Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

bogdan_kr

Member
Bez reklam
gdy poruszali lekko głowami, obraz jakby sie zatrzymywał i robiły sie "kleksy" (niewielki ciemny fragment obrazu staje-np kawalek włosów na głowie, a reszta sie porusza naturalnie jak powinno w scenie)
FoX12345, spróbuj może w menu obrazu wyłączyć opcje "Redukcja szumów" albo "3D-COMB" - te "poprawiacze" mają prawdopodobnie zastosowanie przy podaniu sygnału przez eurozłącze, ale w rzeczywistości nie zawsze poprawiają obraz wyświetlany na ekranie.

Pozdrowienia!
 

FoX12345

New member
FoX12345, spróbuj może w menu obrazu wyłączyć opcje "Redukcja szumów" albo "3D-COMB" - te "poprawiacze" mają prawdopodobnie zastosowanie przy podaniu sygnału przez eurozłącze, ale w rzeczywistości nie zawsze poprawiają obraz wyświetlany na ekranie.

Pozdrowienia!

ok dziekuje za rade. napewno sprawdze, potestuje i napisze czy cos sie zmieniło ;)
pozdr.
 

Patrycjusz

New member
Panowie mówcie co chcecie ale dziś widziałem 2 plazmy stojące obok siebie S20 i G20 --S20 porażka -czarny kolor to szary w porównaniu do G20 i odbicia w ekranie. Mam plazma pv80 model z 2008r i ma lepszy filtr niż obecne tanie plazmy panasa, no ale w koncu mamy kryzy i trzeba wszedzie oszczędzać

A ja ci odpowiem, że zmieniłem 42PV80 na 50S20 i jestem bardzo zadowolony. Zapomnij o porównaniach w sklepie.
Jedyny minus serii S w porównaniu do PV to faktycznie, bardziej odbijająca światło szyba.
Na początku byłem lekko zniesmaczony, ale poradziłem sobie w następujący sposób:
Normalnie oglądam na trybie obrazu Kinowym i do niego z rodzinką jestem przyzwyczajony. Gdy nadchodzi przepiękny dzień z mocnym słońcem, przełączam na tryb obrazu Normalny z ustawionymi już przeze mnie wcześniej podkręconymi parametrami jasności i kontrastu i jest ok.

pozdrawiam
 

kubutek27

New member
Brak telegazety w tv 42s20e

Witam

Mam pytanie nie za bardzo znam sie na tych sprawach dlatego potrzebuję pomocy. Mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy s20e od niedawna podłączyłem pon nią cyfrowy polsat przez kabel hdmi i nie mam telegazety przynajmniej na pilocie kiedy wciskam teletekst to telewizor wogóle nie reaguje Proszę o pomoc dlaczego tak się dzieję ? może coiś w opcjach trzeba przestawić a ja nie moge do tego dojść wiec jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o odpowiedź:)

pozdrawiam
 

Markus1

New member
I nie będziesz nigdy miał telegazety na pilocie telewizora tylko na pilocie dekodera satelitarnego :).
Ja z innej beczki. Dawno nie wchodziłem na wątek o s20E i teraz szukam jakiegoś najświeższego firmware do naszego telewizora. Na stronkach panasa nie mogę go znaleźć. Czy była jakaś oficjalna poprawka softu?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
obawiam się, że nie.
ja mam pod TV podłączony Soundbar i Dysk Multimedialny. gdy oglądam z dysku jakiś film i mam np. w DTS, to sygnał jest zbijany do zwykłego stereo.
musiałem dodatkowo podłączyć bezpośrednio [pomijając TV] optykiem.
 

siwas

New member
To kiepska sprawa,przecież na dobrą sprawę tv nie musi dekodować takiego sygnał tylko puścić go dalej w takiej formie jaką otrzymał...bezsens.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
to nie TV dekoduje dźwięk - w moim przypadku wysyłam po HDMI dźwięk wielokanałowy do TV - TV wysyła informację do odtwarzacza o braku możliwości odtwarzania dźwięku wielokanałowego i odtwarzacz mimo narzuconego np. DTS wysyła 2.0
w ustawieniach MBox'a mam włączony nawet RAW [tzw. surowy dźwięk], TV przepuszcza na soundbar 2.0.

jak mawiają TTTM :D
 

Pepsio

New member
witam,
mam problem, a mianowicie podłączyłem antenkę do odbioru tv naziemnej cyfrowej i nie mogę złapać żadnego kanału cyfrowego. czy ten model jest przystosowany do odbioru cyfrowej telewizji z antenki czy tylko kablówka wchodzi w grę. Za wszelkie błędy w termionologi z góry przepraszam.
 

jacwie5

New member
Ciężko będzie skalibrować do standardu 6.5K z racji tego, że telewizor nie ma zaawansowanych ustawień obrazu. Chyba, że w trybie serwisowym(jeśli ktoś się odważy). Jeśli chcesz uzyskać jak najbardziej naturalny obraz to polecam ustawienia:
Prawdziwe Kino
Kontrast: 60
Jasność: 0
Kolor: 30
Ostrość: SD:5, HD:10
Intensywne kolory: Wyłączony
Tryb ECO: Wyłączony
Redukcja szumów: Wyłączony
 

pimpek879

New member
Ciężko będzie skalibrować do standardu 6.5K z racji tego, że telewizor nie ma zaawansowanych ustawień obrazu. Chyba, że w trybie serwisowym(jeśli ktoś się odważy). Jeśli chcesz uzyskać jak najbardziej naturalny obraz to polecam ustawienia:
Prawdziwe Kino
Kontrast: 60
Jasność: 0
Kolor: 30
Ostrość: SD:5, HD:10
Intensywne kolory: Wyłączony
Tryb ECO: Wyłączony
Redukcja szumów: Wyłączony
Mówiąc o kalibracji mam na myśli ustawienie skali szarości-balansu bieli poprzez menu serwisowe przy korzystaniu z kolorymetru i programu do kalibracji. Ustawienia w menu obrazu są sprawą wtórną. Niczego dobrego nie ukręcisz jak jest zły balans bieli i duże błędy kolorów (tzw. wsp. delta E >3).Swoją drogą polecasz kontrast 60,przecież panel długo tego nie wytrzyma-szkoda oczu.Gamma chyba jest poniżej 1.:-(
 

pimpek879

New member
Ciężko będzie skalibrować do standardu 6.5K z racji tego, że telewizor nie ma zaawansowanych ustawień obrazu. Chyba, że w trybie serwisowym(jeśli ktoś się odważy). Jeśli chcesz uzyskać jak najbardziej naturalny obraz to polecam ustawienia:
Prawdziwe Kino
Kontrast: 60
Jasność: 0
Kolor: 30
Ostrość: SD:5, HD:10
Intensywne kolory: Wyłączony
Tryb ECO: Wyłączony
Redukcja szumów: Wyłączony
Mówiąc o kalibracji mam na myśli ustawienie skali szarości-balansu bieli poprzez menu serwisowe przy korzystaniu z kolorymetru i programu do kalibracji. Ustawienia w menu obrazu są sprawą wtórną. Niczego dobrego nie ukręcisz jak jest zły balans bieli i duże błędy kolorów (tzw. wsp. delta E >3).Swoją drogą polecasz kontrast 60,przecież panel długo tego nie wytrzyma-szkoda oczu.Gamma chyba jest poniżej 1.:-(
 

filcek

Member
Od jakiegoś miesiąca pojawił się w moim modelu problem tzw line bleed . Wiem że to wada technologii plazmowej i W Samsungach występuje prawie w każdym modelu . Czy ktoś u siebie zaobserwował w/w wadę, czy może reklamować TV? . Bardzo proszę o poradę w tej sprawie . Załączam zdjęcie aby obrazowo przedstawić napotkany problem . U mnie poziome cienie są bardziej widoczne niż na fotce.
 

Attachments

  • 4e5ecbab.jpg
    4e5ecbab.jpg
    53,9 KB · Wyś: 296
Do góry