Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

bayer04

New member
Rozumiem. Chciałbym zapytać czy jest na rynku tańszy Mbox, który byłby kompatybilny z moim Panasonikiem.


Pozdrawiam i dziękuje.
 

bayer04

New member
Mam dość duży problem. Mianowicie. Potrzebuje pomocy w obsłudze (małą instrukcję) multiAVCHD, ewentualnie inny program do konwersji plików AVCHD z innych tupi avi, dvix, itd. PILNE!


Dziękuje i pozdrawiam :)
 

mr00va

New member
Witam,
Proszę o pomoc, bo po raz kolejny ręce mi opadają :/ Byłem już prawie zdecydowany na Samsunga LEB650, ale po lekturze tego forum rozmyśliłem się w ogóle z LCD i chcę plazmę. Obraz ma być o niebo lepszy :) Zobaczymy :p Początkowo szukałem u Samsunga, ale tam panel musi być baaardzo duży, żeby dostać FullHD. Ale do rzeczy...
Mój ostatni wybór to TX-P42S20E, ale po tym co piszecie nie wiem czy nie będę żałował. Mogę przeznaczyć na ten zakup ~2600 PLN i ma to być plazma. Nie mam konsoli. Sygnał mam z n-ki. Chcę FullHD i możliwie najlepszej jakości obrazu (42'') w tych pieniądzach. Czy poczekać aż stanieje nowa seria G? Czym tak właściwie różnią się S10, G10, S20 i G20? Nie mówię tutaj tylko o specyfikacjach, które znajdę na stronach producenta, ale o niuansach takich jak np. brak tej powłoki antyodblaskowej. Czy ktoś może doradzić mi co lepiej wybrać i jakie są "za" i "przeciw" wymienionych przeze mnie modeli? Na ile warto dopłacać do G względem S? Co za tą różnicę dostanę? Tylko inną obudowę czy lepszy obraz też?
Wielkie dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

dafit

New member
mr00va ja miałem brać S20 42'' ale obecne ceny spokojnie pozwolily mi na G20 i co prawda Tv mam dopiero 2 dni to jestem milo zaskoczony i mogę śmiało polecić natomiast jak ma się do S20 to nie wiem specjalnie ale z obserwacji w sklepach nie zauważyłem znaczącej różnicy w jakości obrazu pomiędzy serią S a G jednak wydawało mi się że S20 bardziej odbijał światło ale może to tylko takie złudzenie. a co do S10 i G10 to są po prostu starsze modele z 2009r. :)

Jak ci się nie śpieszy to możesz zawsze poczekać ale jeśli bajery typu DLNA i nagrywanie na dysku zew. cię nie interesują to nie wiem czy jest sens czekać...
 
Ostatnia edycja:

mr00va

New member
Poziom satysfakcji wysoki - więc możesz śmiało sięgać.

No tak, ale po który model? :)

Jak ci się nie śpieszy to możesz zawsze poczekać ale jeśli bajery typu DLNA i nagrywanie na dysku zew. cię nie interesują to nie wiem czy jest sens czekać...
Jak nie będzie to nie będę rozpaczał :) A czy S20 ma wejście PC? W jednym ze sklepów internetowych piszą, że nie co byłoby pewnym minusem w stosunku do S10, który z tego co mi wiadomo miał to wejście. Zwłaszcza przy braku wsparcia dla DLNA.

edit: Może rozszerzę zagadnienie. Jak Panasonic radzi sobie z odtwarzaniem filmów w różnych formatach z pomocą DLNA albo portu USB(?)? Bo jeżeli to brać to już korzystać :) Czy może konkurować z Samsungami? Może wypowie się ktoś kto korzysta z takiej funkcjonalności na swojej plazmie? Czy już od serii G jest z tym dobrze czy im wyżej tym lepiej (ilość odtwarzanych formatów itp.). Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Rufi74

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego tv,jak wygląda sprawa wyświetlania w nim programów nadawanych 4:3 i 16:9, czy automatycznie dostosowuje wyświetlanie czy trzeba ręcznie korygować,chodzi mi żeby nie było czarnych pasów po bokach.
 

Markus1

New member
Z tą automatyką to jest różnie. Niestety wszystko zależy od konfiguracji: dekoder/kabel/tv. Na moim starym Filu który ma dość dobrą automatykę wszystko się rozciąga ale dekoder ferguson 8800 np nie ma innej opcji wysyłania sygnału tylko 4:3 oraz 16:9 (brak trybu auto). Niestety na niektórych kanałach z paczki cyfry (np tvn) automatyka panasa mi nawala.
 

Markus1

New member
Z tą automatyką to jest różnie. Niestety wszystko zależy od konfiguracji: dekoder/kabel/tv. Na moim starym Filu który ma dość dobrą automatykę wszystko się rozciąga ale dekoder ferguson 8800 np nie ma innej opcji wysyłania sygnału tylko 4:3 oraz 16:9 (brak trybu auto). Niestety na niektórych kanałach z paczki cyfry (np tvn) automatyka panasa mi nawala.
 

Lendziu

New member
Myślę, że problem podłączenia PC za pomocą VGA jest do przejścia.
W instrukcji na CD-ROMie na stronie 63 pisze, że:

"Urządzenie bez cyfrowego gniazda wyjściowego można podłączyć po gniazda wejściowego "COMPONENT", "S-VIDEO" lub "VIDEO", które odbierają sygnały analogowe."

Wynika z tego, że mogę zakupić przejściówkę VGA>COMPONENT i podłączyć następnie za pomocą kabla COMPONENT analogowy sygnał do wejścia cyfrowego.


Co Wy na to?



Dodam, że w laptopie nie mam wyjścia HDMI, jest tylko VGA..
Można także kupić przejściówkę: VGA na zwykłe Video, S-video lub EURO.


Pozdrawiam i czekam na informacje.
Marcin
 
Ostatnia edycja:

traianus

New member
Czy warto dopłacać do G20 ?? czy różnica miedzy S20 i G20 ogranicza się jedynie do mniejszej ilości wejść (np brak USB) czy brakuje równiez jakiegos istotnego elementu, czy obraz jest taki sam ?? czytaja forum zauważyłem ze S20 niema powłoki antyrefleksyjnej G20 ja posiada ??
 

queen_once

New member
witam , nie znam się kompletnie na tv ale zdecydowałam się na ten model i mam w związku z tym pytanie czy do tego modelu można podłączyć głośniki ? z góry thx
 

Rufi74

New member
Czy warto dopłacać do G20 ?? czy różnica miedzy S20 i G20 ogranicza się jedynie do mniejszej ilości wejść (np brak USB) czy brakuje równiez jakiegos istotnego elementu, czy obraz jest taki sam ?? czytaja forum zauważyłem ze S20 niema powłoki antyrefleksyjnej G20 ja posiada ??

Też miałem taki dylemat, jednak zdecydowałem się na S20,poprostu stwierdziłem,że wiekszość rzeczy które posiada G20 akurat ja nie wykorzystam,porównanie jakości obrazu w sklepie była na korzyść G20, ale jak dla mnie nie na tyle żeby dokładać 700zł (wtedy była taka różnica). Telewizorek gra ładnie, z PS3 wyśmienicie jestem zadowolony z S-ki.Co do powłoki to niby w G jest nieco lepiej,ale napewno nie tak jak w LCD i w słoneczny dzień raczej żaluzje mocno wskazane zarówno do S i do G.Ja TV oglądam lub gram przeważnie z wieczora więc,aż mi to tak nie przeszkadza.Musisz sobie odpowiedzieć sam na kilka pytań bo każdy ma inne warunki pokojowe,finansowe i inne oczekiwania od sprzętu.
 
Do góry