Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

eclip

New member
"...Czy ten model wypuszcza na optyku dolby digital/dts dostarczone z hdmi?..."
niestety NIE :( to jest jedna z największych (wg. mnie) wad serii 10 :( strasznie mi tej funkcjonalności brakuje :/
ponoć seria 20 (czyli TV na rok 2010) już taki sygnał puszcza ale to trzeba się upewnić czy w S20 też, czy może dopiero od G20 w górę...

Witam,
zastanawiam się nad kupnem "kina domowego" do plazmy Panasonica.
Dźwięk z plazmy jest płaski więc pomyślałem sobie żeby coś poprawić, ciekawą opcją jest viera link która pozwoliła by korzystać z jednego pilota i kino włączało/wyłączało się automatycznie z TV.
Nie zależy mi na dvd,usb,divix HD itp ponieważ mam podłączony komp i z tego źródła mam to co potrzebuje.
Zdaje sobie sprawę że prawdziwe kino domowe jest kilkukrotnie droższe, ponieważ mam takie.
Czytałem również że Panasonic podobno robi słabe kina domowe.
Ten zestaw był by tyko do lepszego dźwięku z TV.
Pokój ok 30m/kw.
Czy różnica w zestawach z tematu jest mała/duża/radykalna ?
Nie ma sklepu firmowego Panasa i nie mam gdzie tego porównać a w media markt trudno cokolwiek porównać.

Nawiązując do cytowanej dyskusji, jeżeli przesyłam przez HDMI do TV z kompa film z 5.1 a TV połączone jest z którymś w wyżej wymienionych zestawów również przez HDMI to TV prześle 5.1 do kina ?

Pozdrawiam.
 

bartolinio

New member
seria 20 tak, ale nie wiem czy wszystkie modele, od G20 w górę to raczej na pewno, nie wiem jak z S20 (który jest o oczko niżej od G20), stawiam jakieś 80% że S20 również ma tą "funkcjonalność"
w specyfikacji na stronie producenta powinno być to wyszczególnione
 

jaszi2

New member
brak głosu

Czy może ktoś doradzić, jak włączyć głos w Panasonicu tx-p50s10b? Telewizor zakupiony w Anglii, tam działał bez zarzutów a w Polsce nie ma głosu.Dziękuję za odpowiedź.
 

Sasanki

New member
laptop dvi - P50S10E HDMI

Mam TV już ponad rok ale wczoraj mnie naszło podłączyć starego lapka kablem DVI-HDMI.
I tu pierwszy zgrzyt jaki napotkałem...nie mam żadnych problemów z obsługą wielu ekranów, przełączam sobie miedzy natywną w lapku 1680x1050 vs 1080p 60hz w TV. Ale jakość wyświetlanego obrazu to jakieś 1 na 10 dążące do zera. Tapetę mam srebrną a TV pokazuje jakąś okrutnie przejaskrawioną czerwoną w dodatku cały obraz "postrzępiony" i okraszony poziomymi paskami.
Wejście HDMI na 100% sprawne, kabel też dawał radę u kolegi (co prawda na LCD Samsunga), w zakładce Nvidii rzekomo pokazuje iż oba sprzęty są zgodne z HDCP, walczyłem 3h , zaktualizowałem najnowsze stery i cokolwiek nie wymuszę za rozdzielczość na TV jest tak jak opisałem wyżej.

Ktoś może miał coś podobnego, albo może mnie nakierować co może być nie tak.
Czy poprostu TV nie obsługuje sygnału PC po HDMI??
 

mac_tul

New member
Mam TV już ponad rok ale wczoraj mnie naszło podłączyć starego lapka kablem DVI-HDMI.
I tu pierwszy zgrzyt jaki napotkałem...nie mam żadnych problemów z obsługą wielu ekranów, przełączam sobie miedzy natywną w lapku 1680x1050 vs 1080p 60hz w TV. Ale jakość wyświetlanego obrazu to jakieś 1 na 10 dążące do zera. Tapetę mam srebrną a TV pokazuje jakąś okrutnie przejaskrawioną czerwoną w dodatku cały obraz "postrzępiony" i okraszony poziomymi paskami.
Wejście HDMI na 100% sprawne, kabel też dawał radę u kolegi (co prawda na LCD Samsunga), w zakładce Nvidii rzekomo pokazuje iż oba sprzęty są zgodne z HDCP, walczyłem 3h , zaktualizowałem najnowsze stery i cokolwiek nie wymuszę za rozdzielczość na TV jest tak jak opisałem wyżej.

Ktoś może miał coś podobnego, albo może mnie nakierować co może być nie tak.
Czy poprostu TV nie obsługuje sygnału PC po HDMI??

U mnie obraz przez kabel DVI-HDMI z MacBooka i iBooka jest doskonały więc to pewnie wina kabla/komputera...
 

Sasanki

New member
U mnie obraz przez kabel DVI-HDMI z MacBooka i iBooka jest doskonały więc to pewnie wina kabla/komputera...


jaki masz soft w TV?
kabel masz DVI-D dual link czy single ? (choć nie wiem czy to ma znaczenie )

DVI z lapka użyłem chyba raz do podłączenia zew. monitora (dvi-dvi) i obraz był żyleta (tyle że monitor był tej samej rozdzielczości co panel lapka. Więc raczej się nie popsuł od nieużywania a sam kabel na TV LCD jeszcze wczoraj działał, niestety nie mam w domu nic na czym mogłbym jeszcze sprawdzić połączenie DVI-HDMI.:sad:
 

mac_tul

New member
jaki masz soft w TV?
kabel masz DVI-D dual link czy single ? (choć nie wiem czy to ma znaczenie )

DVI z lapka użyłem chyba raz do podłączenia zew. monitora (dvi-dvi) i obraz był żyleta (tyle że monitor był tej samej rozdzielczości co panel lapka. Więc raczej się nie popsuł od nieużywania a sam kabel na TV LCD jeszcze wczoraj działał, niestety nie mam w domu nic na czym mogłbym jeszcze sprawdzić połączenie DVI-HDMI.:sad:

Nawet nie wiem co to za kabel ;) Softu nie wgrywałem nigdy, mam taki jak w fabryce dali (TV kupiony w grudniu 2009).
 

Sasanki

New member
Nawet nie wiem co to za kabel ;) Softu nie wgrywałem nigdy, mam taki jak w fabryce dali (TV kupiony w grudniu 2009).

http://www.blogplus.com.br/wp-content/uploads/dvi-d-dual-link-digital-video-interface-cable1.jpg

jak na screenie ..jeśli masz 3 rzędy po 8 pinów z płaskim gołym bolcem to jest DVI-D dual link
ale coś mnie się wydaje że to akurat chyba bez znaczenia w przypadku mojego problemu, bo rzekomo single link obsługuje max do 1920x1200 przy 60hz więc się łapie, chyba że 5m kabel coś zmienia?
 

Papke

New member
u mnie do g10 jest podlaczony komputer kablem dvi-hdmi i obraz zyleta jak na monitorze.
Stawiam mimo wszystko na kabel.
A probowales do roznych portow HDMI podlaczac?
 

Sasanki

New member
u mnie do g10 jest podlaczony komputer kablem dvi-hdmi i obraz zyleta jak na monitorze.
Stawiam mimo wszystko na kabel.
A probowales do roznych portow HDMI podlaczac?

No trudno kupie jakiegoś "markowego" . Prolinki 1,8m są po 60zł może się coś rozjaśni, najwyżej wtopie a szkoda mi sprzedawać lapka bo za wiele za niego nie dostane a maszyna jeszcze żwawa.

A możesz podać coś więcej, będę kombinować...jaka karta, jaki kabel, jakie stery jeśli masz NV kartę.
Co do HDMI wszystkie zaliczone, obraz identyczny, ogólnie czerwono i całość w drobnych paskach.

Ale dziwi mnie że na tym samym kablu Gf9800GtX z LCD Samsunga LE40C650 śmiga
PS. Zarówno na P50S10 i P42G10 to samo czyli do d.....
 
Ostatnia edycja:

mac_b1

New member
Możecie napisać jaki jest najnowszy firmware ? czy warto wgrywać ?
I skąd można pobrać ?
Na stronie panasonica nie znajduje w ogóle tego modelu ;/

dla posiadaczy amplitunerów i blue-ray Onkyo, wgranie softu 1215 likwiduje problem z komunikacją po HDMI kiedy odtwarzamy materiał 1080p24 :)
 

DDiablo

New member
Po aktualizacji na 1.216 serwis dokonuje napraw jedynie odpłatnie,

"Uprzejmie informujemy, że Panasonic nie wydał żadnego nowego firmware do odbiornika TX-P42S10E. Obawiam się, że w Pana sytuacji wymagana będzie \"odpłatna\" interwencja autoryzowanego punktu serwisowego Panasonic.

W przyszłości prosimy upewnić się u producenta przed wgrywaniem do odbiornika nieoficjalnych \"firmware\" lub aktualizacji które są dostępne w innym kraju."
Nie czytałem od dłuższego czasu tego forum, wchodzę dzisiaj i widzę ten post. Czy to prawda? Jak ktoś wgrał firmware 1216 to traci gwarancję? :fool: Jakieś żarty?

Jeszcze pytanko, w jakim kraju jest w takim razie możliwość aktualizacji FW przez dvb-c?
 
Ostatnia edycja:

Rivam

New member
Właśnie, ktoś wie coś na temat anulowania gwarancji przez wgranie softu 1216?
Przeglądałem dzisiaj gwarancję i nie znalazłem tam nic o aktualizacji oprogramowania oprócz lakonicznego: "Gwarancją nie są objęte Produkty (...) w których osoby inne niż Serwis dokonały przeróbek, zmian, dostrojeń lub napraw naruszając plombę gwarancyjną lub w jakikolwiek inny sposób."
Ale czy przez to można też rozumieć zmianę oprogramowania na te 1216?
 
Ostatnia edycja:

DDiablo

New member
Dla mnie to po prostu trochę głupie, przecież ten firmware sam nie powstał ot tak sobie, ktoś musiał go udostępnić albo serwis albo w którymś kraju działa aktualizacja firmware (instrukcja str 39) a jeżeli działa to nie powinno być problemu z wgraniem jej. A tym bardziej jeżeli jest możliwość akutalizacji firmware to chyba się zabezpieczyli przed wgraniem "innej" wersji niż to możliwe? Rozumiem brak gwarancji jak padnie telewizor podczas wgrywania ale jak działa normalnie a coś się stanie kiedyś to jaki to ma związek? Tym bardziej, że aktualizacja firmware w dzisiejszych czasach to norma, w każdym sprzęcie aktualizuję jak wnosi jakieś poprawki. A ciekawe jest też, że panasonic nie udostępnia żadnych aktualizacji w Polsce ( samo to dziwnie brzmi, i chyba jakiś paragraf by się znalazł ) :) Mam nadzieję, że ktoś rozjaśni sprawę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry