Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

slimak

New member
Bez reklam
Na 59 stronie instrukcji jest napisane że można stosować przejściówki HDMI-DVI.

Jest jeszcze bliżej strona nr 10:

„ W przypadku komputera zgodnego z interfejsem HDMI istnieje możliwość podłączenia do gniazda HDMI (HDMI1 /HDMI2 / HDMI3) za pośrednictwem kabla HDMI (str. 54).”

------------------------------------------

Wszystko, co napisał @Murza68 o kablach i różnicy potencjałów jest jak najbardziej prawdziwe, szkoda że Panasonic i inne firmy nie dają takiej informacji na początku instrukcji obsługi. :-(

Ale nie jest to powód by nie korzystać z wejść HDMI. Jeżeli zadbamy o prawidłowe uziemienie podłączanych urządzeń (łącznie z anteną). To Panasonicowi nie powinna się stać żadna krzywda, zwłaszcza że TV ma układ wykrywania gorącego połączenia HDMI oraz każda żyła HDMI w TV jest „zwarta„ do masy specjalną diodom.

http://www.farnell.com/datasheets/55133.pdf
 

danch

New member
Napiecie miedzy masa kablowki (gniazdo antenowe w scianie) i masami gniazadek zasilajacych sobie moge sprawdzic, ale co zrobic jesli moja instalacja elektryczna nie posiada przewodow
uziemienia ? W gniazdkach jest tylko przewod ciepy i zimny, bolec nie jest podpiety do niczego.
 

Krisu.

New member
Przed podłączeniem HDMI z komputera radzę wziąć woltomierz prądu zmiennego i zmierzyć czy występuje jakieś napięcie między masą gniazda HDMI a masą komputera. W przypadku jeśli tak jest, to trzeba to wyjaśnić. Przyczyną może być korzystanie do zasilania gniazdek podłączonych do różnych faz lub uszkodzenie izolacji kabli przedłużacza. U mnie zdarzyło się tak, że napięcie przekraczało ~80V! Pomogło dopiero wyrzucenie przedłużacza, który pracował klka lat i do głowy mi nigdy nie przyszło, że może coś takiego zaistnieć. Jeśli podłączy się takie dwa urządzenia, to jest jeszcze nadzieja, że przy wkładaniu wtyku HDMI poiskrzy trochę między głównym ekranem kabla, a masą gniazda i potencjały wyrównają się (prądy wyrównawcze popłyną przez masy główne, czytaj nie przez obwody ekranów wejść cyfrowych). Ale może być gorzej jeśli to wyrównanie nie nastąpi przed połączeniem styków ekranów sygnałów cyfrowych, a pewna tragedia jeśli wasz kabel HDMI nie ma połączonej masy głównej, czyli gdy brak połączenia między metalowymi (najbardziej zewnetrznymi) elementami obu wtyków kabla. Niestety takie kable spotyka się dość często np. na allegro. W takim przypadku nawet kilkuwoltowe napięcie między masami telewizora i komputera (ale może to dotyczyć też np. nagrywarki zasilanej kablem sieciowym bez bolca uziemiającego, a podączonego do kablówki!) wasze wejście HDMI odchodzi na zawsze :eek:( Dotyczy to to nie tylko telewizorów Panasonica, ale wszystkich z HDMI. Serwisy Panasonica wykazują dobrą wolę i nie czepiają, pewnie dlatego że sprawa jest trochę dyskusyjna... Klient może powiedziec że gniazda powinny byc zabezpieczone. Ale z drugiej strony powinno sie uzywać dobrych kabli i mieć prawidłową instalacje zasilającą. Niemniej zwracam uwagę, że w instrukcji nie pisze się nic o podłączaniu do komputera przez HDMI, a wręcz zaleca się uzywanie gniazda VGA. To nie jest chyba przypadek, bo jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, ale też prostsze bo nie ma żadnych problemów z konfiguracją. Korzystam głównie z gniazda VGA do oglądania HD i jest to dość wygodne, a jakość super dla 720p (oczywiście przy 1080p troche się traci...).

Przy okazji na zakończenie tego przydługiego postu, proszę forumowiczów, tórzy jeszcze nie przedłużyli sobie bezpłatnie gwarancji do 5lat o kontakt. Chciałbym dostać punkty w konkursie Panasonica i jesli ktos moze mi w tym pomóc, to potrafię się zrewanżować w zakresie róznych akcesoriów do HD (prosze o kontakt na priva).
Pozdrawiam

Fajny post dzięki :):):)
 

Krisu.

New member
Napiecie miedzy masa kablowki (gniazdo antenowe w scianie) i masami gniazadek zasilajacych sobie moge sprawdzic, ale co zrobic jesli moja instalacja elektryczna nie posiada przewodow
uziemienia ? W gniazdkach jest tylko przewod ciepy i zimny, bolec nie jest podpiety do niczego.

O ile się orientuję to w dzisiwjszej instalacji elektrycznej występuje tylko ZEROWANIE
Czyli w instalaji występują dwa "sygnały" przewód ciepły i zimny czyli FAZA I ZERO.
Tak więc zero doprowadzamy do bolca w gniazdku i mamy "uziemienie"
Ale to tylko moje zdanie , a może jest inaczej ? ;);););)
 

tzbik

New member
Zrobiłem pomiar poboru mocy TX-P42S10E i nie jestem zachwycony wartością pokazaną podczas "śnieżenia" tj. 347 W. W instrukcji jest napisane, że pobór tego modelu to 295 W więc jest mała rozbieżność.
Podczas oglądania już jest to bliższe rozsądkowi.
Przy ustawieniu wyświetlania na normalny, kontrast 25, jaskrawość 0 i eco - wyłączone. Średni pobór to ok 157 W. Przy jaśniejszych ekranach skacze do 191W. Przy załączonym eco i włączonym świetle w pokoju pobór wzrasta o ok 20 - 40W. Włączanie innych opcji lub wyłączanie nie wpływa na zmianę poboru prądu.
Wieczorem, oglądając film i przy kontraście ustawionym na 20 pobór oscylował przy ok 110 W. Spadając czasami do 95W.
 

yapu

New member
witam wszystkich

od kilku tygodni użytkuję panasa s10e

mam pytanko

Mam podłączoną cyfrę + pod hdmi3. Po włączeniu tv automatycznie pokazuje obraz z anteny naziemnej czyli z TV. Jak ustawić żeby po włączeniu automatycznie pobierał się sygnał z gniazda HDMI3. bo juz ma dosyc za kazdym razem przestawiac z TV na HDMI3.???????????????????????

Dzięki tomek
 

langolier

New member
witam wszystkich

od kilku tygodni użytkuję panasa s10e

mam pytanko

Mam podłączoną cyfrę + pod hdmi3. Po włączeniu tv automatycznie pokazuje obraz z anteny naziemnej czyli z TV. Jak ustawić żeby po włączeniu automatycznie pobierał się sygnał z gniazda HDMI3. bo juz ma dosyc za kazdym razem przestawiac z TV na HDMI3.???????????????????????

Dzięki tomek
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode":
- przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" (obniżanie głosności) a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" - wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u Ciebie wybierz HDMI3)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

langolier

New member
Co to jest przewód ZIMNY i CIEPŁY:confused:Normalna instalacja elektryczna jest 3 żyłowa :zero robocze,faza i masa(bolec).
Pozdrawiam
To takie pseudoelektryczne określenie:
- przewód czarny/brązowy jest fazowy: gorący
- przewód niebieski jest neutralny: zimny
- przewód żółto-zielony jest ochronny
Oczywiście powyższe jest prawdziwe przy prawidłowym podłączeniiu kabli.
W starych instalacjach (2-żyłowych, najczęściej aluminiowe kable) przewód neutralny był wykorzystywany jako ochronny (podłaczany też do bolca) ze względu na jego uziemienie przez punkt zerowy transformatora w stacji trafo.
 

Krisu.

New member
To takie pseudoelektryczne określenie:
- przewód czarny/brązowy jest fazowy: gorący
- przewód niebieski jest neutralny: zimny
- przewód żółto-zielony jest ochronny
Oczywiście powyższe jest prawdziwe przy prawidłowym podłączeniiu kabli.
W starych instalacjach (2-żyłowych, najczęściej aluminiowe kable) przewód neutralny był wykorzystywany jako ochronny (podłaczany też do bolca) ze względu na jego uziemienie przez punkt zerowy transformatora w stacji trafo.

To było nawiązanie do postu Dancha on sugerował że ma instalację dwużyłową.

http://www.budujemydom.pl/component...blogcategory/act,view_abc/id,10002/Itemid,40/

http://forum.muratordom.pl/kolory-zyl-w-instalacjach-elektrycznych,t141740.htm
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
O ile się orientuję to w dzisiwjszej instalacji elektrycznej występuje tylko ZEROWANIE
Czyli w instalaji występują dwa "sygnały" przewód ciepły i zimny czyli FAZA I ZERO.
Tak więc zero doprowadzamy do bolca w gniazdku i mamy "uziemienie"
Ale to tylko moje zdanie , a może jest inaczej ? ;);););)
Aktualnie wykonywane instalacje muszą mieć dedykowany przewód ochronny, zwany inaczej "uziemieniem" - on musi mieć kolor żółto-zielony (przy właściwym podłączeniu kabli, oczywiście).
Oprócz tego przewody robocze, czyli fazowy (czarny lub brązowy) i neutralny (niebieski).
Posiadanie instalacji 3-przewodowej jest np. niezbędne do właściwego działania wyłączników różnicowoprądowych
 

Krisu.

New member
Aktualnie wykonywane instalacje muszą mieć dedykowany przewód ochronny, zwany inaczej "uziemieniem" - on musi mieć kolor żółto-zielony (przy właściwym podłączeniu kabli, oczywiście).
Oprócz tego przewody robocze, czyli fazowy (czarny lub brązowy) i neutralny (niebieski).
Posiadanie instalacji 3-przewodowej jest np. niezbędne do właściwego działania wyłączników różnicowoprądowych

OK to temat instalacji elektrycznej mamy opanowany . :):):)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja tak tylko z czystej przyzwoitości dodam, że polecam zamontowanie na centralnej żyle prądowej (przed rozprowadzeniem po chacie) mechanizmu różnicowego. Ustrojstwo nie jest drogie, a bardzo przydatne. Kiedyś bez różnicówki zdarzyło mi się rozstać z radie, i CRT-ekem. Obecnie wiele razy wywalało mi różnicówkę z wielu przyczyn i nigdy nie skończyło się to awarią żadnego sprzętu. O bezpieczeństwie zdrowia własnego czy członków rodziny nie wspomnę.
 
Do góry