Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

1engineer

New member
Panowie jestem nowy na tym forum. W poniedziałek odbieram Panasia S20E. Mam do Was pytanie: mam laptopa bez wyjścia HDMI i DVI a chciałbym go podłączyć do telewizora. Wiem, że można użyć kabla S-Video - EURO. Czy ktoś robił coś podobnego? Jaka jest wtedy jakość na ekranie? Mam w laptopie grafikę GF7300. Nie wiem czego można się spodziewać po takim sygnale.
 

kenshinio

New member
Czy ktoś może mi wytłumaczyć taką rzecz: W Saturnie G20 kosztuje 4300 a w Komputroniku jest prawie 1000zł tańsza????
 

mr00va

New member
Wielkie halo! Przecież nie napisałem: "nie kupujcie tego TV, bo każda istota na tym globie nie zniesie widoku paskudnej obudowy i będzie Was zbierać na wymioty od patrzenia na ten TV". Zasugerowałem tylko delikatnie, żeby kolega obejrzał towar "na żywo" zanim wyda nań pieniążki. To wszystko! Ja na przykład nie mógłbym znieść tego widoku i jak już napisałem to moja prywatna opinia. Co więcej, na 100% są ludzie tacy jak ja, którym to też może przeszkadzać mimo, że obraz super. Nie rozumiem więc tych wywnętrzeń po co kto kupuje TV...
 

tomy_pl

New member
Drodzy forumowicze. Nowa plazma Panasonica 50S20E już wisi na ścianie w salonie.
W chwili obecnej jestem na etapie docierania.

Proszę pytać o wszystko co jest związane z tym modelem.

Na początku powiem tak:

- obraz w 1080p - żyleta (xtreamer silent + dysk).
- żadnych widocznych "powidoków" nie stwierdzam
- pracuję w trybie kinowym, włączone ECO wszelkie polepszacze obrazu na razie wyłączone
- w SD analogowa lokalna kablówka - jakość do zniesienia (z czasem platforma HD)
- temperatura pracy TV po 3h ciągłego świecenia o wiele mniejsza niż w starym 32" LCD Philipsa
- obudowa i design do przyjęcia - bardzo dobre wykonanie
- co ważne podczas pierwszego włączenia i wejściu w menu (dostrajanie auto kanałów) i wyłączeniu TV .. po 4-5 minutach ponownie włączyłem bestię i ekran strasznie migotał.

W chwili obecnej nie widzę tego efektu - co to mogło być?

- żadnego burczenia (rodem z Samsungów) po całkowitym wyciszeniu nie stwierdzam (na resztę testów poczekam do pory nocnej).


Jeszcze jestem w euforycznym stanie ale wiem, że dokonałem dobrego wyboru (raz jeszcze dziękuję koledze Krzysztofowi vel KIKI za subiektywizm podczas PM-owych dysput).

Przy okazji - docieranie w trybie kino, włączone ECO nic więcej nie ruszane - czy robię to zgodnie z zasadami?
 
Ostatnia edycja:

konluk

New member
Tomy,
A jak w końcu jest z brakiem tej powłoki i czy porównywałeś serię G20 odnośnie tego faktu?
Czy ktoś z was używa może eski pod sygnał Cyfrowego polsatu z Euro? Niestety na dekoderze nie mam możliwości podłączenia innego kabla :(
Czy sądzicie, że wygląd z tego sygnału będzie podobny w S i G?

Dodatkowo czy jest duża różnica pobierania prądu w obu modelach?
I na koniec wszystkie bajery w G są fajne ale mało potrzebne. Najbardziej obawiam się braku neoPDP i THX jeśli kupie S. Czy moje obawy są uzasadnione w momencie gdy będę używał tylko sygnału SD po Euro?
 

tomy_pl

New member
Tomy,
A jak w końcu jest z brakiem tej powłoki i czy porównywałeś serię G20 odnośnie tego faktu?

Przyglądałem się przed zakupem na wystawowego G20 i powiem krótko: postawisz S20 i G20 obok siebie nie wiedząc, który jest który i nie ma szans na dostrzeżenie różnic w obrazie (sugestia forumowego kolegi).

W podobnym tonie zreferowałem sobie opinie zawarte na kanwach tegoż forum - G20 posiada "bajery", których w mojej ocenie nie wykorzystam a fakt dopłaty 1000 zł do technologii wolałem skierować w inny target rozbudowując o kolejne elementy zestaw KD ... Frajda nie do opisania.

Co do powłoki - faktycznie szyba nie absorbuje światła z zewnątrz. Podczas oglądania ciemnych scen w ich miejscu tworzy się efekt lustra - odbija się wszystko co znajduje się przed TV i jest to mocno zauważalne i początkowo może rozpraszać w postrzeganiu obrazu. Skolei wieczorem tego efektu nie dostrzegam. Osobiście mi to nie przeszkadza a TV z każdą godzina mnie zaskakuje.

Pomimo, że tryb kinowy nie jest rewelacyjny względem sytości kolorów (operacja wygrzewania) to i tak obraz jest ultra płynny. Trochę rozwinę wątek i odpowiem na wyrost: te 600Hz daje niezłe wrażenie i to na prawdę działa. Żadnego szarpania, pełna płynność, tekst rewelacyjnie ostry niczym tekstury z wygładzaniem AAx16 w najnowszy grach komputerowych.

Jeszcze powrócę do temperatury i hałasu. Zanim kupiłem TV przez moje "oczy" przewinęło się wiele "marketowych" plazm i LCD. Każdy z nas wie jaka panuje tam temperatura od pracujących tam telewizorów. Prawie każdej plaźmie, z którą miałem do czynienia podczas oględzin towarzyszyło zjawisko wysokiej temperatury tylnej obudowy. Nie mam pojęcia co się zmieniło w nowych Panasonicach ale tutaj nie ma tego zjawiska. TV jest dosłownie ledwo ciepły i to przy górnej cześci otworów wentylacyjnych. Nie ma w nim również wentylatorów chłodzących - nic się nie włącza (tutaj strzelam bo przyznam, że nie kierowałem się tym kryterium wyboru). Podczas operacji wieszania dokładnie przyjrzałem się wnętrzu telewizora zerkając przez otwory wentylacyjne znajdujące się o góry tylnej obudowy oraz z tyłu przy otworach montażowych wieszak ścienny. Telewizor w środku ma masę pustego - wolnego miejsca, nic nie jest zapchane na siłę. Na prawdę kawał porządnej, japońskiej roboty.

Co do hałasu - jak wcześniej pisałem żadnego denerwującego burczenia. Przy dosłownym przyłożeniu ucha do obudowy słyszę pracę układów elektronicznych. Zatem jest super.
 

konluk

New member
No właśnie ja dzisiaj byłem w sklepie i tak się składa, że akurat dane mi było zobaczyć jednego obok drugiego. Poprosiłem o wyzerowanie ustawień i szczeże to była różnica na korzyść G20. Czerń była wyraźniejsza a postacie bardziej rzywe. Skłaniałbym się ku opinii, że G20 jest naprawde lepszy ale niestety oglądane modele były różnych wielkości. G20 było 42 a S20 50. No i teraz tak się zastanawiam. Czy gdy G20 też byłby 50 calowy to było by to samo? Czy może jednak jest jakaś utrata jakości gdy tv jest większy.? Hm
Tomy, czy Ty jak porównywałeś to miałeś tą samą wielkość obu Tv?
 

tomy_pl

New member
Tomy, czy Ty jak porównywałeś to miałeś tą samą wielkość obu Tv?

Tak, udało mi się "podpatrzeć" dwie marketowe 50-tki. Zresztą to najlepsza metoda na porównanie uzyskana na forum. Mi na prawdę nie zależy na tych bajerach jakie oferuje G20. Subiektywnie może i ma lepszą czerń (wielu tak twierdzi) ale na domowe potrzeby S20 spokojnie mnie zadowala.
 

QQXQ

New member
Zastanawiam sie nad kupnem TV do ps3 czy ten TX-P42S20 byl by dobrym wyborem?
Tv mial by byc tylko do ps3 czasem by sie cos na nim ogladalo.
Mam 2500zl i nie wiem czy TX-P42S20 czy moze jakis 32" LCD.
I jak z tym odbijaniem sie w TX-P42S20 czy bez tej powloki jest naprawde tak tragicznie przy zaslonietych oknach dalo by sie grac?
I czy ten tv obsluguje MKV?
I ma on wejscie VGA ? Czy pc tylko mozna przez hdmi podlaczyc?
Tv wyglada calkiem ciekawie http://vimeo.com/10947788
 
Ostatnia edycja:

spanker

New member
kwstia odbic jest subiektywna dla mnie poorazka totalna pol roku temu kupilem 50tke u10 bez filtra wytrzymalem 2 dni i wolalem zaplacivc za odbior tego tv i dostarczenie s10 o 700zle drozszego, ale jest o wiele lepiej, choc niektorzy twierdza ze tak im to nie przeszkadza. licz sie z tym ze jak bedzie jasno na tym tv bedziesz widzial odbicia z takimi detalami jak zmarszczki i kolory
 

tomy_pl

New member
kwstia odbic jest subiektywna dla mnie poorazka totalna pol roku temu

Drogi spanker! S20 ma powłokę antyrefleksyjną ale jak wiadomo jest ona "ciut" innej jakości niż w serii G.

Update -> obiecane fotki

Salon powierzchnia 33m2 .. 3 okna z prawej strony plazmy: 1 małe, 1 duże tarasowe szwedzkie pełne (potężna ilość światła), 1 małe.

Tryb wygrzewania TV (kino, wszelkie polepszacze obrazu poza 600Hz wyłączone)

1. Czerń i biały napis w tle widać moją łysinę. Cieszy fakt bardzo dobrej czerni.
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4291.JPG

2. Ujęcie niebieskiego tła w celu złapania kontrastu refleksów - z prawej strony kadru widoczne okno tarasowe (rolety typu plisy zamknięte).
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4269.JPG

3. Kadr z dema Samsunga - sytuacja podobna jak wyżej. Reszta bez zarzutów.
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4280.JPG

4. Najważniejsze ujęcie - duża szczegółowość i mocne różnice w barwie tonalnej kadru. U góry jaśniej na dole ciemniej. Konia z rzędem temu kto zobaczy w lustrze odbicie mojej łysiny :)
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4272.JPG

5. kadr z dema Sony (współtwórca bajki Sezon na Misia czy jakoś tak). W tle widać wyraźnie sporą ilość światła wpadającą do pomieszczenia przez ostatnie z 3 okien.
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4266.JPG

6. Ostatni kadr - tym razem celowo ukazuję program TV uwaga z analoga (lokalna kablówka Asta Net Piła). Jak na zwykłego analoga nie ma tragedii.
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4293.JPG

Osobiście jest super i na prawdę .. Może i Panasonic na 2010 rok w obecnych seriache X i S oszczędził ciut bajerów względem droższych modeli - nie wnikam. Osobiście podjąłem świadomą decyzję znając wady (oraz zalety oczywiście) technologii plazmowej.

Mam do porównania rodzinną 50" plazmę PY700 kupioną ponad 2 lata temu za potężną kasę i tam sytuacja z antyrefleksem jest podobna.

Uśmiałem się przed momentem - testując plazmę na potrzeby forum czyli wykonując fotki zauważyłem, że D90 musi trafić do serwisu na mapowanie matrycy - na fotkach zobaczycie mały bonusik w postaci gwiazdki polarnej, która nie jest własnością TV lecz aparatu - przepraszam :)
 
Ostatnia edycja:

cvaniaq

New member
Witajcie,
Traktuję tego maila jako ostatnią deskę ratunku w wyborze TV
Mam już chyba dość wizyt w sklepach i oglądania, jak i czytania bo im więcej to robię tym mniej już wiem.
Zdecydowany byłem na Panasonica TX-P40S20E. Wybór plazmy padł ze względu na to, iż oglądam dość dużo sportu i smużenie w LCD baaaardzo mnie denerwuje (w ogóle wydaje mi się, że obraz w zwykłych CRT jest już dużo lepszy).
Jednak gdzieś się doczytałem, że plazmy źle reagują na jasne pomieszczenia. Ja w swoim domu mam jasny salon prawie na przeciwko TV jest okno więc oglądanie w dzień może być problematyczne.
Zacząłem szukać w LCD I LED. Mam nadzieję, że 100HZ zniweluje efekt smużenia. Padło na LG SL 9000 okazało się jednak że ma on bardzo odbijającą powłokę więc też odpada.
Czytałem sporo dobrego o LG LE5500
Proszę doradzcie mi bo nie chce po zakupie żałować, że przesiadłem się z CRT na rozmyty obraz LCD, a może jednak ten Panasonic będzie u mnie śmigał?


Dodam, że;
odległość oglądania 3.5m
jasne pomieszczenie, po południu słońce
preferowane kanały sport, wiadomości, różne filmy
cena najchętniej do 3tys, moze uda się dojsc do 3,5tys
sygnał z Cyfry+

jeśli jeszcze jakies dane potrzebne to piszcie.


Liczę na Waszą pomoc


Pozdrawiam
 

kik-a

New member
do: Tomy_pl

Przy drugim zdieciu napisales "rolety typu plisy zamknięte".
Mam wrazenie, ze w pomieszczeniu panuje polmrok ale dla pewnosci napisz czy wszystkie zdiecia byly robione przy zamknietych roletach.

--
pozdrawiam
 

velchinaski

New member
Witam
Dzis stalem sie posiadaczem tej plasmy stad moje pytania do was jakos doswidczonych uzytkownikow
Gdzie moge zobaczyc ilosc godzin uzytkowania plasmy bo czytalem ze trzeba ja docierac 300h wiec skad moge wiedziec ile godzin moj tv przepracowal ?
Czy ktos z was moze powiedziec mi jakie ma dokladne parametry ustawione podczas docierania czy wystarczy tylko wybrac ustawienia fabryczne i tak 300h jechac ?
Ja kieruje sie tym czy to spokojnie wystarczy by dobrze ja dotrzec ?

Podstawowe zasady:

1. Oglądać obraz wypełniający cały ekran (bez czarnych pasów po bokach lub u góry i dołu.
2. Unikać statycznych obrazów wyświetlanych przez dłuższy czas.
3. Unikać w miarę możliwości jaskrawych logotypów stacji.
4. Ustawić jasność, kontrast i kolor na stosunkowo nieduże wartości.
5. W Panasoniku wyłączyć tryb Eco, gdyż wbrew swojej nazwie nie powoduje oszczędności, ale dostosowuje ustawienia obrazu do warunków oświetlenia zewnętrznego. Tak więc w jasnym pomieszczeniu ekran będzie świecił bardzo jasno.

I tak przez 200-300 godzn. Przy czym nie jest tak, że później skokowo zmieniamy ustawienia. Najlepiej przeprowadzić to stopniowo. I najważniejsze. W sporym stopniu nadal warto przestrzegać punktów 1-3.


POZDR
 

Xisiek

New member
Drogi spanker! S20 ma powłokę antyrefleksyjną ale jak wiadomo jest ona "ciut" innej jakości niż w serii G.
(...)

6. Ostatni kadr - tym razem celowo ukazuję program TV uwaga z analoga (lokalna kablówka Asta Net Piła). Jak na zwykłego analoga nie ma tragedii.
http://tomy.win.pl/panas/DSC_4293.JPG

A na jakiej podstawie twierdzisz, ze S20 ma powloke AR?
PS. Przy okazji chyba powinniens chocby podregulowac kolory, bo te sa dalekie od naturalnych :cool:
 
POstanowiłem nawiązać do tego, co napisałem wcześniej to jest, że po czterech dniach od zakupu telewizor padł. Serwis w Bydgoszczy spisał się szybko bo po 5 dniach od zabrania plazma wróciła do właściciela. Okazało się, że poszedł moduł związany z zasilaniem. Zastanawia mnie tylko dlaczego padł tak szybko, ale to już bez znaczenia bo telewizorek śmiga, aż miło.
 

velchinaski

New member
Zacząłem szukać w LCD I LED. Mam nadzieję, że 100HZ zniweluje efekt smużenia.
Smużenie nie pochodzi od częstotliwości odświeżania obrazu 100hZ tylko od reakcji matrycy czym Plazma nokaltuje wszelkie LCD wiec jeśli chcesz oglądać bez smużenia polecam PLAZMĘ ja kupiłem właśnie dlatego ja i mam sygnał z C+ , dokupić dobry dekoder HD ja zakupiłem Fergusona Ariva200 i efekt bomba.Na razie oglądam jeszcze na starym dekoderze ,bo nie dostałem jeszcze mojego dekodera :( ale na starym jest naprawdę super ,a mam LCD Panasonica wiec wiem co mowie
POZDR
 

Lendziu

New member
POstanowiłem nawiązać do tego, co napisałem wcześniej to jest, że po czterech dniach od zakupu telewizor padł. Serwis w Bydgoszczy spisał się szybko bo po 5 dniach od zabrania plazma wróciła do właściciela. Okazało się, że poszedł moduł związany z zasilaniem. Zastanawia mnie tylko dlaczego padł tak szybko, ale to już bez znaczenia bo telewizorek śmiga, aż miło.
Nie ma się czym martwić.. U mnie po 13-dniach użytkowania p42s20e pojawił się pionowy pasek z bad pixelów na całą wysokość ekranu.. Serwis czekał na panel 12 dni, 15-go dnia wymienili mi panel (sam panel bez szyby, w g20e podobno ekran jest razem z szybą).
 

Ulysses

New member
Panowie mam pytanie, czy model S posiada ustawienia zaawansowane typu- zmiana temp. barwowej , ustawień R,G,B? generalnie o ustawienia do kalibracji obrazu?
 
Do góry