Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kristobal

New member
Hmmm...ciekawi mnie ta sprawa ew. "pomyłek" przy montażu... kupiłem P50S10 - jednak na stronie Panasonica - nie było numeru w bazie, dopiero jak wybrałem P50G10 - udało się zarejestrować - czyżbym przez pomyłkę dostał wyższy model??
Muszę sprawdzić jakie są różnice między modelami..... A może w menu serwisowym da się jakoś sprawdzić z jakim modelem mamy do czynienia??
 

slimak

New member
Bez reklam
W zwykłym menu -> inne ustawienia, G10 ma opcję świecenia diody od karty pamięci SD, w S10 tej opcji nie ma, bo nie ma diody.
 

skoya

New member
witam wszystkich

Zakupiłem w tamtym tygodniu panasonica TX P42S10E to moja pierwsza plazma, przeszukałem w opcjach ustawienia wszystkie zakładki i nie mogę znaleźć wielu funkcji np. opcji strojenia DVB-T co może być przyczyną ???
 

lisqu

New member
Witam wszystkich. Niedawno poniekąd dzięki waszym opiniom na temat Panasonica S10E stałem się jego szczęśliwym właścicielem :) Niestety gdy dotarł on do mnie za pierwszym razem miał małą wadę fabryczną, w szybie frontowej od wewnętrznej strony był mały odprysk i 3 małe ryski coprawda było to widoczne dopiero z 30cm jednak zdecydowałem się go wymienić. Drugi telewizor nie ma tej wady jednak martwi mnie coś innego. Od czasu do czasu (mniej więcej raz na 2h) telewizor dziwnie "cyka/strzela" dodam że dzieje się to tylko kiedy jest wyłączony (standby) i wydaje mi się, że troche bardziej słychać słynne już buczenie elektroniki. Jak myślicie jest się czym przejmować?
 

skoya

New member
:) instrukcje oczywiście czytałem tylko zastanawiałem się dlaczego tej opcji nie mam ale myślę że może dlatego iż nastawiłem sobie strojenie automatyczne i tv znalazł mi ileś tam stacji na ziemnych... Ale jeszcze raz zadam pytanie czy to oznacza że w meni ustawieniach tej opcji nie będzie mi wyświetlało?? poza tym nie wyświetla mi w ustawieniach okna inne ustawienia jest tam mędzy innymisystem koloru, ustawienia Guide.........menu strojenia analogowego też nie posiadam więc pytam co może być przyczyną tego.... dzięki za zainteresowanie
 

langolier

New member
Od czasu do czasu (mniej więcej raz na 2h) telewizor dziwnie "cyka/strzela" dodam że dzieje się to tylko kiedy jest wyłączony (standby) i wydaje mi się, że troche bardziej słychać słynne już buczenie elektroniki. Jak myślicie jest się czym przejmować?
Wydaje mi się, że to "cykanie - strzelanie nie jest normalnym objawem, zwłaszcza podczas "postoju" telewizora.
O buczeniu się nie będę wypowiadał (skąd wiesz, że "bardziej słychać" ? Masz porównanie z innym egzemplarzem w tych samych warunkach ?) bo sam go nie słyszę (błogosławieni niech będą co nie słyszeli a uwierzyli ! :cool:).
Spróbuj w różnych warunkach ustawienia (dalej od ściany, bliżej ściany nawet jakiś koc czy inny tłumiący dźwięk materiał na ścianie za TV).
 

python636

New member
Witam.
Po spędzeniu wielu godzin na tym forum w celu wyboru tv wybór padł na dwa modele: Panasonic TX-P50S10E oraz Panasonic TX-P50G10E.
Różnica w cenie między tymi modelami to 700 pln, czy warto dokładać do modelu G te pieniądze ???
Może ktoś to już przerabiał i wspomoże radą ,na który sie zdecydować ????
Dzięki za wsparcie z góry ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
:)menu strojenia analogowego też nie posiadam więc pytam co może być przyczyną tego.... dzięki za zainteresowanie


Ktoś ci grzebał w TV, masz włączoną opcje:
Hotel Mode -> Button Lock -> [Setup]

W Hotel Mode ustaw wszystko na off oprócz [max vol level = 63].
Wejście w tryb Hotel Mode :
Wcisnąć [Vol-] na obudowie TV i nacisnąć kilka razy AV na pilocie.

---------------------------------------

Od czasu do czasu (mniej więcej raz na 2h) telewizor dziwnie "cyka/strzela" dodam że dzieje się to tylko kiedy jest wyłączony (standby)

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/47066-wilgoc-w-pokoju-strzelanie-panasa.html
 

lisqu

New member
Wydaje mi się, że to "cykanie - strzelanie nie jest normalnym objawem, zwłaszcza podczas "postoju" telewizora.
O buczeniu się nie będę wypowiadał (skąd wiesz, że "bardziej słychać" ? Masz porównanie z innym egzemplarzem w tych samych warunkach ?).

A myślałem, że dość wyraźnie napisałem, że jest to już drugi telewizor który mam u siebie ponieważ pierwszy ze względu na wadę fabryczną frontowej szyby wymieniłem. :p
Wracając do cykania/strzelania podczas postoju... Co z tym fantem zrobić? Znowu wymieniać? :?
 

Krisu.

New member
Witam.
Po spędzeniu wielu godzin na tym forum w celu wyboru tv wybór padł na dwa modele: Panasonic TX-P50S10E oraz Panasonic TX-P50G10E.
Różnica w cenie między tymi modelami to 700 pln, czy warto dokładać do modelu G te pieniądze ???
Może ktoś to już przerabiał i wspomoże radą ,na który sie zdecydować ????
Dzięki za wsparcie z góry ;)

Powiem przewrotnie i TAK i NIE ;)


http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=431546&postcount=1231


Cytat :

"Telewizory te są produkowane na prawie identycznych podzespołach, różnice w obrazie pomiędzy S, a G są minimalne i wynikają z różnic, które można znaleźć w danych technicznych.

1)
G = Filtr Natural Vision;
S = Filtr Natural Vision AR.
S ma minimalnie mniej skuteczny filtr anty odblaskowy, co powoduje, że przy ostrym punktowym świetle ma minimalnie jaśniejszy czarny ekran (można to zauważyć tylko w niektórych sklepach z ostrym światłem).

2)
Kontrast.
G = dynamiczny: 2 000 000:1, natywny 40 000:1;
S = dynamiczny: 2 000 000:1, natywny 30 000:1
S ma uproszczony tor zasilania „świecenia plazmy”, przez co biel na dużych powierzchniach jest mniej intensywna (natywny 30 000:1). Przy wyświetlaniu drobnych białych powierzchni moc sterowania nie stanowi problemu i jasność bieli jest taka sama jak w G (dynamiczny: 2 000 000:1). Skutkiem ubocznym „słabszego” zasilania jest mniejsze maksymalne zużycie energii elektrycznej S 295W, G 340W, oraz brak chłodzących wentylatorków w serii S.

3)
G = Intelligent Frame Creation Pro 600Hz; 1080linii.
S = Intelligent Frame Creation Pro 400Hz 900linii.
Nie udało mi się zobaczyć różnicy???

4)
G = ekwiwalent 6144 stopni gradacji.
G = ekwiwalent 5120 stopni gradacji.
Nie udało mi się zobaczyć różnicy, na obydwu ekranach było widać minimalną „schodkowość” kolorów.

5)
Przetwarzanie obrazu.
G = V-Real PRO 4
S = V-Real PRO 3
S ma minimalnie bardziej szczegółowy obraz z lepiej widocznymi szczegółami w cieniach. Aby uzyskać identyczny obraz jak w G należy ustawić :
kontrast o 10 kroków wyższy niż w G
Jasność o 3 stopnie niżej
Ostrość o 1 lub 2 stopnie niżej.


Jak widać z tego porównania model G minimalnie lepiej sprawdzi się przy oglądaniu w dzień (słoneczny pokój). Dodatkowy plus to menu regulacji R, G i gammy.
Natomiast do oglądania w pokojach nienasłonecznionych i wieczorem model S będzie minimalnie lepszy ze względu na lepszą szczegółowości obrazu. Dodatkowy plus serii S to możliwość zakupu TV w srebrnym kolorze, pogłębiającym wrażenie czerni ekranu."

:):):):):):)
 

bartolinio

New member
no nie mogę już wytrzymać :)
@slimak należy Ci się pełny i nieograniczony SZACUN za to co robisz na tym forum, obserwuję tematy związane z panasem (i kilka innych powiązanych) od listopada (wtedy kupiłem 46S10) i jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy i skłonności do pomocy, sypiesz danymi technicznymi, nowinkami, linkami i świetnymi odpowiedziami na pytania jak z rękawa... nie wiem jaki masz zawód i w jakiej firmie pracujesz, ale jesteś idealnym ambasadorem marki Panasonic :)

ps. mam nadzieję, że nikt mnie teraz nie odbierze jako "dupowłaza" :p
 

Ostry1

New member
Wracając do cykania/strzelania podczas postoju... Co z tym fantem zrobić? Znowu wymieniać? :?
co prawda ja mam 50x10y, ale też cyka (jakby przekaźnik) co jakiś czas w trybie czuwania, dzisiaj rano znalazłem taką funkcje (AUTOOSZCZĘDZANIE W TRYBIE CZUWANIA) czy jakoś tak bo piszę z pamięci, miałem na wyłącz zrobiłem na włącz, ale teraz tej funkcji nie mogę nigdzie znaleźć, może to ona jest odpowiedzialna za to "cykanie", gdzieś jeszcze na forum przeczytałem, że TV bierze niektórym w trybie czuwania 15W a niektórym około 1W, później sprawdzę jak jest teraz w czuwaniu, bo na razie syn ogląda Disney
 

lisqu

New member
Z tego co widzę piszesz o funkcji "energooszczędny stan gotowości" ta opcja jest w ustawieniach "viera link". Przed chwilą ją włączyłem (wcześniej była wyłączona) ale cykanie objawiło się już 5min po wyłączeniu tv. :evil: Jednym słowem ta funkcja raczej nie ma na to wpływu.
 

Orzełek76

New member
Wracając do cykania/strzelania podczas postoju...
Moj TV nie "cyka". Slychac jedynie strzal podczas wylaczania go.
A w kwestii buczenia - pisałem do Panasonika jak wygląda sprawa kosztów wysyłki sprzętu do serwisu w przypadku nie stwierdzenia uszkodzenia, lecz nie uzyskałem odpowiedzi. Wciąż się waham czy to reklamować
 

lisqu

New member
Właśnie rozmawiałem z serwisem panasonica na temat tego cykania i niestety nie byli w stanie powiedzieć jakiego typu to może być usterka, co więcej musiałbym zawieźć TV do serwisu i czekać parę dni na samo zlokalizowanie usterki nie mówiąc już o naprawie :-? więc pozostaje pytanie naprawiać/wymieniać czy po prostu się nie przejmować?
 

Ostry1

New member
Z tego co widzę piszesz o funkcji "energooszczędny stan gotowości" ta opcja jest w ustawieniach "viera link". Przed chwilą ją włączyłem (wcześniej była wyłączona) ale cykanie objawiło się już 5min po wyłączeniu tv. :evil: Jednym słowem ta funkcja raczej nie ma na to wpływu.
teraz jak naciskam "viera link" to mam "brak danej funkcji"
 

slimak

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/47066-wilgoc-w-pokoju-strzelanie-panasa.html
Stronę wcześniej dałem linka, ale widzę że nikt tam nie zajrzał.

slimak napisał:
TV codziennie o godzinie około 3:00 w nocy próbuje uaktualnić sobie oprogramowanie/(EPG?).
W zależności jak ustawimy auto aktualizacje mamy takie możliwości klikania TV.

Wyłączona -> TV się włącza o 2:57 i wyłącza.
Włączona na np. [8:00] -> TV się włącza o zadanej godzinie, próbuje znaleźć aktualizacje (około 3 minuty) i wyłącza się.
Włączona [po wyłączeniu] -> TV po wyłączeniu szuka aktualizacji, charakterystyczne kliknięcie wyłączenia TV jest słyszalne dopiero po około 3 minutach.
 

Andrewan

New member
Kopalnia wiedzy

Wystarczyło kilka godzin przeglądania forum i decyzja zapadła
Panasonic TX-P50S10E ;). Przyjedzie we środę. Podzielę się opinią
bo powiem szczerze zaufałem wam.. forumowiczom, waszym argumentom i doświadczeniu Krisu wymiatasz :)
Pozdrawiam
 
Do góry