Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

graba 22

New member
Witam.
Jestem posiadaczem S (Tx-p42s10) od tygonia telewizor jest na ustawieniach żeby dotrzeć mianowicie tryb kinowy kontrast 15, jaskrawość 0, kolor 14, ostrość 2, bilans bieli normalny reszta powyłanczane czy to dobre parametry jak na dotarcie?. Druga sprawa odbieram sygnał z wyklej kablówki i zastanawia mnie przy bliskiej odległości ok 2 metrów widać jak by delikatnie obraz śnieżył czy to normalne zjawisko kablówki , zmiany ustawień czy po prostu kwestia dotarcia? Jeszcze jedna kwesta czy ktoś mógł by napisać krok po kroku aby sprawdzić ile telewizorek nabił godzin gdzieś w menu słyszałem że takie coś jest ale nie moge nigdzie znaleźdź tego. Proszę o odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Witam.
Jestem posiadaczem S (Tx-p42s10) od tygonia telewizor jest na ustawieniach żeby dotrzeć mianowicie tryb kinowy kontrast 15, jaskrawość 0, kolor 14, ostrość 2, bilans bieli normalny reszta powyłanczane czy to dobre parametry jak na dotarcie?. Druga sprawa odbieram sygnał z wyklej kablówki i zastanawia mnie przy bliskiej odległości ok 2 metrów widać jak by delikatnie obraz śnieżył czy to normalne zjawisko kablówki , zmiany ustawień czy po prostu kwestia dotarcia? Jeszcze jedna kwesta czy ktoś mógł by napisać krok po kroku aby sprawdzić ile telewizorek nabił godzin gdzieś w menu słyszałem że takie coś jest ale nie moge nigdzie znaleźdź tego. Proszę o odpowiedz.


Witaj

Czas na TV

1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV


i na wszelki wypadek :)

Tryb hotelowy

1 z prawej strony tv mamy przyciski naciskamy F i wybieramy w ustawienia siły głosu - zmniejszanie głosu

2 gdy na TV jest pasek poziomu glosu naciskamy -/V i trzymamy przycisk

3 następnie na pilocie wciskamy 3 x AV

4 puszczamy przycisk -/V

5 ukazuje się menu trybu hotelowego

6 pozycja pierwsza aktywujemy tryb hotelowy kursorem w prawo na ON

7 aaa i na koniec przycisk EXIT

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do obrazu to bywa różnie czasami i z kaszą na SD i pikseloza się trafia


Ustawiłem Aspect na 3 wycina wszystkie loga stacji i pamiętaj boczne czarne pasy w 4:3 to zabójstwo dla plazmy jak już to jasne na maksa .
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ściągnij ISO nagraj na płytę DVD odtwarzaj w pętli fajnie dociera plazmę

Google Tłumacz

pozdrawiam
 

sebul

New member
heh, plazmy i wypalanie są realne, nigdy się nie grało więcej jak 4 h w dragon age i się wypaliły kolka z obramowki mapy i postaci... zal ogólnie, bo niby docierałem plazme przez 200 h , nie podwyższałem nic powyżej 30 i dupa zbita,

włączam śnieg na x minut i dupa , dalej sa, teraz nawet jak oglądałem film to mi sie wypaliły na chwile litery od głośność i ten pasek, bo parę razy na filmie musiałem zmniejszyć .... ehh szkoda ze taka fajna jakość jest okupiona takimi mankamentami, niby mi to nie przeszkadza, bo widać to co mi zrobił dragon age dopiero jak sie przyjrzy, niemniej jednak, zawiodłem sie. totalną bzdura jest to ze jacyś tam eksperci przeprowadzali test i przez ponad 12 h wyświetlali statyczny obraz i nic sie nie wypaliło, dla mnie bzdura na maxa, którą opłacili chyba producenci plazm.cóż, bywa, chyba kolejny tv to będzie jednak lcd, niby słabsza jakość, ale przynajmniej nie wypala się nic i nie słychać bzyczenia...
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
kurde to chyba jakiegoś pecha macie z tym wypalaniem... u mnie ostatnio braciak z kumplem przynieśli konsolkę i zaczeli grać ( godzina coś około 19:00) ja rano( 6:00) wstaję do pracy a oni nadal w salonie pocinają w gierki (pse2010 itp.)na plazmie, jak wróciłem z pracy już ich niebyło :), sprawdziłem czy coś zostało na panelu i nic nie dostrzegłem, plazmy jakoś tam specjalnie nie wypalałem więc niewiem może to wypalanie na naiskich parametrach tak negatywnie wpływa...???
 

langolier

New member
Jak dla mnie trzeba odróżnić powidoki od wypalenia.
Wczoraj oglądałem EurosportHD i "cień" loga był widoczny jeszcze conajmniej godzinę potem poszedłem spać.
Rano nie miałem głowy sprawdzić a dziś po południu nie było po tym śladu...
 

sebul

New member
kurde to chyba jakiegoś pecha macie z tym wypalaniem... u mnie ostatnio braciak z kumplem przynieśli konsolkę i zaczeli grać ( godzina coś około 19:00) ja rano( 6:00) wstaję do pracy a oni nadal w salonie pocinają w gierki (pse2010 itp.)na plazmie, jak wróciłem z pracy już ich niebyło :), sprawdziłem czy coś zostało na panelu i nic nie dostrzegłem, plazmy jakoś tam specjalnie nie wypalałem więc niewiem może to wypalanie na naiskich parametrach tak negatywnie wpływa...???
przypatrz sie dobrze, ja tez tego na poczatku nie widzialem, przypadkiem to wyczailem i juz ciagle to widze jak sie przysune blisko tv
 

q_23

New member
Muszę szybko podjąć decyzję czy wybrać model 50s10 czy 50PZ80 - różnica w cenie ok. 1000 zł na korzyść PZ oczywiście, co polecacie?
Dzięki
 

dark99

New member
Podłączenie Tv do amplitunera. Mam pytanie -Tuner Cyfrowego Polsatu Echostar 7200 HD mam podłączony do telewizora przez HDMI- czy jak podłączę telewizor do amplitunera kablem optycznym to będę miał Dolby Digital? To samo tyczy się odtwarzacza DVD podłączonego do TV kablem HDMI? Czy może oba urządzenia trzeba podłączyć do amplitunera bezpośrednio?
 

hszonszcz

New member
Masz najnowszy znany nam soft.
Ja stawiam na kabel.


100% racji- dzięki za pomoc. W menu hotelowym ustawiłem HDMI1 przy włączaniu telewizora. Kabel natomiast podłączyłem pod gniazdo HDMI2. Dlatego co jakiś czas szukał sygnału i trzaskało z głośników. Oglądam od godziny telweizor i nic nie słyszę - znaczy się trzasków.:lol:.

Jeszcze jedno pytanie: podpowiedzcie jakie ustawienia - powiedzmy optymalne dla obrazu ustawić do oglądania telewizji. Wiem że są już posty o tym jednak niewiele. Jestem początkującym plazmowiczem i chciałbym poznać możliwości tego telewizora. Chciałbym przetestować kilka ustawień. Pozdrawiam i proszę o wskazówki.

P42S10E + telewizja N
 

q_23

New member
50PZ80 czy 50S10 ??????????????????????????//

Muszę szybko podjąć decyzję czy wybrać model 50s10 czy 50PZ80 - różnica w cenie ok. 1000 zł na korzyść PZ oczywiście, co polecacie?
Dzięki

Ponawiam:
Muszę szybko podjąć decyzję czy wybrać model 50s10 czy 50PZ80 - różnica w cenie ok. 1000 zł na korzyść PZ oczywiście, co polecacie?

Cena PZ ok. 3300 zł
 

TVTV

New member
A propos ustawień - ja mam następujące, tryb normalny:
kontrast: 45
jaskrawość: 0
kolor: 27
ostrość: ... tu rzecz względna... mam 8 póki co
balans bieli: normalny
tryb eco: wyłączony
 

graba 22

New member
brak

Jak myślicie Panowie czy po 100 godz przepracowanych w trybie dotarcia można podłączyć już xboxa360 i cieszyć się grą. I jeszcze jedna sprawa czy po tych 100 godz można przejść na wyższe parametry z trybu dotarcia ?? np takie jak kolega niżej wymienił??
 

langolier

New member
Jeszcze jedno pytanie: podpowiedzcie jakie ustawienia - powiedzmy optymalne dla obrazu ustawić do oglądania telewizji. Wiem że są już posty o tym jednak niewiele. Jestem początkującym plazmowiczem i chciałbym poznać możliwości tego telewizora. Chciałbym przetestować kilka ustawień. Pozdrawiam i proszę o wskazówki.

P42S10E + telewizja N

Tu nikt Ci nie poradzi "jedynych słusznych ustawień".
Każdy człowiek trochę inaczej odbiera kolory, każdy ma inne preferencje dot. obrazu.
Metoda prób i błędów - to jest to co Ci pozostaje. Zawsze możesz wrócić do ustawień fabrycznych :)
 

bandi

New member
Jak myślicie Panowie czy po 100 godz przepracowanych w trybie dotarcia można podłączyć już xboxa360 i cieszyć się grą. I jeszcze jedna sprawa czy po tych 100 godz można przejść na wyższe parametry z trybu dotarcia ?? np takie jak kolega niżej wymienił??

Ja swoją plazmę docierałem przede wszystkim na Xboxie. Fakt, unikałem gier z HUDem, głównie grałem w Mass Effect 2, Forze 3 bez liczników itp ale w końcu się zorientowałem, że to nie ma sensu - Włącz sobie np HDMI3 gdzie nie masz nic podłączone i poczekaj aż menu wyboru AV samo zgaśnie - zobaczysz że te menu Ci się WYPALI! Oczywiście znika po podaniu innego sygnału, np szum.

Od tego czasu zacząłem nie przejmować się HUDami w grach. Zauważyłem, że co jakiś czas HUD znika, czy to po przejechaniu trasy w ścigałce, czy jakiś filmik przerywnikowy, pauza a najlepiej raz na jakąś godzinę, lub pół, po prostu przełączać się na chwilę na śnieg - wszak nie tylko plazma powinna odpocząć ale i my sami - nie zdrowe jest granie non stop bez przerwy
 

langolier

New member
Czy można jakoś ustawić S10 aby na którekolwiek z wyjść analogowych wysyłał sygnał, który otrzymuje na wejście HDMI (oczywiście nie w postaci cyfrowej ale analogowej, tak jak np. STB z portami HDMI i SCART może wysłać sygnał i analogowy i cyfrowy) ?
Ja wiem, że instrukcja mówi, że nie - ale może istnieje jakiś "myk" ?
Myślałem że ustawienie "Monitor" (czyli wysyłanie obrazu aktualnie widocznego na ekranie) ale niestety nie (wysyła tylko dźwięk).

Chce podłączyć magnetowid a szkoda mi kasy na dwa kable SCART (instrukcja zarówno TV jak i STB przewiduje w takim przypadku 2 kable).
 

tediu

New member
Ustawienia pod klawiszem "n" na pilocie

Witam Wszystkich !!!
Czy jest możliwość ustawienia telewizora w ten sposób aby po wciśnięciu "N" na pilocie telewizor ustawiał się na wartości przez nas zadane?. Kilka razy zdarzyło się, że niechcący ktoś nacisnął N a ustawianie ciągle od nowa jest lekko wkurzające. Nacisnąć ten przycisk przez nieuwagę jest bardzo łatwo szczególnie po ciemku.
Pozdrawiam
Tedi
 

pan_popej32

New member
Mam tą plazmę pół roku. Głównie gram na PS3 i oglądam filmy Blu-Ray lub z pen drive AVHCD. Wszystko git, jak dla mnie idealny obraz ale klatkuje na filmach (szczególnie tych z 24p kinowych) masakrycznie. TAK wszystko mam git ustawione. 400Hz to tu nie ma za nic na świecie. 100Hz nawet jest jakieś chyba zwałowane. Ale w sumie najbardziej jest to widać przy filmach z 24p obsługą, po prostu procesor TV nie radzi sobie z tym zwielokrotnianiem klatki. Przykład: Blu-Ray Baraka, scena jak Indianie siedzą w półkolu i odprawiają jakiś rytuał. Rwie tam że aż niemiło! Poza tym (nie zauważalnym dla niektórych szczegółem) TV bajeczny!
 
Do góry