Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

iwik

New member
Dziś i ja stałem się posiadaczem TX-P42S20E.
Nabyłem w promocji u Niemca za 2199 PLN. Niestety nie nacieszyłem się... po godzinie grania TV 'pstryknął' i zgasł... :x. Chyba ten sam problem, który opisywał któryś z kolegów parę stron wcześniej. Jedyny efekt teraz to migająca czerwona dioda (4 mignięcia - pewnie coś to oznacza dla serwisu, dla mnie niewiele).
W każdym razie jutro panowie z MM mają wymienić TV na nowy. Cieszę się, że nie wziąłem w sklepie internetowym, bo pewnie miałbym teraz większy problem... :sad:
Generalnie dość słaby początek jak na Matsushita Electric.
 

iwik

New member
Jak 'zobaczyć' te 600Hz?

TV wymieniony, drugi egzemplarz działa już drugą dobę... (oby nie zapeszyć... :|)

Teraz pytanie, bo nie mogę znaleźć tego w menu...
Czy można jakoś zmieniać, ustawiać częstotliwość (ilość ramek)? Chciałbym na własne oczy zobaczyć ten "efekt teatralny" o którym tu czytałem na forum, a jak na razie na każdym ustawieniu (normalny, kinowy,... etc.) widzę pod przyciskiem "i" (info) 50Hz. Sygnał z tunera C+ (HD PVR Pace) po HDMI.
 

Lendziu

New member
Jeśli naciśniemy "i" to wyświetla się sygnał wejściowy (np. z dekodera.. dekoder nie ma 600Hz, więc zawsze wyświetla 50Hz).
Intelligent Frame Creation - funkcja poprawia obraz, ale nie zmieni nam napisu, że coś jest już 600Hz, bo nie zmieni nam sygnału wejściowego 50Hz (taki jest np. w N).
 

zbenek

New member
Kolejny zadowolony użytkownik :) TX-P42S20E

Właśnie skończyłem "kabelkologię" przy nowym nabytku i jestem po pierwszych "testach".. Skok technologiczny i jakościowy olbrzymi ponieważ do tej pory używałem prawie trzyletniego LCD Sharp-a, model LC-32WD1E. Pomijając większą rozdzielczość, obraz SD z kiepskiej osiedlowej kablówki teraz nadaje się do oglądania (ale i tak w ciągu dwóch tygodni wjedzie N-ka), obraz z PS3 w grach 720p jest piękny, a w 1080p brakuje słów. Podobnie, koncert U2 na blu-ray odebrał mi mowę. A teraz najciekawsze, ale i powiedzmy przyziemne.. Telewizor w ofercie gazetkowej MM (skończyła się chyba w piątek) kosztował 2199, czyli taniej niż Allegro. Ponieważ nie zdążyli rozpatrzyć mojego wniosku o zakup ratalny, sprawa od piątku przeciągnęła się do dziś. Cena gazetkowa została, a dzisiaj załapałem się na promocję "100-złotowa karta podarunkowa za 500 PLN wydane w MM"). Jak łatwo policzyć dostałem 400 PLN za które kupiłem to co i tak miałem w planach (ale nie musiałem, karty są ważne 5 lat). Można powiedzieć, że olbrzymim fartem kupiłem ten tv za 1799. Jeszcze teraz siedzę przed nowym sprzętem i nie wierzę. Aaa... Cena za TX-P42S20E dzisiaj wynosiła już 2999 a obok stał tej samej wielkości telewizor z serii "U" w tej samej cenie. Na koniec mała dygresja.. Nie wiem jak to się stało, że trzy lata temu nie porównałem nawet jakości obrazu SD na LCD i plaźmie..
 

Xisiek

New member
Dziś i ja stałem się posiadaczem TX-P42S20E.
Nabyłem w promocji u Niemca za 2199 PLN. Niestety nie nacieszyłem się... po godzinie grania TV 'pstryknął' i zgasł... :x. (...)
W każdym razie jutro panowie z MM mają wymienić TV na nowy. Cieszę się, że nie wziąłem w sklepie internetowym, bo pewnie miałbym teraz większy problem...

Z duza doza prawdopodobienstwa mozna przypuszczac, ze gdybys kupil nie w MM a w sklepie internetowym nie musialbys niczego wymieniac bo sprzet dzialalby od razu prawidlowo.

PS>Gratulacje bardzo trafnego wyboru - jak temat odbic w ekranie?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Lepiej jednak wymieniac w sklepie obok niż internetowym. Sporo ponad stówke taniej na przesyłkach. Nie zebym kochał MM ale jak cos nie działa to dają drugie od reki a w takim internetowym to ile sie musisz nadzwonić i namailować zanim raczą odpowiedzieć i z łaską przyjąć reklamacje po kliku tygodniach, oczywiście najcześciej koszty przesyłki pokrywasz ty.
 

jentus

New member
Cześć

Kupiłem dziś P42S20 i chcę go podłączyć do "N"ki za pomocą HDMI.
Niestety nie pokazuje mi się obraz , dźwięku też nie słychać po wyborze źródła (sprawdzałem wszystkie trzy wejścia).

Na euro złączu wszystko działa cacy.

Proszę o pomoc (kabel jest nowy).
 
Ja zaś bardzo chętnie zapytam, jak się ten soft sprawdza w tym modelu. Jeśli gdzieś już to jest to p, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Pozdrawiam :)
 

zbenek

New member
Ja zaś bardzo chętnie zapytam, jak się ten soft sprawdza w tym modelu. Jeśli gdzieś już to jest to p, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Pozdrawiam :)

Chętnie opiszę, ale proszę o konkretne pytania bo nie mam pojęcia jak można opisać nowy soft, biorąc poprawkę na fakt, że starego nie widziałem :???:

Jak pisałem wcześniej przesiadkę zrobiłem z LCD Sharp-a LC-32WD1E. To co mnie denerwuje to np konieczność wchodzenia do menu żeby zmienić tryb AV czy ustawić "sleep-a".. W Sharp-ie do tych funkcji były przypisane konkretne przyciski na pilocie. Na plus, po kilku dniach używania, idzie przełączanie na wejście na którym pojawia się sygnał (konsola) oraz przypisywanie do wejścia trybu AV (dla konsoli "GRA"). O zarządzaniu kanałami nie piszę ponieważ nie zagłębiam się w ten temat z uwagi na to, że w miejsce kiepskiej jakości kablówki w przyszłym tygodniu kupuję N-kę i teraz szkoda mi czasu na układanie programów na tydzień...

Wracając do soft-u i różnic w stosunku do Sharp-a, Panasonic mógł zrobić więcej trybów AV. Brakuje mi "eco" którego używałem w nocy i musiałem sobie tryb "normalny" zaadaptować do tego celu.

Czekam na ew. pytania.
 
Do góry