Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

mario1pl

New member
Witam.
Właśnie pojawiły się nowe plazmy z serii S20. Byłem juz zdecydowany na S10, teraz mam dylemat czy dołożyć kilka stówek i mieć nowość i czy gra jest warta świeczki...?
Pozdrawiam
Edit
przepraszam...
do skasowania nie zauważyłem ze już temat jest
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Ja już go kupiłem. Miałem ten sam dylemat tyle tylko, że s10 już nie mogłem dostać. To samo z u10. S20 leży już u mnie w pudle w domu i czeka na mebelki. Jak to poskładam "do kupy" dam znać.
 

dafit

New member
nonono to czekamy na jakiś krótki opis wrażeń, no i fotki TV w akcji jakbyś dodał tu to było by miło ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź czy S 20 nie syczy ?
Bo dużo osób skarżyło się na tę przypadłość w S 10
 

piotr_piecu

New member
proSba

Ja użytkuje s20 od tygodnia wcześniej miałem s10 ale oddałem do sklepu bo wyskoczył martwy pixel wymieniono mi na s20 za te same kase Mam wrażenie że nie ma powłoki antyrefleksyjnej bo odbija a szyba jest śliska w s10 tak nie było Ja właśnie docieram tv i chciałbym wiedziec ile godzin ma moje tv jak to sprawdzić może jakieś meniu serwiisowe Pisałem już zapytanie na tym forum ale narazie cisza JJeśli chodzi o różnice w obrazie między tymi dwoma modelami to nie widze tak somo migotają jak i głośna praca tv taka sama inny wygląd i nic poza tym
 

kbachorski

New member
Przy zakupie tego modelu zaproponowano mi za dopłatą 400 zl przedłużenie gwarancji do 5 lat. Na tv wydałem już i tak więcej niż zamierzałem wiec chcę się zapytać czy ma to sens, jak wygląda sprawa z awaryjnością plazm ogólnie i z modelami panasonica, psują się często czy raczej są malo awaryjne? Poza tym od sprzedawcy dowiedziałem się, ze gdy plazma się psuje to trzeba wymienić zazwyczaj coś drogiego i że zazwyczaj awarie jeśli już to dokonują się po dłuższym użytkowaniu więc gwarancja 5letnia byłaby wskazana. Wiadomo, że im dłużej gwarancja trwa tym lepiej i zdaje sobie z tego sprawę jednak jeśli wiąże się to z opłatą aż 400 zl to się zastanawiam
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Przy zakupie tego modelu zaproponowano mi za dopłatą 400 zl przedłużenie gwarancji do 5 lat. Na tv wydałem już i tak więcej niż zamierzałem wiec chcę się zapytać czy ma to sens, jak wygląda sprawa z awaryjnością plazm ogólnie i z modelami panasonica, psują się często czy raczej są malo awaryjne? Poza tym od sprzedawcy dowiedziałem się, ze gdy plazma się psuje to trzeba wymienić zazwyczaj coś drogiego i że zazwyczaj awarie jeśli już to dokonują się po dłuższym użytkowaniu więc gwarancja 5letnia byłaby wskazana. Wiadomo, że im dłużej gwarancja trwa tym lepiej i zdaje sobie z tego sprawę jednak jeśli wiąże się to z opłatą aż 400 zl to się zastanawiam

Kupujesz telewizor za około 2000 zł z dwuletnią gwarancją i chcesz dopłacić za gwarancję na 3, 4 i 5 rok 400 zł? Toż to jest kompletny nonsens. Wstaw te 400 zł na lokatę, a za te kilka lat jak ci się faktycznie twój telewizor zepsuje to za pieniądze z tej lokaty kupisz sobie taki sam, używany, ale sprawny telewizor, a zepsuty TV sprzedaż sobie na Allegro jako zepsuty lub wyrzucisz.

Jeśli ci się nie zepsuje to wydasz te pieniądze na co innego.

Z telewizorami jest teraz tak jak z komputerami. Po kilku latach ich wartość to zaledwie 20-30% ceny jaką się za nie płaciło. Więc dopłacać teraz mniej więcej tyle, ile będą za kilka lat warte tylko po to, aby ktoś je wówczas za darmo naprawił to kompletny nonsens.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja użytkuje s20 od tygodnia wcześniej miałem s10 ale oddałem do sklepu bo wyskoczył martwy pixel wymieniono mi na s20 za te same kase Mam wrażenie że nie ma powłoki antyrefleksyjnej bo odbija a szyba jest śliska w s10 tak nie było

O słabej jakości powłoki w nowych xach i eskach jest coraz głośniej i to z niejednego źródła. Odnoszę wrażenie, że Panas zaczyna produkować coraz tańsze, ale i coraz gorsze plazmy.

Spójrzcie na cenę- przecież jak wchodziły serie 10 to kosztowały nieporównywalnie więcej. A teraz nowe plazmy są niemalże w tych samych cenach co poprzednie. W moim odczuciu świadczy to nie najlepiej o nowych seriach. Coś przy tanio. A tanie mięsko pieski jeno jedzą.
pozdr.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Spójrzcie na cenę- przecież jak wchodziły serie 10 to kosztowały nieporównywalnie więcej. A teraz nowe plazmy są niemalże w tych samych cenach co poprzednie. W moim odczuciu świadczy to nie najlepiej o nowych seriach. Coś przy tanio. A tanie mięsko pieski jeno jedzą.
Nie podoba ci się, że mają dobre ceny?

No problem. Zawsze znajdzie się sklep, który ma tak dużą marżę, że francuski piesek będzie szczęśliwy. Polecam hurtownię Szron-Bis. Tam na TX-P42S20E będziesz mógł spokojnie wydać ponad 4000,00. ;-)
 

kbachorski

New member
Spójrzcie na cenę- przecież jak wchodziły serie 10 to kosztowały nieporównywalnie więcej. A teraz nowe plazmy są niemalże w tych samych cenach co poprzednie. W moim odczuciu świadczy to nie najlepiej o nowych seriach. Coś przy tanio. A tanie mięsko pieski jeno jedzą.
pozdr.

Ja tam mam ten tv dopiero 1 dzień i dorwałem go jak się później okazało po naprawdę promocyjnej cenie bo za 2400. Dla 1 tanie mięsko dla drugiego, dla drugiego jak np dla mnie super zakup. Za tą cenę (nawet te kilka stów więcej) uważam go za dobre rozwiązanie i jak ktoś szuka plazmy właśnie w tej cenie to z czystym sumieniem polecam :] Nic nie buczy, kolory niesamowite i ogólne wrażenia w 100% pozytywne.

O słabej jakości powłoki w nowych xach i eskach jest coraz głośniej i to z niejednego źródła. Odnoszę wrażenie, że Panas zaczyna produkować coraz tańsze, ale i coraz gorsze plazmy.

Powłoka fakt jest słaba, ale nawet przy zapalonym świetle w czasie grania czy oglądania filmu musiałem się skupić na czarnym elemencie i chcieć coś zobaczyć, więc mnie ta wada omija łukiem na szczęście ;). Poza tym kupując plazmę trzeba się liczyć z częstego korzystania z niej przy zgaszonym świetle, lub zasłoniętych oknach, ewentualnie tak tv ustawić w pokoju aby słońce nie padało na ekran. Wada do wyeliminowania przy dobrych chęciach i jak na razie jedyna, ale póki co tylko trochę pograłem i obejrzałem film na dvd
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jacks
to nie o to chodzi, że jest niedobrze, bo tanio.
Dziwi mnie tylko to, że rokrocznie nowe modele jak wchodziły, były stosunkowo drogie, by dopiero po całkiem długim czasie stanieć do akceptowalnego pułapu. A tutaj od razu cena jak z nut.

Mnie to jednak mocno zastanawia. Skoro taka cena plazm jest już teraz jako nowości, to co będzie za jakiś czas? Taki np. 42S20 kupimy za np. 1500zł? Jaka jest więc rzeczywista wartość nowych modeli, skoro startują z tak niskich pułapów? Obym się mylił, ale mi coś tu nie pasuje, a intuicja z reguły mnie nie myli.

Analizując różne głosy o nowych seriach mam wrażenie, że Panasonic zrobił mały "myk" z nazewnictwem i pozycjonowaniem serii, tzn. x-em20 nazwał coś, co w starej serii nawet by koło x-a10 nie stało (pewnie nawet mniej niż C), na poziom x-a10 wskoczyła S20, a S-ka10 to obecne G20. Bo naprawdę absolutnie nie wierzę, że Panas jednocześnie sprzedaję w niemalże tej samej cenie np. S10 i S20, gdzie technologicznie S20 znacznie wyprzedza S10. Żaden rachunek ekonomiczny tego nie przełknie, bo z logicznego punktu widzenia to nie ma sensu.

Chociażby ta powłoka. W poprzednich x-ach10 była akceptowalna, a jak czytam wypowiedzi obecnych użytkowników X20 czy też widziałem kilka załączonych zdjęć, no to w X20 wygląda to bardzo słabo. Totalne lustro. To w mojej S10 nic takiego nie ma miejsca, refleksy czy odbicia wprawdzie występują, ale nie w takim stopniu.

I właśnie do tego zmierzam. Przy tej samej cenie Panas MUSIAŁ znaleźć na czymś oszczędności- a najprawdopodobniej na jakości podzespołów.

Prawdopodobnie zostanę niebawem zjedzony, ale po prostu tak mi to wszystko wygląda. Wietrzę przekręt.
 

kbachorski

New member
Gorylla, ale spójrz na to z drugiej strony. Udział plazm w rynku tv jest coraz mniejszy, więc aby utrzymać przynajmniej dotychczasowy stan rzeczy Panasonic może obniżać ceny zachowując zadowalającą jakość, niekoniecznie wciskając nam kiepskie podzespoły. Utrzymując wysokie ceny jeszcze więcej osób kupiłoby lcd nie plazmę, więc wydaje mi sie że mogą oni minimalizować zyski z plazm, aby mieć je w ogóle. Wiadomo że plazmy panasonica cieszą się większym zainteresowaniem (chociażby z powodu małej liczby producentów) niż lcd gdzie samsunga, sony i lg pewnie nigdy nie wyprzedzą.

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę "aferę" z utratą czerni w modelach na 2009 r. Kiepskie podzespoły w tv na 2010 prędzej czy później wyszłyby na jaw i Panasonic dobrze o tym wie. Nie sądzę żeby po motywie z czernią narazili się na kolejne niejasności i pretensje ze strony klientów, bo wtedy straciliby całkowicie ich zaufanie i na najbliższe lata byliby w kiepskiej sytuacji względem innych producentów i wtedy klienci w ogóle by się od nich odwrócili. Myślę nawet, że te niskie ceny mogą być takim małym prezentem, żeby wszyscy zapomnieli o niejasnościach z zeszłego roku.
 

slimak

New member
Bez reklam
Analizując różne głosy o nowych seriach mam wrażenie, że Panasonic zrobił mały "myk" z nazewnictwem i pozycjonowaniem serii, tzn. x-em20 nazwał coś, co w starej serii nawet by koło x-a10 nie stało (pewnie nawet mniej niż C)


Tak, mechanicznie (gniazdo D-sub i szyba)
X20 = C10
ale elektronicznie (600Hz)
X20 = G10.


I właśnie do tego zmierzam. Przy tej samej cenie Panas MUSIAŁ znaleźć na czymś oszczędności- a najprawdopodobniej na jakości podzespołów.



1. Szyba antyrefleksyjna do P42G10 kosztuje 1200zł,a do PV80 800zł.
2. Elektronika w S10 400Hz i G10 600Hz jest identyczna.
3. W nowych fabrykach skrócili czas produkcji paneli o 1/3.

Na szybie i gnieździe D-sub można zaoszczędzić ~500zł bez pogarszania elektroniki.
Zmiana na 600Hz 0 zł, wystarczy odblokowanie oprogramowania.
Czas to pieniądz. Koszt produkcji panelu w 2010 jest niższy.

Panasonic sprzedając P42X20 za 1500zł zarobi tyle samo, co na X10. Klient „traci” szybę i jedno gniazdo, ale "zyskuje" elektronikę G10 i 500zł (ceny pod koniec roku 2010).
 

slimak

New member
Bez reklam
To X20 ma 600Hz??? Nigdzie nie napisali.
Ślimak, czy to jest na 100% pewne?

W USA nawet C20 ma 600Hz. W europie trudno przewidzieć czy nie ma, czy tylko się tym nie chwalą.

C series -Plasma TV | PRODUCT | 2010 US | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global

Ale w porównaniu do X10, europejski X20 ma na pewno:

guzik powrotu do poprzednio oglądanego kanału

możliwość wyłączenia całkowicie ekran przy słuchaniu radia

wybór kraju z odpowiednim tunerem, bez potrzeby resetowania pięć razy TV

możliwość regulowania opóźnienie na SPDIF

możliwość ustawienia przypomnienia lub nagrywania na zewnętrzne urządzenie niewspółpracujące z Panasoniciem przez Q-link lub CEC

możliwość oglądania filmów nagranych kamerami i aparatami fotograficznymi Panasonica (SD mpg2) i (HD AVCHD)
 

wrx

New member
Bez reklam
Kupujesz telewizor za około 2000 zł z dwuletnią gwarancją i chcesz dopłacić za gwarancję na 3, 4 i 5 rok 400 zł? Toż to jest kompletny nonsens. Wstaw te 400 zł na lokatę, a za te kilka lat jak ci się faktycznie twój telewizor zepsuje to za pieniądze z tej lokaty kupisz sobie taki sam, używany, ale sprawny telewizor, a zepsuty TV sprzedaż sobie na Allegro jako zepsuty lub wyrzucisz.

Jeśli ci się nie zepsuje to wydasz te pieniądze na co innego.

Z telewizorami jest teraz tak jak z komputerami. Po kilku latach ich wartość to zaledwie 20-30% ceny jaką się za nie płaciło. Więc dopłacać teraz mniej więcej tyle, ile będą za kilka lat warte tylko po to, aby ktoś je wówczas za darmo naprawił to kompletny nonsens.
Ciezko sie z tym zgodzic.
Ja uwazam, ze warto zaplacic te 400PLN, bo jak sie cos zepsuje, to na 99% dostaniesz NOWY TV.
Ja, jak do tej pory, doplacilem za dodatkowa gwarancje na lustrzanke (D300) i iPoda, na pewno doplacilbym w wypadku TV - martwe piksele, bzyczenie, etc., ale np. nie zamierzam doplacac w wypadku tunera kina domowego (Denon 1910), bo zakladam, ze tutaj ryzyko awarii jest mniejsze.
 
Do góry