:

Tryb obrazu dynamiczny
Kontrast 54
Jasność +2
Kolor 24
Ostrość 7
Balans bieli normalny
Intensywne kolory wyłączone
Colour Remaster wył.
Tryb ECO wył.
dalsze opcje też wył.

Jeśli chodzi o dźwięk to:
Mowa
Niskie +9
Wysokie +15
Balans 0
V-Audio
Odl. Do 30 cm

Pozdrawiam

ustawienia wypróbowane
może ktoś ma inne ??
 

magda89

New member
Witam wszystkich. Mam taki oto problem.Z prawej strony ekranu pojawiła się
jaśniejsza plama długości ok 25cm a szerokości 10-15 cm. Zaczyna się tak ok 15cm od góry ekranu i ok. 10 od prawej strony.Widać ją na ciemnym tle i na filmach z ciemnymi scenami gdy zgaszone jest światło.Telewizor jest na gwarancji więc usterka została zgłoszona. Serwisant po obejrzeniu stwierdził,że wszystko niby jest ok, bo plamy nie widać przy świetle dziennym.Ale jak oglądam filmy w nocy to ją widać i przeszkadza.Co radzicie, dręczyć serwis dalej czy poczekać aż plama zrobi się większa.Czy ktoś z was miał już taki problem a jeśli tak to jak go rozwiązał.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Oczywiście, że trzeba "dręczyć" serwis - żaden TV nie jest przeznaczony do oglądania obrazu tylko w dzień. Jeżeli usterka daje o sobie znać szczególnie w ciemnym pomieszczeniu to znaczy, że TV również jest wadliwy.
"serwismeni" mają za zadanie zbywanie osób składających reklamacje. Żądaj zawsze pisemnej opinii od "serwismena" (dokładnie opisanej przez ciebie usterki), i dopilnuj aby podpisał się wyraźnie - czytelnie, nie żadna parafka, której nikt potem nie zidentyfikuje.
Ponadto zawsze ich "strasz" Rzecznikiem konsumentów.
 
Do góry