Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

bogaty

New member
Bez reklam
u mnie w markecie znalazłem taką plazmę za 1799zł , ale chodził u nich chyba za długo w jakimś trybie i jak się pojawiają jasne sceny na dłużej to widać jakieś kółka i napisy , ale naprawdę nie jest to jakieś dużo widoczne , trzeba mieć cały czas oczy skupione na tym, jednakże się nie za bardzo znam wole kolegów spytać czy warto brać z takim defektem, dodam tylko że na droższego mnie nie stać a gównianej plazmy czy lcdeka nie chcę

Pewnie katowali na jednym kanale, bądz jakimś zródle i wypalili statyczne elementy.
 

langolier

New member
Poproś o mozliwość sprawdzenia czasu pracy:
1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.
 

szmeli

New member
tv zakupiłem z możliwością oddania w ciągu 3 dni, w domku sprawdziłem że ma 05018:00 on/off 0000408 więc strasznie dużo, co radzicie oddać czy jak ??
 

szmeli

New member
jutro mija ostatni dzień próby więc albo go oddam albo zostanę z nim na zawsze , moje pytanie do fachowców od hd, bo jak pisałem obraz statyczny(powidoki) są nie zauważalne na obrazie z tv naziemnej lub cyfry, ale czy np w hd nie będą widoczniejsze bo narazie nie mam , narazie się przymierzam do jakiegoś pakietu hd, ale pewnie na gwiazdkę, proszę o szybką odpowiedź
 

Matt_at

New member
posiadam telewizor panasonic viera tx-p42s10e (full hd)

1 pytanie

czy mogę go zaktualizować ?? bo widze że dajecie jakiś plik 1216 ale czy to bezpieczne ??

2.
mam plik avi (film) i multiavchd 4.1 co i gdzie najprościej kliknąć żeby działał w slocie kart pamięci.
WIem że to temat poruszany wielokrotnie ale stare wersje programów nie działają a w nowych nie widze magicznej opcji panasonic viera ... wiec jak w kabarecie CZŁOWIEKU PROŚCIEJ :D
 

bogaty

New member
Bez reklam
jutro mija ostatni dzień próby więc albo go oddam albo zostanę z nim na zawsze , moje pytanie do fachowców od hd, bo jak pisałem obraz statyczny(powidoki) są nie zauważalne na obrazie z tv naziemnej lub cyfry, ale czy np w hd nie będą widoczniejsze bo narazie nie mam , narazie się przymierzam do jakiegoś pakietu hd, ale pewnie na gwiazdkę, proszę o szybką odpowiedź
Ja bym go oddał, wypalone stałe elementy do tego 5000 na liczniku, poczekałbym na promocję i kupił S20 nie śmigane.To jest tylko moje zdanie.
 

szmeli

New member
dzięki za radę , decyzja podjęta , jutro jadę wymienić na inny, teraz tylko pytanie na jaki , ale nie będę robił offtopa, dzięki , pozdrawiam
 

staceb

New member
posiadam telewizor panasonic viera tx-p42s10e (full hd)

1 pytanie

czy mogę go zaktualizować ?? bo widze że dajecie jakiś plik 1216 ale czy to bezpieczne ??

2.
mam plik avi (film) i multiavchd 4.1 co i gdzie najprościej kliknąć żeby działał w slocie kart pamięci.
WIem że to temat poruszany wielokrotnie ale stare wersje programów nie działają a w nowych nie widze magicznej opcji panasonic viera ... wiec jak w kabarecie CZŁOWIEKU PROŚCIEJ :D
1.Możesz go zaktualizować,jest to bezpieczne ale nic nowego niewnoszące
2.Dodaj film,następnie musisz go transkodować,a opcja panasonic viera w nowszych wersjach to
TV/Camcoder ( Pal/50 Hz )
 

pwtr666

New member
Po aktualizacji na 1.216 serwis dokonuje napraw jedynie odpłatnie,

"Uprzejmie informujemy, że Panasonic nie wydał żadnego nowego firmware do odbiornika TX-P42S10E. Obawiam się, że w Pana sytuacji wymagana będzie \"odpłatna\" interwencja autoryzowanego punktu serwisowego Panasonic.

W przyszłości prosimy upewnić się u producenta przed wgrywaniem do odbiornika nieoficjalnych \"firmware\" lub aktualizacji które są dostępne w innym kraju."
 

bartolinio

New member
jutro mija ostatni dzień próby więc albo go oddam albo zostanę z nim na zawsze , moje pytanie do fachowców od hd, bo jak pisałem obraz statyczny(powidoki) są nie zauważalne na obrazie z tv naziemnej lub cyfry, ale czy np w hd nie będą widoczniejsze bo narazie nie mam , narazie się przymierzam do jakiegoś pakietu hd, ale pewnie na gwiazdkę, proszę o szybką odpowiedź

oddawaj go natychmiast, toż to już szrot :razz:
najgorsze co można kupić to TV który stał na wystawie...
 

Matt_at

New member
następnie musisz go transkodować

czyli ??

1. mając plik avi filmu zwykłego ok 700 MB czy polepszy on jakość ?? i ile będzie zajmował po przerobieniu

2. czy można ściągnąć jakieś gotowe filmy z neta w tym formacie ??

3. no włąsnie z jakim formatem musze miec pliki żeby tv je odtworzył bo widziałem ze można coś mpeg2 ?? ale o co to biega ??

4. żeby obraz był w ful hd z jakiego filmu trzeba przerabiać ??
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Witam,

Mam problem przy podlaczeniu PC do Panasa polegajacy na tym ze u gory/dolu i po bokach mam czarne paski. Po wlaczeniu "Powierzchni obrazu" jest lepiej ale dalej obraz nie pokrywa calej powierzchni tv. Mam Radeon 4550 wczesniej mialem 4670 i bylo tak samo tylko ze wczesniej myslalem ze problem lezy w kablu hdmi-dvi a teraz podlaczam hdmi-hdmi i nic. W ustawieniach obraz ustawiony na 1080p i 60Hz. Jakies sugestie?

Pozdrawiam
 

Tomaszz

New member
Witam,

Mam problem przy podlaczeniu PC do Panasa polegajacy na tym ze u gory/dolu i po bokach mam czarne paski. Po wlaczeniu "Powierzchni obrazu" jest lepiej ale dalej obraz nie pokrywa calej powierzchni tv. Mam Radeon 4550 wczesniej mialem 4670 i bylo tak samo tylko ze wczesniej myslalem ze problem lezy w kablu hdmi-dvi a teraz podlaczam hdmi-hdmi i nic. W ustawieniach obraz ustawiony na 1080p i 60Hz. Jakies sugestie?

Pozdrawiam

W radeonach w sterownikach musisz znaleźć opcje dotyczące powierzchni obrazu (overscana) i tam ustawić 100%.
 

Enjama

New member
Witam

Panowie co wyłączyć bądź włączyć w menu Panasa, abym podczas meczów na np Canal+ Sport HD
Przy szybkich akcjach albo szybkich ruchach kamerą obraz nie był zamazany ?
Widać to najbardziej po piłce ... jak kopią taką świece w górę i kamera szybko przechodzi, to własnie wtedy taki obraz niewyraźny jest i nie płynny.
Mam podłączonego Panasa do Dreambox 800HD a w nim ustawione 1080i i 50hz.
 

pwtr666

New member
Witam

Panowie co wyłączyć bądź włączyć w menu Panasa, abym podczas meczów na np Canal+ Sport HD
Przy szybkich akcjach albo szybkich ruchach kamerą obraz nie był zamazany ?
Widać to najbardziej po piłce ... jak kopią taką świece w górę i kamera szybko przechodzi, to własnie wtedy taki obraz niewyraźny jest i nie płynny.
Mam podłączonego Panasa do Dreambox 800HD a w nim ustawione 1080i i 50hz.

Nic się nie da zrobić
 
Do góry