Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

langolier

New member
Da się ustawić tak aby jak włączam tuner, telewizor sam włączał hdmi1 ?
i obraz sam wskakiwał ?

Ustawilem w menu tunera włączanie telewizora ale nic to nie daje.Muszę ręcznie na pilocie tv ustawic hdmi1

Mam tuner Azbox HD Premium
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

Enjama

New member
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

A jak wybiore Hotel mode to nie straci na jakosci ? albo innych opcjach jak mialem wczesniej Dom ? :)
 

langolier

New member
A jak wybiore Hotel mode to nie straci na jakosci ? albo innych opcjach jak mialem wczesniej Dom ? :)
To zupełnie inne sprawy. Tryb DOM jest alternatywą dla SKLEP.
Tryb HOTEL oznacza jedynie, że w hotelu jak wchodzisz do pokoju i włączasz TV to pokazuje się komunikat "dla klienta" (sprawy związane z pobytem w hotelu) z automatycznie włączanego kanału hotelowego (teletekst).
Poza tym - jak nie wierzysz to zapamiętaj jak był ustawiony przed zmianą i jak stwierdzisz jakieś pogorszenia to wróć....
Ale mogę Ci z góry powiedzieć że wszystko jest OK. :cool:
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
*.m2ts to rozszerzenie plików filmowych prosto z Bluraya (tak jak z DVD są to vob i ifo). Slot kart raczej tego nie uciągnie (chociaż teoretycznie to jest prawie to samo co AVCHD), pewnie trzeba by to przekonwertować. Ja to odtwarzam z kompa - te same dekodery co do x264 w mkv.

Samo przerobienie programem multiAVCHD 3.0 na nic się zdaje, bo wówczas po próbie odtworzenia pojawia się komunikat o niemożliwości odtwarzania tego pliku.
Przekonweterowanie materiału tym samym programem na format AVCHD pomaga o tyle, że filimek już jest odtwarzany ale jakość jest pełna zakłóceń i do tego z dolnym biało-czarnym paskiem. Teraz pytanie, czy winne są kodeki programu multiAVCHD lub może nieodpowiednie parametry włączone przy ponownym kodowaniu ?
 

cza1zip

New member
Witam po podlaczeniu laptopa z tv nie wyswietla mi calego pulpitu. Tzn zrobilem w panelu nvidia klonowanie i bylo wszystko ladnie ale klonowanie nie przesyla wysokiej rozdzielczosci 1920-1080 tam jest napisane zeby zrobic dualview no ok zrobilem wszystko ok tapeta pulpitu jest na tv ale nie ma ikon i. Jak mam to najlepiej ustawic?
 

sebul

New member
Kupilem ps3 slim i gry wygladają fenomenalnie ! Zadnego smużenia, zadnych negatywnych efektow ! Wspanialy tv do grania na konsolach :) I xbox 360 i ps3 dzialaja elegancko na tym tv :)
 

wampirek

New member
Witam,

Po przekopaniu się przez ten wątek w końcu kupiłem ten telewizor.
Siedzę ok. 3 metrów od niego, w pokoju ~20mkw. Obraz zapodany z kablówki Aster, zarówno bezpośrednio z anteny, jak i przez dekoder cyfrowy (nie mylić z dekoderem HD, to tylko pakiet Basic Plus) po kablu SCART dobrej jakości.
I muszę stwierdzić, że z obydwu łączy obraz jest bardzo dobry. Po scarcie oczywiście lepszy, trochę ostrzejszy i bardziej nasycony, ale za to na zwykłej antenie TV sam pięknie dopasowuje obraz do wielkości ekranu. W każdym razie obraz wygląda o niebo lepiej, niż u kumpla na jego LCDku :)

Wkurza mnie tylko jedna rzecz. Piszczenie/szumienie tego telewizorka. Naprawdę daje po uszach :( Jeśli się nie przyzwyczaję, to będę chyba reklamował, ale to się okaże za jakiś czas.

Muszę jeszcze wyczaić, jak na zwykłej antenie pozmieniać nazwy i kolejność kanałów. A jutro, po kupieniu przejściówki Display Port -> HDMI przyjdzie czas na testy filmów w HD :D

Narzeczona oczywiście już zaczęła narzekać, że jest dużo za duży, ale mam nadzieję, że jak jej jutro puszczę któryś z jej seriali w HD, to zmieni zdanie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak , testujemy prawie codziennie - bo mamy podpięte Wii pod plazmę. Tyle że musisz uważać na powidoki.
 

Athotis

New member
czyli przy takim Wii średnio ile czasu jest bezpiecznie żeby nie było powidokow?
I jak się konsola prezentuje na plazmie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cza1zip

New member
czemu jak ustawiam w nvidii na monitor pojedynczy ktory jest panasonic to ustawia mi na mniejsza rozdzielczosc, dopiero jak sam zmienie na 1920-1080 to sie przelaczy tylko ze wtedy pulpit jest troche wiekszy niz ekran tv i nie widac np paska zadan i menu start na dole
 

tzbik

New member
czemu jak ustawiam w nvidii na monitor pojedynczy ktory jest panasonic to ustawia mi na mniejsza rozdzielczosc, dopiero jak sam zmienie na 1920-1080 to sie przelaczy tylko ze wtedy pulpit jest troche wiekszy niz ekran tv i nie widac np paska zadan i menu start na dole

Jeśli masz ustawiony format 16:9, to w ustawieniach -> inne ustawienia -> Powierzchnia obrazu ustaw na wyłącz.
Spróbuj, może pomoże ?
 

MeloNick

New member
kupiłem!!

dzięki wszystkim tu forumowiczom zakupiłem 42" z serii S i X. najpierw X i po 2 tygodniach testów - S. jeden do sypialny drugi do dziennego pokoju. Jest rewelacja!

szukam teraz chętnych do udziału w promocji - na oddzielnym forum "gwarancja 5 lat...." itd.

TV są super. Mają też kilka mankamentów, ale ... poniżej 3000 PLN o cos lepszego moim zdaniem trudno. Opiszę moje uwagi jak będę miał trochę czasu (gdy się trochę znudzę oglądaniem :)))
 

Forest27

New member
karta SD

witam wszystkich pięknie, od kilku miesięcy śledzę ten wątek i kilka dni temu stałem sie wreszcie posiadaczem TX-P50S10E. Chciałem sie was poradzić ponieważ nie potrafię odtwarzać filmów z karty SD.
Początkowo myślałem że robię coś nie tak podczas konwersji w multiAVCHD (ustawienia), studiowałem strukturę plików i katalogów niby wszystko ok, a filmy nadal nie są wyświetlane i pojawia sie komunikat "brak ważnego pliku do odtwarzania". Jednak ściągnąłem też gotowe demka znalezione na tym forum i problem występuje nadal (na wszelki wypadek ściągałem drugi raz, wykluczając w ten sposób błędy). Więc błędy związane z wadliwymi filmikami wykluczam.
Kartę SD próbowałem formatować na kilka sposobów i jest widziana tylko przy formatowaniu na Fat32 po za tym zdjęcia wyświetlają sie bezproblemowo. Więc uszkodzenie portu lub karty też wykluczam.
Przeglądając instrukcję zwróciłem uwagę na coś innego:
w menu SD powinno być do wyboru:
"podgląd zdjęcia"
"oglądanie filmu"
a u mnie po włożeniu karty (lub wciśnieciu SDHC na pilocie bez niej) jest wyłącznie "podgląd zdjęć" podobnie wchodząc na "Viera Tools" (nawet bez karty) mam tylko 4 ikonki (nie ma "oglądanie filmu"). Doszedłem do wniosku ze coś nie tak z moim firmware lub nie włączyłem w menu jakiejś opcji.
Niestety opcji żadnej nie znalazłem, w instrukcji też nic nie ma. firmware mam najnowszy 1.215 (oryginalny) i to kolejny problem bo nie moge go po raz kolejny wgrać, podczas próby aktualizacji mam komunikat ze że jest najnowszy.

Zatem moje pytania:
1. Czy ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał?
2. Czy wchodząc do "Viera Tools" bez karty macie ikonkę "oglądanie filmu" oraz po włożeniu karty czy macie taki wybór nawet gdy nie ma filmu na karcie (lub brak jest katalogu "PRIVATE" )?
3. czy komuś się udało wgrać powtórnie firmware w tej samej wersji?
4. czy ktoś ma inne pomysły na mój kłopot?
 

Rovert

New member
Witam.Parę dni temu kupiłem PS3 z muślą o dobrym odtwarzaczu Blu-Ray jednak dzieciaki już wylukały,że można na "tym" grać.Wiem że powtórzę pytanie ale trudno,czy od 3 do 4 godzin gry będzie można trwale uszkodzic panel?Mam na myśli trwałe wypalenia coś na wzór loga stacji tv.Mam cichą nadzieję ,że ten PS3 nie będzie przysłowiowym gwozdziem do trumny dla mojej S-ki .Pozdrawiam
 
Do góry