Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

B737 Captain

New member
IFC w serii S20 - działa czy nie?

Testowałem dzisiaj w saturnie 50S20, który stał obok 42G20 i 50V20.
Kiedy włożyłem do odtwarzacza Panasonic DMP-BD60 dysk HDTV Calibration Wizard i puściłem słynny na tym forum i wykorzystywane przez nadwornego testera test płynności z wideo z kulami bilardowym zauważyłem, że IFC działało na 42G20 i 50V20, lecz nie działało na 50S20. Próbowałem różnych ustawień w różnych trybach obrazu (normalnym, kinowym, dynamicznym itd.) z włączonym i wyłączonym IFC, ale różnicy w S20 nie było widać a przelatująca skośnie przez ekran kula nieco skakała (judder). Natomiast na G20 i V20 było płynnie.
Czy w waszych S20-tkach IFC działa?
Czy ktoś wie dlaczego tutaj nie działało?
 

adam1977

New member
witam
jestem nowy na tym forum :)
posiadam TX-P50S20 od 2 miesięcy, jestem bardzo zadowolony z tego TV,
mam małe pytanko wyłączam go pilotem i po chwili (jak pstryknie zasilacz) wyłączam go przyciskiem z boku (tylko na noc),
moje pytanko : można go tak gasić ??? nic mu nie będzie ?
pozdro adam
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiednikiem starych serii PV jest raczej seria G, seria S to niskobudżetowe tv, mają tylko matryce FHD i są pozbawione całkowicie innego wyposażenia.

Chyba troche zaszalales z tym porownaniem - przeciez PV to po pierwsze HDR a po drugie, wyposazenie telewizora oznaczane bylo numerem PO np. PV np. 8 najnizszy, 800 najwyzszy.

Idac tym tropem, kto mi powie ktory tv jest nastepca 46PY80 ?
 

Tom1422

New member
witam
jestem nowy na tym forum :)
posiadam TX-P50S20 od 2 miesięcy, jestem bardzo zadowolony z tego TV,
mam małe pytanko wyłączam go pilotem i po chwili (jak pstryknie zasilacz) wyłączam go przyciskiem z boku (tylko na noc),
moje pytanko : można go tak gasić ??? nic mu nie będzie ?
pozdro adam
Ja robię dokładnie tak samo (wyłączam na noc z boku) i na razie nic się nie stało ale też chętnie się dowiem czy nic się od takiego zabiegu nie stanie.
 

buziaczek

New member
Witam,
Mam panasa p42s20 podpiętego do PC. Z karty wyjściem DVI dalej przejściówka DVI -> HDMI i w tv podpięte pod hdmi 1. Karta to ATI 4890. Problem jest następujący - obraz nie wypełnia całego ekranu. Czarne pasy są zarówno po bokach jak i na górze i na dole.
Zdjęcie :
panas_aparat

panas_aparat.jpg - ImageHost.org
Czy ktoś podłączał tego panasa do kompa i byłby tak miły i pomógł mi w rozwiązaniu tego problemu ?
panas_aparat
 

Tom1422

New member
Totalna żenada. Odpaliłem przed chwilą telewizor i zobaczyłem powidok od wczoraj. Otóż grałem sobie na konsoli w Fife 11. U góry po lewej stronie jest pasek z wynikiem i czasem. Nie grałem jakoś przesadnie dużo 1h może 1,5h na dodatek mecz trwa 12 min i po meczu zmienia się obraz więc nie wiem o co do cholery chodzi? Przecież mówiono, że teraz w plazmach się nic nie wypala a na pewno już nie na stałe (co najwyżej na 2 min i znika). Wypalił mi się ten pasek. Nie wiem co mam robić, jestem strasznie zdenerwowany!
 

Tom1422

New member
Dzień nie działał telewizor i wypalenie jest. Czy żeby zniknęła ta poświata (jeśli nie wypaliło się na stałe) musi być właśnie włączony telewizor czy wyłączony? Nie katuję tego telewizora, pograłem może na konsoli z 3h ale przerwy w tej Fifie między meczami były. Ponoć telewizory mają jakiś system przesuwania pikseli co jest niewidoczne żeby się obraz nie wypalał. Nie wiem co jest z moim TV jak nawet nie mam ustawionego kontrastu na max. Kontrast mam ustawiony 40/60, kolor na 30/60. Nie chce mi się wierzyć, że obraz wypalił się na stałe lecz jednak wszystko na to wskazuje. Porażka.

PS Gram cały czas w trybie "Gra"
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dzień nie działał telewizor i wypalenie jest. Czy żeby zniknęła ta poświata (jeśli nie wypaliło się na stałe) musi być właśnie włączony telewizor czy wyłączony? Nie katuję tego telewizora, pograłem może na konsoli z 3h ale przerwy w tej Fifie między meczami były. Ponoć telewizory mają jakiś system przesuwania pikseli co jest niewidoczne żeby się obraz nie wypalał. Nie wiem co jest z moim TV jak nawet nie mam ustawionego kontrastu na max. Kontrast mam ustawiony 40/60, kolor na 30/60. Nie chce mi się wierzyć, że obraz wypalił się na stałe lecz jednak wszystko na to wskazuje. Porażka.

PS Gram cały czas w trybie "Gra"
Wątpię w to że wypaliłeś, ja gram w trybie "Gra" z kontrastem 56/60, 7-10h to norma, mam powidoki, obejrzę jakiś film pogram w coś innego i to znika.W europejskich modelach nie ma tego systemu przesuwania pikseli, mają go tylko modele na USA tzw "Anti Image Retention" czy też po prostu orbiter.
 

Tom1422

New member
Wypaliłem na stałe. Do jasnej cholery jak ja mogłem to zrobić jak (tak jak wcześniej wspominałem) nie grałem nie wiadomo jak długo i grałem na normalnych (nie przesadzonych) ustawieniach. Telewizor zepsuty czy jak? Na gwarancje tego nie będę mógł oddać bo w instrukcji wyraźnie napisane mniej/więcej coś takiego: nie zostawiać obrazów statycznych ponieważ grozi to wystąpieniem powidoków. Teraz już wiem, że lepiej było kupić LCD. Ja rozumiem i byłem świadom tego, że istnieje coś takiego jak powidok lecz wszyscy mówili, że nie widzą i że przy obecnej technologii nie da się wypalić. Wszędzie gdzie o tym czytałem pisano że to już MIT! Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Zrób zdjęcie tego wypalenia, naprawdę dziwna sprawa skoro grałeś 1.5h, to nia ma możliwości wypalić w tak krótkim czasie.Z początku też panikowałem, grałem w jakąś grę i poźniej katowałem TV programem pioneera lub śniegiem, na szczęście mi przeszło.Gram dużo, powidoki są, gdy włącze Forzę 3 "Białe menu" widac powidok z poprzedniej gry w którą grałem przez kilka godzin, przebija przez białe tło.Pogram w coś innego jakiś film i ten powidok znika, ten kto pisał że powidoki znikają po 2min to chyba sam nie wie o czym pisze.
 
Ostatnia edycja:

Tom1422

New member
Zrób zdjęcie tego wypalenia, naprawdę dziwna sprawa skoro grałeś 1.5h, to nia ma możliwości wypalić w tak krótkim czasie.Z początku też panikowałem, grałem w jakąś grę i poźniej katowałem TV programem pioneera lub śniegiem, na szczęście mi przeszło.Gram dużo, powidoki są, gdy włącze Forzę 3 "Białe menu" widac powidok z poprzedniej gry w którą grałem przez kilka godzin, przebija przez białe tło.Pogram w coś innego jakiś film i ten powidok znika, ten kto pisał że powidoki znikają po 2min to chyba sam nie wie o czym pisze.
Grałem trochę więcej niż 1.5h. Było to może 2.5h, co najwyżej 3h ale dla mnie to i tak wydaje się mało by coś wypalić. Zdjęcia zrobiłem:
Imageshack - img0387y.jpg
Imageshack - img0388pw.jpg
Dziwne naprawdę bo jak dosłownie na 30/40sec. włączę menu obrazu to już się robi powidok (ledwo widać ale zauważalne). Wystarczy parę sekund i robi się powidok:
Imageshack - img0389w.jpg
Już nie wiem co mam robić :(
 

don111

Banned
trochę panikujesz, spokojnie...
docierałeś tv od nowości ? ile godzin przebiegu ma ?
na razie tak jak wyżej dostałeś informację - po 1,5h w ogóle nie masz się czym martwić, nawet po jednorazowych 5h to raczej niemożliwe... po wyłączeniu tv powidoki często zostają na drugi dzień a może i dłużej, sprawdzałem u siebie z ciekawości (tyle, że są widoczne tylko z nosem w ekranie)
po menu także się zdarzają (zwłaszcza od razu po włączeniu tv, prosto z czarnego tła --> menu = powidok)

tak jak "bogaty" pisał nie ma sensu katować tv żadnym śniegiem, powidoki same zejdą przy okazji oglądania czegoś innego
 
Do góry