Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Lendziu

New member
I stało się nieoczekiwane i niechciane.. wyskoczył mi pionowy pasek z pixeli 15cm od prawej strony.. Pasek przez całą wysokość, szeroki na 1 pixel.
Jutro będę dzwonił do sklepu, gdzie kupiłem TV, potem chyba do Panasonica.

Pytanko: Jak w tej sprawie będzie rozpatrzona reklamacja?? Wysyłam TV / Przyjeżdżają po niego z serwisu / Wymieniają na nowy???
TV miałby jutro 2 tygodnie.. - zawiedziony jestem tym faktem.
 

mateas

New member
Czy ktos moze wie jaki rozstaw dziorek ma ten model? Nie mam jak tego sprawdzic na chwile obecna, a zamierzam kupic wieszak na sciane :)
 

migawa

New member
Czy ktoś może podać z jakim modułem CAM współpracuje ten Panas (TX-P42S20E)? Mam problem ze swoim bo dostałem moduł (CONAX Technicrypt CX) od mojego dostawcy kablówki i niestety mój nie widzi modułu i nie wiem jaki kupić. Wiem że aby działał DVB-C trzeba przełączyć na inny kraj ale problemem jest brak współpracy z modułem
 

grzejaw

New member
witka! właśnie kupiłem 46s20e. odpaliłem podłączyłem n przez hdmi do gniazda hdmi1 i.....nie ma dźwięku!! pomóżcie. czy to kwestia ustawień (grzebałem w menu ale nic nie znalazłem co by pomogło) czy może wina kabla (vivanco).
wrażenia... obraz robi robote:) a propos cena w media o 1500zł wyższa niż w euro!!! masakra! prosze o pomoc z tym dźwiękiem
 

Mesiash

New member
Zacznij od wyłączenia Opcji Dolby Digital w menu dekodera ( setup--->ustawienia(pin:1234)---->Telewizor)
Jeśli było wyłączone, to sprawdź czy nie masz przełączonego dekodera w tryb DVI (naciśnij przycisk
RES na przednim panelu dekodera - w nawiasie powinno być HDMI jeśli jest DVI to przytrzymaj RES kilka sek. aż będzie HDMI). Jeśli masz boxa bez nagrywarki, który ma skromniejszy wyświetlacz, to po prostu przytrzymas RES i zaczekaj aż pojawi się HDMI.
I już masz dźwięk ;)
 

Rivam

New member
Oglądałem dziś przez chwilę ten telewizor na wystawie Auchan. Leciał jakiś mecz (tylko nie wiem co za sygnał), ale całkiem mi się podobał. Tylko te kolory jakieś takie mocno nasycone, więc podejrzewam, że śmigał w trybie dynamicznym...
 

grzejaw

New member
O mamo!! TO działa!! I nastał hałas:) Dzięki za szybką radę. Pierwsze dzień dobry tvn z panasonic i zauważyłem że mimo że światło nie pada na ekran to i tak przy ciemniejszych scenach można się w nim przejrzeć. Ale da się przeżyć. Miałem w opcji samsunga le46b650 ale padło na plasmę i myślę że nie będę zawiedziony. W samsungu dużo multimedialnych bajerów a ja na mojej wiosce pod Krakowem mogę mieć jedynie iplusa itp więc wiecie. XXI wiek- netia radiowo nie pójdzie, tepsa nie ma wolnej lini więc czekam sobie na załadowanie wp.pl z plusa! I tak sobie doganiamy zachód kroczek po kroczku:)
 

traianus

New member
Też miałem taki dylemat, jednak zdecydowałem się na S20,poprostu stwierdziłem,że wiekszość rzeczy które posiada G20 akurat ja nie wykorzystam,porównanie jakości obrazu w sklepie była na korzyść G20, ale jak dla mnie nie na tyle żeby dokładać 700zł (wtedy była taka różnica). Telewizorek gra ładnie, z PS3 wyśmienicie jestem zadowolony z S-ki.Co do powłoki to niby w G jest nieco lepiej,ale napewno nie tak jak w LCD i w słoneczny dzień raczej żaluzje mocno wskazane zarówno do S i do G.Ja TV oglądam lub gram przeważnie z wieczora więc,aż mi to tak nie przeszkadza.Musisz sobie odpowiedzieć sam na kilka pytań bo każdy ma inne warunki pokojowe,finansowe i inne oczekiwania od sprzętu.
możesz napisać coś więcej o różnicy w jakości obrazu, co rzuciło ci się w OCZY :blagam:niestety mnie się nie udało zobaczyć ich obu jednocześnie, bo albo sklep nie posiadał jednego z nich albo stały daleko od siebie :-x
 

Rufi74

New member
możesz napisać coś więcej o różnicy w jakości obrazu, co rzuciło ci się w OCZY :blagam:niestety mnie się nie udało zobaczyć ich obu jednocześnie, bo albo sklep nie posiadał jednego z nich albo stały daleko od siebie :-x

W G obraz wydawał się trochę ostrzejszy i ciemniejszy,ale nie wiem jak byly ustawione. Logiczne z punktu widzenia sprzedawcy jest,to żeby G wyglądało lepiej od S, jak w domu zainstalowałem moją S-ke już nie pamiętam jak grał G :D .Ja zdecydowałem się na S bo nie potrzebuję tych bajerów co ma G,a to co ma S w zupełności wystarcza do TV,PS3,BD i DVD i to na poziomie naprawde bardzo dobrym.
 

kenshinio

New member
Jako, że jestem nowy witam wszystkich.

Wiem, że to noobowe pytanie ( ;) ), ale seria S jest Full HD. Jak w takim razie radzi sobie z sygnałem SD (DVD głównie)? W przypadku LCD jest to zazwyczaj tragedia...
 

dami63

New member
Jako, że jestem nowy witam wszystkich.

Wiem, że to noobowe pytanie ( ;) ), ale seria S jest Full HD. Jak w takim razie radzi sobie z sygnałem SD (DVD głównie)? W przypadku LCD jest to zazwyczaj tragedia...
Witam.Obraz na mojej S20 na kanałach SD,DIVIX jest bardzo zbliżony a nawet taki sam jak na TV Crt.LCD sie nie umywa.
 

mr00va

New member
Dzięki za odpowiedzi :)

Teraz tylko zastanawiam się czy wybrać S20 czy G20... ;)

Nie mam żadnego z tych modeli, ale mam dla Ciebie super radę :) Zanim zdecydujesz się na S20 pójdź do sklepu i obejrzyj go. Ja byłem o krok od kupna, ale musiałem się rozmyślić ze względu na obudowę. W moim odczuciu te cętki sprawiają, że ten TV wygląda jak atrapa stosowana w sklepach meblowych ;-) Co do obrazu, nie spodziewałbym się wielkiej różnicy a w sklepie i tak tego pewnie nie sprawdzisz. Jeśli wygląd ma dla Ciebie znaczenie, obejrzyj go czy taka obudowa jest do zaakceptowania.
Nawiasem mówiąc to ogólnie rzecz biorąc S10 i G10 wyglądają o niebo lepiej niż S20 G20, ale to tylko moja opinia :)
 

s---r

New member
Nie mam żadnego z tych modeli, ale mam dla Ciebie super radę :) Zanim zdecydujesz się na S20 pójdź do sklepu i obejrzyj go. Ja byłem o krok od kupna, ale musiałem się rozmyślić ze względu na obudowę. W moim odczuciu te cętki sprawiają, że ten TV wygląda jak atrapa stosowana w sklepach meblowych ;-) Co do obrazu, nie spodziewałbym się wielkiej różnicy a w sklepie i tak tego pewnie nie sprawdzisz. Jeśli wygląd ma dla Ciebie znaczenie, obejrzyj go czy taka obudowa jest do zaakceptowania.
Nawiasem mówiąc to ogólnie rzecz biorąc S10 i G10 wyglądają o niebo lepiej niż S20 G20, ale to tylko moja opinia :)

Na mnie te centki nie robią żadnego wrażenia. Zdjąłem folię i tylko raz drapnąłem po nich w celu stwierdzenia co to :)
A z 2 metrów już ich nie widze bo jestem zafascynowany tymi 42 calami :):)
 

dami63

New member
Gwarantuje że <centki> nic tej obudowie nie uwłaczają,a jak już ktoś nie lubi <centków> to i tak z daleka (2 m) ich raczej nie widać.
 
Ech...., jak ja bytm chciał martwić się tylko tymi centkami na obudowie, które notabene w niczym nie ujmują temu telewizorowi. Stało się coś o wiele gorszego, a mianowicie dziś rano mama do mnie zadzwoniła, że telewizor wysiadł. Wyłączył się podczas oglądania wczoraj wieczorem i już włączyć się nie chce. Po włączeniu zielona dioda pojawia się na chwilę po czym zaczyna pulsacyjnie migać czerwona i tv nie reaguje na pilota 4 dni po zakupie. Juro wymienić nie chce bo przecież 4 dni działał więc zostaje serwis. Całe szczęście ślepym trafem okazało się, że w Bydgoskim serwisie panasa pracuje znajoma mojego ojca więc mam nadzieję, że chłopaki się postarają. Cały czas łudzę się, że jest to jakaś drobnostka i do poniedziałku zanim opjawią się technicy uda mi się ożywić diabła, ale chyba marne szanse.
 

Rufi74

New member
Gwarantuje że <centki> nic tej obudowie nie uwłaczają,a jak już ktoś nie lubi <centków> to i tak z daleka (2 m) ich raczej nie widać.

Nie raczej,tylko normalnie nie widać poprostu zlewają sie i dają efekt jednolitej płaszczyzny,na początku w sklepie też mi sie to rzuciło w oczy,ale kupuje sie TV do oglądania ekranu, a nie lampenia sie w obudowę.
 
Do góry